رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

نقد و بررسی رمان بدلکاران «ریسمان سیاه و سفید» | مبینا حاج سعید کاربر انجمن نودهشتیا

Beretta
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

به نام اویی که گلی را  از دل سنگ می‌رویاند! 

«- امروز،  روز سرنوشت سازیه! 

-  سرنوشت رو خودم می‌سازم!» 

خلاصه: 

زمانی که ریسمان سیاه و سفید فرقه‌ی انتقام به دور بدلکاران گروه ای‌اس (Eastern Star) می‌پیچد، رازهای زیادی برملا می‌شود؛ اولین رازی که شفاف می‌شود، وجود برادر کوچک ساتیِ علوی در فرقه‌ی انتقام است!

ساتی، یکی از بهترین بدلکاران گروه، به جاسوس بودن فرقه‌ محکوم می‌شود. نیروی پلیس‌های مخفی، برای این که به او اعتماد کنند، شرط‌هایی روی میز می‌گذارند. 

آیا ساتی موفق به نجات خودش و برادرش از آن مهلکه می‌شود؟ 

مقدمه: 

می‌گویند مارْ گزیده از ریسمان سیاه و سفید می‌ترسد اما من آن مار گزیده‌ای می‌شوم که همانند ریسمانی از جنس فولاد، به دور گلویت می‌پیچد و حلقه‌اش را تنگ و تنگ‌تر می‌کند! 

انتقام همانند خون در بدن جریان پیدا می‌کند و آتشش دامن همگان را خواهد گرفت. دیر یا زود، نعره‌‌ی خشمگینم تن‌هایتان را خواهد لرزاند.

آدم‌های زیادی برای متوقف کردنم جلو می‌آیند ولی برنده‌ی میدان کسی‌ است که بتواند مرا نابود کند؛ همانند اسکلتی که به زندگی برنخواهد گشت و باید مرگ را بپذیرد! 

«رئیس فرقه‌ی انتقام یا همان ریسمان سیاه و سفید، تِروِر آلدن»

♛لینک رمان بدلـــکاران♛

ویرایش شده توسط Beretta

picsart_22-02-11_14-09-05-871_rv6.jpg

- قانون هیچوقت به احساسات توجه نمی‌کنه، هیچوقت هم نمی‌کرد! نمیگه فلانی چرا عقده‌ای شده، چرا کینه به دل گرفته، چرا از دیوونگی به سیم آخر زده! براشون مهم نیست چرا یه کاری رو کردی، فقط براشون مهمه که چه کاری کردی! ساتی این زندگی همیشه بی‌عدالت بوده، همیشه همین بوده! تلاش نکن که همه‌چی رو خوب جلوه بدی، خودت هم می‌دونی که هردومون به یه اندازه نابود شده‌ایم و دیگه چیزی واسه از دست دادن نداریم. فقط باید دور شیم، میفهمی؟ تحت تعقیبیم، میفهمی؟! 

«روایت زندگی‌های هیجان‌انگیز بدلکاران قصه‌ی ما!» 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 2 هفته بعد...

سلام مبینا جان . هم اسم عزیز .

تا پارت آخری که گذاشتی خوندم . داستان جالبی داره و قلم خوبی داری اما همه چی انگار رو دور تنده !

کاش یکم توضیحاتت رو بیشترکنی و یکم بیشتر بهش بپردازی . مثلا قضیه شستشوی مغزی داداش ساتی  ( اسمش یادم رفت . کلا حافظم درحد ماهیه ) ، اون رو میتونستی مجهولش بزاری . میتونستی کاری کنی که ساتی بعدا متوجه بشه که داداشش شستشوی مغزی شده .

کلا همه چی خیلی سریع اتفاق افتاد . شخصیت های زیادی وارد داستان شدند و به نوعی رفتار و شخصیتشون گنگ و نامعلومه با اینکه نقش کلیدی دارن . مثلا متین و لوکا . حتی خواست ساتی برای انتقام . نمیگم رمانت بده و نمیخوام ایراد بگیرم ؛ اما اشکالش فقط همین سرعت زیادت تو روایت داستانته .

چندتا هم مجهول از زندگیش کنار میزاشتی هم بد نبود . مثلا قضیه خانواده و برادرش . داستانت از زبون یه نفره که خب کار و برات سخت تر میکنه . نباید چیزی جز چیزی که شخصیتی که از زبون اون داستانو تعریف میکنی بگی . اون دختر ازکجا بدونه یارو پشت تلفن چیکارمیکرده یا ازاینجورچیزا .
تو اینجورداستانا تو باید طوری بنویسی که من فقط چیزی رو ببینم که ساتی میگه . افکار اونو فقط بدونم . اگه سوتفاهمی براش ایجاد شد ، برا منم همون سوتفاهم ایجاد بشه . برای همین نوشتن اینجور سبکی خیلی سخته و دستتو از خیلی جهات تو نوشتن کوتاه میکنه .

