رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

نقد و بررسی رمان پالیز اقبال| Madi کاربر انجمن نودهشتیا

-Madi-
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

1626534786543_8ss2.jpg

به نام خدا

نام رمان : پالیز اقبال

نام نویسنده : Madi کاربر انجمن نودهشتیا

ژانر : تراژدی _عاشقانه

★صفحه‌ی رمان پالیز اقبال★

با نقد و نظراتتون خوشحالم کنید. ممنون🌹

ویرایش شده توسط -Madi-
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام بر مادی  گل دخترم^^

از اونجا که رمانت رو خوندم. و دارم می‌خونم گفتم یه نقد هم کنم:)

نام رمان:  اسم رمانت قشنگ و به دلم نشست. و اسم زیبایی داره و البته جدید! در کل زیباست و خواننده هارو جذب می‌کنه😍

ژانر:  ژانری که انتخاب کردی یعنی ( تراژدی_عاشقانه) با اسم رمانت همخوانی خوبی داشت گل^^

خلاصه:  توی خلاصه رمانت من ژانر تراژدی رو دیدم که باهاش همخوانی خیلی خوبی داشت.  و انشالا ژانر عاشقانه هم تو پارت  هاس.♥️

فضاسازی خوبی داری. مثل توصیف مکان ، شخصیت، حس و...

و بازی با کلماتت خیلی خوبه^^

در کل رمان زیبایی داری که آدم از خوندنش خسته نمی‌شه  . موفق باشی گل دختر مهربون♥️

@-Madi-

ویرایش شده توسط -mAhsA.86-
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، -mAhsA.86- گفته است:

سلام بر مادی  گل دخترم^^

از اونجا که رمانت رو خوندم. و دارم می‌خونم گفتم یه نقد هم کنم:)

نام رمان:  اسم رمانت قشنگ و به دلم نشست. و اسم زیبایی داره و البته جدید! در کل زیباست و خواننده هارو جذب می‌کنه😍

ژانر:  ژانری که انتخاب کردی یعنی ( تراژدی_عاشقانه) با اسم رمانت همخوانی خوبی داشت گل^^

خلاصه:  توی خلاصه رمانت من ژانر تراژدی رو دیدم که باهاش همخوانی خیلی خوبی داشت.  و انشالا ژانر عاشقانه هم تو پارت  هاس.♥️

فضاسازی خوبی داری. مثل توصیف مکان ، شخصیت، حس و...

و بازی با کلماتت خیلی خوبه^^

در کل رمان زیبایی داری که آدم از خوندنش خسته نمی‌شه  . موفق باشی گل دختر مهربون♥️

@-Madi-

ممنون گلم نظر لطفته💖 💖 خوشحالم که دوست داشتی عزیزم🌹  @-mAhsA.86-

لینک به دیدگاه

سلام @-Madi- جآنم

اسم رمانت بسیار زیباست، از خلاصه خوشم اومد چون داستان رو لو نمی داد و کلمات بسیار شیوا و مناسب بود،مقدمه تون عالی بود. ژانر متناسب با متن رمان هستش، علامت های نگارشی رو  رعایت کردید و اشتباه تایپی به چشم نمی خورد. اینها همش نشان از عالی بودن رمان شماست... به امید موفقیت روز افزون شما مائده ی عزیزم🌷

spacer.png

رمان:

رمان مدارِ‌‌‌‌‌‌‌جبر  

دلنوشته:

دلنوشته‌ی زندگی با طعمِ غم_ دلنوشته‌ی دلیلِ وجود_ دلنوشته‌ی زخم پنهان_ دلنوشته‌ی برای پدربزرگ_ دلنوشته‌ی هیهات وجود_ 

داستان:

در گروِ حقیقت_ مستند دردسرساز

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Asma,N گفته است:

سلام @-Madi- جآنم

اسم رمانت بسیار زیباست، از خلاصه خوشم اومد چون داستان رو لو نمی داد و کلمات بسیار شیوا و مناسب بود،مقدمه تون عالی بود. ژانر متناسب با متن رمان هستش، علامت های نگارشی رو  رعایت کردید و اشتباه تایپی به چشم نمی خورد. اینها همش نشان از عالی بودن رمان شماست... به امید موفقیت روز افزون شما مائده ی عزیزم🌷

خیلی ممنونم اسما جان. خوشحالم کردی با نظرت 💖🌹🌺 نظر لطفته @Asma,N

لینک به دیدگاه

سلام @-Madi- جونم رمانت رو تا جاهایی که انجمن قبلی پارت گذاری کرده بودی خوندم و نظر خودم هم گفته بودم ولی خواستم دوباره بنویسم برات چون رمانت ارزششو داره❤️💕 

عزیزم اسم رمان شما که حرف نداره این نشانه زیرکی شما، در انتخاب یک اسم جذاب در عین حال مربوط به محتواست که که آثاری از کلیشه هم در اون نمیشه دید. 

