رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

طرز تهیه شکلات توپی


نسترن اکبریان
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

  • مدیر ارشد

مواد لازم:

 
%D8%B7%D8%B1%D8%B2-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D9%88%D9%BE%DB%8C
بیسکوئیت
200گرم
iconfs1555.png
پنیر خامه ای
100 گرم
iconfs180.png
شکلات سفید
150 گرم
iconfs179.png
شکلات تخته ای
150 گرم
iconfs149.png
پودر نارگیل
100 گرم
iconfs2207.png
گردو خرد شده
100 گرم
 

طرز تهیه و دستور پخت:

 

این شکلات بسیار بسیار خوشمزه و مناسب صرف عصرانه با چای یا قهوه است. روش تهیه آن بسادگی انجام می شود که در ادامه گام به گام شرح خواهم داد:

مرحله اول تهیه شکلات توپی:

ابتدا بیسکوویت ها را پودر می کنیم ذکر دو نکته در اینجا حائز اهمیت است که انتخاب نوع بیسکوئیت و طعم آن بر عهده شماست ولی بهتر است از بیسکوئیت هایی که بافت و طعم ساده تری دارند استفاده شود. نکته دوم این که برای پودر کردن بیسکوئیت ها می توان آن ها را در یک کیسه پلاستیکی محکم ریخته و با ضربه زدن خورد کرد یا از خوردکن برقی استفاده کرد.

شکلات توپی

مرحله دوم تهیه شکلات توپی:

در این مرحله بیسکوئیت ها را با پنیر خامه ایی مخلوط می کنیم و انقدر بهم میزینیم تا خمیری بدست بیاید که به دستتان نچسبد، اگر احساس کردید که مایع هنوز شل است باز هم به آن پودر بیسکوئیت اضافه کنید. 

شکلات توپی

مرحله سوم تهیه شکلات توپی: 

در این مرحله از مایع برداشته و در دستانتان گرد کنید به اندازه یک توپ گرد کوچک. و این کار را ادامه دهید تا مایع تمام شود.

مرحله چهارم شکلات توپی:

 در این مرحله شکلات ها را هرکدام به طور جداگانه (قهوه ای و سفید هر کدام در ظرفی جداگانه) به روش بن ماری یعنی قراردادن ظرف حاوی شکلات بر روی کتری یا سماور آب کنید. سپس هر توپ کوچکی که آماده کردید در شکلات های آب شده بغلتانید و بر روی یک سینی پوشش داده شده با کاغذ روغنی قراردهید. و روی آن ها را به دلخواه با پودر نارگیل و یا مغز گردو خورد شده تزیین کنید( در این مرحله باز هم توپک ها را در پودر نارگیل یا مغز گردو خورد شده بغلتانید). سپس تمام شکلات های آماده شده را به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید تا کاملا ببندد.

شکلات توپی

شکلات توپی

 
author نویسنده: شیما کریم پور
  • لایک 1
  • هاها 1

comp_1_2_(1)_7hr0.gif

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...