رفتن به مطلب

معرفی کتاب-فیلم خانه‌ی کج | آگاتا کریستی


Flare
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

عنوان تاپیک: معرفی کتاب-فیلم خانه‌ی کج | آگاتا کریستی

منبع: شهر کتاب، فیلم روز

جمع آوری توسط: Flare مدیر آگهی نودهشتیا

 

index_lf6i.jpg

رمان پلیسی جنایی خانه کج اثر آگاتا کریستی نویسنده مشهور انگلیسی است. آگاتا کریستی، جنایی نویس نامدار انگلیسی شیفته جهان بی گناه است. او چندین بار به ایران سفر کرده و طی مصاحبه ای گفته من همیشه در کار نوشتن بودم و الان بیش از پنجاه سال است که کتاب های پلیسی می نویسم. این کتاب یکی از آثار ویژه و مورد علافه نویسنده است. ؛)

سخن نویسنده در مورد رمان :

این کتاب یکی از آثار ویژه و مورد علاقه من است که سالها نوشتنش را در نظر داشتم؛ درباره اش می اندیشیدم و بررسی میکردم با خود می‌گفتم روزگاری که وقت و فرصت کافی پیدا کنم و بخواهم از اوقات فراغت خود واقعا لذت ببرم نوشتن آن را شروع خواهم کرد. باید بگویم از هر پنج اثر یک نویسنده شاید یکی دل پذیر باشد، خانه کج واقعاً اثری دلپذیر است.

رکورد فروش کتاب های این نویسنده:

آگاتا کریستی در کتاب رکوردهای گینس مقام اول در میان پرفروش ‌ترین نویسندگان کتاب در تمام دوران‌ها و مقام دوم (بعد از ویلیام شکسپیر) در میان پرفروش ‌ترین نویسندگان در هر زمینه ‌ای را به خود اختصاص داده‌ است. تخمین زده شده ‌است که یک میلیارد از کتابهای او به زبان اصلی انگلیسی و یک میلیارد دیگر در ترجمه‌های گوناگون به ۱۰۳ زبان دنیا به فروش رسیده‌ است. محبوبیت جهانی کریستی به آن درجه ‌است که بطور مثال در کشوری چون فرانسه تعداد کتابهایی که از او تا سال ۲۰۰۳ میلادی به فروش رسیده بالغ بر۴۰ میلیون جلد بوده‌ است.

فیلم خانه‌ی کج:

crooked-house-5a13e0ce4655e_39hp.jpg

آگاتا کریستی به عنوان یکی از پرکارترین نویسنده های این ژانر، همواره مورد توجه فیلمسازان و علاقمندان بوده است تا جایی که هالیوود را بر آن داشته که امسال دو اثر مطرح این نویسنده را اقتباس و روانه اکران سینماها نماید.
” خانه کج ” که اگاتا کریستی ، آن را در سال ۱۹۴۹ به نگارش در آورده است ، داستان کارگاه خصوصی ” چارلز هاوارد ” را بازگو میکند که به دعوت معشوقه سابقش برای حل معمای مرگ یکی از ثروتمند ترین سرمایه گذاران شهر ، به خانه ای مرموز وارد میشود که هیچکدام از اعضای خانواده از مرگ او ناراضی به نظر نمیرسند .اما اگر از خانه کج ، انتظار فیلمی پر تعلیق همچون قتل در قطار سریع السیر شرق را دارید ، کا ملا به بیراهه رفته اید .فارغ از اینکه کاراکتر چارلز هاوارد در مقایسه با هرکول پوآرو ان طور که باید باهوش و کاریزماتیک به نظرنمیرسد ، بازی ” مکس آیرونز ” نیز در نقش کاراگاه داستان آگاتا کریستی چندان متقاعد کننده از آب در نیامده است.فیلمساز ، ناتوان از خلق فضای پر ابهام خانواده های اشرافی در داستانهای کریستی ، به روایتی تخت از طرح و توطئه دست میزند که مسیر فیلم را به آثار تلویزیونی درجه دو نزدیک کرده است. بی توجهی فیلمساز به شخصیت چارلز هاوارد و رابطه او با سوفیا و فلاش بکهای بی ثمر از رابطه آنها در قاهره ، کمک چندانی به خلق سوسپانس و ابهامی که قرار است مسیر داستان را پیچیده تر نماید نکرده است. گلن کلوز و گیلیان اندرسون در آخرین نقش آفرینی شان ، خود را بیشتر از هر چیز لایق تمشک طلایی بدترین بازیگر سال نشان میدهند .

 

  • لایک 1

Never mind.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...