خلاصه رمان شما عزیزم، خوب بود و کلیشه ای نبود چون با طرح سوال مخاطب رو جذب می کرد. خب همونطور که تو نظر قبلیم هم گفتم من هیچ وقت متفاوت بودن رو نشانه ضعف نمی بینم بلکه این سبک و امضای شما زیر رمان های شماست و مهارت شما رو در ابتکار عمل نشون می ده . 

شخصیت سازی و فضاسازی رمان شما هم خوب بود. به خوبی من تونستم با دختر داستان شما حس همزادپیداری کنم و اونو به خوبی درک کردم . سیر داستان هم جوری بود که برای خوندن و دانستن ادامه رمان شما مشتاقم .

عزیزم قلم خوبی داری. 

با انرژی ادامه بده گلم 💚🙃

خوشحال میشم نظرتو راجب رمان خودم هم بدونم .  

ویرایش شده توسط Atlas _sa

#رمان ‏👑ᖵ🅕̉e͇t̉n͇ẻ ͇z̉i͇b̉a꯭͇🦋⟧  

مطمئن باش اسم تو رو شاید دیر یاد گرفته باشم؛ ولی هیچ وقت قرار نیست فراموش کنم! 

- آلی‌یوش بهتره اونجور نخندی!      

آلی‌یوش بهت زده، فقط نگاه کرد. مارگارت ادامه داد. 

- داری کار خودت رو سخت تر می‌کنی، باعث میشه دیگه یه قدم‌هم پا پس نکشم برا داشتنت.

#  رمان مـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜن کـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜه نمـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜیـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜ‌دانسـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜتـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜمـ◌ٜٜٜٜٜٜٜ͜͡✤ْـْٜٜٜٜ

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Atlas _sa گفته است:

سلام @-Madi- جونم رمانت رو تا جاهایی که انجمن قبلی پارت گذاری کرده بودی خوندم و نظر خودم هم گفته بودم ولی خواستم دوباره بنویسم برات چون رمانت ارزششو داره❤️💕 

عزیزم اسم رمان شما که حرف نداره این نشانه زیرکی شما، در انتخاب یک اسم جذاب در عین حال مربوط به محتواست که که آثاری از کلیشه هم در اون نمیشه دید. 

خلاصه رمان شما عزیزم، خوب بود و کلیشه ای نبود چون با طرح سوال مخاطب رو جذب می کرد. خب همونطور که تو نظر قبلیم هم گفتم من هیچ وقت متفاوت بودن رو نشانه ضعف نمی بینم بلکه این سبک و امضای شما زیر رمان های شماست و مهارت شما رو در ابتکار عمل نشون می ده . 

شخصیت سازی و فضاسازی رمان شما هم خوب بود. به خوبی من تونستم با دختر داستان شما حس همزادپیداری کنم و اونو به خوبی درک کردم . سیر داستان هم جوری بود که برای خوندن و دانستن ادامه رمان شما مشتاقم .

عزیزم قلم خوبی داری. 

با انرژی ادامه بده گلم 💚🙃

خوشحال میشم نظرتو راجب رمان خودم هم بدونم .  

خیلییی ممنونم عزیزم😍 نظر شما عزیزای دلم باعث دلگرمیمه و من رو برای ادامه دادن به رمان تشویق میکنه.

چشم حتما نقدت میکنم کوثر عزیزم. بازم ممنون💖

لینک به دیدگاه

خلاصه کلیشه ای بود عزیزم و تقریبا میشه گفت توانایی جذب خواننده نداره. ازت توقع یه خلاصه ی قوی دارم. موفق باشی

لینک به دیدگاه

در 7/30/2021 در 8:49 PM، -Madi- گفته است:

1626534786543_8ss2.jpg

به نام خدا

نام رمان : پالیز اقبال

نام نویسنده : Madi کاربر انجمن نودهشتیا

ژانر : تراژدی _عاشقانه

★صفحه‌ی رمان پالیز اقبال★

با نقد و نظراتتون خوشحالم کنید. ممنون🌹

اوکی ولی اصلا منطقی نیست اینقدر از دست سهیل و ننه باباش حرص بخورم-_- نارین بیچاره-_-

همش پنج تا پارت تونستم بخونم اما تا همین جاش جذاب بود. موفق🔥💜

ویرایش شده توسط nightrage
لینک به دیدگاه

در 7/31/2021 در 12:47 PM، سحرصادقیان گفته است:

خلاصه کلیشه ای بود عزیزم و تقریبا میشه گفت توانایی جذب خواننده نداره. ازت توقع یه خلاصه ی قوی دارم. موفق باشی

تشکر بابت نظرت جانم.🌺 ولی توی نقد اولیه و تست قلم و نقدهای دیگه، هیچ نظر منفی در مورد خلاصه ندیدم. برای همین توی  عوض کردنش تردید دارم عزیزم.

