رفتن به مطلب

معرفی و نقد رمان مدار جبر | Asma,N کاربر انجمن نودهشتیا

اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

نام رمان: مدار جبر

نویسنده: اسماء نادری کابر انجمن نودهشتیا

ژانر: تراژدی، عاشقانه

ساعت پارت گذاری:نامعلوم.

خلاصه: می‌دانی؟! صبور که باشی   بی‌حد و حساب لبخند بند لبانت می‌شود، شاید این لبخند در نگاه اول بر چشمانش معنی این را دهد:

-زدی رفتی، خوردم ماندم. گفتی، شنیدم و زخم خوردم و شب‌ها اشک ریختم؛ همه فدای سرم،  فدای سرم که با چنین آدمی سر کردم. اما یادت باشد که منِ صبور زخم‌هایم را شمرده ام و به اندازه تک‌تکشان منحنی زیبایی روی لبانم کشیده ام. به اندازه فراموش نشدن هایم شب‌ها اشک ریختم؛ این را نیز  فراموش نکن صبوری ‌ام دیگر رو به پایان است، خاطراتت را  فراموش کردم...گویی تو هیچ زمان نبودی...

مقدمه: می خواهم به اتفاقاتِ خوبِ نیفتاده، اعتماد کنم.

و ایمان داشته باشم که یکی از همین روزها خواهند افتاد درست لابه لای مشغله هایی که از سر و کولِ روزمرگی هایم بالا می روند، در دلِ نگرانی هایی که حوالیِ باورهایِ من، جا خوش کرده اند، و در اعماقِ خستگی هایِ مفرط و تکراری ام… اتفاقاتِ خوب، خواهند افتاد و من دوباره شبیهِ کودکی ام ؛ لبخند خواهم زد…

#نرگس_صرافیان_طوفان‌

لینک رمان مدار جبر

spacer.png

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام اسما جانم امیدوارم حالت خوب باشه:)

رمانت خیلی قشنگه،  مقدمه و خلاصه خیلی قشنگ بود و اسم رمان کلیشه نبود ، در هر صورت رمان فوق العاده ای داری ❤😻

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، 15Bita گفته است:

سلام اسما جانم امیدوارم حالت خوب باشه:)

رمانت خیلی قشنگه،  مقدمه و خلاصه خیلی قشنگ بود و اسم رمان کلیشه نبود ، در هر صورت رمان فوق العاده ای داری ❤😻

سلام عزیزم.

ممنون بابت نظر ارزشمندت گلم، امیدوارم خوشتون بیاد و لذت ببرید❤🌷

spacer.png

لینک به دیدگاه

مدارجبر... انتخاب اسم عالی. نه پرتکرار و کلیشه ای بود و نه مخاطب رو پس میزد بلکه بسیار جذب کننده میتونه باشه اما در قدم بعد باید ببینیم مرتبط با رمان هست یانه...

موفق باشی

لینک به دیدگاه

سلام جانه‌دل♡

خب اول از همه با اسم رمانت شروع میکنم.

مدار جبر:)  انتخاب خوب، ساده، جذاب و بدور از کلیشه. فک کنم در رابطه با اجبارهم باشه

ژانرهاتون خب رمانت زیاد ننوشتی و معلوم نیست.

خلاصتون خوبه، مقدمتون رو پسندیدم.

اما پارت اول:

عزیزم پارت اول رو زیاد جذاب شروع نشده. در  چند سطر  شما یک خوابی رو نوشتین که گویا نوشتنش از ته دلتون نبوده و کاملا سطحی بود. خب گلم باید حداقل  نصف پارت رو  به این خواب اختصاص میدادی تا خوانتده رو به   اشتباه بتدازه و کنجکاوی و درش ایجاد کنه.

اما باهمه اینها قلمت خوبه و من رمانت رو دوس دارم♡

یاعلی قلمت پایدار♡☆

لینک به دیدگاه

سلام اسی جونم.

خلاصه رمانت واقعا  جذاب بود و همچنین مقدمت.😍

اسم رمان  جدید و زیباهست؛و اینکه   مسیر و ژانرتو دوست دارم و میخوام که  بهتر و بهتر  بشه.

امیدوارم  قلمت  همیشه بدرخشه قشنگم

🙏🏻🦋💕

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

قلمت زیباست و  این خیلی خوبه که به زبان نوشتاری می‌نویسی👌

خلاصه و مقدمه قشنگ بود و اسم رمان هم جذاب.