اما بهترین نمونه ی این سبک ، رمان هواپس است هستش . اونو مطالعه کن . اون کتاب کاملا از زبان یه نفر نوشته شده . کتاب جالبیه .

بنظرم اشکالت تو رمانت همیناست . روشون کارکنی ، داستانت جذابتر میشه . اما مهمترین چیزی که باید روش کارکنی شخصیت پردازیه . مخصوصا ساتی .

negar_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%

در این ظلمات طولانی ، گل رزیست به دنبال روشنایی !

و این است عاشقانه ای بین یک گل رز و خورشید زندگی اش !

همراه با چاشنی اضافه از شش برادر تعصبی 😂

هفت شکوفه درخت جاودانگی

دلنوشته: یک روز پاییزی(اتمام یافته)

داستان: بلیط یک طرفه(درحال تایپ)

لینک به دیدگاه

با همه ی اینا امیدوارم ناراحت نشی . نظرم رو صادقانه گفتم . ایموجی قلب

در این ظلمات طولانی ، گل رزیست به دنبال روشنایی !

و این است عاشقانه ای بین یک گل رز و خورشید زندگی اش !

همراه با چاشنی اضافه از شش برادر تعصبی 😂

هفت شکوفه درخت جاودانگی

دلنوشته: یک روز پاییزی(اتمام یافته)

داستان: بلیط یک طرفه(درحال تایپ)

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، MCH گفته است:

سلام مبینا جان . هم اسم عزیز .

تا پارت آخری که گذاشتی خوندم . داستان جالبی داره و قلم خوبی داری اما همه چی انگار رو دور تنده !

کاش یکم توضیحاتت رو بیشترکنی و یکم بیشتر بهش بپردازی . مثلا قضیه شستشوی مغزی داداش ساتی  ( اسمش یادم رفت . کلا حافظم درحد ماهیه ) ، اون رو میتونستی مجهولش بزاری . میتونستی کاری کنی که ساتی بعدا متوجه بشه که داداشش شستشوی مغزی شده .

کلا همه چی خیلی سریع اتفاق افتاد . شخصیت های زیادی وارد داستان شدند و به نوعی رفتار و شخصیتشون گنگ و نامعلومه با اینکه نقش کلیدی دارن . مثلا متین و لوکا . حتی خواست ساتی برای انتقام . نمیگم رمانت بده و نمیخوام ایراد بگیرم ؛ اما اشکالش فقط همین سرعت زیادت تو روایت داستانته .

چندتا هم مجهول از زندگیش کنار میزاشتی هم بد نبود . مثلا قضیه خانواده و برادرش . داستانت از زبون یه نفره که خب کار و برات سخت تر میکنه . نباید چیزی جز چیزی که شخصیتی که از زبون اون داستانو تعریف میکنی بگی . اون دختر ازکجا بدونه یارو پشت تلفن چیکارمیکرده یا ازاینجورچیزا .
تو اینجورداستانا تو باید طوری بنویسی که من فقط چیزی رو ببینم که ساتی میگه . افکار اونو فقط بدونم . اگه سوتفاهمی براش ایجاد شد ، برا منم همون سوتفاهم ایجاد بشه . برای همین نوشتن اینجور سبکی خیلی سخته و دستتو از خیلی جهات تو نوشتن کوتاه میکنه .

اما بهترین نمونه ی این سبک ، رمان هواپس است هستش . اونو مطالعه کن . اون کتاب کاملا از زبان یه نفر نوشته شده . کتاب جالبیه .

بنظرم اشکالت تو رمانت همیناست . روشون کارکنی ، داستانت جذابتر میشه . اما مهمترین چیزی که باید روش کارکنی شخصیت پردازیه . مخصوصا ساتی .

سلام مرسی گلم چشم حتما. 

فقط شست و شوی مغز ساتیار رو ساتی باید میفهمید چون باید می‌دونست واسه‌ی چی میخواد بهشون کمک کنه و اصلا چرا باید برادرش رو نجات بده. 

شخصیت پردازیشون هم یه جورایی دقت میخواد فهمیدنش. سعی کردم توی تک- تک کلماتم بگم. مثلا ساتی روی برادرش خیلی حساسه و اینو حتما متوجه شدید. یا متین که بیشتر اوقات ساکته و لوکا که از اولش با ساتی مشکل داشت. 

