رفتن به مطلب

معرفی و نقد رمان کوکر دلداده |Y...asna کاربر انجمن نودهشتیا

اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

نام رمان : کوکر دلداده

نام نویسند: یسنا مرادزاده

ژانر : اجتماعی، طنز، عاشقانه ، غمگین 

هدف: غرور متضاد عشق

خلاصه : فرشته ها یا همون  دختر ها کلا دو دستن...!
دسته اول  اونهایی که می خوان  خوشبخت شن!

دسته دوم  اونهایی که  می خوان استقلال داشته باشن و تنهایی به اوج برسن! و معتقد هستند که نیاز به هیچکس ندارن!

خوب دسته اول که توضیح نمی خواد  و مشخصه اما! دسته‌ی دوم از اون دسته موجوداتی هستن که می خوان  تنهایی از فرش به عرش برسن و به هیچکس  جز اهدافشون توجه نمی کنن!...

و اما... داستان ما درمورد  دختری از دسته‌ی دوم هست! و صد البته که راهی که دختر داستان ما  در پیش گرفته سختی هایی هم داره سختی هایی که خودش بهشون میگه :« عقاید پوسیده»

ویرایش شده توسط مدیر منتقد

spacer.png

گر خواهی  که جهان در کف اقبال تو باشد.

خواهان کسی باش که خواهان تو باشد!

کوکر دلداده

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• سانسورچی
43 دقیقه قبل، Y...asna گفته است:

نام رمان : خداحافظ داداشی

نام نویسند: F_kh

ژانر : اجتماعی، طنز، عاشقانه ، غمگین 

هدف: غرور متضاد عشق

خلاصه : فرشته ها یا همون  دختر ها کلا دو دستن...!
دسته اول  اونهایی که می خوان  خوشبخت شن!

دسته دوم  اونهایی که  می خوان استقلال داشته باشن و تنهایی به اوج برسن! و معتقد هستند که نیاز به هیچکس ندارن!

خوب دسته اول که توضیح نمی خواد  و مشخصه اما! دسته‌ی دوم از اون دسته موجوداتی هستن که می خوان  تنهایی از فرش به عرش برسن و به هیچکس  جز اهدافشون توجه نمی کنن!...

و اما... داستان ما درمورد  دختری از دسته‌ی دوم هست! و صد البته که راهی که دختر داستان ما  در پیش گرفته سختی هایی هم داره سختی هایی که خودش بهشون میگه :« عقاید پوسیده»

سلام ^_^

رمانت رو خوندم و چند ایراد دیدم گفتم اطلاع بدم

اسم رمانت : خب اسمش کلیشه ایه و جذب کننده نیست .. 

پیشنهاد میدم اسمش رو عوض کن

خلاصه و مقدمه :خلاصه اصلا جذب کنده نیست

اگر میخوای رمان طنز داشته باشی عامیانه بنویس اما با ژانر های شما ادبی طرفتار بیشتری داره

مقدمه خوب بود ول بازم جای بهتر شدن داره

شروع رمانت : شروعش بد نبود ولی میتونستی ملایم شروع کنی

دیالوگ ها و قلمت : دیالگ ها باید روش کار شه ولی قلمت خوبه فقط یه زره فضا سازی کن آدم بره تو هپروت @_@

و اینکه موفق باشی

طوفانی برو جلو ....

https://forum.98ia2.ir/topic/642-رمان-دزد-ماشین-زمان- z-sadghinjad-کاربر-انجمن-نودهشتیا/

https://forum.98ia2.ir/topic/627-رمان-قاتل-صدایم-کن-z-sadghinjad-کاربر-انجمن-نودهشتیا/

خوشحال میشم رمان های منم بخونی و نقد کنی ^_-

e453e8736111f5657ddd869497983e6b_rwmp.jp

در آینده؛ از ما به عنوان سرسخت‌ترین‌ها یاد خواهد شد، چون در دل امید را ریشه‌کَن می‌کردیم، اما ادامه می‌دادیم؛ برای روز‌های روشنی که فردایش از امروز تاریک‌تر بود.

داستانی با تکه‌هایِ آبنباتی به طعم دارچین؛

یک قاتل با ذهنی کادو پیچ شده از افکارِ تاریک و مبهم.'

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Z sadghinjad گفته است:

سلام ^_^

رمانت رو خوندم و چند ایراد دیدم گفتم اطلاع بدم

اسم رمانت : خب اسمش کلیشه ایه و جذب کننده نیست .. 