اما راجع به پارت اول  از یک اتفاق هیجان‌ انگیز یا یه صحنه‌ی مهم رمان که  ذهن مخاطب  رو  درگیر کنه  شروع می‌کردید و بعد فلش بک به گذشته و  شرح رمان به نظرم خیلی بهتر می‌شد

در هر صورت زیبا بود و  از خوندنش لذت می‌برم موفق باشی😊🌹

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، niloofar.h گفته است:

سلام دوست عزیز

قلمت زیباست و  این خیلی خوبه که به زبان نوشتاری می‌نویسی👌

خلاصه و مقدمه قشنگ بود و اسم رمان هم جذاب.

اما راجع به پارت اول  از یک اتفاق هیجان‌ انگیز یا یه صحنه‌ی مهم رمان که  ذهن مخاطب  رو  درگیر کنه  شروع می‌کردید و بعد فلش بک به گذشته و  شرح رمان به نظرم خیلی بهتر می‌شد

در هر صورت زیبا بود و  از خوندنش لذت می‌برم موفق باشی😊🌹

سلام، مرسی از نظر ارزشمندتون، امیدوارم لذت ببرید، پارت اول هم در مورد اون خوابش سعی کردم یکم پر و بالش بدم تا جذاب تر بنظر برسه و زمان حال فقط دو پارت بود، و بعد به زمان گذشته  میره... مرسی از نظر ارزشمندتون که بهم انرژی میده جآنم❣ اگه دوست داشته باشید زیر پارت ها تگتون کنم؟

spacer.png

لینک به دیدگاه

در 7/30/2021 در 11:43 AM، Asma,N گفته است:

نام رمان: مدار جبر

نویسنده: اسماء نادری کابر انجمن نودهشتیا

ژانر: تراژدی، عاشقانه

ساعت پارت گذاری:نامعلوم.

خلاصه: می‌دانی؟! صبور که باشی   بی‌حد و حساب لبخند بند لبانت می‌شود، شاید این لبخند در نگاه اول بر چشمانش معنی این را دهد:

-زدی رفتی، خوردم ماندم. گفتی، شنیدم و زخم خوردم و شب‌ها اشک ریختم؛ همه فدای سرم،  فدای سرم که با چنین آدمی سر کردم. اما یادت باشد که منِ صبور زخم‌هایم را شمرده ام و به اندازه تک‌تکشان منحنی زیبایی روی لبانم کشیده ام. به اندازه فراموش نشدن هایم شب‌ها اشک ریختم؛ این را نیز  فراموش نکن صبوری ‌ام دیگر رو به پایان است، خاطراتت را  فراموش کردم...گویی تو هیچ زمان نبودی...

مقدمه: می خواهم به اتفاقاتِ خوبِ نیفتاده، اعتماد کنم.

و ایمان داشته باشم که یکی از همین روزها خواهند افتاد درست لابه لای مشغله هایی که از سر و کولِ روزمرگی هایم بالا می روند، در دلِ نگرانی هایی که حوالیِ باورهایِ من، جا خوش کرده اند، و در اعماقِ خستگی هایِ مفرط و تکراری ام… اتفاقاتِ خوب، خواهند افتاد و من دوباره شبیهِ کودکی ام ؛ لبخند خواهم زد…

#نرگس_صرافیان_طوفان‌

لینک رمان مدار جبر

سلام عزیز دلم اول از همه در رابطه با اسم رمان باید بگم که انتخابی جذاب و به دور کلیشه  هست .

از نظر من بهتر بود که خلاصه کمی بیشتر بود ولی به هر حال سلیقه ای هستش و من فقط نظرم رو گفتم و در رابطه با  مقدمه هم مقدمه زیبا و قشنگی داری و انشالله بتونم چند پارت از رمانت رو بخونم و مطمعنم از قلم زیبا ات لذت می برم💙

قلمت درخشان

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Hani_tavakoli گفته است:

سلام عزیز دلم اول از همه در رابطه با اسم رمان باید بگم که انتخابی جذاب و به دور کلیشه  هست .

از نظر من بهتر بود که خلاصه کمی بیشتر بود ولی به هر حال سلیقه ای هستش و من فقط نظرم رو گفتم و در رابطه با  مقدمه هم مقدمه زیبا و قشنگی داری و انشالله بتونم چند پارت از رمانت رو بخونم و مطمعنم از قلم زیبا ات لذت می برم💙

قلمت درخشان

سلام جآنم، نظر لطفتونه، امیدوارم از خوندنش لذت ببرید، اگه دوست داشته باشید تو پارت های بعدی تگتون کنم🌷

موفق باشید🌻

spacer.png

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Asma,N گفته است:

سلام جآنم، نظر لطفتونه، امیدوارم از خوندنش لذت ببرید، اگه دوست داشته باشید تو پارت های بعدی تگتون کنم🌷

موفق باشید🌻

اره عزیزم تگم کن 💙

لینک به دیدگاه

سلام جانه دل. 

