رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

نقد و معرفی رمان توتم العَشَقَه| به قلم مبینا ساجدی کاربر نودوهشتیا

-ashob-
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

خلاصه: ای قبله غزل‌هایم ! نفس‌های پیا‌پی‌ام! احساس پاک کودکی‌هایم!قسم بخور به عاشقانه‌هایم! که بامن در شامگاه سختی‌ها بمانی. جان و جهانم!مگر نمی‌دانی وسعت دیوانگی‌هایم برتو تعلق دارد؟ تو بامن با تقدیر می‌جنگی؟ پرده‌گمان‌ها را کنار می‌زنی؟  با من در انتظار شفق می‌نشینی؟ جانانم!کمی اعتماد چه؟!به من اعتماد می‌کنی؟ با من باش و از گمان ها دوری کن . بامن میمانی‌ و در انتظار می‌نشینی؟ بمان و اعتماد کن ... با من بمان توتمم ، بمان. 
مقدمه: گفتم این آغاز پایان ندارد
عشق اگر عشق است آسان ندار
گفتم از پاییز باید سفر کرد
گرچه گل تاب طدفان ندارد
آنکه لیلا شد در چشم مجنون
همنشینی جز باران ندارد
آن بهاران کو؟ آن روزگاران کو؟
زیر باران آن حال پریشان کو؟
باز آمن آن سینه سر آمد بی بال و پر مانده
رفته مجنون و لیلا به جا مانده
از مینا و می اشکی به ساغر
گفتم این آغاز پایان ندارد
عشق اگر عشق است آسان ندارد.

ویرایش شده توسط mob_ina
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوستان سلام‌.

دلبرکایی که رمانمو تا حالا مطالعه کردن(الکی لایک نکردن😉) از همشون درخواست می‌کنم  اگر  بتونن نقدم کنن چون واقعا نیازمندش هستم...  ♡

لینک به دیدگاه

سلام گلم الان چند پارت وخوندم قلم خوبی داری 

فقط بهتره برای فاصله ویرگول استفاده ؛چندنقطه بشت سرهم نشانه مکث عزیزم 

موفق باشی 

رمان منم نظربده تاپیک زدم 💜🙃

#رمان ‏👑ᖵ🅕̉e͇t̉n͇ẻ ͇z̉i͇b̉a꯭͇🦋⟧  

مطمئن باش اسم تو رو شاید دیر یاد گرفته باشم؛ ولی هیچ وقت قرار نیست فراموش کنم! 

- آلی‌یوش بهتره اونجور نخندی!      

آلی‌یوش بهت زده، فقط نگاه کرد. مارگارت ادامه داد. 

- داری کار خودت رو سخت تر می‌کنی، باعث میشه دیگه یه قدم‌هم پا پس نکشم برا داشتنت.

#  رمان مـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜن کـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜه نمـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜیـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜ‌دانسـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜتـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜمـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜ

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، Atlas _sa گفته است:

سلام گلم الان چند پارت وخوندم قلم خوبی داری 

فقط بهتره برای فاصله ویرگول استفاده ؛چندنقطه بشت سرهم نشانه مکث عزیزم 

موفق باشی 

رمان منم نظربده تاپیک زدم 💜🙃

سلام دلبرم. ممنون به ‌خاطر  نقدت♡نکته‌ای که گفتی رو صددرصد به کار میبرم و اینکه چشم نقدت میکنم💜

لینک به دیدگاه

هم اکنون، آشوب گفته است:

سلام دلبرم. ممنون به ‌خاطر  نقدت♡نکته‌ای که گفتی رو صددرصد به کار میبرم و اینکه چشم نقدت میکنم💜

مرسی عزیزم 🙏🏻

- داری کار خودت رو سخت تر می‌کنی، باعث میشه دیگه یه قدم‌هم پا پس نکشم برا داشتنت.

#  رمان مـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜن کـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜه نمـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜیـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜ‌دانسـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜتـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜمـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜ

لینک به دیدگاه

خب عزیزم من دوباره اومدم چون. گفتی نقد کامل تری می خوای خب در حد توانم عزیزم کمکتون می کنم

خب اسم رمان به نظر می رسد که یک اسم عربی باشه عزیزم خب  رمان هایی که در اسمشان از کلمه عشق استفاده شده؛ زیاد داریم اما شما با زیرکی آمدید و با تبدیل اسم رمانتون به عربی این اسم رو از کلیشه ای بودن فراری دادید و از این نظر شما را باید تحسین کرد. 

