رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

معرفی و نقد رمان پالس وابستگی | نجمه صدیقی کاربر نودهشتیا

_NAJIW80_
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

نام رمان:  پالس وابستگی

نام نویسنده: نجمه صدیقی

ژانر: طنز و عاشقانه

لینک رمان برای خواندن

خلاصه:

وجودش پر بود از حرارت بازیگوشی؛ لحظه‌هایش را ورق می‌زدی، شیطنت خوراکی بود که دقایق‌ها آن را نوش‌جان می‌کرد؛ امّا زندگی‌اش مایحتاج به چیز دیگر بود؛ واژه ‌ای همچون عشق که قلمروی احساسش را پر از اضطراب و تشویش کند. حوریا وابسته شد و با یک نگاه وجودش را به دست سرنوشت سپرد. چیست نتیجهٔ این وابستگی بی حد و مرز؟ پایان تمام احساسات به کجا ختم خواهد شد؟ و در آخر عنوان کتاب پالس وابستگی را چه کلماتی به رقص در خواهد آورد؟

مقدمه:

دفتر خاطراتم را ورق می‌زنم و بر روی یک نام مکث می‌کنم. 

به یک باره لبخند بر لبانم بوسه می‌زند و نوری در قاب چشمانم به رقص در می‌آید! 

آری! این نام تو است که لبخند را مهمان لب‌هایم می‌کند و قلبم را تسکین می‌دهد؛ تو حاکم قلمروی قلبی هستی که بی اختیار برای تو می‌زند.

می‌خواهم بدانی و ببینی نام و خاطراتت را در دست گرفته و مهر و نشانت را به رقص در آورده‌ام!

می‌خواهم بخوانی و بدانی در تمام لحظات زندگی‌ام تو را طلب کرده و حال رویای شیرینی هستی که معجزهٔ بودنت را در کنارم، هزاران بار از خدای آسمان و زمین، طلب کرده‌ام. 

ویرایش شده توسط _NAJIW80_
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 2 هفته بعد...

اهم اهم
دیدم واقعا زشتِ پالس وابستگی جزو اولویت ها نباشه!
هرچی نباشه نجمه مامان خودمِ دیگه...

تعقیب و گریز!
کلیشه ای که خیلی ازش یاد شده البته کمتر از هشدار گوشی برای بلند شدن از خواب و شیرجه به سمت دانشگاه!

اما اینجا یک چیز جذاب به چشمم خورد. اینکه برخلاف تصور اولیه ام هیچ خلافکاری در کار نبود و گناهکار عشقی بود که دختر قصه ات رو وادار می کرد پدر پاهاش رو دربیاره... آره!
پس خطر کلیشه دور میشه.

ژانر طنر فوق‌العاده سختِ، خیلی سخت. من خودم هرچقدر توی گفت و گو شوخی کنم و نمک بپاشم، توی نوشتن طنز اصلا خوب نیستم. بنابراین واقعا دلقک بودن زاتی رو می طلبِ.

اشتباهی که تقریبا توی پالس وابستگی دیده میشد، استفاده از واژه هاییِ که خیلی ها فکر می کنن جذابن و بخش طنز رمان شون بالا میاد. البته خیلی استفاده نشده بود اما هشدار میدم بهت تا یک وقت زیادی به کار نبری شون.
ذلیل شده و این چیز ها.. فوش های خودمونی یک جورایی.

آنچه گذشت داشتی... خوب بود. اما سیر خوب نیست. یکم سریع تر و با محتوا تر باشه. صرفا برای خندوندن ننویس، برای این بنویس که در کنار خنده یک چیزی یاد بگیره خواننده. بگه ایول، راست میگه، چرا قبلا بهش توجه نکرده بودم. حقیقت هایی رو در قالب طنز به کار ببر که زندگی روزمره رو اسیر کردن اما کسی بهشون توجه نمی کنه.
خلاصه بگم، هدفمند یازی پارت ها!

دیالوگ ها رو محتاطانه بنویس. سادگی بیش از حد خسته کننده به نظر میاد پس سعی کن روشون کلی وقت بذاری چون بخش جذاب رمان هستن.