خب من دوباره با یه نقد جدید.

خب شما پارتا تون رو ویرایش کردین و این خیلی خوب شده  از حالت قبل یکم بهتر شده و این عالیه.

امیدوارم قلمتون درخشان باشه😍

یاعلی.

لینک به دیدگاه

سلام اسمای عزیزم🙂🤍، من تازه رمانت و خوندم یادم نیست که خودت لینکش رو بم داده باشی از روی اسمش جذبش شدم و دیدم ک عه، این که همین دوست خودمه ، خلاصه تا اخرش خوندم  و خوشم اومد :)**

منتظر پارتای بعدیت هستم عزیزم، موفق باشی💋😌💕💕

لینک به دیدگاه

خب خب خب

من اومدم، خوش اومدم اصن🥺😂

اومدم ک رمانتو بنقدم

اسم رمانت ک فوق العاده بود! 

جذاب بود، جدید بود و در کل خوشمان امد🥺😍😂

توصیفاتت خوب بود اما می‌تونست بهتر هم بشه عزیزدلم؛ میتونی بیشتر روش کار کنی و سطح قلمت رو حرفه ای کنی

خیلی حاشیه نرو؛ سعی کن بیشتر روی اصل داستان تمرکز کنی و هی گره بندازی تو رمانت

و اینکه قضیه رمانت ازدواج اجباری بود؟ فکر میکنم این ایده کلیشه ای باشه

چون در مورد ازدواج های اجباری و اینا زیاد نوشته شده

اما خب میدونی هر کسی یه قوه تخیلی داره؛ شاید تو کم کم تونستی جوری بنویسی ک کلا کسی یادش بره ایده ازدواج اجباری زیاد نوشته شده😍

و تو قطعا هم میتونی

خلاصه و مقدمت هم واقعا عالی و بدون مشکل بود عزیزدل😍

قلم خیلی خوبی و مطمعن باش خیلی خیلی بهتر هم میتونه باشه چون استعدادش رو داری خوشگلم♥🌼

هر چی زاده ذهن تو باشه قطعا بهترینه؛ اینو همیشه یادت باشه💋

موفق باشی گل گلی💕😍

بوس بوس^^ @Asma,N

www.roozgozar.com-2099_rofi.gif

داستان‌ها: 

احلام دلستان🌙 [   روایت  رویای به حقیقت  پیوسته و دلداری که در خواب دلبری می‌کند!] 

لینک به دیدگاه

سلام

ممنونم که من رو زیر پارت رمانت تگ کردی تا بتونم ادامه رو بخونم💙

تا اینجا داستان به نظرم  خیلی خوب پیشرفته 👌

کنجکاو شدم بدونم چرا مادر سپهر انقدر مخالف ازدواج اون‌هاست

فقط یکم  فضاسازی و توصیفات جای کار بیشتری داره .

موفق باشی عزیزم🌹

ویرایش شده توسط niloofar.h
لینک به دیدگاه

• کاربر منتخب

سلام قشنگم 

رمان بسیار قشنگی داری و خلاصه ی خوب و گنگی هم نوشتی بودی 

فقط عزیز دل چرا پارت هشت و چندین بار بارگذاری کرده بودی ؟! من همش به امید پارت جدید میومدم پایین میدیدم پارت نه رو موش خورده 😅:classic_biggrin:

کنجکاو شدم حسابی بفهمم الهام و سپهر تکلیفشون چی میشه .

موفق باشی عزیزم 😍💛

دلنوشته گذری به کوچه پس کوچه های ذهنم

ورود به معما ها( مجموعه داستان های تغییر ناپذیر)

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، سوگند گفته است:

سلام قشنگم 

رمان بسیار قشنگی داری و خلاصه ی خوب و گنگی هم نوشتی بودی 

فقط عزیز دل چرا پارت هشت و چندین بار بارگذاری کرده بودی ؟! من همش به امید پارت جدید میومدم پایین میدیدم پارت نه رو موش خورده 😅:classic_biggrin:

کنجکاو شدم حسابی بفهمم الهام و سپهر تکلیفشون چی میشه .

