رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

نقد و بررسی رمان پالتِ بدون رنگ|melcmyکاربر انجمن نودهشتیا

melcmy
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

به نام خدا 

نام رمان:پالتِ بدون رنگ
نام نویسنده:میم.چ
ژانر:عاشقانه_اجتماعی_روانشناسی
هدف:خالی کردن مغزم.
خلاصه:
اون مجبوره به خانه پدربزرگی بره که ۱۷ سال پیش دیدتش...چه چیزی باعث این همه وقفه بین دیدار اون و پدربزرگش شده؟و بعد از این ۱۷ سال چه اتفاقاتی پیش روش قرار می‌گیره؟کسی می‌تونه منکر بشه که دیدن اون فرد زندگیش رو زیبا نکرد؟
مقدمه:
از نظر من رنگ‌ها زندگی و شخصیتی دارن...نه!درواقع شخصیت‌ و زندگی‌ِ انسان‌ها بر گرفته از رنگ هاست. مشخصه که به اندازه طیف‌های رنگی و بیشتر از اون، زندگی‌هایی وجود دارن که رنگ‌های متفاوتی به خودشون گرفتن.نکته اینجاست که زندگی رنگش رو بر شخصیت انسان حاکم می‌کنه و داستان هرکسی از اینجا شروع میشه.
من همون بنفش کدری هستم که به قول خودت، یکی از معنوی‌ترین رنگ‌هاست. خشم رو آروم می‌کنه،درد رو تسکین می‌ده،حس ارزش رو القا می‌کنه،نمادی از شجاعته و...
و توهم همون خاکستریه معروف؛ رنگی با اصالت خنثی،با مادر سفید و پدری سیاه؛پدری که تاثیر بیشتری روت گذاشته؛رنگی که سرده اما در دسته‌ی گرم‌های سرد قرار داره.
من با تو فهمیدم عشق نه قرمزه نه مشکی،بنفش نه فقط با زرد زیباست نه با قرمز...من با وجود تو فهمیدم که هر رنگی حق نداره به روی رنگ خنثی بشینه،من باتو فهمیدم زندگیه انسان‌ها یه پالت رنگه؛زندگیه منو توهم همین بود ولی خب یه فرقایی با زندگیه بقیه داشت...زندگیه منو تو پالت بود اما پالتِ بدون رنگ...

منتظر نظراتون هستم دوستان💛🏵️

@K.A       @Nasim.M          @masoo     @mahdiye11       @سوگند        @_NAJIW80_       @Aryana               @Asma,N                   @im._baran         @N.a25       @زری بانو       @نوازش

@Iparmidw     @Bhreh_rah    @هانی      @Noora     @Redgirl     @Fateme Cha     @mahdiye11    @-Atria-      @-Madi-    @-Aryana-    @nina4011     @Atlas _sa         @zomi          @Aramis.R_U         @mob_ina          @Damon.S_E          @Cruell                @MOBINA.H          @ayda79       @negin yazdani            @15Bita            

@sanaz87               @دخترخورشید       @im._byta

ویرایش شده توسط melcmy
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 2 هفته بعد...

خوب، من استارتر صفحه نقدت بودم😅😍

سلام به میم،چ جان مهربان که نامت را هم نمی‌دانم. 

ببین عزیزم، اسم رمان  تو برگرفته از سه کلمه بود و از نظر من به دور از کلیشه!

ژانر های رمانت درست بودن و تا یه حدودی هم به محتوای رمان البته تا اینجا می‌خوردن.

خلاصه رمان کوتاه هست و البته این کلمه در خلاصه یک جوری به چشم میاد، و ۱۷ سال پیش دیدش؟! بهتر نیست بنویسی دیدتش؟!

مقدمه رمانت زیبا بود، اما ترکیبی از ادبی و عامیانه نوشته شده بود، که اگر خودت بخونی مطمئنن، متوجه این مشکل میشی و حتما اصلاحش می‌کنی. 

قلم خوبی داری و با کار روی اون مطمئنن میتونی بهتر هم بنویسی، قلمت مانا و موفق باشی🥰😍😘

@melcmy

ویرایش شده توسط 15Bita
لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، 15Bita گفته است:

خوب، من استارتر صفحه نقدت بودم😅😍

سلام به میم،چ جان مهربان که نامت را هم نمی‌دانم. 

ببین عزیزم، اسم رمان  تو برگرفته از سه کلمه بود و از نظر من به دور از کلیشه!

ژانر های رمانت درست بودن و تا یه حدودی هم به محتوای رمان البته تا اینجا می‌خوردن.

خلاصه رمان کوتاه هست و البته این کلمه در خلاصه یک جوری به چشم میاد، و ۱۷ سال پیش دیدش؟! بهتر نیست بنویسی دیدتش؟!

مقدمه رمانت زیبا بود، اما ترکیبی از ادبی و عامیانه نوشته شده بود، که اگر خودت بخونی مطمئنن، متوجه این مشکل میشی و حتما اصلاحش می‌کنی. 

قلم خوبی داری و با کار روی اون مطمئنن میتونی بهتر هم بنویسی، قلمت مانا و موفق باشی🥰😍😘

@melcmy

ممنون از نقدت  عزیزم

لینک به دیدگاه

سلام  نویسنده عزیز،  خلاصه داستانت که خوندم خیلی قشنگ بود اما به نظر هم ادبی نوشته بودی  و هم جاهاییش رو عامیانه، از نظر شخصی بنده الان اکثر خواننده  های رمان  و داستان به خصوص داستان های مجازی و اینترنتی علاقه به رمان با زبان عامیانه دارند ؛ زبانت عامیانه باشه خیلی یعنی‌ فوق العاده داستانت قشنگ تر میشه. 

قشنگ بود رمانت ، به خصوص خلاصه اش خوشم اومد موفق و موید باشی 🌎

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Fateme Cha گفته است:

سلام  نویسنده عزیز،  خلاصه داستانت که خوندم خیلی قشنگ بود اما به نظر هم ادبی نوشته بودی  و هم جاهاییش رو عامیانه، از نظر شخصی بنده الان اکثر خواننده  های رمان  و داستان به خصوص داستان های مجازی و اینترنتی علاقه به رمان با زبان عامیانه دارند ؛ زبانت عامیانه باشه خیلی یعنی‌ فوق العاده داستانت قشنگ تر میشه. 

قشنگ بود رمانت ، به خصوص خلاصه اش خوشم اومد موفق و موید باشی 🌎

ممنون از وقتی که گذاشتی❤️

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...