رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

معرفی و نقد رمان شریک شیطان|bhreh_rahکاربر نودهشتیا

Bhreh_rah
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

خلاصه:
نیلی، دختری که دنیای زیبایی رو می‌خواست، دنیای پر از صلح و شادی، دنیای خارج از خشم و ظلم!اما وسط یک ماجرای انتقام گیر کرده بود، یک انتقام که بعدها از اون جوانه عشق رو که بیرون زده می‌تونستی، جوانه عشقی که فقط یک جوانه بود!
مقدمه:
بارها سعی کردم ، تلاش کردم، فرار کردم؛اما اون هم پیمان شده بود حتی تا زمانی که میمیرم کنار من باشه، من رو رها نکن! 
چرا دست از سرم برنمی‌داره؟! سردی دستاش رو روی گلوم احساس می‌کنم، می‌شنوم که میگه التماس کن، کمک بخواه، تو مال این کاری؛اما از لب‌هام چیزی جز کینه خارج نمیشه!
عصبی میشه، از گوش‌هاش خشم فوران می‌کنه، قسم می‌خوره، قسم‌اش رو فریاد میزنه، داد میزنه!
«نیلی توی مسیر فرارت تو باز هم از آن منی، کمک من رو می‌خوای قسم می‌خورم!»
تو وقتی می‌بینی که من افسرده‌ام
نباید بگذری،
سکوت کنی،
یا فقط همدردی کنی؛
بنا کننده‌ی شادی‌های من باش!
مگه چقدر وقت داریم؟
یک قطره‌ایم که میچکیم در تنِ کویر و تمام می شویم ...
«نادر_ابراهیمی»

نویسنده:بهاره رهدار~

ویرایش شده توسط مدیر منتقد
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 3 هفته بعد...
  • نویسنده حرفه ای

های گلکم

اسم رمان یه بحث سلیقه ایه. من به شخصه از اسم های تک سیلابی و نهایتا دو سیلابی خوشم میاد و زیاد با اسم های دو کلمه ای حال نمی کنم. چشمم که به اسم رمانت خورد گمون کردم ترسناک یا تخیلیه ولی در کمال تعجب تو هم مثل نقد قبلیم بر خلاف ترسناکی اسم رمانتون، ژانر نامتناسب دارین. مثلا فکر کن یکی ترسناک دوست نداشته باشه. بعد اسم رمان تو رو می بینه گمون میکنه ترسناکه. نمیاد که بخونتش. ولی ممکنه جنایی و معمایی دوست داشته... اما وقتی نیومده رمانت رو بخونه پس نمی فهمه که ژانرت ترسناک نیست و همونیه که می خواد.

خلاصه  ت هنوز خیلی جای کار داره. از لحاظ محتوا تقریبا در حد 60 درصد استاندارده ولی باید روی جمله بندی ها، استفاده از کلمه های شیوا و مبهم، پرسش های کنجکاو کننده و بازی با کلمات کار کنی تا جذاب بشه. این به نظر میاد یه خلاصه ی ساده ست.

مقدمه ت اولش خوب بود یهو که متن نادرابراهیمی رو آوردی وسط از ریتم خارج شد. ترجیحاً یکیش رو انتخاب کن گلکم.

لطفا بولد ننویس... اون B بالا رو نزن.. بولد بنویسی جذابیت متن پایین میاد و چشم رو می زنه.

توصیفاتت توی پارت اول ضعف داشت عزیزم. خیلی گذرا و سریع بود پارتت. انگار توی ذهن من رفتن یامور به جلسه و بیرون اومدنش در حد دو ثانیه طول کشید.  باید بیشتر بازش کنی بیشتر دربارش توضیح بدی گسترده ترش کنی. ناسلامتی پارت اوله.. خواننده همین که پارت اول رو می خونه دربارش نظر میده که آیا خوبه و ادامش بدم یا چه قدر کلیشه ای و مسخرست! نذار دومی رو انتخاب کنه. به نظرم روش بیشتر کار کن. 

بوس بای

رمان ها:

تمنای نوشدارو...داهول...شمور...کاکادو

داستان ها:

بازگشت زمان...بنجامین، بابالنگ دراز ونکوور...ژاکلین هود

لینک به دیدگاه

55 دقیقه قبل، نیکتوفیلیا گفته است:

های گلکم

اسم رمان یه بحث سلیقه ایه. من به شخصه از اسم های تک سیلابی و نهایتا دو سیلابی خوشم میاد و زیاد با اسم های دو کلمه ای حال نمی کنم. چشمم که به اسم رمانت خورد گمون کردم ترسناک یا تخیلیه ولی در کمال تعجب تو هم مثل نقد قبلیم بر خلاف ترسناکی اسم رمانتون، ژانر نامتناسب دارین. مثلا فکر کن یکی ترسناک دوست نداشته باشه. بعد اسم رمان تو رو می بینه گمون میکنه ترسناکه. نمیاد که بخونتش. ولی ممکنه جنایی و معمایی دوست داشته... اما وقتی نیومده رمانت رو بخونه پس نمی فهمه که ژانرت ترسناک نیست و همونیه که می خواد.

خلاصه  ت هنوز خیلی جای کار داره. از لحاظ محتوا تقریبا در حد 60 درصد استاندارده ولی باید روی جمله بندی ها، استفاده از کلمه های شیوا و مبهم، پرسش های کنجکاو کننده و بازی با کلمات کار کنی تا جذاب بشه. این به نظر میاد یه خلاصه ی ساده ست.

مقدمه ت اولش خوب بود یهو که متن نادرابراهیمی رو آوردی وسط از ریتم خارج شد. ترجیحاً یکیش رو انتخاب کن گلکم.

لطفا بولد ننویس... اون B بالا رو نزن.. بولد بنویسی جذابیت متن پایین میاد و چشم رو می زنه.

توصیفاتت توی پارت اول ضعف داشت عزیزم. خیلی گذرا و سریع بود پارتت. انگار توی ذهن من رفتن یامور به جلسه و بیرون اومدنش در حد دو ثانیه طول کشید.  باید بیشتر بازش کنی بیشتر دربارش توضیح بدی گسترده ترش کنی. ناسلامتی پارت اوله.. خواننده همین که پارت اول رو می خونه دربارش نظر میده که آیا خوبه و ادامش بدم یا چه قدر کلیشه ای و مسخرست! نذار دومی رو انتخاب کنه. به نظرم روش بیشتر کار کن. 

بوس بای

مرسی ممنون❤️❤️

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...