رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

طرز تهیه بستنی توت فرنگی یخی خانگی


نسترن اکبریان
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

  • مدیر ارشد

مواد لازم:

 
 
خامه قنادی
2 پیمانه
 
شیر عسلی
نصف پیمانه
 
توت فرنگی
2 پیمانه
 

طرز تهیه و دستور پخت:

 

فصل بهار فصل میوه های خوشمزه و خاص مانند توت فرنگی و آلبالو و ... است و بدون شک افراد زیادی عاشق این میوه ها هستند و خوبی این میوه ها این است که با آن می توان دسرها و خوردنی های و کیک های خیلی خوشمزه درست کرد. با گرم شدن هوا تمایل انسان به خوردن چیزهای خنک مانند بستنی و شربت و ... بیشتر می شود و در دوران کرونا زمان خوبی است که همه نیازهای خود را در حد امکان در منزل و به صورت خانگی و بهداشتی و سالم تهیه کنیم. یکی از  این نیازها تهیه بستنی توت فرنگی یخی است که با توت فرنگی های تازه ای که به راحتی در بازار هستند می توان به راحتی و در زمان کم بستنی یخی خوشمزه خانگی را درست کرد. ضمنا تهیه بستنی یخی با اغلب میوه ها امکان پذیر است و بدین صورت می توان بستنی با طعم های مختلف درست کرد.

برای تهیه بستنی یخی روشهای مختلفی وجود دارد و یکی از روشهای تهیه بستنی یخی روشی است که من در این مطلب برای شما می نویسم و شما در صورت تمایل می توانید از این روش که بسیار آسان است بستنی خانگی درست کنید و هر وقت بچه ها هوس بستنی کردند آن را در اختیارشان بگذارید. همانطور که می دانیم بستنی خانگی برخلاف بستنی های موجود در بازار بسیار سالم و طبیعی و بدون رنگ های خوراکی و مواد افزودنی و نگهدارنده است و یک بستنی کاملا سالم و طبیعی و با میوه های سالم است. پس می توان آن را هر مقدار که بخواهید استفاده کنید و هیچ ضرری ندارد. روش دیگر تهیه بستنی یخی توت فرنگی با ریختن توت فرنگی در مخلوط کن و سپس جوشاندن آن با شکر و در نهایت اضافه کردن خامه و ریختن آن در ظرف و قرار دادن در فریزر درست می شود و این روش نیز روش خوبی است و روش زیر بستنی شما شیرینی زیادی ندارد و برای افرادی که رژیم هستند نیز بسیار مناسب است.

لذا در این مطلب طرز تهیه بستنی توت فرنگی یخی را که شامل توت فرنگی و خامه قنادی و شیر عسلی است را برایتان می نویسم تا آن را در منزل درست کرده و برای عصرانه و یا برای دسر بعد از غذا میل کنید و یا حتی می توان آن را برای مهمانی ها درست کرد و بعنوان یک دسر خوشمزه استفاده کرد.

مرحله اول تهیه بستنی توت فرنگی یخی خانگی:

ابتدا و برای شروع کار 2 پیمانه توت فرنگی را با آب می شوریم و خوب تمیز می کنیم و قسمت انتهای آن را با دست جدا می کنیم و سپس آنها را با کمک چاقو و یا با ساطور به صورت خیلی ریز خرد می کنیم و یا در صورت تمایل داخل مخلوط کن می ریزیم و با مخلوط کن خرد می کنیم و کنار می گذاریم.

بستنی توت فرنگی یخی خانگی

مرحله دوم تهیه بستنی توت فرنگی یخی خانگی:

سپس 2 پیمانه خامه قنادی را داخل یک ظرف می ریزیم و آن را با همزن برقی خوب هم می زنیم تا خامه کاملا فرم بگیرد و رد پره های همزن روی خامه دیده شود.

مرحله سوم تهیه بستنی توت فرنگی یخی خانگی:

سپس نصف پیمانه شیر عسلی را به خامه اضافه می کنیم و با همزن آنها را برای مدت 1 دقیقه خوب هم می زنیم و مخلوط می کنیم.

بستنی توت فرنگی یخی خانگی

مرحله چهارم تهیه بستنی توت فرنگی یخی خانگی:

در ادامه توت فرنگی های خرد شده را که در مرحله اول درست کرده بودیم به خامه و شیر عسلی مخلوط شده در مرحله قبل اضافه می کنیم و با قاشق آنها را کاملا مخلوط می کنیم و هم می زنیم تا یکدست شود و توت فرنگی بطور یکنواخت در همه جای بستنی پخش شود و یکدست شود. اکنون مایه بستنی یخی آماده است.

بستنی توت فرنگی یخی خانگی

مرحله پنجم تهیه بستنی توت فرنگی یخی خانگی:

در ادامه بستنی را داخل ظرف دربسته می ریزیم و آن را برای حداق مدت زمان 8 ساعت داخل فریزر می گذاریم تا بستنی ببندد و آماده شود.

مرحله ششم تهیه بستنی توت فرنگی یخی خانگی:

وقتی بستنی بست ظرف را از فریزر در آورده و با اسکوپ ساز از بستنی بر می داریم و در ظرف مناسبی می ریزیم و این بستنی خوشمزه را برای عصرانه در روزهای گرم بهار و تابستان می خوریم. نوش جان

بستنی توت فرنگی یخی خانگی

  • لایک 1

comp_1_2_(1)_7hr0.gif

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...