موفق باشی عزیزم 😍💛

سلام عزیزم، مرسی بابت نظر ارزشمندت که بهم انرژی داد🌷

نمی‌دونم چطو شد که   پارت ۸ چهار بار تکرار شد، فکر کنم دستم خورده اینطوری شده🤦‍♀️😅 حالا گفتم  که پاکش کنن. اگه تا امشب پاک کردن من پارت جدید میزارم... امیدوارم لذت ببری  از خواندن این رمان💛

spacer.png

لینک به دیدگاه

در 8/8/2021 در 10:00 PM، hany.rS گفته است:

خب خب خب

من اومدم، خوش اومدم اصن🥺😂

اومدم ک رمانتو بنقدم

اسم رمانت ک فوق العاده بود! 

جذاب بود، جدید بود و در کل خوشمان امد🥺😍😂

توصیفاتت خوب بود اما می‌تونست بهتر هم بشه عزیزدلم؛ میتونی بیشتر روش کار کنی و سطح قلمت رو حرفه ای کنی

خیلی حاشیه نرو؛ سعی کن بیشتر روی اصل داستان تمرکز کنی و هی گره بندازی تو رمانت

و اینکه قضیه رمانت ازدواج اجباری بود؟ فکر میکنم این ایده کلیشه ای باشه

چون در مورد ازدواج های اجباری و اینا زیاد نوشته شده

اما خب میدونی هر کسی یه قوه تخیلی داره؛ شاید تو کم کم تونستی جوری بنویسی ک کلا کسی یادش بره ایده ازدواج اجباری زیاد نوشته شده😍

و تو قطعا هم میتونی

خلاصه و مقدمت هم واقعا عالی و بدون مشکل بود عزیزدل😍

قلم خیلی خوبی و مطمعن باش خیلی خیلی بهتر هم میتونه باشه چون استعدادش رو داری خوشگلم♥🌼

هر چی زاده ذهن تو باشه قطعا بهترینه؛ اینو همیشه یادت باشه💋

موفق باشی گل گلی💕😍

بوس بوس^^ @Asma,N

سلام جانم، مرسی بابت نظراتت عزیزم. بهم انرژی دادی❤

این رمان  فرق داره با رمان های دیگه... از این لحاظ میگم که پارت های بعدی رو بگذارم بخونی متوجه میشی😉

@hany.rS

ویرایش شده توسط Asma,N

spacer.png

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر منتخب

سلام عزیزم.  رمانت رو تا پارت نهم خوندم. قلمت رو دوست داشتم. شیوا و روون بود.  اسم رمان بود که من رو جذب کرد رمان رو بخونم. مشخص بود موضوع ازدواج اجباریه و می‌خواستم ببینم چطوری این موضوع رو مطرح کردی.  در ضمن عزیزم یکسری گفته بودند موضوعت کلیشه ایه. توی ادبیات چیزی داریم به اسم تروپی که با کلیشه فرق داره. موضوع ازدواج قراردادی یا اجباری تروپی هست و کلیشه ای نیست. هر کسی حق داره هر تروپی رو که خواست انتخاب بکنه. شخصیت پردازی و داستانی که میگی مهم هست. اون نباید تکراری و کلیشه ای باشه.   کلیشه از تکرار شخصیت پردازی تکرار توصیفات و صحنه های تکراری که توی رمان ها دیده میشه میاد. 

وقتی که توی پارت سه اگر اشتباه نکنم فلش بک می‌زنی فلش بک خیلی اتفاقی و بدون هیچ زمینه‌ای زده شده. مثلا بهتره  الهام توی اتاقش یه چیزی ببینه یه یادگاری یا صدای زنگ تلفن یا یه چیزی که اون رو به گذشته ببره. 

در مورد سپهر هم یه جور فلش بک تو فلش بک و علاوه بر اون تغییر زاویه دید اتفاق افتاده. شاید بهتر باشه خراب کردن عروسکش رو جور دیگه ای بدون فلش بک مطرح کنی. با این پرش ها بعد از چندین پارت مثلا بیست یا سی تا همه چیز برای خواننده قاطی میشه. خوبه تغییر زاویه دید و فلش بک ها باعث میشه خواننده گیج نشه و داستان رو دنبال کنه. 

موفق باشی و قلمت مانا. @Asma,N

روایتی از بیداری اهریمن درون                                                               رمان از پیش باخته   (در حال تایپ: اجتماعی، عاشقانه)

Lifelong-Extramarital-Affairs.jpg

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Z.A.D گفته است:

سلام عزیزم.  رمانت رو تا پارت نهم خوندم. قلمت رو دوست داشتم. شیوا و روون بود.  اسم رمان بود که من رو جذب کرد رمان رو بخونم. مشخص بود موضوع ازدواج اجباریه و می‌خواستم ببینم چطوری این موضوع رو مطرح کردی.  در ضمن عزیزم یکسری گفته بودند موضوعت کلیشه ایه. توی ادبیات چیزی داریم به اسم تروپی که با کلیشه فرق داره. موضوع ازدواج قراردادی یا اجباری تروپی هست و کلیشه ای نیست. هر کسی حق داره هر تروپی رو که خواست انتخاب بکنه. شخصیت پردازی و داستانی که میگی مهم هست. اون نباید تکراری و کلیشه ای باشه.   کلیشه از تکرار شخصیت پردازی تکرار توصیفات و صحنه های تکراری که توی رمان ها دیده میشه میاد. 