خلاصه رمان شما عزیزم یک متن ادبی است و نشانه قلم قوی شماست، خیلی هم زیبا است فقط زیادی طولانی شده، بهتر است کمی کوتاه تر می نوشتید. 

مقدمه هم متن ادبی وزیباست و با محتوا هماهنگی داره و از کلمات کلیشه ای استفاده نکردید. 

شروع داستان شما واقعا درخشان بود و باید تحسین کرد شما با ایجاد کردن حس کنجکاوی مخاطب اون رو دنبال خودتون کشیدید و با سیر داستان همراه کردید. فضا سازی و توصیف هاهم خوب بود. 

در کل محتوای جذابی ارائه دادید.

با انرژی ادامه بدید 💚🙃

ویرایش شده توسط Atlas _sa

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Atlas _sa گفته است:

خب عزیزم من دوباره اومدم چون. گفتی نقد کامل تری می خوای خب در حد توانم عزیزم کمکتون می کنم

خب اسم رمان به نظر می رسد که یک اسم عربی باشه عزیزم خب عزیزم رمان هایی که در اسمشان از کلمه عشق استفاده شده؛ زیاد داریم اما شما با زیرکی آمدید و با تبدیل اسم رمانتون به عربی این اسم رو از کلیشه ای بودن فراری دادید و از این نظر شما را باید تحسین کرد. 

خلاصه رمان شما عزیزم یک متن ادبی است و نشانه قلم قوی شماست، خیلی هم زیبا است فقط زیادی طولانی شده، بهتر است کمی کوتاه تر می نوشتید. 

مقدمه هم متن ادبی وزیباست و با محتوا هماهنگی داره و از کلمات کلیشه ای استفاده نکردید. 

شروع داستان شما واقعا درخشان بود و باید تحسین کرد شما با ایجاد کردن حس کنجکاوی مخاطب اون رو دنبال خودتون کشیدید و با سیر داستان همراه کردید. فضا سازی و توصیف هاهم خوب بود. 

در کل محتوای جذابی ارائه دادید.

با انرژی ادامه بدید 💚🙃

ممنون جان دل💙 واقعا خوشحال شدم از  نقد زیبات💙

لینک به دیدگاه

اولین چیزی که نظر منو جلب کرد اسم رمانت بود نه کلیشه ای بود  و با توجه به تلفظ سختی که داره جذاب هم ب نظر میرسه

موفق باشی

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم امیدوارم حالت خوب باشه @mob_na

خوب رمان توتم العقشه^^

اسم رمان عربی هست و کلیشه نیست، البته اسم جذابی که میتونه خواننده رو جذب کنه.

خلاصه زیبایی داشتی و  ژانرها تا اینجا با رمان مطابقت داره،  ولی مقدمه نداشتی....

مقدمه خیلی میتونه به جذب خواننده و همینطور نوشتن خودت کمک کنه، مثل انشایی که اگر مقدمه نداشته باشه انگار یه جای کار می‌لنگه.

موضوع رمانت خوب بود و قلمت زیباست، میتونی با بهتر نگاشتنش خیلی زیباتر هم بنویسی.

موفق باشی جانم♥️

ویرایش شده توسط 15Bita
لینک به دیدگاه

48 دقیقه قبل، 15Bita گفته است:

سلام عزیزم امیدوارم حالت خوب باشه @mob_na

خوب رمان توتم العقشه^^

اسم رمان عربی هست و کلیشه نیست، البته اسم جذابی که میتونه خواننده رو جذب کنه.

خلاصه زیبایی داشتی و  ژانرها تا اینجا با رمان مطابقت داره،  ولی مقدمه نداشتی....

مقدمه خیلی میتونه به جذب خواننده و همینطور نوشتن خودت کمک کنه، مثل انشایی که اگر مقدمه نداشته باشه انگار یه جای کار می‌لنگه.

موضوع رمانت خوب بود و قلمت زیباست، میتونی با بهتر نگاشتنش خیلی زیباتر هم بنویسی.

موفق باشی جانم♥️

سلام جانه دل♡

مرسی به خاطر نقد زیبات و انرژی عالیت.

دررابطه با مقدمه باید بگم که .... شعر پایین خلاصه مقدمه‌اس. 

