رفتن به مطلب

کلاس ارواح | آموزش


..ZAHRA..
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

ارواح عزیز این تاپیک به شما کمک می‌کنه تا نوشته های خوفناکی رو خلق کنید   به نکاتی که سرپرست خود که خالق یک جن ترسناک است توجه کنید.

سرپرست: @نیکتوفیلیا

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • 4 ماه بعد...
 • نویسنده حرفه ای

وقتی یک جن می بینم، چی به سر بدنم میاد؟!

های گلکانم!

توصیف حالت و احساس یکی از اصلی ترین نکات توی  ترسناک نویسیه. چرا؟ چون این فیلم نیست! توی فیلم، ما فضای بصری و شنیداری داریم. ما قیاقه ی بازیگر رو می بینم که چه قدر وحشت کرده و نگاهش چطوره و ما با دیدن حالات اون، خواه ناخواه ترس رو حس می کنیم. اما رمان نه چیزی داره که باهاش اتفاقات رو مستقیم ببینید و نه صدا داره که اون جیغ ها و اصوات مخوف رو مستقیماً بشنوید.

ای بابا! پس چیکار کنم؟

اینجا  ما به شما میگیم که چطور میشه با استفاده از توصیفات و فضاسازی ها، همون میزان ترسی که توی دیدن فیلم به وجود میاد به خواننده دست بده.

اول می خوام درباره ی بدن باهاتون صحبت کنم.

وقتی یک جن می بینم، چی به سر بدنم میاد؟!

توی اینجور مواقع، شما باید با توصیف حالات بدنی ایه که واسه ی کارکترتون پیش میاد، ترس رو به خواننده القا کنید. این حالات بدنی می تونن شامل چه چیزهایی بشن؟

 • عرق سرد
 • لرزش دست، زانو و یا کتف
 • تپش قلب
 • خشکی گلو
 • سردی دست و پا
 • احساس سیخ شدن موی بدن
 • گزگز و مورمور بدن
 • سستی پاها
 • نبض در جاهای مختلف بدن

همش با هم؟!

نه! شما می تونید فقط از چندتاشون استفاده کنید. لازم نیست کارکترتون همه رو همزمان تجربه کنه.

نیاز به توضیح اضافه داره؟!

بله! نوشتن این که عرق سرد از تیغه ی کمرش جاری شد ملموس تر از اینه که صرفاً بگید عرق سرد روی بدنش نشسته بود.  با کلمات بازی کنید. با جملات بازی کنید و خلاقیت به خرج بدید. توی این دنیا، بیشتر از همه از چی می ترسید؟ از چه حیوونی و یا از چه موقعیتی؟ خودتون رو توی اون شرایط فرض کنید و ببینید چی به سر بدنتون میاد. هر چی ملموس تر و دقیق تر، ترسناک تر!

برای همه ی افراد، یکسانه؟!

نه! شما باید این رو در نظر داشته باشید که کارکتر شما، چند سالشه و جنسیتش چیه؟

نشون دادن ترس یک دختربچه ی یازده ساله، فرق می کنه با نشون دادن ترس یک مرد سی ساله. این دو مثل هم نمی ترسن و مثل هم واکنش نشون نمیدن. اگه یهو مرد سی سالتون جیغ کشید یه جای کار می لنگه و اگه یهو دختربچه ی یازده سالتون جیغ نزد و فرار نکرد یعنی یه جای کارتون ایراد داره.

پس حواستون به حالات بدنی کارکترتون موقع دیدن جن یا روح باشه.  ( اگه درباره ی این موضوع سوال داشتین، با عنوان همین مطلب خصوصی بزنین و سوالتون رو بپرسین )

 

@ متین  @ ملکه ارواح-khakestar  @ Parya  @ Beretta  @ روح مرحوم Prometa

رمان ها:

تمنای نوشدارو...داهول...شمور...کاکادو

داستان ها:

بازگشت زمان...بنجامین، بابالنگ دراز ونکوور...ژاکلین هود

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • نویسنده حرفه ای

من یک جن منحصر به فرد هستم! ( اگه قصد دارید درباره ی یک روح بنویسید، این مطلب به کارتون نمیاد  )

توی بحث اجنه، اگه شما قصد دارید رمان یا داستانتون درباره ی یک جن باشه، باید بدونید که چطور میشه جنتون رو منحصر به فرد بار بیارید.

خصوصیت های اخلاقی!

جن شما چه اخلاقی داره؟! به چه چیزهایی علاقه داره؟ از چه چیزهایی متنفره؟ چه چیزهایی اذیتش می کنه و ذاتش چطوریه؟ خوب یا بد؟ شروره یا نه؟ چون ما یه سری جن داریم که مؤمن هستن و یه سری جن داریم که کافر هستن.