ولی دوست داشتم که نظرتون رو در مورد کل رمان بدونم نه فقط خلاصه.  اما بازم  ممنون که نظر دادی عزیزم🌺

ویرایش شده توسط -Madi-
لینک به دیدگاه

13 ساعت قبل، nightrage گفته است:

اوکی ولی اصلا منطقی نیست اینقدر از دست سهیل و ننه باباش حرص بخورم-_- نارین بیچاره-_-

همش پنج تا پارت تونستم بخونم اما تا همین جاش جذاب بود. موفق🔥💜

خیلی ممنون عزیزم.💖 اگه بقیه‌ی رمان رو هم بخونی،  این حرص خوردن ها رفع میشه😂 

تشکر ^^

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر منتخب

سلام عزیزم. @-Madi-

من قبلا تو انجمن قبلی یک بار صفحه نقدت اومده بودم. من رمانت رو دنبال می‌کنم و پارت‌ها رو تا اینجا خوندم.  الان هم یه نکته‌ای به ذهنم رسید که گفتم در موردش بهت بگم.

متن نوشتاریت متن نسبتا ادبی هست و نوشتن جملاتی که بیشتر به حالت محاوره (نمی‌دونم کلمه درست به کار بردم یا نه ) است ترکیب متن رو به هم می‌زنه. مثلا  توی پارت سی اولش خیلی ادبی در مورد حس و حال نارین صحبت کردی و بعد نوشتی این چه وضعش بود؟ این جمله به متن قبلی نمیاد. به عنوان خواننده دچار افت و خیز میشم و هماهنگ شدن با متن یه کم دشوار میشه.  شاید بهتر باشه این جور جملات رو که خیلی کم هستند مثلا تو پارت سی من دو سه باری به این قضیه برخوردم یه کم ادبی تر و هماهنگ تر با متنت بنویسی.

قلمت مانا و موفق باشی.☺️

روایتی از پستی و بلندی و دام‌های جوانی                                           رمان داو اول   (در حال تایپ: اجتماعی، عاشقانه)

روایتی از رقابتی خونین                                                                              رمان هابیل و قابیل (در حال تایپ: تراژدی، عاشقانه)

روایتی از فرو ریختن حقایقی به سنگینی تل برفی                            داستان کوتاه برف‌کوچ (تکمیل شده: اجتماعی)

روایتی از تنیدن در تارهای ذهن و روح                                                داستان کوتاه تنیده در تار (تکمیل شده: روانشناسی، اجتماعی)

روایتی از غوطه‌وری برای رهایی                                                                داستان کوتاه غوطه‌ور (تکمیل شده: اجتماعی، روانشناسی)

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Z.A.D گفته است:

سلام عزیزم. @-Madi-

من قبلا تو انجمن قبلی یک بار صفحه نقدت اومده بودم. من رمانت رو دنبال می‌کنم و پارت‌ها رو تا اینجا خوندم.  الان هم یه نکته‌ای به ذهنم رسید که گفتم در موردش بهت بگم.

متن نوشتاریت متن نسبتا ادبی هست و نوشتن جملاتی که بیشتر به حالت محاوره (نمی‌دونم کلمه درست به کار بردم یا نه ) است ترکیب متن رو به هم می‌زنه. مثلا  توی پارت سی اولش خیلی ادبی در مورد حس و حال نارین صحبت کردی و بعد نوشتی این چه وضعش بود؟ این جمله به متن قبلی نمیاد. به عنوان خواننده دچار افت و خیز میشم و هماهنگ شدن با متن یه کم دشوار میشه.  شاید بهتر باشه این جور جملات رو که خیلی کم هستند مثلا تو پارت سی من دو سه باری به این قضیه برخوردم یه کم ادبی تر و هماهنگ تر با متنت بنویسی.