و باز ممنون به خاطر نقدت💙

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، سحرصادقیان گفته است:

اولین چیزی که نظر منو جلب کرد اسم رمانت بود نه کلیشه ای بود  و با توجه به تلفظ سختی که داره جذاب هم ب نظر میرسه

موفق باشی

مرسی جانه دل  به خاطر نقدت💙

واقعا ممنون از انرژی‌هاتون♡

لینک به دیدگاه

خوب سلام سلام خدمت  نویسنده عزیزکم🤭❤️

من طبق قولم اومدم که نقد کنم.

خوب نقدم رو با اسم رمانت آغاز میکنم. نامی کاملاً ملموس، شنیده نشده و غیر تکراری...مفهوم بسیار زیبا و از همه مهم تر هدفی که پشت انتخابش بوده تحسین برانگیز بود از نظر من.

برای شروع عالی بود.💣😎👍براوووو

خلاصه خوب بود. دوست داشتم و مطابقت با ژانر عاشقانه رمانت رو داشت.

مقدمه   عشق اگر عشق است آسان ندارد   دال رو جا انداختی گلی اشتباه تایپیه درستش کن.

پارت اول

گلم شما اینجا نوشتی    از آن عربده های زیباییش سرم می‌کشد که جان از جسمم می‌‌رهاند:  عربده زیبا؟ نوشتی جان از جسمم رهاند، یک صفت منفی در پی صفت مثبت؟ یعنی عربده برات خوشایند بود؟ پس چرا ترسوندت و اذیتت کرد؟

عشقم استفاده از این کلمات در  نثر ادبی در اثر یک نویسنده به نظر من صورت خوشی نداره و پسندیده نیست. کلمه دیگه ای استفاده کن قشنگم. این کلمه از زیبایی کتابت کم میکنه و از طرف دیگه در کتاب چاپی خلاف رعایت شئونات اسلامی خواهد بود.   پس چه گهی می‌خوری اینجا؟   مثلا چه غلطی میکنی اینجا

برای علائم نگارشی مثل نقطه و ویرگول قبلش فاصله نداریم بعدش فاصله داریم گلی...مثلا    صدایش عجیب ، عجین میشود   👈   صحیحش  صدایش عجیب، عجین می شود

می ها رو از کلمات بعدشون با نیم فاصله جدا کن.

چون دیگه جایی نمونده برای تو زندگییم . چون جایی برای تو توو زندگی من نمونده

خدافظ   کلمات رو کامل بنویس قشنگم حتی در محاوره و دیالوگ هات... خداحافظ

همچون شلاق بر سرورویم می‌زند ؛ و     بعد ویرگول نقطه و نمیاد عزیزم.  سر و رویم فاصله کلمات رو رعایت  کن عزیزکم.

+علکه سلام دختر خاله .  عیلک!    ه هم نمیخواد زیاد به اخر کلمات ه اضافه نکن سعی کن از حرکت   ِ    استفاده کنی

صدای نوکیا‌ام مرا از عالم افکار به بیرون می‌کشد ...بجای  استفاده  از اسم برند مثلا بنویسی گوشی قدیمی غیر هوشمند بهتره

در پایان باید بگم قلم بسی زیبا و توصیفات به شدت عالی ای داری. یعنی با توصیفاتت و شیوایی بیانت به قشنگی حس غم، بحث و مشاجره نازنین و احسان به من القا شد و من واقعا لذت بردم. پس حیف که با اشکالات کوچیک نگارشی خواننده نظرش رو راجب رمانت   عوض کنه. حتما درستشون کن و با دقت بیشتری وقت بذار بنویس تا یه اثر همه چی تموم و بی نقصی که واقعا از این قلم زیبات انتظار میره رو به نمایش بذاری. من وقت کنم باز هم میخونم و ادامه میدم و کمکت میکنم. موفق باشی گلکم😍❤️

راستی یه سوال پسرخاله نازنین از کجا می دونست احسان اون رو از خونه بیرون کرده؟! چطور یهو  بی مقدمه گفت  بیا خونه ما مشکلت رو من حل کنم؟

@mob_ina

ویرایش شده توسط Masi.fardi
لینک به دیدگاه

16 دقیقه قبل، Masi.fardi گفته است:

خوب سلام سلام خدمت  نویسنده عزیزکم🤭❤️

من طبق قولم اومدم که نقد کنم.

خوب نقدم رو با اسم رمانت آغاز میکنم. نامی کاملاً ملموس، شنیده نشده و غیر تکراری...مفهوم بسیار زیبا و از همه مهم تر هدفی که پشت انتخابش بوده تحسین برانگیز بود از نظر من.