در کل ممنونم از این که خوندی و نقد کردی

نه بابا چه ناراحتی اتفاقا خوشحال شدم😁

ویرایش شده توسط Beretta

- قانون هیچوقت به احساسات توجه نمی‌کنه، هیچوقت هم نمی‌کرد! نمیگه فلانی چرا عقده‌ای شده، چرا کینه به دل گرفته، چرا از دیوونگی به سیم آخر زده! براشون مهم نیست چرا یه کاری رو کردی، فقط براشون مهمه که چه کاری کردی! ساتی این زندگی همیشه بی‌عدالت بوده، همیشه همین بوده! تلاش نکن که همه‌چی رو خوب جلوه بدی، خودت هم می‌دونی که هردومون به یه اندازه نابود شده‌ایم و دیگه چیزی واسه از دست دادن نداریم. فقط باید دور شیم، میفهمی؟ تحت تعقیبیم، میفهمی؟! 

لینک به دیدگاه

سلام نویسنده عزیز 

خب رمانتان عالی بود و قلم خوب و زیبایی دارید خوب شما با علم بر اینکه که دارید مافیایی می نویسید در قسمت هایی می توانید رمزی و مجهول کنید که نویسنده برای ادامه رمان مشتاق باشه 

خدا قوت 

قلمتان مانا 

@Gh.aꨄ︎

لینک به دیدگاه

هم اکنون، طهورا گفته است:

سلام نویسنده عزیز 

خب رمانتان عالی بود و قلم خوب و زیبایی دارید خوب شما با علم بر اینکه که دارید مافیایی می نویسید در قسمت هایی می توانید رمزی و مجهول کنید که نویسنده برای ادامه رمان مشتاق باشه 

خدا قوت 

قلمتان مانا 

@Gh.aꨄ︎

سلام گلم، ممنونم. 

رمان به قدر کافی رمز و راز داره که در آینده مشخص میشه. ترجیح میدم خواننده رو بیشتر از این گیج نکنم😊

لینک به دیدگاه

خب خب من اومدم با دست پر اومدم 

خب جانا رمانت عالی و زیباست  و اینکه پارت را هیجانی را نصفه را ول کردی 

خدا قوت 

قلمتان مانا 

@Ga

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، طهورا گفته است:

خب خب من اومدم با دست پر اومدم 

خب جانا رمانت عالی و زیباست  و اینکه پارت را هیجانی را نصفه را ول کردی 

خدا قوت 

قلمتان مانا 

@Ga

دیگه حقه‌ی نویسندگیه😂

مرسییی همچنین شما

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام عزیزم ,  رمانت جذاب بود .

خلاصه و مقدمه ی خوبی داره و علائم نگارشی هم رعایت کردید .

موضوع رمانتون جذابه و اسمش هم  تازگی داره 

موفق و پیروز باشی🖤

@Gh.a17

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، Neda گفته است:

سلام عزیزم ,  رمانت جذاب بود .

خلاصه و مقدمه ی خوبی داره و علائم نگارشی هم رعایت کردید .

موضوع رمانتون جذابه و اسمش هم  تازگی داره 

موفق و پیروز باشی🖤

@Gh.a17

سلام گلم ممنونم، همچنین

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

خب خب من اومدم با یه نقد جیگولی مگولی برید کنار جیگری نشید

جییییییییییییغ ،باید بگم عاشق رمانت شدم. با مقدمه و خلاصه کاری ندارم همه زیاد ازشون تعریف کردم ولی به شخصه عاشق اسم رمانت شدم و موضوعش ، یعنی دیگه کلا نمیتونم دست بکشم ازش 😍😍😍🥰تند تند پارت بزار که کم مونده برسم به پارت آخری که گذاشتی ، بوس بهت همینطوری عالی ادامه بده 

قلمت مانا 🌹♥️💋

لینک به دیدگاه

ویش رمانت خیلی خوبه دارم میخونم عاشقش شدم زود زود پارت بتایپ و قرار بود نقد کنی رمانم رو چی شد به

باشد که نباشد خبری از خبرم!🖤

nwdn_file_temp_1652015627695_vz.jpg

1_7kpu.gif

☟︎︎︎𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

☽︎𝒎𝒐𝒉𝒓𝒆 -𝒌𝒂𝒕𝒆ఌ︎☾︎ |  بازی از جنس خون🖤🥀

1651954802394_g7e6.jpg

𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌☟︎︎︎

♲︎︎︎𝒅𝒂𝒉 𝒎𝒐𝒌𝒂𝒇𝒂𝒕...𝒅𝒂𝒉 𝒋𝒂𝒔𝒂𝒅♲︎︎︎|مکافاتی مرگبار!