پیشنهاد میدم اسمش رو عوض کن

خلاصه و مقدمه :خلاصه اصلا جذب کنده نیست

اگر میخوای رمان طنز داشته باشی عامیانه بنویس اما با ژانر های شما ادبی طرفتار بیشتری داره

مقدمه خوب بود ول بازم جای بهتر شدن داره

شروع رمانت : شروعش بد نبود ولی میتونستی ملایم شروع کنی

دیالوگ ها و قلمت : دیالگ ها باید روش کار شه ولی قلمت خوبه فقط یه زره فضا سازی کن آدم بره تو هپروت @_@

و اینکه موفق باشی

طوفانی برو جلو ....

https://forum.98ia2.ir/topic/642-رمان-دزد-ماشین-زمان- z-sadghinjad-کاربر-انجمن-نودهشتیا/

https://forum.98ia2.ir/topic/627-رمان-قاتل-صدایم-کن-z-sadghinjad-کاربر-انجمن-نودهشتیا/

خوشحال میشم رمان های منم بخونی و نقد کنی ^_-

سلام عزیزم خیلی ممنون از  اینکه  وقت گذاشتی و رمآن بنده رو  خوندی و نقد کردی  مرسی❤😘😍

spacer.png

کوکر دلداده

لینک به دیدگاه

• کاربر منتخب

به نام الله 

بررسی کامل رمان از نظر عنوان ، ژانر ، خلاصه ، مقدمه و محتوا :

منتقد : سوگند آقائی 

نام رمان : خداحافظ داداشی!

*** با سلام و خسته نباشید خدمت نویسنده ی عزیز ! قشنگم از اینکه رمانت رو بررسی می کنم بسیار خوشحالم ***

بررسی اسم و عنوان رمان  :  همونطور که میدونید اسم یه نوع شناسست. زمانی چه ما قصد خوندن یه کتاب، رمان، داستان و دلنوشته و... ‌رو داریم؛ درنگاه اول این اسم رمانه که به چشم میخوره . پس یه اسم نقش به سزایی در جذب مخاطب دره. اسم رمان باید با محتوای رمان و ژانر‌ها مطابقت داشته باشه . 
و اما عنوان رمان شما : عنوان رمان جالب و جدید بود ، به هیچ وجه کلیشه ای نبود قشنگم ولی به نظرم جذابیت و زیبایی رو که میتونست داشته باشه نداشت  در واقع خداحافظ داداشی رو اگه که اصلاحش کنی و یه عنوان جالب تر و جذاب تر بذاری به نظرم مخاطبان بیشتری جذب رمانت می شدن . 
بررسی اندازه اسم : اسم یک رمان میتواند از یک الی چهار بخش تشکیل شود. 
چهار بخش اندازه اسم:
_صفت 
_اسم
_ حرف 
 _فعل 
اندازه ی اسم رمان شما هم خوب بود قشنگم و متناسب با قوانین .
کلیشه‌نویسی : کلیشه‌نویسی یعنی تکرار بیش از اندازه یک واژه و... همونطور که میدونید اینکه عنوان انتخابی یک رمان، داستان، دلنوشته و... به دور از کلیشه‌ باشه امری بسیار مهمه. چرا ؟ چون در صورتی که عنوان انتخابی تکراری جلوه کند. ممکنه خواننده گمان کنه که قبلا این رمان رو خونده  و این باعث میشه که دیگه به سراغ اثر نیاد. 
کلیشه نویسی در عنوان رمانت مشاهده نشد قشنگم . 
همخوانی با ژانر و محتوای رمان:  من تا پارت یکم رمانت خوندم ولی تا این قسمت هماهنگی بین عنوان و دیگر قسمت های رمان مشاهده نکردم . خداحافظ داداشی نه با ژانر عاشقانه مرتبط بود و نه با خلاصه و مقدمه جانم چرا ؟ 
بررسی ژانر: 
ژانر چیست؟ ژانرها معیار هایی هستند در گنجایش چند کلمه که اتفاقات یک رمان را از همان جایی که اغاز میشود تا جایی که به پایان میرسد را طبقه بندی می‌کنند ترتیب ژانرها بر اساس اولویت بندی می‌باشد.  یعنی چی؟ یعنی اینکه اگر مثلا من اولین ژانری که ذکر کردم تراژدی باشه این ژانر میشه اولویت من و بهتره تقریبا در همه پارت‌ها وجود داشته باشه البته ما نباید از نویسنده انتظار داشته باشیم توی یک پارت بسیاری از نکات رو بگه. 
ژانر‌های صحیح عبارت‌اند از: عاشقانه، تراژدی، طنز، اجتماعی، جنایی، پلیسی، معمایی، تخیلی، ترسناک، تاریخی، مذهبی و... 
بررسی ژانر رمان شما : ژانر غمگین نداریم جانم ، به جای غمگین از تراژدی استفاده می کنیم ما ، اصلاح بشه لطفا.