وقتی که توی پارت سه اگر اشتباه نکنم فلش بک می‌زنی فلش بک خیلی اتفاقی و بدون هیچ زمینه‌ای زده شده. مثلا بهتره  الهام توی اتاقش یه چیزی ببینه یه یادگاری یا صدای زنگ تلفن یا یه چیزی که اون رو به گذشته ببره. 

در مورد سپهر هم یه جور فلش بک تو فلش بک و علاوه بر اون تغییر زاویه دید اتفاق افتاده. شاید بهتر باشه خراب کردن عروسکش رو جور دیگه ای بدون فلش بک مطرح کنی. با این پرش ها بعد از چندین پارت مثلا بیست یا سی تا همه چیز برای خواننده قاطی میشه. خوبه تغییر زاویه دید و فلش بک ها باعث میشه خواننده گیج نشه و داستان رو دنبال کنه. 

موفق باشی و قلمت مانا. @Asma,N

ممنون بابت نظر ارزشمندت عزیزم، حتما نقد هات رو در رمانم به کار میبرم🌼  سپهر  فقط به گذشته فکر کرد و  قسمت خیلی کوتاهی بود.

ویرایش شده توسط Asma,N

spacer.png

لینک به دیدگاه

• کاربر منتخب
45 دقیقه قبل، Asma,N گفته است:

ممنون بابت نظر ارزشمندت عزیزم، حتما نقد هات رو در رمانم به کار میبرم🌼  سپهر  فقط به گذشته فکر کرد و  قسمت خیلی کوتاهی بود.

خواهش می کنم. عزیزم. منتظر قسمت‌های بعدی رمانت هستم.

روایتی از بیداری اهریمن درون                                                               رمان از پیش باخته   (در حال تایپ: اجتماعی، عاشقانه)

Lifelong-Extramarital-Affairs.jpg

لینک به دیدگاه

سلام اسما جونم، مقدمه رمانت و خود رمانت خیلی قشنگه 😍😍😍همینطور پر قدرت ادامه بدی💜💜💜💙💙💙💙💙

لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، Fateme Cha گفته است:

سلام اسما جونم، مقدمه رمانت و خود رمانت خیلی قشنگه 😍😍😍همینطور پر قدرت ادامه بدی💜💜💜💙💙💙💙💙

مرسی فاطمه جانم❤🌷

spacer.png

لینک به دیدگاه

سلام اسما جان👋

پارت‌های جدید رو خوندم و فقط چند تا نکته به نظرم اومد

فعل گفت خیلی تکرار شده بود، فضاسازی مکان و زمان بهتره بیشتر روش کار بشه، یکم توصیفات احساسات و  واکنش‌های شخصیت‌ها جای کار بیشتری داره، مثلا عصبانی بودن یا ناراحت بودن رو بهتره با توصیف واکنش‌ها و حالت‌های چهره ‌ی شخصیت‌ها نشون بدی.

بعضی جاها  افعال "می" دار رو بدون نیم‌فاصله نوشته بودی.

مشتاق خوندن ادامه هستم و قلمت رو دوست‌دارم، روان می‌نویسی.😍 پرقدرت    ادامه بده💙

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، niloofar.h گفته است:

سلام اسما جان👋

پارت‌های جدید رو خوندم و فقط چند تا نکته به نظرم اومد

فعل گفت خیلی تکرار شده بود، فضاسازی مکان و زمان بهتره بیشتر روش کار بشه، یکم توصیفات احساسات و  واکنش‌های شخصیت‌ها جای کار بیشتری داره، مثلا عصبانی بودن یا ناراحت بودن رو بهتره با توصیف واکنش‌ها و حالت‌های چهره ‌ی شخصیت‌ها نشون بدی.

بعضی جاها  افعال "می" دار رو بدون نیم‌فاصله نوشته بودی.

مشتاق خوندن ادامه هستم و قلمت رو دوست‌دارم، روان می‌نویسی.😍 پرقدرت    ادامه بده💙

سلام نیلوفرجان، مرسی بابت نظر ارزشمندت، حتما نقد هات رو رعایت میکنم عزیزم❣

ویرایش شده توسط Asma,N

spacer.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...