رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

صفحه نقد ندارد کار بر انجمن نود هشتیا

nobody
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

با سلام

از دوستان منتقد خواهشمندم فقط درباره اسم و ژانر و خلاصه نقد نکنند. و نقدشان بر روی خود رمان هم متمرکز باشد. نقدی که بر روی رمان متمرکز باشد سازنده است.

با تشکر از شما مانشMansh

ویرایش شده توسط مانش Mansh

...

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 2 هفته بعد...

سلام نویسنده عزیز طهورا هستم  رمانتان تا اینجا عالی بوده و من واقعا از خواندش لذت بردم 

پرانرژی و پر قدرت ادامه بده 

خدا قوت 

قلمتان مانا 

@Gh.aꨄ︎

لینک به دیدگاه

*سلام جناب اسماعیل بزرگوار*

با توجه به حرفتون در پیام بالا  هدفم از اومدن به صفحه نقد یک نقد کامل هست و امیدوارم انگیزتون برای نوشتن رمان کم نشه و همین‌طور پر قدرت ادامه بدین🙏

*بسم پروردگار قلم*

*اسم رمان* اسم رمان کلمه‌ای هست که ابتدا خواننده به اون سمت میشود و در اسم رمان شما (راز لحظه‌ها) ایرادی وجود نداره. نه کلیشه‌ای هست و نه طولانی اما اگر به عنوان خوانکده بخوایم در مورد اون تفکر کنیم اولین موضیحی که به ذهن می‌رسه روانشناسی هست! 

*خلاصه و مقدمه رمان* خب خلاصه پیچیدگی لازم رو نداشت و من به عنوان خواننده با کمال احترام با اسم بیشتر جذب شدم! پس بهتره کمی روش کار کنین🙏

مقدمه بسیار زیبا بود و چون نوشته خودتون نیست زیاد در موردش صحبت نمیکنم🌸

*شروع رمانتون* شروع رمان کلیشه ای نیست و توصیفات به جاست یعنی ما میفهمیم شخصیت پرستو در یک روز بارانی  به مقصد رامسر شهرشون رو ترک کردند.

رمانتون  با توجه به ژانر عاشقانش که اگر دقت کنیم تقریبا کلیشه‌ای هست بسیار موضوع جذابی داره موفق و پیروز باشید🌸

لینک به دیدگاه

با سلام برای من خیلی خیلی و فوق العاده جالب بود   که شما کلمه روانشناسی رو بکار بردین چون من همیشه واقعا دوست دارم چیزهایی که مینویسم روی این موضوع مانور داشته باشم. اما کلیشه رو در آخر رمان باید گفت لااقل جا داره  که گفته بشه اکثر رمانهای  سایت زاویه دید از جانب خانم هاست  ولی زاویه اینجا متفاوت است.   من فکر کنم در پایان رمان شما آن را کلیشه ای نخواهید دانست. و اینکه سپاس

@mahoor

ویرایش شده توسط اسمعیل Ismail

...

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، اسمعیل Ismail گفته است:

با سلام برای من خیلی خیلی و فوق العاده جالب بود   که شما کلمه روانشناسی رو بکار بردین چون من همیشه واقعا دوست دارم چیزهایی که مینویسم روی این موضوع مانور داشته باشم. اما کلیشه رو در آخر رمان باید گفت لااقل جا داره  که گفته بشه اکثر رمانهای  سایت زاویه دید از جانب خانم هاست  ولی زاویه اینجا متفاوت است.   من فکر کنم در پایان رمان شما آن را کلیشه ای نخواهید دانست. و اینکه سپاس

@mahoor

مطمعنا چون بیشتر رمان ها نوشته خانوم ها  در سن های زیر ۳۰ سال هست حتما دومین چیزی که رمان شما آدم رو جذب میکنه قلم خودتون هست! 

برای من ایده جدیدی بود و چون تمایلاتم خیلی به کتاب های روانشناسی زیاده با رمان شما جذب شدم.