به عنوان مثال، داهول به شدت از سر و صدا متنفر بود. اون سکوت مطلق می خواست و از این که دوستش بهش پشت کنه ناراحت و عصبانی میشد. داهول ذاتاً بد نبود اما به خاطر سرگذشتی که داشته، بد شده بود. اون قدری که دیگه چیزی از ذات خوبش براش نموند. اون بنده ی شیطان بود.

اهداف!

باید در نظر داشته باشید که جن شما، اصلا به خاطر چی داره شرارت می کنه. هدفش از این کارا چیه. باید اون قدر هدفش خاص و عجیب باشه که  فک خواننده رو بندازه. نباید یه چیز دم دستی باشه که خواننده رمان رو بندازه یک کنار. جنتون باید برای هر کارش به اندازه ی کافی انگیزه داشته باشه.

برای مثال، داهول بعد از این که  پدر و مادر دنیز که توی همین حوزه فعالیت داشتن، خانوادش رو نابود کردن، تصمیم به انتقام گرفت. اول اون پدر و مادر رو کشت و بعد دخترشون رو تسخیر کرد. هدف دیگه ای که از این کار داشت، به دست آوردن یک بدن قوی تر بود. بدنی که از اون دختر شش ساله قوی تر باشه. چون لیلی هم دیگه کم کم داشت ضعیف میشد. پس دنبال یه هدف و انگیزه ی درست و حسابی  خفن باشین.

اسباب و وسایل!

جن شما، وسیله ای داره که هم نقطه ضعفش باشه هم نقطه قوتش؟ وسیله ای که جنتون، با اون شناخته بشه.

وسیله ی موردعلاقه ی داهول که به وسیله ی اون، روح ها رو از بدن ها بیرون می کشید و اجسام رو خاکستر می کرد، سازدهنی بود. اون با ساز زدن، افراد رو مسخ می کرد تا بدون این که خودشون خبر داشته باشن، کاری که داهول می خواد رو انجام بدن.

شعار!

اگه جن شما، دارای جمله ای باشه که بشه به عنوان شعار ازش یاد کرد، اون رو موندگارتر می کنه. یه جمله که هر کی بشنوه بفهمه که موضوع بحث، جن شماست.

شعار داهول: با مرگت به دنیام بیار!

اسم!

خوب میشه اگه جن شما یک اسم خاص برای خودش داشته باشه. حالا لازم نیست اون اسم رو خودش روی خودش گذاشته باشه. ممکنه لقبی باشه که بقیه صداش می کنن. اما باید این رو در نظر داشته باشید که اون اسم یا لقب، با ویژگی های جنتون همخونی داشته باشه. معناش با جنتون ارتباط داشته باشه. یه چیز الکی نذارید.

داهول به مترسکی گفته میشه که کلاغ ها و آفت ها رو از مزرعه دور می کنه. این لقب رو مردم روستا برای جن من انتخاب کردن. چون اون یک محیط امن برای خودش داشت که هر کی داخلش میشد، با ساز زدن اون رو بیرون می کرد. منتهی بیرون کردنش، با کشتن آدم ها صورت می گرفت. ابتدا کر کردنشون و بعد خاکستر کردن بدنشون.

ظاهر!

توی توصیف ظاهر جنتون دقت کنید. هر چی هر چی نمی تونه باشه. اگه جنتون بدنی رو تسخیر کرده، اون بدن رو به شیوه ای توصیف کنید که مرده بودن و میت بودنش مشخص باشه. اگه جنتون آزاده، پس بدن اون رو به گونه ای چندشناک و ترسناک توصیف کنید که مثالش نباشه.. یه سری ویژگی های ظاهری توی بدنش قرار بدید که توی اجنه ی دیگه نباشه.

داهول، پوستش طوری بود که انگار هم اسید پاشیده بودن روش، هم سوزونده بودنش. حتی پوست روی سرش، با منگنه به هم دوخته شده بود.

یک جن منحصر به فرد بسازید!

در آخر باید این نکته رو عرض کنم که با این اوصاف، اگر همه ی این موارد رو  به بهترین نحو ممکن رعایت کنید، جن شما، یک جن منحصر به فرد  و مستقل از دیگر اجنه میشه. اونوقت هر جا اسمش رو بگید، یا شعارش رو بگید و یا حتی وسیلش رو بگید، همه یاد جن شما میوفتن. نه هیچ جن دیگه ای.

*** 

اگه درباره ی این موضوع سوالی دارید، با همین عنوان خصوصی بزنید.

