رفتن به مطلب

✨مسابقه فانتزی نویسی| مرحله‌ی اول✨

اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

خب درود درود درود^^

اول از همه عذرمیخوام که نتونستم به موقع تاپیک رو بزنم متاسفانه نميتونستم وارد انجمن بشمㅠ-ㅠ

دوم اینکه ممنونم از همتون که در این چالش شرکت کردید و امیدوارم خیلی زود متنای خفنتون رو بخونم^^

بیاید یک مرور کوچیکی رو مسابقمون داشته باشیم:

1. همینطور که ميدونيد، موضوع مسابقه حول ژانر فانتزی می‌چرخه و در این ژانر، داشتن یک ایده‌ی جذاب و به دور از کلیشه، یکی از ملاک ها هست. 

2. متن ها براساس معیارهای گفته شده نقد و بررسی می‌شن که هر کدوم رو تا حدودی توضیح میدم:

خلاقیت در ایده(دارای 6 امتیاز) 

ایده‌ی شما برای موضوع، باید جذاب و جدید باشه. هرچقدر که ایده‌ی شما جزئیات بیشتری داشته باشه،شانس شما برای گرفتن نمره‌ی کامل هم  بیشتر میشه. 

نحوه پردازش(دارای 5 امتیاز) 

اگر نحوه‌ی روایت و پردازش شما نسبت به ایدتون ضعیف باشه، جذابیت ایده خیلی کاهش پیدا می‌کنه. چون این پردازش ما نسبت به ایده هست که به مخاطب نشون میده ایده چجوریه و در مورد چیه. پس حواستون به نحوه پردازش باشه^^

قلم(دارای 4 امتیاز) 

سومین ملاک قلم نویسنده هست که به متن جذابیت میده. ایده، نحوه پردازش و قلم هر سه به هم متصل هستن و اگر در یکیشون کم کاری کنید، روی دو معیار دیگه هم اثر میزاره. 

اینکه قلمتون چطوریه یا باید چطور باشه به خودتون بستگی داره اما از من به شما نصیحت، زیاد از کلمات ساده و ابتدایی یا کلمات قلمبه سلمبه استفاده نکنید که نه متن پیچیده بشه و نه زیادی ساده جلوه کنه.

جزئیات(2 امتیاز) 

آخرین ملاکمون، جزئیاتی مانند فضاسازی و استفاده از توصیفات(توصیف احساس، مکان، زمان و...) هست که دیگه فکر نکنم نیاز به توضیح اضافی ای داشته باشه. 

و حالا، نوبت می‌رسه به موضوع مرحله‌ی اولمون که خلاقیت شما رو برای یک مکان فانتزی محک میزنه! 

💥بله! موضوع مرحله‌ی اولمون، ساختن یک مکان فانتزی هست!💥

مکان ساختگی شما، باید در خور یک مکان فانتزی باشه. برای درک راحتی شما یک مثال بسیار ساده برای مکان میزنم. داشتن رودهایی از عسل در یک مکان، می‌تونه نمایانگر فانتزی بودن مکان مورد نظر باشه. 

از شما می‌خوام دیدتون رو وسیع تر کنید، به چیزهای غیرقابل باور فکر کنید و با قلم های زیباتون، اون هارو بسازید و مارو وارد مکان فانتزیتون کنید(:

برای نشان دادن اون مکان به ما، شما میتونید متنی مابین انشا و داستان بنویسید که متنتون حالت داستانی پیدا کنه. میتونید از کاراکترهای خیالی برای نشون دادن مکان استفاده کنید و... 

همچین فرزندانم شما به صورت گروه‌بندی باهم مسابقه میدید که تا پایان شب گروه‌بندی هارو  ذکر می‌کنم ^^

توجه کنید من از شما مقاله نمی‌خوام پس حواستون به این نکته باشه

حالا این متنتون باید تا چه میزان باشه؟ میزان متن رو براساس صفحه حساب می‌کنیم. حتما حتما برای نوشتن متن، از سایز 16 و فونت B nazanin استفاده کنید. 

