رفتن به مطلب

معرفی و نقد رمان سمفونی چشمانت | masi.fardi کاربر انجمن نودهشتیا

اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

remini20211013131358907_m503.jpg

🌹« به نامش و در پناهش »🌹

🐠🌛 " سَمفونیِ چَشمانت " 🌙🎤🌹

به قلم معصومه فردی

« مهربان »  ʕ •ᴥ• ʔ

اتاق مطالعه سمفونی چشمانت

ویرایش شده توسط Masi.fardi
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

"به نام خالق زیبایی چشمانِ تو"

« تقدیم به مقدس ترین واژه در لغت نامه دلم "مادر" »

🌹🌹🌹 

ژانر:  عاشقانه، اجتماعی، معمایی، تراژدی

پارت گذاری: هر روز سه پارت

🌹🌹🌹

:خلاصه

خلاصه: مهدخت دلربا  دخترک یتیم زیباروی شاعر و مستعدی که برای امتحان کردن شانس و محک زدن استعداد موسیقایی خود کیلومتر ها فاصله را کنار زده و از شیراز به تهران می آید تا 

در فراخوان جذب ترانه سرای گروه موسیقی "برادران الوند" شرکت کند.

او موفقیت خود را بی چون و چرا در شرکت در آن فراخوان می داند بی آنکه بداند سرنوشت برای او بازی ای پیش بینی نشده زیر سر دارد.

آشنایی با "آریان الوند" یکی از نوابغ موسیقی، وقایعی را برای او رقم می زند که...

آریان چهل سالهٔ همیشه جدی و عبوس و در عین حال ساکت که همگی از غرور و ابهت همیشگی و خشم نهفته در چهره او به شدت حساب می بردند به هوای مهدخت، دخترک بیست سالهٔ چشم شهلای شیرازی طوری افسار می درد که در باور هیچ کس نمی گنجد این مرد همان آریان همیشگی باشد.

" این رمان عاشقانه های تندی دارد."

🔥❤️

این رمان عاشقانه‌های تندی دارد؛ داستانی مهیج و وسوسه‌انگیز، پر از اتفاقاتی که حدس آن‌ها هیچ ممکن نیست!

لینک به دیدگاه

اسم تاثیر گذار ترین اصل رمانه!

هم اینکه نباید پرتکرار باشه و هم اینکه باید جذاب باشه.

اسم رمانت عزیزم یکم کلیشه ای شده  هم کلمه سمفونی و هم کلمه چشمانت هردو پرتکرارند.

موفق باشی

ویرایش شده توسط سحرصادقیان
لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، سحرصادقیان گفته است:

اسم تاثیر گذار ترین اصل رمانه!

هم اینکه نباید پرتکرار باشه و هم اینکه باید جذاب باشه.

اسم رمانت عزیزم یکم کلیشه ای شده  هم کلمه سمفونی و هم کلمه چشمانت هردو پرتکرارند.

موفق باشی

سلام ممنون  از دیدگاهت عزیزم اما من اصلا به کلیشه اعتقادی ندارم حتی اگر که هر یک از این ‌کلمات به صورت جداگانه کلیشه  محسوب بشن باز هم گردهم آیی شون کنار هم می تونه یک کلمه جذاب رو خلق کنه. مثل همین سمفونی چشمانت. من اسم شخصیت ها، نماد ها و حتی نام کتاب هام رو با یه قصدی میذارم. حتی این مسئله کمی در مقدمه و  خلاصه رمان من پیداست از طرف دیگه بیشتر سعی دارم به نظر مخاطب های این رمان که حتی شخصیت ها رو هم خودشون انتخاب کردن احترام بذارم و همین که دوست دارن برام کافیه  اما در هر صورت نظر شما متین ممنون که وقت گذاشتی🌹🌹🙏🏻

لینک به دیدگاه

سلام معصومه عزیزم امیدوارم حال دلت خوب باشه

خوب ما با خوندن با من بمانت می‌تونیم خوش قلم بودنت رو حس کنیم، رمان با من بمان فوق العاده بود و رمان سمفونی چشمانت آدم رو جذب می‌کرد،  چرا؟!