از نظر اولویت بندی های ژانر درست عمل کرده بودی جانم  و در پارت یکم ژانر اجتماعی رؤیت شد . 
بررسی خلاصه:  خلاصه یک رمان قسمتی است که نویسنده با بیش ترین توانش در عین کم ترین تعداد کلماتش قلم در دست میگیره و اولین ارتباط اصلی‌اش را با خواننده اغاز میکنه. خلاصه‌ای مملو از چالش و ابهام که خواننده را به اندیشیدن دعوت میکنه. با یک قلم ساده و بی کلیشه‌ و یا حتی یک قلم دلفریب ادبی! 
خلاصه ی رمانتون خوب بود ، موارد کلیشه ای نداشت  ولی حس می کنم که قسمت های زیادی از رمان رو لو داده بود ، مثلا همون جایی که گفته بودید دختر قصه ما جزء دسته ی دومه ! اون قسمت بیشتررمان لو داده شده بود و اینکه سعی کنید سطح کلمات رو بالا ببرید تا مبهم تر ، جذاب تر و گنگ تر باشه خلاصه ، در واقع کاری کنید که پرسش های زیادی توی ذهن خواننده شکل بگیره .  خلاصه ،همینطور که میدونید اندازه یک خلاصه میتونه از پنج الی ده خط (سلیقه‌ای) شکیل بشه و اندازه خلاصتون خوب بود .
شروع کلیشه‌ در خلاصه نویسی:
ما گاهی اوقات با خلاصه‌هایی روبه رو میشیم که با (دختری از جنس فلان، دختری به اسم...، فلانی دختریه که ...  و یا هر چیز دیگه ای ...) شروع میشن. این شروع ها کلیشه ایه ، البته خلاصه ی رمانتون به هیچ وجه کلیشه ای نیست قشنگم و عالی بود تنها بخش کلیشه ای کلمه ی دختر قصه ما بود که من پیشنهاد میدم به جای این کلمه از کلمات دیگه استفاده کنید چون کلیشه ایه !

مقدمه: مقدمه‌ی یک رمان حکم سرآغاز رو داره ، شروعی که بعد از اون مستقیم وارد رمان می‌شیم. مقدمه به نوعی یک آمادگی است برای منتقل کردن عواطف و احساسات لازم!
بررسی مقدمه ی رمان شما : مقدمه ی رمانتون خوب بود قشنگم ، هم از نظر اندازه و هم از نظر مطابق بودن با محتوا و ژانر ! مقدمه جنبه ی اجتماعی داشت بیشتر و در کل عالی بود .
آغاز یک رمان ، نقش اساسی داره! زمانی که خواننده شروع می‌کنه به خوندن رمان، به این معناست که چهار خوان رستم رو گذرانده!  یکی از این اشتباهات، کلیشه نویسی است. آغاز های تکراری عبارت‌اند از: 
1 ـ معرفی کوتاه شخصیت یا شخصیت های اصلی( سن و سال، تحصیلات و..... )
2 ـ محیط زندگی و خانواده( سن افراد خانواده، شغل افراد خانواد، طبقه‌ی اجتماعی، شرایط اقتصادی، روابط خانوادگی و.... )
3 ـ دوستان (تماس گرفتن، صحبت کردن و ….. )
4 ـ تصادف
5 ـ مراسم عزا
6 ـ رفتن به دانشگاه(در حالی که شخصیت دیر کرده است) و...
آغاز رمانتون کلیشه ای  بود جانا ، ابتدای رمان با بحث درباره ی خانواده و خواستگاریش شروع شده بود و بنده پیشنهاد می کنم که آغاز رمان رو تغییر بدید چون یه کوچولو تکراری و کلیشه ای به نظر میومد . 
بررسی لحن: ما لحن رو به سه دسته تقسیم می‌کنیم : 
1 : لحن معیار= یعنی دیالوگ‌ها به صورت محاوره و مونولوگ ها (تک گویی ) به صورت ادبی نوشته میشوند. 
2 : لحن ادبی = یعنی هم دیالوگ‌ها و هم مونولوگ‌ها به صورت ادبی نوشته می‌شنوند. 
3 : لحن محاوره =  که هم دیالوگ و هم مونولوگ به صورت محاوره «گفتاری» نوشته میشوند.