امیدوارم که کمکی در بهبود قلم زیبات کرده باشم نجمه جان
امیدوارم موفق باشی و با رمانت خوش بدرخشی🌸

@_NAJIW80_

مثل اینکه یک تاپیک دیگه هم افتتاح کردم... این به اون در😉

ویرایش شده توسط Aramis.R_U
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، Aramis.R_U گفته است:

اهم اهم
دیدم واقعا زشتِ پالس وابستگی جزو اولویت ها نباشه!
هرچی نباشه نجمه مامان خودمِ دیگه...

تعقیب و گریز!
کلیشه ای که خیلی ازش یاد شده البته کمتر از هشدار گوشی برای بلند شدن از خواب و شیرجه به سمت دانشگاه!

اما اینجا یک چیز جذاب به چشمم خورد. اینکه برخلاف تصور اولیه ام هیچ خلافکاری در کار نبود و گناهکار عشقی بود که دختر قصه ات رو وادار می کرد پدر پاهاش رو دربیاره... آره!
پس خطر کلیشه دور میشه.

ژانر طنر فوق‌العاده سختِ، خیلی سخت. من خودم هرچقدر توی گفت و گو شوخی کنم و نمک بپاشم، توی نوشتن طنز اصلا خوب نیستم. بنابراین واقعا دلقک بودن زاتی رو می طلبِ.

اشتباهی که تقریبا توی پالس وابستگی دیده میشد، استفاده از واژه هاییِ که خیلی ها فکر می کنن جذابن و بخش طنز رمان شون بالا میاد. البته خیلی استفاده نشده بود اما هشدار میدم بهت تا یک وقت زیادی به کار نبری شون.
ذلیل شده و این چیز ها.. فوش های خودمونی یک جورایی.

آنچه گذشت داشتی... خوب بود. اما سیر خوب نیست. یکم سریع تر و با محتوا تر باشه. صرفا برای خندوندن ننویس، برای این بنویس که در کنار خنده یک چیزی یاد بگیره خواننده. بگه ایول، راست میگه، چرا قبلا بهش توجه نکرده بودم. حقیقت هایی رو در قالب طنز به کار ببر که زندگی روزمره رو اسیر کردن اما کسی بهشون توجه نمی کنه.
خلاصه بگم، هدفمند یازی پارت ها!

دیالوگ ها رو محتاطانه بنویس. سادگی بیش از حد خسته کننده به نظر میاد پس سعی کن روشون کلی وقت بذاری چون بخش جذاب رمان هستن.

امیدوارم که کمکی در بهبود قلم زیبات کرده باشم نجمه جان
امیدوارم موفق باشی و با رمانت خوش بدرخشی🌸

@_NAJIW80_

مثل اینکه یک تاپیک دیگه هم افتتاح کردم... این به اون در😉

😎😎😎 و اینک خوشامد میگم بهت ارامیسمـ...

اووممم ممنونم که  تعقیب زیبام به دلت نشست...🙄😂

اخ ارهه خیلی سختهه دقیقا نمیدونم از چه چیزایی استفاده کنم که اکثریت رو بخندونه و باید بگم با اینکه محتادانه عمل نمودم بازم شکست خوردم 😛🥴💔

دیالوگ....اخ نگووو که همیشه همین واژه من رو از هم متلاشی میکنه...قبلا دیالوگ خوب داشتم و مونولوگ بد...حالا برعکس شده همه چی😂😂🤦‍♀️ 

ایی یک چیزی یادم بدم؟؟ صرفا ت این رمان من هیچی بلد نیستم ک مخاطب یاد بگیره و فقط 😂😂 خاطرات نجمه ی خل و دیوونه رو مینویسم..خدایی نمیدونم از این تعقیب کردنام و خل بازیام چی یاد گرفتم که برا بقیه هم بزارم یاد بگیرن😂😂😂😜😜

اندکی کمک الزامیست 💔🥴😎😎😎

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، _NAJIW80_ گفته است:

😎😎😎 و اینک خوشامد میگم بهت ارامیسمـ...