رمان ها:

تمنای نوشدارو...داهول...شمور...کاکادو

داستان ها:

بازگشت زمان...بنجامین، بابالنگ دراز ونکوور...ژاکلین هود

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • نویسنده حرفه ای

من یک روحم! ( اگه کارکتر شما جن هست این مطلب به دردتون نمی خوره )

خب من امروز می خوام درباره ی چند تا از ویژگی های ارواح بگم.

چرا روح ها در شب ظاهر می شوند؟

گفته می شود که ارواح در طول شب فعالیت بیشتری دارند، دلیلش هم این است که در این زمان از شبانه روز، موانع و مزاحمت های الکترونیکی کمتری وجود دارد. همین امر موجب می شود تا گیرنده های روح‌بودنشان قوی تر بشود.

احتمال دیده شدن توسط حیوانات و کودکان زیاد است!

برخی از کارشناسان این حوزه ادعا کرده اند که کودکان و حیوانات به دلیل داشتن انرژی بسیار زیاد، می توانند حضور روح را به خوبی حس کرده و حتی آن ها را مشاهده کنند. نیروهای قدرتمند درونی آن ها موجب جذب ارواح می شود.

ارواح در وضعیت دشوار و پرخطر زندگی می کنند!

برخی از ارواح نمی توانند مرگ خود را باور کنند. از این رو همیشه در شرایطی زندگی می کنند که گویی در یک کابوس ترسناک و وضعیت غیر قابل حل گرفتار شده اند و راه فرار ندارند.

آن ها هرگز نمی خوابند!

ارواح هرگز نمی خوابند و در بیشتر مواقع در حال پرسه زدن در اطراف هستند.

به دنبال جلب توجه هستند!

ارواح همیشه به دنبال جلب توجه مردم هستند. آن ها دوست دارند دیده یا شنیده شوند. به همین خاطر، اگر در اطراف خود بوی عطری حس کردید، دود یا مه دیدید که هیچ توضیحی برایش وجود ندارد، شک نکنید که یک روح در کنارتان ایستاده است.

پیش بینی آینده توسط ارواح!

ارواح قدرت فکرخوانی دارند و می توانند آینده شما را پیش بینی کنند. از این رو، دفعه بعدی که خوابی راجع به آینده خود دیدید، بدانید که یک روح از عالم غیب آن را به اطلاع شما رسانده است.

ارواح توان کشتن انسان را ندارند!

ارواح به خودی خود توانایی کشتن شما را ندارند، بلکه با اذیت کردن و ایجاد جنون های آنی ممکن است باعث مرگ فرد به دست خودش بشوند.

آن ها از شدت بی حوصلگی انسان ها را اذیت می کنند!

ارواح هم حوصله شان سر می رود و از اینکه توسط انسان دیده نمی شوند و حتی برخی وجودشان را انکار می کنند، چندان خوشحال نیستند و از این رو سعی می کنند به واسطه انجام برخی امور وجودشان را اثبات کنند. این کارها اصولا برای انسان خوشایند نیست و موجب وحشت و آزار وی می شود.

گربه ها ارواح را می بینند!

گفته می شود که همه حیوانات قادر به دیدن فعالیت های پارانرمال (پدیده های روانی/ ماورا طبیعه) پیرامون خود هستند. اما تاکید بر این است که گربه ها مشخصا توان دیدن ارواح را دارند. بنابراین اگر در خانه گربه دارید، دفعه بعدی که به طور ناگهانی میخکوب و به یک نقطه خیره شد، باید فرض را بر این بگذارید که روح دیده است.

ارواح مهربان!

 در علوم غیر اسلامی ارواح مهربانی که زیر یکسال دارند را فرشته می نامند که نه تنها ترسناک نیستند، بلکه می توانند به انسان کمک کنند.

ارواح بیشتر در کلیساها سکونت دارند تا گورستان ها!

 ادعا می شود که ارواح بیشتر از این که در گورستان باشند، در اماکن مذهبی و روحانی همانند کلیساها اقامت دارند.

آن ها تغییر را دوست ندارند!

ارواح به هیچ عنوان دوست ندارند که تغییری در شرایط خود ایجاد کنند. آن ها به آنچه که هستند وفادار می مانند و سعی می کنند همه خاطرات، افکار و رفتارهای خود پیش از مرگ را در وجودشان حفظ کنند.

روح بوی لیموترش را دوست دارد!

بسیاری از کسانی که در زمینه روح مطالعه می کنند، باور دارند که ارواح بوی لیموترش را بسیار دوست دارند. بنابراین اگر دوست دارید با یک روح ارتباط برقرار کنید، اطراف خود را با لیموترش پر کنید تا روح جذب شما بشود.