لحن رمان شما : گفتاری یا محاوره‌ای 
بررسی ثبات لحن : به معنی اینکه نویسنده باید یک لحن رو تا اخر رمانش به دست بگیره ، در این مورد هم درست کار کرده بودید و ثبات لحن داشتید جانا .
بررسی زاویه دید : از دید اول شخص 
اصول درست‌نویسی : اولین قاعده‌ی اصول درست نویسی نیم‌فاصله است عزیزم . 
نیم‌فاصله : نیم‌فاصله، یک فاصله با عرض صفر بین دو حرف است که از چسبیدن این دو حرف به یکدیگر جلوگیری می‌کند.
ـ بین کلماتی که از دو بخش تشکیل شده‌اند نیم‌فاصله استفاده می‌شود. کتاب‌خانه و ...
ـ جمع با نشانه‌ی« ها :  » کتاب‌ها و ... 
ـ در افعال مـــاضی استمراری و مضارع اخباری ما بین «می» و «فعل» در صورتی که فعل بیش از یک هجا داشته باشد: می‌خوانم و ...
ـ «ای» نکره: ستاره‌ای
ـ پسوندهای «تر» و «ترین : » زیبا‌تر، زیباترین و ...
و نکته ی بعدی = سرکج «آ»: گاهی اوقات نویسنده برای نوشتن بعضی کلمات که با«آ» شروع میشن فراموش میکنه که سرکج اون رو بذاره مثل:
ایینه آیینه☑
ان آن☑
اش آش☑ 
ارش آرش☑
برای درج نیم‌فاصله : shift + ctrl +2(@)
ساختار بعضی کلمات اشتباه بود جانم :

اسرائلی 

اسرائیلی

اصول درست نویسی رو هم کاملا رعایت نکرده بودید :

مادر من 

مادر‌من 

* اینجا بین مادر و من نباید نیم فاصله قرار بدید .

می‌خوام 

می خوام 

نمی‌دونستم 

نمی دونستم 

نمی‌فهمی

نمی فهمی

اون‌وقت

اون وقت

ساختار جملات : در این قسمت هم ساختار جملات خوب بود . 
هدف پارت : هدف پارتتون وابسته به پارت های دیگه بود ، پیشنهاد میشه که در بعضی موارد پارت ها هدف خاصی داشته باشن عزیزم ولی در کل هدف این پارت وابسته بود و ادامه دار !
اندازه پارت رمان : اندازه پارت یک رمان در گوشی میتونه از 60 الی 70 خط تشکیل بشه. در سیستم میتونه از 30 الی 40 خط تشکیل بشه.  
اندازه پارت کم بود قشنگم . بهتره که طبق قواعد کمی بیشتر بنویسید سطر هارو . 
گپی دوستانه با نویسنده : 
قشنگم اندازه ی محتوا و پارت هارو کمی افزایش بدید ، در انتخاب عنوان رمان بیشتر دقت کنید و نیم‌فاصله رو بهتر رعایت کنید . ژانر غمگین رو هم به تراژدی تغییر بدید جانم .
موفق باشید و اینکه رمان زیبایی نوشته بودید . 
خوشحالم که انجمن نودهشتیا رو برای بارگذاری رمانتون انتخاب کردید 
خدا قوت 
" قلمتون مانا "
@مدیر منتقد

@Y...asna

دلنوشته گذری به کوچه پس کوچه های ذهنم

ورود به معما ها( مجموعه داستان های تغییر ناپذیر)

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، سوگند گفته است:

به نام الله 

بررسی کامل رمان از نظر عنوان ، ژانر ، خلاصه ، مقدمه و محتوا :

منتقد : سوگند آقائی 

نام رمان : خداحافظ داداشی!