💫شما تنها در دو صفحه(سعی کنید بیشتر از دو صفحه نشه، کمتر بشه اشکالی نداره) می‌تونید دنیای فانتزی خودتون رو نشونمون بدید. - ^

💢محلت تا پنجشنبه ی همین هفته💢

همچنین از زدن تاپیک جداگانه جدا خودداری فرمائید. به زودی تاپیک مد نظر برای ارسال متن هاتون زده خواهد شد

اگر سوالی داشتین در همین تاپیک بپرسید^^

بی‌صبرانه منتظر دیدن مکان های فانتزیتون هستم(:

موفق باشید و تا کهکشان‌ها، خیال پردازی کنید*-*

@Atria  @Sogandnamgo  @.Abi.AR @JANAN-OOO @tara-Lr @مُنیع @Aramis.R_U

@Nilay07 @FAR_AX @Ghazal 

@ᴄʀᴀᴢʏ

@ꎭꍏꋪꌩꈤꍏꈤꍏ(تف تگ نشدیㅠ-ㅠ) 

ویرایش شده توسط Armiti
  • لایک 10
  • تشکر 2
  • هاها 3
  • سردرگم 1
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

4 دقیقه قبل، Armiti گفته است:

خب درود درود درود^^

اول از همه عذرمیخوام که نتونستم به موقع تاپیک رو بزنم متاسفانه نميتونستم وارد انجمن بشمㅠ-ㅠ

دوم اینکه ممنونم از همتون که در این چالش شرکت کردید و امیدوارم خیلی زود متنای خفنتون رو بخونم^^

1. همینطور که ميدونيد، موضوع مسابقه حول ژانر فانتزی می‌چرخه و در این ژانر، داشتن یک ایده‌ی جذاب و به دور از کلیشه، یکی از ملاک ها هست. 

2. متن ها براساس معیارهای گفته شده نقد و بررسی می‌شن که هر کدوم رو تا حدودی توضیح میدم:

ایده‌ی شما برای موضوع، باید جذاب و جدید باشه. هرچقدر که ایده‌ی شما جزئیات بیشتری داشته باشه،شانس شما برای گرفتن نمره‌ی کامل هم  بیشتر میشه. 

اگر نحوه‌ی روایت و پردازش شما نسبت به ایدتون ضعیف باشه، جذابیت ایده خیلی کاهش پیدا می‌کنه. چون این پردازش ما نسبت به ایده هست که به مخاطب نشون میده ایده چجوریه و در مورد چیه. پس حواستون به نحوه پردازش باشه^^

قلم(دارای 4 امتیاز) 

سومین ملاک قلم نویسنده هست که به متن جذابیت میده. ایده، نحوه پردازش و قلم هر سه به هم متصل هستن و اگر در یکیشون کم کاری کنید، روی دو معیار دیگه هم اثر میزاره. 

اینکه قلمتون چطوریه یا باید چطور باشه به خودتون بستگی داره اما از من به شما نصیحت، زیاد از کلمات ساده و ابتدایی یا کلمات قلمبه سلمبه استفاده نکنید که نه متن پیچیده بشه و نه زیادی ساده جلوه کنه.

جزئیات(2 امتیاز) 

آخرین ملاکمون، جزئیاتی مانند فضاسازی و استفاده از توصیفات(توصیف احساس، مکان، زمان و...) هست که دیگه فکر نکنم نیاز به توضیح اضافی ای داشته باشه. 

و حالا، نوبت می‌رسه به موضوع مرحله‌ی اولمون که خلاقیت شما رو برای یک مکان فانتزی محک میزنه! 

مکان ساختگی شما، باید در خور یک مکان فانتزی باشه. برای درک راحتی شما یک مثال بسیار ساده برای مکان میزنم. داشتن رودهایی از عسل در یک مکان، می‌تونه نمایانگر فانتزی بودن مکان مورد نظر باشه. 

از شما می‌خوام دیدتون رو وسیع تر کنید، به چیزهای غیرقابل باور فکر کنید و با قلم های زیباتون، اون هارو بسازید و مارو وارد مکان فانتزیتون کنید(:

برای نشان دادن اون مکان به ما، شما میتونید متنی مابین انشا و داستان بنویسید که متنتون حالت داستانی پیدا کنه. میتونید از کاراکترهای خیالی برای نشون دادن مکان استفاده کنید و... 

حالا این متنتون باید تا چه میزان باشه؟ میزان متن رو براساس صفحه حساب می‌کنیم. حتما حتما برای نوشتن متن، از سایز 16 و فونت B nazanin استفاده کنید. 

💫شما تنها در دو صفحه(سعی کنید بیشتر از دو صفحه نشه، کمتر بشه اشکالی نداره) می‌تونید دنیای فانتزی خودتون رو نشونمون بدید. - ^

همچنین از زدن تاپیک جداگانه جدا خودداری فرمائید. به زودی تاپیک مد نظر برای ارسال متن هاتون زده خواهد شد

@Nilay07 @FAR_AX @Ghazal 

فونت b nazanin چطور استفاده کنم 😐 من سیستم ندارم😐 با همین خط انجمن نمیشه؟!