☽︎.𝒈𝒊𝒚𝒂𝒏𝒂𝒎.☾︎گــیـــان مَن! 🤍

⤴️𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

☯︎𝒔𝒆𝒇𝒊𝒅𝒊,𝒎𝒐𝒕𝒍𝒂𝒈𝒉☯︎|  دوست داشتنی از جنس خدا. 

⤴️𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

☠︎︎𝒔𝒐𝒍𝒕𝒂𝒏𝒂𝒕𝒊,𝒎𝒂𝒓𝒈𝒉𝒃𝒂𝒓☠︎︎|  مــــــــــــــرگ! ⚔️

⤴️𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

♕︎𝒔𝒆𝒎𝒇𝒐𝒏𝒊,𝒈𝒐𝒅𝒓𝒂𝒕𝒉♕︎|   ســــــراســــر قدرت🗡

⤴️𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mahdiyeh گفته است:

خب خب من اومدم با یه نقد جیگولی مگولی برید کنار جیگری نشید

جییییییییییییغ ،باید بگم عاشق رمانت شدم. با مقدمه و خلاصه کاری ندارم همه زیاد ازشون تعریف کردم ولی به شخصه عاشق اسم رمانت شدم و موضوعش ، یعنی دیگه کلا نمیتونم دست بکشم ازش 😍😍😍🥰تند تند پارت بزار که کم مونده برسم به پارت آخری که گذاشتی ، بوس بهت همینطوری عالی ادامه بده 

قلمت مانا 🌹♥️💋

جییییغ مرسیییی خیلیییی خوشحالم کردیییی. فدای تو لطف دارییی🥺

همچنین تو عزیزکممم

۱ ساعت قبل، khakestr گفته است:

ویش رمانت خیلی خوبه دارم میخونم عاشقش شدم زود زود پارت بتایپ و قرار بود نقد کنی رمانم رو چی شد به

مرسیییی چشم حتما. 

اوف نمیدونی چی شد که😂 رمزمو یادم رفته بود دو روز نتونستم بیام😂 شنبه امتحان دارم یکشنبه هم دو ساعت امتحانه بزار سرم خلوت بشه یه نقد توپ میکنم. 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۹/۱۹ در 13:28، Beretta گفته است:

جییییغ مرسیییی خیلیییی خوشحالم کردیییی. فدای تو لطف دارییی🥺

همچنین تو عزیزکممم

مرسیییی چشم حتما. 

اوف نمیدونی چی شد که😂 رمزمو یادم رفته بود دو روز نتونستم بیام😂 شنبه امتحان دارم یکشنبه هم دو ساعت امتحانه بزار سرم خلوت بشه یه نقد توپ میکنم. 

میگم خدا این از صب نیست 

1_7kpu.gif

☟︎︎︎𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

1651954802394_g7e6.jpg

𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌☟︎︎︎

⤴️𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

⤴️𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

⤴️𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

⤴️𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، khakestr گفته است:

میگم خدا این از صب نیست 

نه صبح رو که بودم دیشب اومدم ولی دو روززز نبودممم😂

لینک به دیدگاه

• ناظر رمان

مبینا جون تو برنامه دنیای رمان هم رمان اولین مرگ رو خوندم عالیه😙

قبل از اینکه وارد انجمن بشم شما تو اونجا این رمان رو وی ای پی کرده بودید و من چقد حرص میخوردم😂الان خوشحالم

♧انتقامی از جنس خون, مَجاز♧

-تو هیچ وقت نمی‌تونی جلوی سرنوشتی که از پیش تعیین شده بایستی؛ حقش رو داری، ولی‌توانش رو نه!

بعضی اوقات فقط باید بشینی و نگاه کنی که چه راحت داری همه چیزت رو از دست میدی. بعضی اوقات فقط باید بی‌ تفاوت بمونی و بدون هیچ واکنشی، تنها نطاره‌گر نمایش بدبختی‌هات باشی.

تو بعضی مخمصه‌ها، تلاش فقط نتیجه معکوس میده؛ عین دست و پا زدن تو یه باتلاق، که هیچی جز سرعت غرق شدت عایدت نمی‌کنه...!

ساردینیا، معمایی با یک کارآگاه متفاوت

حافظه سیاه، در جستوجوی حافظه ای با رنگ و بوی سیاهی

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، Torkan dori گفته است:

مبینا جون تو برنامه دنیای رمان هم رمان اولین مرگ رو خوندم عالیه😙

قبل از اینکه وارد انجمن بشم شما تو اونجا این رمان رو وی ای پی کرده بودید و من چقد حرص میخوردم😂الان خوشحالم

مرسی عزیزممم لطف داری. 