*** با سلام و خسته نباشید خدمت نویسنده ی عزیز ! قشنگم از اینکه رمانت رو بررسی می کنم بسیار خوشحالم ***

بررسی اسم و عنوان رمان  :  همونطور که میدونید اسم یه نوع شناسست. زمانی چه ما قصد خوندن یه کتاب، رمان، داستان و دلنوشته و... ‌رو داریم؛ درنگاه اول این اسم رمانه که به چشم میخوره . پس یه اسم نقش به سزایی در جذب مخاطب دره. اسم رمان باید با محتوای رمان و ژانر‌ها مطابقت داشته باشه . 
و اما عنوان رمان شما : عنوان رمان جالب و جدید بود ، به هیچ وجه کلیشه ای نبود قشنگم ولی به نظرم جذابیت و زیبایی رو که میتونست داشته باشه نداشت  در واقع خداحافظ داداشی رو اگه که اصلاحش کنی و یه عنوان جالب تر و جذاب تر بذاری به نظرم مخاطبان بیشتری جذب رمانت می شدن . 
بررسی اندازه اسم : اسم یک رمان میتواند از یک الی چهار بخش تشکیل شود. 
چهار بخش اندازه اسم:
_صفت 
_اسم
_ حرف 
 _فعل 
اندازه ی اسم رمان شما هم خوب بود قشنگم و متناسب با قوانین .
کلیشه‌نویسی : کلیشه‌نویسی یعنی تکرار بیش از اندازه یک واژه و... همونطور که میدونید اینکه عنوان انتخابی یک رمان، داستان، دلنوشته و... به دور از کلیشه‌ باشه امری بسیار مهمه. چرا ؟ چون در صورتی که عنوان انتخابی تکراری جلوه کند. ممکنه خواننده گمان کنه که قبلا این رمان رو خونده  و این باعث میشه که دیگه به سراغ اثر نیاد. 
کلیشه نویسی در عنوان رمانت مشاهده نشد قشنگم . 
همخوانی با ژانر و محتوای رمان:  من تا پارت یکم رمانت خوندم ولی تا این قسمت هماهنگی بین عنوان و دیگر قسمت های رمان مشاهده نکردم . خداحافظ داداشی نه با ژانر عاشقانه مرتبط بود و نه با خلاصه و مقدمه جانم چرا ؟ 
بررسی ژانر: 
ژانر چیست؟ ژانرها معیار هایی هستند در گنجایش چند کلمه که اتفاقات یک رمان را از همان جایی که اغاز میشود تا جایی که به پایان میرسد را طبقه بندی می‌کنند ترتیب ژانرها بر اساس اولویت بندی می‌باشد.  یعنی چی؟ یعنی اینکه اگر مثلا من اولین ژانری که ذکر کردم تراژدی باشه این ژانر میشه اولویت من و بهتره تقریبا در همه پارت‌ها وجود داشته باشه البته ما نباید از نویسنده انتظار داشته باشیم توی یک پارت بسیاری از نکات رو بگه. 
ژانر‌های صحیح عبارت‌اند از: عاشقانه، تراژدی، طنز، اجتماعی، جنایی، پلیسی، معمایی، تخیلی، ترسناک، تاریخی، مذهبی و... 
بررسی ژانر رمان شما : ژانر غمگین نداریم جانم ، به جای غمگین از تراژدی استفاده می کنیم ما ، اصلاح بشه لطفا.

از نظر اولویت بندی های ژانر درست عمل کرده بودی جانم  و در پارت یکم ژانر اجتماعی رؤیت شد . 
بررسی خلاصه:  خلاصه یک رمان قسمتی است که نویسنده با بیش ترین توانش در عین کم ترین تعداد کلماتش قلم در دست میگیره و اولین ارتباط اصلی‌اش را با خواننده اغاز میکنه. خلاصه‌ای مملو از چالش و ابهام که خواننده را به اندیشیدن دعوت میکنه. با یک قلم ساده و بی کلیشه‌ و یا حتی یک قلم دلفریب ادبی! 
خلاصه ی رمانتون خوب بود ، موارد کلیشه ای نداشت  ولی حس می کنم که قسمت های زیادی از رمان رو لو داده بود ، مثلا همون جایی که گفته بودید دختر قصه ما جزء دسته ی دومه ! اون قسمت بیشتررمان لو داده شده بود و اینکه سعی کنید سطح کلمات رو بالا ببرید تا مبهم تر ، جذاب تر و گنگ تر باشه خلاصه ، در واقع کاری کنید که پرسش های زیادی توی ذهن خواننده شکل بگیره .  خلاصه ،همینطور که میدونید اندازه یک خلاصه میتونه از پنج الی ده خط (سلیقه‌ای) شکیل بشه و اندازه خلاصتون خوب بود .
شروع کلیشه‌ در خلاصه نویسی:
ما گاهی اوقات با خلاصه‌هایی روبه رو میشیم که با (دختری از جنس فلان، دختری به اسم...، فلانی دختریه که ...  و یا هر چیز دیگه ای ...) شروع میشن. این شروع ها کلیشه ایه ، البته خلاصه ی رمانتون به هیچ وجه کلیشه ای نیست قشنگم و عالی بود تنها بخش کلیشه ای کلمه ی دختر قصه ما بود که من پیشنهاد میدم به جای این کلمه از کلمات دیگه استفاده کنید چون کلیشه ایه !