تلفن همراه موجب فراری دادن ارواح می شود!

یک محقق انگلیسی ادعا کرده که پس از اختراع، عرضه و رواج استفاده از موبایل، تعداد گزارشات مبنی بر مشاهده ارواح به شدت کاهش یافته است. وی دلیل این امر را سیگنال های الکترونیکی اعلام داشته و گفته که این امواج، برای ارواح مزاحمت ایجاد می کنند و مانع از انجام فعالیت آن ها می شوند.

رمان ها:

تمنای نوشدارو...داهول...شمور...کاکادو

داستان ها:

بازگشت زمان...بنجامین، بابالنگ دراز ونکوور...ژاکلین هود

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • نویسنده حرفه ای

رنگ ارواح!  ( این مطلب برای اجنه کاربرد نداره )

حالا.. لازمه که رنگ روحتون رو بر اساس شخصیتی که براش ساختید انتخاب کنید.

ارواح نیک دارای دوازده رنگ می باشند و ارواح متعالی دارای شش رنگ و حق به رنگ زرد خوش رنگ و نور است

ارواح نیک عبارتند از:

رنگ خاکستری: این رنگ در مورد ارواحی هست که بتازگی به دسته ی ارواح نیک پیوسته اند و کمی ارتقا یافته اند و اجازه ی برقراری ارتباط را ندارند

رنگ قهوه ای :این گونه ارواح در حال ارتقا هستند و اینها نیز اجازه ارتباط را ندارند

رنگ سرمه ای : این ارواح دارای نیروی بسیار ضعیفی هستند و می توانند با افراد زمینی ارتباط بگیرندالبته به مدت کوتاه وناچیز

رنگ سبز تیره: این گروه دو دسته اند یکی ارواحی با انرژی اندک و می توانند ارتباط یابند و دیگری که انرژی زیادی دارند ولی اجازه بر قراری ارتباط ندارند

رنگ سبز روشن: این ارواح دارای هاله های زرد رنگ هستند و معمولا در هنگام ارتباط با این ارواح در اطراف سر مدیوم هاله هایی دیده می شود که مربوط به این ارواح هستند که بعضی ناظر جلسه هستند

رنگ ابی روشن: این ارواح به ماده هیچ وابستگی ندارند و می توانند ارتباط یابند ولی بعلت نداشتن تعلق به ماده ارتباط نمی گیرند

رنگ قرمز:این ارواح به مدت طولانی در جهان خلقت هستند و به سطح کره زمین نمی ایند و ارتباط برقرار نمی کنند

رنگ بنفش: در وجود این گونه ارواح کمی تیرگی می باشد و باید به تکامل برسند تا بتوانند ارتباط یابند. این ارواح می توانند فقط کار فیزیکی انجام دهند از جمله جابجایی اشیا

رنگ نارنجی: این رنگ نشانه ارتقا ی درجات ارواح می باشد و روح مورد نظر با این رنگ می تواند از نیروی شفادهی مناسبی برخوردار شود که ان را به واسطه مدیوم شفا بخش عرضه دارد

رنگ صورتی: این ارواح انرژی زیادی دارند و دارای قدرت مناسبی هستند و می توانند مدیوم خود را بدون اینکه اسیبی ببیند از محلی به محل دیگر ببرند

رنگ زرد:این ارواح قدرت زیادی دارند که برای کارهای فیزیکی خود بهره می گیرند و می توانند با انژی زیادی که دارند کار های بسیار جالبی انجام دهند. مثلا اینکه یک فرد را برای مدتی از نظر ها پنهان کنند یا اینکه فرد در همان مکان باشد ولی دیده نشود

رنگ سفید : این گونه از ارواح قدرت دارند اما دوست ندارند از قدرت خود در جهت کارهای فیزیکی و نمایشی استفاده کنند بنابراین فقط از به عنوان روح راهنما در جلسات حضور می یابند و ان جلسه را با قدرت خود اداره و هدایت می کنند.