برای شروع عالی بود.💣😎👍براوووو

خلاصه خوب بود. دوست داشتم و مطابقت با ژانر عاشقانه رمانت رو داشت.

مقدمه   عشق اگر عشق است آسان ندارد   دال رو جا انداختی گلی اشتباه تایپیه درستش کن.

پارت اول

گلم شما اینجا نوشتی    از آن عربده های زیباییش سرم می‌کشد که جان از جسمم می‌‌رهاند:  عربده زیبا؟ نوشتی جان از جسمم رهاند، یک صفت منفی در پی صفت مثبت؟ یعنی عربده برات خوشایند بود؟ پس چرا ترسوندت و اذیتت کرد؟

عشقم استفاده از این کلمات در  نثر ادبی در اثر یک نویسنده به نظر من صورت خوشی نداره و پسندیده نیست. کلمه دیگه ای استفاده کن قشنگم. این کلمه از زیبایی کتابت کم میکنه و از طرف دیگه در کتاب چاپی خلاف رعایت شئونات اسلامی خواهد بود.   پس چه گهی می‌خوری اینجا؟   مثلا چه غلطی میکنی اینجا

برای علائم نگارشی مثل نقطه و ویرگول قبلش فاصله نداریم بعدش فاصله داریم گلی...مثلا    صدایش عجیب ، عجین میشود   👈   صحیحش  صدایش عجیب، عجین می شود

می ها رو از کلمات بعدشون با نیم فاصله جدا کن.

چون دیگه جایی نمونده برای تو زندگییم . چون جایی برای تو توو زندگی من نمونده

خدافظ   کلمات رو کامل بنویس قشنگم حتی در محاوره و دیالوگ هات... خداحافظ

همچون شلاق بر سرورویم می‌زند ؛ و     بعد ویرگول نقطه و نمیاد عزیزم.  سر و رویم فاصله کلمات رو رعایت  کن عزیزکم.

+علکه سلام دختر خاله .  عیلک!    ه هم نمیخواد زیاد به اخر کلمات ه اضافه نکن سعی کن از حرکت   ِ    استفاده کنی

صدای نوکیا‌ام مرا از عالم افکار به بیرون می‌کشد ...بجای  استفاده  از اسم برند مثلا بنویسی گوشی قدیمی غیر هوشمند بهتره

در پایان باید بگم قلم بسی زیبا و توصیفات به شدت عالی ای داری. یعنی با توصیفاتت و شیوایی بیانت به قشنگی حس غم، بحث و مشاجره نازنین و احسان به من القا شد و من واقعا لذت بردم. پس حیف که با اشکالات کوچیک نگارشی خواننده نظرش رو راجب رمانت   عوض کنه. حتما درستشون کن و با دقت بیشتری وقت بذار بنویس تا یه اثر همه چی تموم و بی نقصی که واقعا از این قلم زیبات انتظار میره رو به نمایش بذاری. من وقت کنم باز هم میخونم و ادامه میدم و کمکت میکنم. موفق باشی گلکم😍❤️

راستی یه سوال پسرخاله نازنین از کجا می دونست احسان اون رو از خونه بیرون کرده؟! چطور یهو  بی مقدمه گفت  بیا خونه ما مشکلت رو من حل کنم؟

@mob_ina

سلام جانه دل، ممنون به خاطر نقدتون. باید بگم که  تمام اشکالات رو خودم چند وقت پیش دیدم و قرار بود امروز درستش کنم ولی باز ازتون ممنونم که وقت گذاشتین و رمانمو  مطالعه کردین.

در رابطه با  پسر خاله نازنین باید بگم که... اِهم اِهم، شما پارت بعدی رو مطالعه بفرمایید قطعا میفهمید😉

@Masi.fardi و در آخر ممنون بازم به خاطر نقدتون 💙

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، mob_ina گفته است:

سلام جانه دل، ممنون به خاطر نقدتون. باید بگم که  تمام اشکالات رو خودم چند وقت پیش دیدم و قرار بود امروز درستش کنم ولی باز ازتون ممنونم که وقت گذاشتین و رمانمو  مطالعه کردین.