مقدمه: مقدمه‌ی یک رمان حکم سرآغاز رو داره ، شروعی که بعد از اون مستقیم وارد رمان می‌شیم. مقدمه به نوعی یک آمادگی است برای منتقل کردن عواطف و احساسات لازم!
بررسی مقدمه ی رمان شما : مقدمه ی رمانتون خوب بود قشنگم ، هم از نظر اندازه و هم از نظر مطابق بودن با محتوا و ژانر ! مقدمه جنبه ی اجتماعی داشت بیشتر و در کل عالی بود .
آغاز یک رمان ، نقش اساسی داره! زمانی که خواننده شروع می‌کنه به خوندن رمان، به این معناست که چهار خوان رستم رو گذرانده!  یکی از این اشتباهات، کلیشه نویسی است. آغاز های تکراری عبارت‌اند از: 
1 ـ معرفی کوتاه شخصیت یا شخصیت های اصلی( سن و سال، تحصیلات و..... )
2 ـ محیط زندگی و خانواده( سن افراد خانواده، شغل افراد خانواد، طبقه‌ی اجتماعی، شرایط اقتصادی، روابط خانوادگی و.... )
3 ـ دوستان (تماس گرفتن، صحبت کردن و ….. )
4 ـ تصادف
5 ـ مراسم عزا
6 ـ رفتن به دانشگاه(در حالی که شخصیت دیر کرده است) و...
آغاز رمانتون کلیشه ای  بود جانا ، ابتدای رمان با بحث درباره ی خانواده و خواستگاریش شروع شده بود و بنده پیشنهاد می کنم که آغاز رمان رو تغییر بدید چون یه کوچولو تکراری و کلیشه ای به نظر میومد . 
بررسی لحن: ما لحن رو به سه دسته تقسیم می‌کنیم : 
1 : لحن معیار= یعنی دیالوگ‌ها به صورت محاوره و مونولوگ ها (تک گویی ) به صورت ادبی نوشته میشوند. 
2 : لحن ادبی = یعنی هم دیالوگ‌ها و هم مونولوگ‌ها به صورت ادبی نوشته می‌شنوند. 
3 : لحن محاوره =  که هم دیالوگ و هم مونولوگ به صورت محاوره «گفتاری» نوشته میشوند.

لحن رمان شما : گفتاری یا محاوره‌ای 
بررسی ثبات لحن : به معنی اینکه نویسنده باید یک لحن رو تا اخر رمانش به دست بگیره ، در این مورد هم درست کار کرده بودید و ثبات لحن داشتید جانا .
بررسی زاویه دید : از دید اول شخص 
اصول درست‌نویسی : اولین قاعده‌ی اصول درست نویسی نیم‌فاصله است عزیزم . 
نیم‌فاصله : نیم‌فاصله، یک فاصله با عرض صفر بین دو حرف است که از چسبیدن این دو حرف به یکدیگر جلوگیری می‌کند.
ـ بین کلماتی که از دو بخش تشکیل شده‌اند نیم‌فاصله استفاده می‌شود. کتاب‌خانه و ...
ـ جمع با نشانه‌ی« ها :  » کتاب‌ها و ... 
ـ در افعال مـــاضی استمراری و مضارع اخباری ما بین «می» و «فعل» در صورتی که فعل بیش از یک هجا داشته باشد: می‌خوانم و ...
ـ «ای» نکره: ستاره‌ای
ـ پسوندهای «تر» و «ترین : » زیبا‌تر، زیباترین و ...
و نکته ی بعدی = سرکج «آ»: گاهی اوقات نویسنده برای نوشتن بعضی کلمات که با«آ» شروع میشن فراموش میکنه که سرکج اون رو بذاره مثل:
ایینه آیینه☑
ان آن☑
اش آش☑ 
ارش آرش☑
برای درج نیم‌فاصله : shift + ctrl +2(@)
ساختار بعضی کلمات اشتباه بود جانم :

اسرائلی 

اسرائیلی

اصول درست نویسی رو هم کاملا رعایت نکرده بودید :

مادر من 

مادر‌من 

* اینجا بین مادر و من نباید نیم فاصله قرار بدید .