پر قدرت ادامه بدین🌸

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mahoor گفته است:

مطمعنا چون بیشتر رمان ها نوشته خانوم ها  در سن های زیر ۳۰ سال هست حتما دومین چیزی که رمان شما آدم رو جذب میکنه قلم خودتون هست! 

برای من ایده جدیدی بود و چون تمایلاتم خیلی به کتاب های روانشناسی زیاده با رمان شما جذب شدم.

پر قدرت ادامه بدین🌸

با سپاس دخترم🙏🏽 در ضمن من خلاصه را تغییراتی دادم نمیدونم خوب شده یا نه من کلا خلاصه هیچ رمانی رو نمی‌خونم دوست دارم در حین خواندن با رمان آشنا بشم. درضمن خلاصه قبلی کاملا فریب دهنده بود.موفق باشی دخترم

...

لینک به دیدگاه

خب با سلام و درود دوباره بر شما 

خب من که پارت جدید را خوندم لذت بردم و عالی بود ولی در قسمت هایی بعضی از کلمه ها را دو بار تکرار کردید خوب شاید این اشتباه تایپی بوده  این را تصحیح کنید بهتر میشه 

با تشکر 

قلمتان مانا 

خدا قوت 

@Gh.aꨄ︎

لینک به دیدگاه

سلام و درود نویسنده عزیز

اسم رمان کلیشه نبود و جذاب بود

خلاصه استانداردی داشت

مقدمه و شروعتونم عالی بود 

قلمتون باعث میشه که برای خوندن رمان جذب بشی 

مشتاقم ادامه رمانتونو بخونم 

موفق باشید

قلمتون مانا☆¡☆

@Gh.aꨄ︎

ویرایش شده توسط ._.Fati._.
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام عزیزم رمانتون رو خوندم 

موضوع جذابی داره و قلمتون خیلی خوب فضاسازی و شخصیت سازی کردید 

علائم نگارشی و رعایت کردید 

موفق و پیروز باشید ❤️

@Gh.a17

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، Neda گفته است:

سلام عزیزم رمانتون رو خوندم 

موضوع جذابی داره و قلمتون خیلی خوب فضاسازی و شخصیت سازی کردید 

علائم نگارشی و رعایت کردید 

موفق و پیروز باشید ❤️

@Gh.a17

سپاس

...

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام خدمت نویسنده ی عزیز من اومدم به اتاق نقد شما تا اندکی متانت به خرج بدم و حضورم رو با نقد هر چند قابل قبولم به طرح بنشونم😊

نخست ارزوی موفقیت رو برای شما دارم و بعد میرم سراغ اصل مطلب🌱👇🏻

نام رمان راز لحظه ها با توجه به ژانر ها مطلوب و مورد پسنده اما بهتره گفته بشه هر دو بخش نام، کلیشه و تکراری هست. 

فاکتور از این ها اسم انتخابی شما به ژانر هاتون میخورهـ

ژانر راز الود شما فکر میکنم صحیح نیست بهتره اون رو با ژانر معمایی جایگزین کنید. 

خلاصه ی شما از نظر زیبایی نویسی در درجه ی مثبتی قرار میگیره اما شروع خلاصه ات کمی ساده است و مجذوب کننده نیست.

متاسفانه شما اطلاعاتی در خلاصه اوردی که این میزان از اطلاعات نتونسته ابهامت قابل قبولی روبه خودش اختصاص بدع. پس بهتره نوشته های خلاصه  مملو از بازی با کلمات باشه و از بند اول خلاصه ات تجدید نطر کنی وبا تفکری بهتر اون رو با شکل بهتر ومبهم تری بیان کنی.

مقدمه ی شما زیبا و جذاب بود پس نیازی به توصیف نیست 🌱

میریم سراغ محتوای پر جنب و جوشمون که از توصیفات بسیار زیباا همچون مکان، شخیصت پردازی و... صحبت شده. 

