رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

معرفی ونقدرمان دسیسه بازی/ یگانه رمضانی کاربرانجمن نودهشتیا

اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

: عاشقانه، هیجانی، جنایی، پلیسی

نویسنده: یگانه جان

محصول: ایران 

خلاصه: سیمایک دخترشیطون وبلاکه البته ظاهرموجه وآرومی داره، پدرومادرش ازهم طلاق گرفتن وپیش عموش زندگی میکنه ولی این فقط ظاهرقضیه است، سانازوقتی که قبول می‌شه بادوستاش توبهترین دانشگاه تهران، درپی یک خونه اجاره‌ای اتفاقات هیجان انگیزی براشون می‌افته...

هدف: بدترین آدم‌ها اونایی هستن که می‌دونن روی چی حساسی ودقیقا همون روانجام می‌دن ..

مقدمه: مهم نیست که حال دلت خوب باشدیانه، مهم نیست که قلبت راتسخیرکرده اند، مهم نیست که توسرگرمی بیگانه هاشدی، مهم این است که عروسک گران قیمتی باشی، فقط وفقط عروسک بودنت مهم است وبس، ولی من عروسک نیستم!

صفحه رمان

@روژینا مرادی. @اسمعیل Ismai. @Gh.azal. @Habib. @رادیکال. @مدیر منتقد. @نارسیس بانو.arabzade. @._.Fati._.

ویرایش شده توسط یگانه جان
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 2 هفته بعد...

سلام گلی

اومدم واسه نقد رمانت

اسمت کلیشه‌ای نبود و جذاب بود دوست داشتم

خلاصه مقدمه شروعتم خیلی خوب بود 

فقط اکثرا نیم‌فاصله و فاصله ها رو درست رعایت نکردی 

در کل رمانتو دوس داشتم  و مشتاق ادامشم

موفق باشی 

قلمت مانا گلم♡¡☆

@Gh.aꨄ︎

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، یگانه جان گفته است:

ممنون عزیزم. 

@._.Fati._.

خواهش🥺💞

تندتر پارت گذاری کن تو خماریش نمونیم😁😂💞🗡

لینک به دیدگاه

درود گلم!😐🤝

اول یه نکته ریز بگم که ژانر هیجانی اشتباهه.

و حالا نقد...

مقدمه‌ی قشنگی داشتی ولی خلاصت جالب نبود و برخلاف مقدمه ربطش به اسم، مشخص نبود.

اسم رمانت جالبه، اما پیج‌های انگیزشی و حمایت از دخترها و... گند این جمله رو دراوردند و خواننده در نگاه اول فکر می‌کنه ماجرای رمان داستان دختریه که بین اون و برادرش تبعیض می‌ذارند و...

شروعت می‌تونست بهتر باشه...

یه نکته ریزتر این که دانشگاه بوفه نداره، سلف سرویس و کافه تریا داره.

در کل رمانت قشنگه💙

موفق باشی گلم💙

@Gh.aꨄ︎

لینک به دیدگاه

• طراح گرافیک

گلم لازم نیست بزنی محصول ایران اون رو ویرایش کن و ژانرت رو اضافه کن.

1643830351710_ni8k.jpg

رمان کابوس افعی _ تخیلی

رمان ها:

دیگه نیستم _ تقدیرخونین _ عصیانگرقرن _ پس از تردید(چاپ شده) _ کابوس افعی

داستان ها:

زیرتخت _ ماژور _ شیشه شکسته _ آخرین لحظه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام @یگانه جان چقد خوب که اسمت رنده دیگه نمیخواد بنویسی جان😂👋🏼

جدا از شوخی میخوام خلاصه و مقدمه و پارت 28 رمانت رو برات نقد کنم. 

اسم رمان:  متاسفانه اسم رمان تکراریه قشنگم رمانی به اسم عروسک من قبلا نوشته شده. همونطور که میدونی معیار های انجمن میگه اسم میتونه از یک الی چهار  قسمت  تشکیل بشه که خوب این رو رعایت کردی. 

خلاصه رمان: خلاصه رمانت خوب بود خیلی ساده به محتوای رمانت اشاره کردی اما یک نکته که نظرم رو جلب کرد این بود که اطلاعات کم بود خوب؟ اما اینقدری ابهام برام ایجاد کرد که وارد صفحات رمانت بشم. خلاصه ایراد انچنانی ندیدم توی این قسمت جز اینکه خلاصه خیلی ساده بود به نظرم کیفیت و سطح لغات رو کمی بالا ببری بهتره. 

مقدمه رمان: مقدمه با اسم رمانت همخوانی داشت اینکه بخام با خودن پارت اخری که قرار دادی بگم با محتوا همخوانی داره یا نداره خیلی نا حقیه چون من فقط یک پارت رو خوندم ولی درکل مقدمه رو دوست داشتم اما همون طور که بالا گفتم سطح لغاتی که استفاده میکنی خیلی ساده هستش که این اشکالی نداره اتفاقا یه پوئن مثبت میشه گفت که تونستی با ساده ترین کلمات احساسی که باید رو به خواننده منتقل کنی. 

ژانر رمان: اولویت تو داخل رمان ژانر عاشقانه بود  این به این معنیه شما حداقل باید تا 15 پارت اول وارد این ژانر بشی یعنی به نمایشش بذاری. توی پارت 28 که من به خوبی ژانر جنایی رو حس کردم نظر شخصی خودمو بخام بگم عزیزم به نظرم ژانر عاشقانه رو بذار اخر. چون معمولا اخر رمانا ما شاهد عاشقانه هستیم و... این نظر شخصی منه البته بقیش به خودت بستگی داره. اما اینجوری  ک من میگم میتونی قلم بهتری داشته باشی. 