می‌خوام 

می خوام 

نمی‌دونستم 

نمی دونستم 

نمی‌فهمی

نمی فهمی

اون‌وقت

اون وقت

ساختار جملات : در این قسمت هم ساختار جملات خوب بود . 
هدف پارت : هدف پارتتون وابسته به پارت های دیگه بود ، پیشنهاد میشه که در بعضی موارد پارت ها هدف خاصی داشته باشن عزیزم ولی در کل هدف این پارت وابسته بود و ادامه دار !
اندازه پارت رمان : اندازه پارت یک رمان در گوشی میتونه از 60 الی 70 خط تشکیل بشه. در سیستم میتونه از 30 الی 40 خط تشکیل بشه.  
اندازه پارت کم بود قشنگم . بهتره که طبق قواعد کمی بیشتر بنویسید سطر هارو . 
گپی دوستانه با نویسنده : 
قشنگم اندازه ی محتوا و پارت هارو کمی افزایش بدید ، در انتخاب عنوان رمان بیشتر دقت کنید و نیم‌فاصله رو بهتر رعایت کنید . ژانر غمگین رو هم به تراژدی تغییر بدید جانم .
موفق باشید و اینکه رمان زیبایی نوشته بودید . 
خوشحالم که انجمن نودهشتیا رو برای بارگذاری رمانتون انتخاب کردید 
خدا قوت 
" قلمتون مانا "
@مدیر منتقد

@Y...asna

سلام سوگند جان خیلی ممنون از اینکه زمان گذاشتی رمان رو خواندی و نقد کردید واقعا برای نقدتون ممنونم حتما رمان رو ویرایش می کنم عزیزم 😘😘😍❤❤

spacer.png

کوکر دلداده

لینک به دیدگاه

• ناظر رمان

عزیزم مقدمه و خلاصه مشکل دارن

مقدمع بهتر حالت عمودی باشه

و خلاصه هم خیلی زیاد

لینک به دیدگاه

24 دقیقه قبل، ملیکا ملازاده گفته است:

عزیزم مقدمه و خلاصه مشکل دارن

مقدمع بهتر حالت عمودی باشه

و خلاصه هم خیلی زیاد

سلام جانا خیلی  ممنون از اینکه زمان گذاشتید و رمان رو مطالعه  کردین  

spacer.png

کوکر دلداده

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم!

رمانت رو خوندم! قلم خوبی داری ولی یه سری عیب و نقص در کار دیده میشه که به راحتی میتونی بر طرف کنی😙

اول از همه اسم رمان قشنگه اما خب یه سری از دوستان هم گفتن که کلیشه‌ای هستش پس بهتره دنبال یه اسم خوب و خفن‌تر بگردی!

به جزئیات رمان بیشتر توجه کن! در کل خیلی خوبی و موفق باشی💕به امید قوی تر شدن🙂😙

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، A s R ᴀ گفته است:

سلام عزیزم!

رمانت رو خوندم! قلم خوبی داری ولی یه سری عیب و نقص در کار دیده میشه که به راحتی میتونی بر طرف کنی😙

اول از همه اسم رمان قشنگه اما خب یه سری از دوستان هم گفتن که کلیشه‌ای هستش پس بهتره دنبال یه اسم خوب و خفن‌تر بگردی!

به جزئیات رمان بیشتر توجه کن! در کل خیلی خوبی و موفق باشی💕به امید قوی تر شدن🙂😙

سلام عزیزم ممنون از اینکه وقت گذاشتی و مطالعه کردین ممنونم حتما ویرایش میشه❤❤

3 ساعت قبل، A s R ᴀ گفته است:

حتما عزیزم😘😘

spacer.png

کوکر دلداده

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Y...asna گفته است:

سلام عزیزم ممنون از اینکه وقت گذاشتی و مطالعه کردین ممنونم حتما ویرایش میشه❤❤

حتما عزیزم😘😘

بوصص بت:>

لینک به دیدگاه

سلام نویسنده عزیز 

داستان رمانت خیلی خوبه 

فقط اینکه نیم فاصله هارو رعایت نکردی 

مثلا:

میدونم

می دونم

می‌دونم ✔

و اینکه توضیحاتت رو در مورد فضای رمان بیشتر کن .