اووممم ممنونم که  تعقیب زیبام به دلت نشست...🙄😂

اخ ارهه خیلی سختهه دقیقا نمیدونم از چه چیزایی استفاده کنم که اکثریت رو بخندونه و باید بگم با اینکه محتادانه عمل نمودم بازم شکست خوردم 😛🥴💔

دیالوگ....اخ نگووو که همیشه همین واژه من رو از هم متلاشی میکنه...قبلا دیالوگ خوب داشتم و مونولوگ بد...حالا برعکس شده همه چی😂😂🤦‍♀️ 

ایی یک چیزی یادم بدم؟؟ صرفا ت این رمان من هیچی بلد نیستم ک مخاطب یاد بگیره و فقط 😂😂 خاطرات نجمه ی خل و دیوونه رو مینویسم..خدایی نمیدونم از این تعقیب کردنام و خل بازیام چی یاد گرفتم که برا بقیه هم بزارم یاد بگیرن😂😂😂😜😜

اندکی کمک الزامیست 💔🥴😎😎😎

همیشه درسی برای یادگیری وجود داره که میشه به دیگران آموزش داد. بین این سادگی حتما یک درس بزرگ هست که خودت فقط می دونی چیه.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام سلام😌

چند پارت از رمانت رو‌ خوندم! دوست داشتم و حتما حتما ادامه میدم و بقیه پارت ها رو هم میخونم!

موفق باشی و با آرزوی بهترین ها عزیزم🥺🦋

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، A s R ᴀ گفته است:

سلام سلام😌

چند پارت از رمانت رو‌ خوندم! دوست داشتم و حتما حتما ادامه میدم و بقیه پارت ها رو هم میخونم!

موفق باشی و با آرزوی بهترین ها عزیزم🥺🦋

سلام جان دلم خوش اومدی😁💋🤫

خیلی ممنون از اینکه برای رمانم وقت گذاشتی😁 و خوشحالم از اینکه خوشت اومده... 

موفقیت رو برای شما هم ارزومندم عزیز دلم و چشم حتما  این لطف شما رو جبران خواهم کرد💓

لینک به دیدگاه

راستش کند بودن روند رمان مشخص

اما موضوع جذاب و کمتر رمانی توی نودهشتیا که من جذاب بدونمش چون نکته سنجم

البته من دیالوگ  بیشتر رو ترجیح می دم

لینک به دیدگاه

31 دقیقه قبل، ملیکا ملازاده گفته است:

راستش کند بودن روند رمان مشخص

اما موضوع جذاب و کمتر رمانی توی نودهشتیا که من جذاب بدونمش چون نکته سنجم

البته من دیالوگ  بیشتر رو ترجیح می دم

ملیی اصا متوجه نقدت نشدم واضح تر پلیز🥺💔

لینک به دیدگاه

رمان جذاب اما با روندی کند بود

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ملیکا ملازاده گفته است:

رمان جذاب اما با روندی کند بود

بلی متشکرم از نظر زیبات😁🌷

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام  به نویسنده درجه یک😁

راستش یه ساعت پیش تازه شروع کردم به حوندن رمانت تونستم فقط یه صفحه از رمانتو بخونم... 

رمان خنده داریه من خیلی خوشم اومد ولی خب از نظر من وقتی رمان طنز مینویسی باید داستان رمان خواننده رو بخندونه نه کلماتی که داخلش استفاده میشه ... 

نمیگم کلمات اشتباهی یه کار رفته ها منظورم اینه بعضی جاها خیلی خودمونی شده و صرفا خودمونی شدن و استفاده از بعضی فحش ها به جذابیت داستان اضافه نمیکنه ولی خب بعضی قسمت ها هم کاملا خنده دار به نظر میرسه درکل حرفم اینه بهتره زیاد استفاده نشه  تا اون خصوصیت طنز موقعیتشم از بین نره... 

ولی خب باید بقیه رمانو هم بخونم تا نظر درست و حسابی بدم تا همینجایی که خوندم خیلی خوشم اومد... 

اینم بگم که من اصلا مننقد خوبی نیستم و نقد بلد نیستم فقط یه چیزایی طبق تجربه  رمان خوندم میگم....