قلمت مانا و موفق باشی.☺️

سلام. خیلی خیلی ممنون برای این نقد قشنگت جانا💖  خوشحالم که وقتی نظر و‌نقدی دارید میگید بهم😍

خب باید بگم که بله من خودم چون می‌خوام  توی متن های ادبی رمان، توازن ایجاد بشه، بعضی جاهاش رو زیاد آرایه کار نمی‌کنم. و این که اون حرف ها رو توی ابتدای پارت سی نارین توی دلش میگه می‌تونستم در حالت محاوره هم بنویسیم ولی به حالت ادبی نوشتمش. جمله‌ی ( این چه وَضعَش بود)  توی دل نارین بود و به حالت معیار نوشته بودمش. اما اگه شما خواننده‌ی عزیز و گرامی دچار افت و خیز میشین، چشم! اون قسمت رو حذف می‌کنم. تا هماهنگ باشید

بازهم ممنون عزیز جان💖🌸 @Z.A.D

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، بوقلمون گفته است:

سلام خاله😍😢🙈🦃

رمانت خیلی قشنگه

من اون رو زیاد می دوست😢🙈😘😘

سلام عزیز دلم. نظر لطفته😍💖💖

خوشحالم که دوسش داری و‌ نظرت باعث دلگرمیمه😍😘  @بوقلمون

لینک به دیدگاه

سلام 

رمانت رو خوندم البته فقط تا پارت هشتم ولی تا همینجاشم عالی بود و نتونستم جلوی خودمو بگیرم که نیام نظرمو‌بذارم😅😅

جز تو یاری نگرفتیم و نخواهیم گرفت💫 بر همان عهد که بودیم، بر آنیم هنوز! 

spacer.png

مانگ🌙 امید، عاشقانه‌ای از جنس واقعیت

♥️ صفحه‌ی نقد مانگ امید

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Saraishm گفته است:

سلام 

رمانت رو خوندم البته فقط تا پارت هشتم ولی تا همینجاشم عالی بود و نتونستم جلوی خودمو بگیرم که نیام نظرمو‌بذارم😅😅

سلام عزیزدلم. چقدر انرژی دادی به من😍💖  خیلی ممنون که خوندی و خیلی خوشحالم که دوست داشتی امیدوارم از بقیش هم لذت ببری 💖🌹 @Saraishm

لینک به دیدگاه

در 8/11/2021 در 1:53 AM، -Madi- گفته است:

سلام عزیز دلم. نظر لطفته😍💖💖

خوشحالم که دوسش داری و‌ نظرت باعث دلگرمیمه😍😘  @بوقلمون

😍😘😍😘😘😘😘😘

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام مادی جان 

رمانت رو تا جایی که پارت گذاشتی خوندم 

فوق العاده💌

خیلی زیبا توصیف می‌کنی😍  

دامادمونم که  آق تیامه🤩 و منم که عاشق اسم تیام..😌  

مبارکه جانم🙂😂🥰 

بی صبرانه منتظر پارت های بعدی هستم💝 

قلمت مانا✍🏻

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، sara.s312 گفته است:

سلام مادی جان 

رمانت رو تا جایی که پارت گذاشتی خوندم 

فوق العاده💌

خیلی زیبا توصیف می‌کنی😍  

دامادمونم که  آق تیامه🤩 و منم که عاشق اسم تیام..😌  

مبارکه جانم🙂😂🥰 

بی صبرانه منتظر پارت های بعدی هستم💝 

قلمت مانا✍🏻

سلام عزیز دلم!

یک عدد بمب انرژی😂💖 خیلی ممنونم عزیزمممم بابت نظر قشنگ و دلگرم کننده‌ات. لطف داری😍💖

حالا کجاشو‌ دیدی رمان رو دنبال کن و بخون چون سورپرایز های زیادی در ادامه وجود داره😂

بازم تشکر💖 🌺   @sara.s312

لینک به دیدگاه

در 8/30/2021 در 9:12 PM، -Madi- گفته است:

سلام عزیز دلم!

یک عدد بمب انرژی😂💖 خیلی ممنونم عزیزمممم بابت نظر قشنگ و دلگرم کننده‌ات. لطف داری😍💖

حالا کجاشو‌ دیدی رمان رو دنبال کن و بخون چون سورپرایز های زیادی در ادامه وجود داره😂

بازم تشکر💖 🌺   @sara.s312

قربونت عزیزم 

به به پس سورپرایز داری برامون😋😋 

تند تند پارت بزار که ما منتظریم 🤩 

خواهش میکنم مادی جان🥰

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، sara.s312 گفته است:

قربونت عزیزم 

به به پس سورپرایز داری برامون😋😋 

تند تند پارت بزار که ما منتظریم 🤩 

خواهش میکنم مادی جان🥰

چشم عزیزم😍

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...