غلط املایی زیاد داری سعی کن درستشون کنی 

و اینکه ژانر غمگین نداریم و باید از تراژدی استفاده کنیم ✔

داستانت جذابه  و ادامه بده😗

من نمیدونم چرا هرچقدر لایک میکنم ثبت نمیشه حالا دیگه ببخشید😔🤗

%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%

سَّرَّمّ دَّرّدّ مّیّ‌کُّنِّهّ بَّرّاّیِّ دَّرّدِّ سَّرّ

♤SAMFOONI AZAB♤_سمفونی عذاب♤

لینک به دیدگاه

59 دقیقه قبل، reyyan گفته است:

سلام نویسنده عزیز 

داستان رمانت خیلی خوبه 

فقط اینکه نیم فاصله هارو رعایت نکردی 

مثلا:

میدونم

می دونم

می‌دونم ✔

و اینکه توضیحاتت رو در مورد فضای رمان بیشتر کن .

غلط املایی زیاد داری سعی کن درستشون کنی 

و اینکه ژانر غمگین نداریم و باید از تراژدی استفاده کنیم ✔

داستانت جذابه  و ادامه بده😗

من نمیدونم چرا هرچقدر لایک میکنم ثبت نمیشه حالا دیگه ببخشید😔🤗

سلام عزیزم خیلی ممنون از اینکه  رمان رو مطالعه کردین  و وقت گذاشین  نقد کردین ممنون از  نقد زیباتون ❤❤😘😘😘

spacer.png

کوکر دلداده

لینک به دیدگاه

رمان من هم دنبال کنید لطفا🤗🤗😍

ممنون انجام وظیفست😍😍

%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%

سَّرَّمّ دَّرّدّ مّیّ‌کُّنِّهّ بَّرّاّیِّ دَّرّدِّ سَّرّ

♤SAMFOONI AZAB♤_سمفونی عذاب♤

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

خبب سلام  @Y...asna

چی بگم ک  روده بر شدم از خنده خدا خیرت بده😂مدتها بود اینطوری نخندیده بودم ولی این دختره چقدر هااااره😂خیلی بد پاچه میگیره ها!

قلمت رو دوست داشتم، طنز رمانت هم ک عالی بود😂😍

موفق باشی گلم

@.Ghazaleh.

لینک به دیدگاه

18 ساعت قبل، Sarai.Rş گفته است:

خبب سلام  @Y...asna

چی بگم ک  روده بر شدم از خنده خدا خیرت بده😂مدتها بود اینطوری نخندیده بودم ولی این دختره چقدر هااااره😂خیلی بد پاچه میگیره ها!

قلمت رو دوست داشتم، طنز رمانت هم ک عالی بود😂😍

موفق باشی گلم

@.Ghazaleh.

سلام گلی !

واقعا خوشت اومد ؟ خیلی خوشحالم ممنون ازت 😍😘😍

اره  یکم بی اعصابه 😂😂

@Sarai.Rş

spacer.png

کوکر دلداده

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام عزیز جان... امیدوارم حالت خوب باشه 
من چند پارت از رمانت رو خوندم و خب نقد هم شاید نه،اومدم نظرم رو بگم 

اسم رمان نام جدید و زیبایی بود 
ژانر ها اما.. تراژدی و طنز درست نقطه مقابل همدیگر هستند و نمیشه تو یک رمان از هردو استفاده کرد..
خلاصه خوب بود اما می‌تونست بهتر هم باشه...

بیشتر پارت ها کم بودند

فضا  سازی  می‌تونست بهتر باشه..

موفق باشی..

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، همکار سایت گفته است:

سلام عزیز جان... امیدوارم حالت خوب باشه 
من چند پارت از رمانت رو خوندم و خب نقد هم شاید نه،اومدم نظرم رو بگم 

اسم رمان نام جدید و زیبایی بود 
ژانر ها اما.. تراژدی و طنز درست نقطه مقابل همدیگر هستند و نمیشه تو یک رمان از هردو استفاده کرد..
خلاصه خوب بود اما می‌تونست بهتر هم باشه...

بیشتر پارت ها کم بودند

فضا  سازی  می‌تونست بهتر باشه..

موفق باشی.. 

سلام عزیزم ممنون از نقد زیباتون! چشم حتما  ویرایش می کنم 😘😘😘

@همکار سایت

spacer.png

کوکر دلداده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...