چون  اسم خارق‌العاده‌ای داشت، شاید کلیشه باشه ولی جذابیتی که داشت قابل تحسین بود.

مقدمه، ژانر، خلاصه و اسم رمان همه با هم و رمان همخونی داشتن و باید بگم آفرین به این استعدادت:)

موفق تر باشی عزیزدلم❤

@Masi.fardi

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، 15Bita گفته است:

سلام معصومه عزیزم امیدوارم حال دلت خوب باشه

خوب ما با خوندن با من بمانت می‌تونیم خوش قلم بودنت رو حس کنیم، رمان با من بمان فوق العاده بود و رمان سمفونی چشمانت آدم رو جذب می‌کرد،  چرا؟!

چون  اسم خارق‌العاده‌ای داشت، شاید کلیشه باشه ولی جذابیتی که داشت قابل تحسین بود.

مقدمه، ژانر، خلاصه و اسم رمان همه با هم و رمان همخونی داشتن و باید بگم آفرین به این استعدادت:)

موفق تر باشی عزیزدلم❤

@Masi.fardi

سلام عزیزدلم  حالت چطوره؟ ممنون از لطفت قشنگم💖متشکرم بابت نظرت💖😊 و  خیلی بیشتر ممنون بابت وقتی که گذاشتی و رمان رو خوندی و از همه مهم تر نقد کردی. ممنونم ازت💖خوشحالم که خوشت اومده و تونسته نظرت رو جلب کنه.

ای جانم با من بمان رو خوندی؟ 😍نمی دونستم تا چند پارت؟😘😋

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Masi.fardi گفته است:

سلام عزیزدلم  حالت چطوره؟ ممنون از لطفت قشنگم💖متشکرم بابت نظرت💖😊 و  خیلی بیشتر ممنون بابت وقتی که گذاشتی و رمان رو خوندی و از همه مهم تر نقد کردی. ممنونم ازت💖خوشحالم که خوشت اومده و تونسته نظرت رو جلب کنه.

ای جانم با من بمان رو خوندی؟ 😍نمی دونستم تا چند پارت؟😘😋

مرسی عزیزم♥️

بله با من بمان رو من قبل از حذف و مجدد درست شدن انجمن خونده بودم، تقریبا با خودت پیش رفتم و پارت های آخر بودم😍🥰

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، 15Bita گفته است:

مرسی عزیزم♥️

بله با من بمان رو من قبل از حذف و مجدد درست شدن انجمن خونده بودم، تقریبا با خودت پیش رفتم و پارت های آخر بودم😍🥰

آخی جدی؟😍انشالله بزودی پارت های جدید از فصل دومش رو میذارم خوشحال میشم اگر دوست داشتی بازهم همراهم باشی😘

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Masi.fardi گفته است:

آخی جدی؟😍انشالله بزودی پارت های جدید از فصل دومش رو میذارم خوشحال میشم اگر دوست داشتی بازهم همراهم باشی😘

آره حتما چرا که نه😍🥰♥️

لینک به دیدگاه

سمفونی چشمانت!
نام تایید شد، دور از کلیشه و جذاب.
البته چشم زیادی یاد شده، به هر حال... ترکیب شون زیباست.

یهو رفتم سر اصل مطلب!

خلاصه و مقدمه... خلاصه گیرایی خوبی داشت و با اینکه بخش مبهمش باز هم کم احساس میشد اما به جا بود. حداقل اسپویل بیش از اندازه یا باز بودن بی اضافه درش دیده نمیشد. ببین احساسش مثل این بود که یک بخش از فیلم رو برات تعریف کرده باشن و تو بدونی قرارِ در آینده چی توش ببینی، اما باز هم نگاهش می کنی چون به نظرت ارزشش رو داره.