لازم به ذکره بگم در محتوای شما شعرهایی دیده میشد که باعث میشد سرشاررر  بشم از محیطی عارفانه و مشتاقانه رمانت رو جلو بکشم. 

این وسط بحث خنده دار کاراکترا در پارت نخست که حالتی طنز گونه داشت و مدام حالا حالا میکرد باعث شد لبخندی گوشه ی لبم جای بگیره و...  

خب در محتوای رمانت به جز نکات قابل قبول ویراستاری  چیزی دیده نشد. سیر رمانت گاهی تند و گاهی هم نرمال بود؛  که تناسب هم رعایت میشد. 

امیدوارم از نقدم خوشحال شده باشی🌱

موفق و موید باشی😊

@Gh.a29

نبردعشق عسلی

رمان تکمیل  شدهٔ من تقدیم نگاهتون ♥

داستان مضمحل تکمیل شده♥

رمان پالس وابستگیرمان آئیشما💀داستان غلیان🌻دلنوشته آفتاب جلال🌷

لینک به دیدگاه

با سپاس از شما و کلیه دوستانی‌که تا به حال نظر دادن . چون رمان به پایان پارت گذاری نزدیک میشه لازم دیدم که توضیحاتی بدهم.این رمان من بر اساس چالش دادن به ذهن خواننده فقط نوشتم غالب دوستان حداکثر تا پایان فصل اول خونده باشن. و اکثر افراد این رمان رو به قولی عاشقانه و کلیشه‌ای دیدن در صورتی که چنین نیست همانطور که در خلاصه ذکر کردم آینه شاید خود مارو نشون بده اما جلو دید ما رو همواره میگیره  پارت یک از فصل اول و کل فصل پنجم سیر اصلی رمان رو دربر میگیره بقیه پارتها و فصلها فقط برای چالش کشیدن ذهن خواننده میباشد و در هر فصل متفاوت میباشد و ذهن خواننده رو در گیر خود میکنه در انجمن رمانهای عاشقانه به وفور دیده میشه اما من تقریبا رمان چالش دار فقط یک مورد دیدم اونم عطش قصاص البته بر اساس نوشتار قبلیش رو میگم چون متاسفانه هنوز فرصت نشده نوشتار جدید این رمان رو بخونم. یکی از دوستان معتقد بود این رمان موضوعش کلیشه‌ای میباشد البته اونموقع هنوز پارتگذاری به نیمه هم نرسیده بود. دو موضوع قابل ذکر است روابط انسانی همه ماها کلیشه‌ای میباشد یعنی عشق به همسر فرزند و پدر مادر و وطن همه کلیشه‌ای میباشد تنها تفاوت نوع نوشتارهاست متاسفانه من خیلی از رمانهایی که در انجمن میخونم حتی اسامی هم تکراریست ویا به نحوی شبیه هم هستن و من گاهی شخصیتهای رمانها و سیر اونهارو با هم قاطی میکنم. من در اکثر نوشته‌هام از سبک چالش استفاده کردم وهمیشه ذهن خواننده رو در گیر یک موضوع کردم و بعد تغییر و چالش رو ایجاد کردم. نیم نگاه من به فیلمنامه نویسی میباشد. من فکر کنم اگه این رمان به صورت واحد پیگیر و خونده بشه قطعا نظرات متفاوت تری در پایان خواهیم دید. واینکه ژانر معمایی برای رمانهایی مثل پلیسی و جنایی و مشابه بیشتر کاربرد داره من به علت اینکه غالب دوستان چه در نقد و چه در پیام خصوصی متوجه سیر رمان نبودن مجبور شدم رازآلود رو اضافه کنم. چون همونطور که از اسم رمان پیداست رازهایی در دل خود نهان دارد.

و اینکه اکثر دوستان به اشتباه افتادن نشان از موفقیت سیر رمان بوده که در این چالش موفق بوده. با سپاس از همه دوستان خواننده و نقد کننده.

ویرایش شده توسط Ismail

...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...