ارواح شرور به رنگ سیاه یا ذغالی هستند و ارواح خوب رنگی ندارند

ارواح متعالی به شش رنگ دیده می شوند

رنگ زرشکی:    این رنگ مختص ارواحی هست که بتازگی به مقام متعالی رسیده اند و نیروی شفادهی دارند و در مواقعی هم به یاری انسانها می ایند. این ارواح اعمال زیادی می توانند انجام دهند

رنگ سبز یشمی: این رنگ مختص ارواح متکاملی هست که اخرین دوره های تکاملی خویش را می گذرانند

رنگ کرم : این گونه بسیار با محبت هستند و وجودشان سر شار از عشق و می توانند به هنگام ارتباط مدتی زیاد بمانند

رنگ جگری:این رنگ بسیار شفاف و زیباست و انقدر زیباست و از لطافت برخوردار است که اجازه ی ارتباط با عالم مادی را ندارند زیرا اگر با مواد موجود در هوا و اکتوپلاسم مدیوم مخلوط شود روح صدمه می بیند و رنگ خود را از دست می دهد

رنگ سبز چمنی خوشرنگ: این گونه ارواح برای هدایت بشر به زمین می ایند و انان را هدایت می کنند و یا اینکه از طریق انها کتاب می نویسند

رنگ نور : این گونه ارواح کاملا تکامل یلفته اند و فقط منتظرند که تکامل نهایی را بپذیرند و به منبع هستی بپیوندند.

رمان ها:

تمنای نوشدارو...داهول...شمور...کاکادو

داستان ها:

بازگشت زمان...بنجامین، بابالنگ دراز ونکوور...ژاکلین هود

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 • نویسنده حرفه ای

ویژگی اجنه! ( مخصوص خلق جن )

خب! امروز می خوایم درباره ی سبک زندگی اجنه صحبت کنیم.

- قابلیت زندگی کردن را دارند و به خاطر همین است که جن به خانه و مسکن هیچ احتیاجی ندارد چراکه سرما و گرما ، و همچنین بوران بر جن تاثیری ندارد ، وسایل حمل و نقل برای اجنه نیاز نیست بنابراین از این موضوع می توان دریافت که نیاز به شهر و کاشانه ای نداشته و دارای تکنولوژی و صنعت نمی باشند.

- مثل همه جانداران دیگر اجنه هم غذا می خورند اما مقدار آن بسیار کمتر از مقداری است که انسان ها مصرف می کنند.

- جن ها همانند انسان ها دارای جنسیت نر و ماده می باشند و قابلیت تولید مثل داشته و همچنین می توانند تشکیل خانواده بدهند و به صورت یک جماعت زندگی کنند اما جامعه ای ندارند.

- از دیدگاه انسان ها خصوصیت فیزیکی اجنه بسیار عجیب است ، به دلیل نداشتن عنصر خاک ، عنصر اصلی وجودی جن آتش می باشد و با این حال به هر شکل و اندازه ای که بخواهند تبدیل می شوند آنها قدرت جابجایی هر چیزی را در یک لحظه دارند و همچنین سرعت نقل مکان آنها بسیار سریع است.

- قوه ی تشخیص برای یافتن گذشته و آینده و خواندن فکر دارند.

- همچون انسان ها برای جن ها نیز نامگذاری وجود دارد و آنها دارای اسم ، فامیلی و زبان و رسم خاص میباشند و قادر به فهمیدن زبان آدمیان بوده و قدرت تکلم دارند.

- در شرایطی انسان قادر به تسخیر جن می باشد و در شرایط خاص دیگری توانایی تسخیر انسان را دارد. انسانی که مسخر شده دیوانه ، مجنون و دیوزده معرفی می شود اما جن تسخیر شده را موکل معرفی می کنند. اجنه بر سه قسمت تقسیم شده اند 1- دیو 2- جن 3- پری ، که از لحاظ مکانی زیر دست فرشته ها هستند.

- عمر جن ها نسبت به انسان ها زیاد است و حدود هزار سال به بالا تخمین زده شده است همان جن هایی که در سوره جن از آنها یاد شده و با شنیدن اولین آیات قرآن بر سر هم خراب شدند شاید هنوز هم که هنوز است زنده اند. جن ها نیز همچون انسان ها دارای فرمانده و فرمانبردار ، کافر و متدین ، دانا و نادان ، ارباب و بنده هستند. زمانی که اجنه می میرند و از بین میروند دیگر هیچ احتیاجی به گورستان و قبر نخواهند داشت.

- با وجود اینکه جنیان به چشم دیده نمیشوند اما مانند امواج ماهواره ای و رادیویی همیشه با ما حاضر هستند برخی از آن ها به واسطه بدن شخصیت های ضعیف در خانه ها در حال رفت و آمد هستند برای دور کردن این جن های مزاحم کافیست 4 آیه از قرآن را که با قل آغاز می شود خوانده و در خانه آویزان کنید.

رمان ها:

تمنای نوشدارو...داهول...شمور...کاکادو

داستان ها:

بازگشت زمان...بنجامین، بابالنگ دراز ونکوور...ژاکلین هود

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

 اشتراک گذاری

×
×
 • اضافه کردن...