امیدوارم موفق باشی و قلمت هر روز عالی تر بشه🌹🌹

@_NAJIW80_

سرگردونم تو خاطرات بچگی، کجایی عمو زنجیر باف...؟؟!!

spacer.png

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، WolfisH گفته است:

سلام  به نویسنده درجه یک😁

راستش یه ساعت پیش تازه شروع کردم به حوندن رمانت تونستم فقط یه صفحه از رمانتو بخونم... 

رمان خنده داریه من خیلی خوشم اومد ولی خب از نظر من وقتی رمان طنز مینویسی باید داستان رمان خواننده رو بخندونه نه کلماتی که داخلش استفاده میشه ... 

نمیگم کلمات اشتباهی یه کار رفته ها منظورم اینه بعضی جاها خیلی خودمونی شده و صرفا خودمونی شدن و استفاده از بعضی فحش ها به جذابیت داستان اضافه نمیکنه ولی خب بعضی قسمت ها هم کاملا خنده دار به نظر میرسه درکل حرفم اینه بهتره زیاد استفاده نشه  تا اون خصوصیت طنز موقعیتشم از بین نره... 

ولی خب باید بقیه رمانو هم بخونم تا نظر درست و حسابی بدم تا همینجایی که خوندم خیلی خوشم اومد... 

اینم بگم که من اصلا مننقد خوبی نیستم و نقد بلد نیستم فقط یه چیزایی طبق تجربه  رمان خوندم میگم....

امیدوارم موفق باشی و قلمت هر روز عالی تر بشه🌹🌹

@_NAJIW80_

مچکرم همشهری عزیزم از اینکه وقت گذاشتیو رمانمو خوندی🤪🤪

اخه من چه فحشی استفاده کردم خودمم یادم نمیاد؟؟ 😂😂😂

این حرفا چیه شما تاج سری اشکالی نداره... بالاخره نقد واسه رفع ضعف هایی هست که داریم بازم ازت ممنونم♥😛

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، _NAJIW80_ گفته است:

مچکرم همشهری عزیزم از اینکه وقت گذاشتیو رمانمو خوندی🤪🤪

اخه من چه فحشی استفاده کردم خودمم یادم نمیاد؟؟ 😂😂😂

این حرفا چیه شما تاج سری اشکالی نداره... بالاخره نقد واسه رفع ضعف هایی هست که داریم بازم ازت ممنونم♥😛

هر کار کردم نتونستم کلمه دیگه جایگزین کنم نوشتم فحش دیگه شما ببخشن دگه😂😂😂

spacer.png

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، WolfisH گفته است:

هر کار کردم نتونستم کلمه دیگه جایگزین کنم نوشتم فحش دیگه شما ببخشن دگه😂😂😂

همون کلمات بچگانه منظورته دیگه؟؟ 😂😂

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، _NAJIW80_ گفته است:

همون کلمات بچگانه منظورته دیگه؟؟ 😂😂

اینجوری هم ناجوره گفتنش که  ولی خب خود خودشه.. 😂😂

ولی خداوکیلی من خیلی از داستان خوشم اومد و خیلی خوب بود💯😁

spacer.png

لینک به دیدگاه

سلام

در قسمت عنوان تاپیک، لطفا  « معرفی و نقد رمان پالس وابستگی | نجمه صدیقی کاربر انجمن نودهشتیا» را قرار دهید. 

ممنونم 

@_NAJIW80_

ویرایش شده توسط مدیر منتقد
لینک به دیدگاه

سلام گلم. 

اومدم نظرم رو راجع به رمانت بگم😍

قلم طنز و زیبایی داری شروع رمانت خیلی هیجان انگیز بود برام. 

مخصوصا اونجا که دیگه پسره مچ دختر رو میگیره. 😍 خیلی جذابه. 

تا پارت 20 رمانت رو خوندم ایشالا دوباره میرم سرتغش از اونجا به بعد رو میخونم و نظرم رو میگم😇

موفق و پیروز باشید💙

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Sogandnamgo گفته است:

سلام گلم. 

اومدم نظرم رو راجع به رمانت بگم😍

قلم طنز و زیبایی داری شروع رمانت خیلی هیجان انگیز بود برام. 