در رابطه با  پسر خاله نازنین باید بگم که... اِهم اِهم، شما پارت بعدی رو مطالعه بفرمایید قطعا میفهمید😉

@Masi.fardi و در آخر ممنون بازم به خاطر نقدتون 💙

خواهش میکنم عزیزدلم موفق باشی جانا❤️

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Masi.fardi گفته است:

خواهش میکنم عزیزدلم موفق باشی جانا❤️

همچنین جانه‌دل 💙 

لینک به دیدگاه

در 7/27/2021 در 7:25 PM، mob_ina گفته است:

خلاصه: ای قبله غزل‌هایم ! نفس‌های پیا‌پی‌ام! احساس پاک کودکی‌هایم!قسم بخور به عاشقانه‌هایم! که بامن در شامگاه سختی‌ها بمانی. جان و جهانم!مگر نمی‌دانی وسعت دیوانگی‌هایم برتو تعلق دارد؟ تو بامن با تقدیر می‌جنگی؟ پرده‌گمان‌ها را کنار می‌زنی؟  با من در انتظار شفق می‌نشینی؟ جانانم!کمی اعتماد چه؟!به من اعتماد می‌کنی؟ با من باش و از گمان ها دوری کن . بامن میمانی‌ و در انتظار می‌نشینی؟ بمان و اعتماد کن ... با من بمان توتمم ، بمان. 
مقدمه: گفتم این آغاز پایان ندارد
عشق اگر عشق است آسان ندار
گفتم از پاییز باید سفر کرد
گرچه گل تاب طدفان ندارد
آنکه لیلا شد در چشم مجنون
همنشینی جز باران ندارد
آن بهاران کو؟ آن روزگاران کو؟
زیر باران آن حال پریشان کو؟
باز آمن آن سینه سر آمد بی بال و پر مانده
رفته مجنون و لیلا به جا مانده
از مینا و می اشکی به ساغر
گفتم این آغاز پایان ندارد
عشق اگر عشق است آسان ندارد.

سلام عزیز دلم در ابتدا باید در رابطه با اسم رمانت بگم که  اصلا کلیشه ای نیست و معنای قشنگی هم داره و جذب کننده است 

و در رابطه با خلاصه هم باید بگم که خلاصه جالب و قشنگی داری  و آدم رو مشتاق می کنه که ادامه رمان رو بخونه در کل تبریک بابت این قلم زیبا 💖

و امیدوارم همیشه بدرخشی 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Hani_tavakoli گفته است:

سلام عزیز دلم در ابتدا باید در رابطه با اسم رمانت بگم که  اصلا کلیشه ای نیست و معنای قشنگی هم داره و جذب کننده است 

و در رابطه با خلاصه هم باید بگم که خلاصه جالب و قشنگی داری  و آدم رو مشتاق می کنه که ادامه رمان رو بخونه در کل تبریک بابت این قلم زیبا 💖

و امیدوارم همیشه بدرخشی 

سلام جانه دلم.

ممنون به خاطر نقدت💙

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Hani_tavakoli گفته است:

و امیدوارم همیشه بدرخشی 

انرژی که دادی خییلی عالیه❤😍

لینک به دیدگاه

سلام گلگلی 💓

خب بلاخره رمانتو خوندم 🙃 

اسم رمان عالی بود 💙

خلاصه خیلی خوب بود و مشکلی نداشت 🔥 

من پارت اول رو که خوندم  خودمو آماده گریه کردن کردم 🧡😂 

ولی بعدش که رفتم پارت بعدی بادم خالی شد 

کات 😐😂 

خلاصه بگم که عالی بود پرفکت 🔥🔥🔥🔥 

قلمت مانا ✍️🌹

لینک به دیدگاه

28 دقیقه قبل، Hony.m گفته است:

سلام گلگلی 💓

خب بلاخره رمانتو خوندم 🙃 

اسم رمان عالی بود 💙

خلاصه خیلی خوب بود و مشکلی نداشت 🔥 

من پارت اول رو که خوندم  خودمو آماده گریه کردن کردم 🧡😂 

ولی بعدش که رفتم پارت بعدی بادم خالی شد 

کات 😐😂 

خلاصه بگم که عالی بود پرفکت 🔥🔥🔥🔥 

قلمت مانا ✍️🌹

سلام عزیزم🤗 مرسی که وقت گذاشتی و رمانمو خوندی💙 و اینکه پارتای بعد قراره شوک های ۲۲۰ ولتی بهت وصل شه البته اگه  لیاقت خونده شدن داشته باشه😊 و باز چشت مرسی🙂💙

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...