شروع خوب بود. اندوه و عزاداری معمولا زیاد برای آغاز استفاده میشه اما تفاوت ها همیشه دشمن سر سخت کلیشه هان، پس تفاوتی که برای بیان شون استفاده شده بود جذب کننده بود. خوبیش این بود می تونستم حس کنم از طرف یک مرد حرف می زنی نه خانم. البته اگه روش کار بشه بهترِ.

علاقه ی خاصی به موسیقی داری نه؟ و بدبخت کردن خواننده ها توی آثارت! هرچند خاکی بودنش رو دوست داشتم و می تونم بگم محتوا تا حدودی من رو کشوند برای ادامه دادن.

چیزی که برام جذاب بود سیر دلنشینی بود که در تضاد اندوه شخصیت نوشته بودی. و وجود رفیق طنزی که همیشه باید حضور داشته باشه.

هنوز اول های رمانِ، اما به دلم نشست. خوشحالم وقتی که خوندمش تقریبا استارت بخش مبهم رمان زده شد و باید از اون گوسفند ها ممنون می بود.

موفق باشی معصومه جان🌸

@Masi.fardi

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Aramis.R_U گفته است:

سمفونی چشمانت!
نام تایید شد، دور از کلیشه و جذاب.
البته چشم زیادی یاد شده، به هر حال... ترکیب شون زیباست.

یهو رفتم سر اصل مطلب!

خلاصه و مقدمه... خلاصه گیرایی خوبی داشت و با اینکه بخش مبهمش باز هم کم احساس میشد اما به جا بود. حداقل اسپویل بیش از اندازه یا باز بودن بی اضافه درش دیده نمیشد. ببین احساسش مثل این بود که یک بخش از فیلم رو برات تعریف کرده باشن و تو بدونی قرارِ در آینده چی توش ببینی، اما باز هم نگاهش می کنی چون به نظرت ارزشش رو داره.

شروع خوب بود. اندوه و عزاداری معمولا زیاد برای آغاز استفاده میشه اما تفاوت ها همیشه دشمن سر سخت کلیشه هان، پس تفاوتی که برای بیان شون استفاده شده بود جذب کننده بود. خوبیش این بود می تونستم حس کنم از طرف یک مرد حرف می زنی نه خانم. البته اگه روش کار بشه بهترِ.

علاقه ی خاصی به موسیقی داری نه؟ و بدبخت کردن خواننده ها توی آثارت! هرچند خاکی بودنش رو دوست داشتم و می تونم بگم محتوا تا حدودی من رو کشوند برای ادامه دادن.

چیزی که برام جذاب بود سیر دلنشینی بود که در تضاد اندوه شخصیت نوشته بودی. و وجود رفیق طنزی که همیشه باید حضور داشته باشه.

هنوز اول های رمانِ، اما به دلم نشست. خوشحالم وقتی که خوندمش تقریبا استارت بخش مبهم رمان زده شد و باید از اون گوسفند ها ممنون می بود.

موفق باشی معصومه جان🌸

@Masi.fardi

سلام یونی کورنکم😍😂(:classic_cool:دیدی که چقدر تو انجمن سر اسامی و این صفات دعواست. میخواستم یه چیز جدید ابداع کرده باشم. از حالا به بعد یونیکورنکم مال منه💃🙄😂)

خوب بگذریم. خیلی خوشحالم که به صفحه نقد اومدی عزیزدلم😍ممنون بابت وقتی که برای نقد داستان پسر  ارشدم گذاشتی و خیلی بیشتر ممنون بابت اینکه مطالعه اش کردی. خیلی جذابیت ها تو ذهنم هست که روی سمفونی چشمانت پیاده کنم امیدوارم تا انتهاش کنار من باشی و اینکه مرسی از انرژی خوبت . انقدر این روز ها درگیر با من بمان هستم که پاک سمفونی رو از خاطر بردم اما کاری کردی یادم بیاد انقدر تبعیض قائل نشم. درست که امیرشاه تهتغاری مامانشه ولی هیچی پسر ارشد مامانش نمیشه😁😋