فرض کن-.-تو یه اتاق قرمز، بدون هیچ رد و نشونی؛- زندانی شدی-!- می‌تونی راه فرار و پیدا کنی-؟!

-یک-حاله‌ی-مبهم-در-لاجوردی!-

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، FAR_AX گفته است:

فونت b nazanin چطور استفاده کنم 😐 من سیستم ندارم😐 با همین خط انجمن نمیشه؟!

با ورد گوشی میتونی فونت رو تغییر بدی. اگر نشد اشکالی نداره ولی حتما اندازه باید 16 باشه

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Armiti گفته است:

نه، کی گفته رمانه؟@_@

جانا کی تاپیک های مخصوص زده میشه؟! در مورد گروه بندی ها هم میشه بیشتر توضیح بدی عزیز!

تنفسی که بدون نفس، نفس کشیدن را از یاد می‌برد( رمان تنفس بی نفس)

ایا میتوان بدون نفس، نفس کشید... تنفسی که محکوم است به بی نفسی

•••

مسلخی از جنس درد و تنهایی (دلنوشته مسلخ من) 

{پایان یافته}

تیزر رمان تنفس بی نفس

🖤🖤

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، JANAN-OOO گفته است:

جانا کی تاپیک های مخصوص زده میشه؟! در مورد گروه بندی ها هم میشه بیشتر توضیح بدی عزیز!

خیلی خیلی زود--^

گروه‌بندی به این صورته که  6 تا گروه دو نفره ایجاد میشه که اینجوری رقیب هر فرد، تنها یک نفر هست و متنش با همون یک نفر بررسی میشه

لینک به دیدگاه

• مدیر سرپرست
44 دقیقه قبل، Armiti گفته است:

خب درود درود درود^^

قلم(دارای 4 امتیاز) 

جزئیات(2 امتیاز) 

همچین فرزندانم شما به صورت گروه‌بندی باهم مسابقه میدید که تا پایان شب گروه‌بندی هارو  ذکر می‌کنم ^^

@Nilay07 @FAR_AX @Ghazal 

@ᴄʀᴀᴢʏ

@ꎭꍏꋪꌩꈤꍏꈤꍏ(تف تگ نشدیㅠ-ㅠ) 

خیلی هم عالی 

مشکلی نیست داستان چاشنی ترس هم داشته باشه؟ 

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، Ghazal گفته است:

خیلی هم عالی 

مشکلی نیست داستان چاشنی ترس هم داشته باشه؟ 

نه  محدودیتی در این مورد نیست*-*

اما مکان حتما باید فانتزی باشه

لینک به دیدگاه

حتما که نباید داستان بشه نه؟ یعنی اگه مثلا نتیجه اخلاقی خاصی نداشته باشه که عیب نداره نه؟ مثلا یه خاطره باشه*-*👈👉

در تلالو ثانیه ها، سایه هارا در آغوش گرفته‌ام.

لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، ꎭꍏꋪꌩꈤꍏꈤꍏ گفته است:

حتما که نباید داستان بشه نه؟ یعنی اگه مثلا نتیجه اخلاقی خاصی نداشته باشه که عیب نداره نه؟ مثلا یه خاطره باشه*-*👈👉

همونطور که گفتم، متنتون میتونه یه چیزی بین انشا و داستان باشه و حالت داستانی داشته باشه. در نتیجه خبری از  پیرنگ و نتیجه‌ی اینا نیست^^

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، ᴄʀᴀᴢʏ گفته است:

احم خو تاچیکو بزن که من از قبل این فضا رو برای رمان بعدیم در نظر دارم

عجله نکن فرزندم تا پنجشنبه وقت داری--^

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Armiti گفته است:

عجله نکن فرزندم تا پنجشنبه وقت داری--^

جانا بعد همین جا ارسال کنیم داستانمون رو؟

تنفسی که بدون نفس، نفس کشیدن را از یاد می‌برد( رمان تنفس بی نفس)

ایا میتوان بدون نفس، نفس کشید... تنفسی که محکوم است به بی نفسی

•••

مسلخی از جنس درد و تنهایی (دلنوشته مسلخ من) 

{پایان یافته}

تیزر رمان تنفس بی نفس

🖤🖤

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، جانان بانو گفته است:

جانا بعد همین جا ارسال کنیم داستانمون رو؟

نه داخل تاپیکی مه میگم بفرستید. تاپیک به زودی زده میشه نگران نباشید(:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...