اغاز پارت 28 برای منی که رمان‌های زیادی خوندم کلیشه ای بود. حقیقتا بخوام بهت بگم برام جذابیتی نداشت مثل همه رمانا شخصیت اصلی دیر میرسه به کلاس. اما تفاوتش اونجایی بود که ماجرا جنایی میشه. 

یه کلماتیو اشتباه تایپی داشتی:

خقتت خفتت

کروگان گروگان

رگت وزدچی اینو من متوجه نشدم چی نوشتی🙂😶

یه کلماتی و جملاتی رو خیلی تکرار کردی مثل:

مثل= توی یه قسمتی خیلی زیاد از این کلمه  توی سه چهار جمله استفاده کردی که میتونی خلاصش کنی و به یک جمله تبدیلش کنی

🗣️توروخدا بسه بردیا، سرم رو خوردی، گفتی می‌خوایش، گفتم باشه.

گفتی برای انتقام می‌خوایش گفتم باشه دیگه.

این بالایی جمله شما بود درست؟ حس نمیکنی تکرار توش بیداد میکنه؟ اونم فعال میخوایی‌اش یا به لحن محاوره میخواییش

میتونی جمله رو به این صورت بنویسی:

🗣️تورو خدا بسه بردیا، سرم رو خوردی گفتی برای انتقام میخوایش گفتم باشه دیگه! 

..... ما سه نقطه داریم پس این اشتباه و باید رعایت بشه تکرار نباید داشته باشیم. 

... ☑️

گلم کلمه (خانم کوچولو) خیلی خیلی کلیشه ای شده واقعا دارم بهت میگم من به شخصه دیگه ازین کلمه خوشم نمیاد از بس توی همه رمانا به شخصیت اصلی همچین کلمه ای گفتن. به نظرم یه چیز جدید بیار این وسط 😁

این کلمات جدا نوشته بشه بهتره:

ساراوصباوبقیهسارا، صبا و بقیه☑️

بالارسوندم بالا رسوندم☑️

ماجرانکردم ماجرا نکردم☑️

نکته بعدی اینکه به نظرم این قسمت رمانت خیلی طبیعی نیست! 

پایین اومدن دوتن ازبادیگارد‌هاش دیگه جرعت مخالفت کردن پیدانکردم وسوارشدم.

اینجا گفتی دوتا بادیگارد اومدن پایین و دختره هیچ احسای رو به ما نشون داد و این باعث شد که مصنوعی جلوه کنه این صحنه انگار که تو فقط داری میبنی درحالی که رمان نویسی به منظور اینه که تو به طور کامل احساسات و عواطف و حرکات و... اینارو به خواننده منطقل کنی. رو توصیفاتت بیشتر کار کن همین باعث شده سیر رمانت یه سیر تقریبا تند به خودش بگیره. 

🗣️ای‌که ازکوچه معشوقه ما می‌گذری، 

مگذر، که سروپا می‌شکند دیوارش

این شعری که استفاده کردی خلاقانه بود اما ایراد داره چرا؟ چون من ارتباطی بین این بیت و متن رمانت دریافت نکردم. همونطور که گفتی دختر داستان داره انتظار میکشه  ولی بعد داره میگه که کسی از اینجا نگذره. کمی غیر منطقیه. 

نکته بعدی که به چشمم خورد این بود که استاد یک دانشگاه همچین لحنی نداره. 

جای این مزه پرونی‌ها پیش رفیقاته نه کلاس درس من.

معمولا خیلی ادبی و رسمی صحبت میکنن 

به ابن صورت: 

جای این مزه پرونی هاتون اقای فلانی توی کلاس من نیست کنار رفیق‌هاتونه. 

که البته این یه پیشنهاده اینجوری بهتره به نظرم 

نکته بعدی این موضوعه😶👇🏻

آنچه درپارت بعدخواهید خواند:

خوب شما اومدی همچین متنی قرار داری مه این باعث شده من یاد فیلم گاندو بیوفتم. این نوع متن بیشتر مخصوص فیلم ها و سریال هاست عزیز دلم بهتره توی رمان نویسی این ابهام رو برای خواننده رمانت قرار بدی. 

خلاصه بگم رمان توپی داری یه جاهایی هم حس کردم سعی میکنی لحن طنزی داشته باشی مه تا حدودی موفق بودی برای اینکه بهتر بتونی عمل کنی بهتره ژانر طنز نویسی رو مطالعه کنی چون این ژانر از سبک خاصی برخورداره. 

این فقط پارت 28 بود گل من و من فعلا سراغ پارت های دیگه نرفتم😶 

ولی اینقدر برام جذاب بود این قسمتش که دلم خواست برم بخونم. 

خسته نباشی قشنگم امید وارم از حرفام ناراحت نشده باشی چون این نقد کاملا دوستانه است و من فقط قصد کمک به شما نویسنده عزیز رو داشتم 

قربان شما خدافظ👋🏼❤️

لینک به دیدگاه

نه عزیزم چرا ناراحت بشم آخه😂 

مثل جت الان میرم همه رو درست میکنم چون بالاخره نظرشما وخواننده‌های دیگه برام کاملامحترم وارزشمنده ودوستتون دارم 

ببین درست شد؟

@Morganit

ویرایش شده توسط یگانه جان
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...