راستی بحث خواننده رو پیش کشیدی😂 درست و بجا حدس زدی. به طرز عجیبی رابطه ام با خواننده ها خیلی نزدیک و اوکیه و اینکه بعد 50 تا کنسرتی که رفتم و پول هنگفتی که خرج کردم حق بده دو تا اثر و کتاب لااقل ازش در بیاد.😂

راستی تا یادم نرفته...از گوسفند هام تشکر کردی. صحنه ناب به دنیا اومدن بره  پیشونی سفید رو از دست نده😋😂

در پایان باز هم مرسی 💖😘

@Aramis.R_U

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام گل خب برای نقد رمانت باید بگم که  خیلی عالی و خوب هستش اسم رمان انتخاب خوبیه و استعداد خاصی در نویسندگی داری می‌تونی حتی بهتر از این هم بشی با اینکه عالی هستی. احساسات و درون شخصیت‌ها رو خوب بیان کردی و به خواننده منتقل کردی. 

و ادامه بده قطعا موفق می‌شی💕

@Gh.a29

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، 86ttSaba گفته است:

سلام گل خب برای نقد رمانت باید بگم که  خیلی عالی و خوب هستش اسم رمان انتخاب خوبیه و استعداد خاصی در نویسندگی داری می‌تونی حتی بهتر از این هم بشی با اینکه عالی هستی. احساسات و درون شخصیت‌ها رو خوب بیان کردی و به خواننده منتقل کردی. 

و ادامه بده قطعا موفق می‌شی💕

@Gh.a29

سلام عزیزم شبت بخیر. ممنونم ازت عزیزدلم لطف داری🥰🥰🌹تشکر.

ممنون از اینکه مطالعه کردی❤❤

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام مجدد.

کلا خیلی خوشگل و قشنگ مینویسی. حس میکنم آفره دخت اونی که باید نیست. بیشتر یه حسی بهم میگه آیشین(اسم دختربچه این بود آره؟ حافظه اسمیم....) بچه خودش نیست و بچه آیهانه و میترسه بچه رو ازش بگیرن. نم چرا همچین حسی دارم. اما واقعا حس میکنم آفره دخت اون فرد آیهان نیست. بعد تو نظرسنجی صفحه خود رمان گفتی عشقشه یا همسرش؟ آقا کنجکاوتر شدم باهم فرق دارن؟

negar_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%

در این ظلمات طولانی ، گل رزیست به دنبال روشنایی !

و این است عاشقانه ای بین یک گل رز و خورشید زندگی اش !

همراه با چاشنی اضافه از شش برادر تعصبی 😂

هفت شکوفه درخت جاودانگی

دلنوشته: یک روز پاییزی(اتمام یافته)

داستان: بلیط یک طرفه(درحال تایپ)

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، MCH گفته است:

سلام مجدد.

کلا خیلی خوشگل و قشنگ مینویسی. حس میکنم آفره دخت اونی که باید نیست. بیشتر یه حسی بهم میگه آیشین(اسم دختربچه این بود آره؟ حافظه اسمیم....) بچه خودش نیست و بچه آیهانه و میترسه بچه رو ازش بگیرن. نم چرا همچین حسی دارم. اما واقعا حس میکنم آفره دخت اون فرد آیهان نیست. بعد تو نظرسنجی صفحه خود رمان گفتی عشقشه یا همسرش؟ آقا کنجکاوتر شدم باهم فرق دارن؟

مرسی عزیزدلم😘😍❤شما لطف‌داری.

آفره‌دخت شخصیت خیلی پیچیده‌ای داره تو رمان، ترسش هم از آریان یه دلیل بزرگ داره تو گذشته که با یه فلش بک حلش می‌کنیم😍❤مرسی که وقت گذاشتی و خوندی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...