مخصوصا اونجا که دیگه پسره مچ دختر رو میگیره. 😍 خیلی جذابه. 

تا پارت 20 رمانت رو خوندم ایشالا دوباره میرم سرتغش از اونجا به بعد رو میخونم و نظرم رو میگم😇

موفق و پیروز باشید💙

سلام عزیز دلم ـ اول اینکه ممنونم از اینکه چشمهای خوشگلت رو روی نوشته هام به حرارت در اوردی و با نگاهت رمانمو از خجالت سیراب کردی. 

دوم اینکه بسیار  خوشحالم ازش خوشت اومده و امیدوارم تا اخر هم نظرت رو محترم نگه داره💋💋💋

و همچنین ارزوی موفقیت برای ت عزیزم

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

دختر تو و شخصیت رمانت باهم دیونه اید😂

تا پارت ۲۴ خوندم ان شاءالله بعدا بقیه ش رو هم می خونم

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، ملیکا ملازاده گفته است:

دختر تو و شخصیت رمانت باهم دیونه اید😂

تا پارت ۲۴ خوندم ان شاءالله بعدا بقیه ش رو هم می خونم

چراا؟؟🤣🤣  ممنونم عزیز دلم😋

ویرایش شده توسط _ سنجدناقلا _
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام نجمه جانم امیدوارم خوب باشی.

سطح قلم شما A و کاملا مشخصه بالا هست و رمان شما بی عیب و نقص هست واقعا!

من عاشق رمانتم و الان به خاطر سردرد زیادم فقط تونستم 11 پارت رو بخونم انشالله فردا ادامه‌اش رو میخونم...

برات ارزوی موفقیت دارم :)❤️

ویرایش شده توسط 𝔡𝔢𝔞𝔱𝔥.𝔄𝔫𝔤𝔢
لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، 𝔡𝔢𝔞𝔱𝔥.𝔄𝔫𝔤𝔢 گفته است:

سلام نجمه جانم امیدوارم خوب باشی.

اومدم برای نقد رمان زیبای تو:

سطح قلم شما A و کاملا مشخصه بالا هست و رمان شما بی عیب و نقص هست واقعا!

من عاشق رمانتم و الان به خاطر سردرد زیادم فقط تونستم 11 پارت رو بخونم انشالله فردا ادامه‌اش رو میخونم...

برات ارزوی موفقیت دارم 🙂❤️

و من همچنان منتظر نقد اصل کاریت هستم☹️ تند و اتیشی لطفا...  در واقعا خوشحالم که خوشت اومده🤩

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام سلام 

آیا می دانستی من قدیما تا پارت ۱۸ پالس رو خونده بودم 🤣🤣🤣 والا خودمم نمی دونستم🤣 با این وجود به خاطر حافظه قناصم دوباره شروع کردم🤣 خب قلم قوی‌ای داری و اینکه بهترین چیزی که توی رمانت بود و قلم قشنگت رو نشون میداد فضاسازی بی نقصی بود که   داشتی یعنی خیلی راحت محیط و چگونگی شخصیت ها رو می شد تصور کرد. علائم نگارشی درست بودن و اما من عکس شخصیت ها رو دیدم دخترا خوب بودن پسرا رو دوست نداشتم🤣 توی ذهنیت خودم  قشنگ تر بودن بابا ۴ تا کراش می‌ذاشتی 🤣

لینک به دیدگاه

سلام  نجمه جونم💌

اومدم برای یه نقد کوتاه درباره رمانت🧡

رمانت مقدمه و خلاصه ی خوبی داشت. بعضیا میگن باید یه هدف هم داشته باشی تو صفحه اول ولی بنظرم مهم نیس.💐

پارت اول رو که خوندم تا پارت 16 فقط غرق شدماااا....خلاصه که قلمت قویه و علائم نگارشی و شخصیت پردازی و فضاسازی  ها عالی بودن🙃

عکس شخصیت ها هم اصلا کلیشه ای نبودن و مناسب رمانت بودن طبق تصورات.💟

سعی می کنم همه ی پارت هارو تا جایی که نوشتی بخونم.😁

موفق باشی❣️ @ Gh.a29 @ _NAJIW80_

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...