رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا

از کی یا چی الهام می‌گیری؟

پست های پیشنهاد شده

• ویراستار

⚜️الهام گرفتن⚜️

📘|• الهام گرفتن فرمول ندارد و هیچ‌کس نمی‌تواند پیش‌بینی کند که دقيقا چه زمانی ایده‌ای به او الهام خواهد شد؛ اما به تجربه ثابت شده است که وقتی آرامش ذهنی بیشتری داریم و محرک‌های ذهنی‌مان به حداقل رسیده‌اند، الهام‌ها وارد می‌شوند.

📕|• چنین شرایطی برای بعضی‌ها در ساعات نزدیک به خواب فراهم می‌شود، برای عده‌ای دیگر موقع دوش گرفتن و یا موقع پیاده‌روی و برای بعضی‌ها هم در دستشویی!

🖇|• انیشتین به طعنه می‌گفت: «نمی‌دانم چرا همیشه بهترین ایده‌های من زیر دوش حمام به ذهنم خطور می‌کنند؟!»

🗂|• «استیون اسپیلبرگ» کارگردان و فیلمنامه‌نویس مشهور، ادعا می‌کند که بکرترین ایده‌هایش، موقع رانندگی به ذهنش می‌آیند.

🔑|• «نولان بوشنل» بنیانگذار شرکت آتاری، صبح یک روز تعطیل وقتی مشغول قدم زدن در ساحلی خلوت بود، ایده آنچه اکنون به پرفروش‌ترین بازی‌های ویدیویی تبدیل شده، به ذهنش رسیده است.

🖌|• ایده های الهام بخش گاهی در رویاها هم ظاهر می شوند. «الیاس هاو» مخترع چرخ خیاطی، خواب را به عنوان منبع الهام خود معرفی می‌کند. او چند سال روی طرحش کار کرد، اما هنوز با یک اشکال کوچک روبه‌رو بود. یک شب در خواب دید که چندین بومی وحشی محاصره‌اش کرده‌اند و با نیزه‌های عجیبی که در نوک پیکان‌شان یک سوراخ بود به او حمله‌ور شدند.
وقتی از خواب بیدار شد، با الهام گرفتن از آنچه در خواب دیده بود، با قرار دادن سوراخ در نوک سوزن چرخ خیاطی، اختراع خود را کامل نمود.

+ شما کِی ایده می‌گیرین؟ از چی؟😉

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

اکثراً از خواب‌‌های تخیلیم، گاهی کتاب‌‌هایی که میخونم^^
بیشتر اوقاتی که دارم به آهنگ گوش میدم ایده‌‌های ناب به سرم میزنن-*

لینک به ارسال
  • ویراستار

من به شخصه وقتی دارم ظرف می‌شورم اون ایده‌ قشنگا میان_+ 

لینک به ارسال

من وقتی دارم موزیک گوش میدم ایده میاد تو ذهنم

گاهی اوقاتم از مشکلات اطرافیانم ایده میگیرم

ویرایش شده توسط helia.z
لینک به ارسال

بیشتر قبل خواب.اون موقع چون همه جا ساکته تا وقتی خوابم ببره فکر میکنم و ایده هام رو کنار هم می چینم

لینک به ارسال

آهنگ گوش دادن توی تنهایی کلی ایده به ذهنم میاره. اجرا کردن بعضی دیالوگ های احتمالی جلوی آینه هم برام امید بخشه .

لینک به ارسال

به مسائل روزمره ام خیلی دقت میکنم و ایده های جالبی میان توی ذهنم. مثلا یه بار وقتی یکی از آشناهامون داشت از یه فروشنده تعریف میکرد یه ایده جالب اومد توی ذهنم، یه بار توی دستشویی، یه بار وقتی داشتم به صدای باد گوش میدادم، یه بار متن و موزیک یه آهنگ، امروز هم وقتی از بی خوابی چشمام دیگه نمیتونستن باز بمونن، یه ایده جالب و بکر اومد توی ذهنم.  

لینک به ارسال

از هر نقطه ای که ذهن من میتونه پویا بشه... تفاوتی نمیکنه واقعا! فقط موضوع باید پتانسیل مانور رو داشته باشه حتما و در حد قلم نوپای من باشه(:

بعضی وقتها به دنبال داستان های واقعی هستم تا با افکارم پرورشش بدم

گاهی هم با دیدن یک شعر یا یک تله فیلم یا یک دست نوشته قدیمی خودم

حتی چندین بار هم با تلفیق بین مسائل اجتماعی و سنت کشورمون

این معیار رو رقم زدم!

لینک به ارسال

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...