😂😂آره چون قراره چاپ بشه وی آی پی کردم. پارت‌های اونجا یکم جلوترن.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

@Beretta

آره تو محشریییی

از همه سریییییی

اممم چیزه سلام😂😂 

خب خب بریم سراغ بدلکاران

چه خبرتونه😭🥺چقد ساتی رو اذیت میکنید آخه

توقع نداشتم ساتیار انقد راحت خواهرشو یادش بیاد

راستی این موضوع شستشوی مغزی و اینا منو یاد یه تیکه از فیلم the 100 انداخت بسی خفن بود میتونی جزییات بیشتر رو از اون فیلم الهام بگیری دختر😍 موفق باشی قلمت مانا🤍

@Gh.a29

جز تو یاری نگرفتیم و نخواهیم گرفت💫 بر همان عهد که بودیم، بر آنیم هنوز! 

spacer.png

مانگ🌙 امید، عاشقانه‌ای از جنس واقعیت

♥️ صفحه‌ی نقد مانگ امید

لینک به دیدگاه

13 دقیقه قبل، Saraishm گفته است:

@Beretta

آره تو محشریییی

از همه سریییییی

اممم چیزه سلام😂😂 

خب خب بریم سراغ بدلکاران

چه خبرتونه😭🥺چقد ساتی رو اذیت میکنید آخه

توقع نداشتم ساتیار انقد راحت خواهرشو یادش بیاد

راستی این موضوع شستشوی مغزی و اینا منو یاد یه تیکه از فیلم the 100 انداخت بسی خفن بود میتونی جزییات بیشتر رو از اون فیلم الهام بگیری دختر😍 موفق باشی قلمت مانا🤍

@Gh.a29

منو میگییی؟🥺😂

سلااام. 

تقدیرشه به من چههه😂

به خدا اینا همش جزو رمانه، تو تعیین سطح هم بهم گفتن ولی این واسه خود رمانه که توی پارت‌های۱٠٠ به بالا مشخص میشه. 

اون سریال نبود؟ اگه فیلم باشه حتما میبینمش چون وقت سریال رو ندارم🥲

مرسی عزیزکم همچنین❤

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Beretta گفته است:

منو میگییی؟🥺😂

سلااام. 

تقدیرشه به من چههه😂

به خدا اینا همش جزو رمانه، تو تعیین سطح هم بهم گفتن ولی این واسه خود رمانه که توی پارت‌های۱٠٠ به بالا مشخص میشه. 

اون سریال نبود؟ اگه فیلم باشه حتما میبینمش چون وقت سریال رو ندارم🥲

مرسی عزیزکم همچنین❤

طفلکی اینم مث درسای من بدبخته😭

خو آدم گیجول میشه☹️والا بخدا

چرااا سریاله ولی میتونم بهت بگم تو کدوم قسمتاس و بری اونا رو چک کنی فقط😎

جز تو یاری نگرفتیم و نخواهیم گرفت💫 بر همان عهد که بودیم، بر آنیم هنوز! 

spacer.png

مانگ🌙 امید، عاشقانه‌ای از جنس واقعیت

♥️ صفحه‌ی نقد مانگ امید

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Saraishm گفته است:

طفلکی اینم مث درسای من بدبخته😭

خو آدم گیجول میشه☹️والا بخدا

چرااا سریاله ولی میتونم بهت بگم تو کدوم قسمتاس و بری اونا رو چک کنی فقط😎

هعی آره، ولی حق بیشورا رو میزاره کف دستشون😎😂

عرر اینجوری که حال نمیده. چند قسمت و فصله؟ اسمشو شنیده بودما. 

لینک به دیدگاه

من اسن رمان معروف نکن ساناز نیستم آقا تو کله رمانام معرفیش میکنم عاشقشمممممممممم و بنده کراش زدم روی ترور برتا رمانت عالیه عشخم خیلی عالی بسییی عالی😂😍❤️

1_7kpu.gif

☟︎︎︎𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

1651954802394_g7e6.jpg

𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌☟︎︎︎

⤴️𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

⤴️𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

⤴️𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

⤴️𝒌𝒊𝒍𝒊𝒌

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، khakestar گفته است:

من اسن رمان معروف نکن ساناز نیستم آقا تو کله رمانام معرفیش میکنم عاشقشمممممممممم و بنده کراش زدم روی ترور برتا رمانت عالیه عشخم خیلی عالی بسییی عالی😂😍❤️

فدای تو سانی جونم. لطف داری کههه. قربون محبتت عزیزکممم😍😜😂

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...