رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

نظرات مخاطبان درباره‌ی کتاب «هنر ظریف رهایی از دغدغه»

Flare
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

در این بخش نظراتِ خوانندگان جمع‌آوری شده و همچنین، شما هم اگر نظری داشتید، ارسال کنید.
"50 پست در تاپیک مدیران آگهی = 100 ارسالی"

سیده نفیسه کشفی:
کتابی مفید، صریح و جذاب است. منتهای تلاش نویسنده برای در اختیار گذاشتن ناب‌ترین دریافتهایش برای زندگی خوشحال و نهایتا مرگ.
بویژه نیمه نخست کتاب شجاعانه خواننده را به چالش کشیده، نقابی برایش باقی نمیگذارد.
نهایتا پرده آخر:
تنها زمانی میتوانیم با این واقعیت کنار بیاییم که بعنوان یک انسان میرا هستیم که ارزشهای زندگی ما فراتر از خودمان باشد.
خودمان را جزئی از یک کل و فرعی از یک اصل بدانیم؛ نه مرکز عالم، مهمتر از همه و حق به جانب.
یادآوری یک نکته شاید مفید باشد: میتوان بر اساس باورهایمان این نظر نویسنده که مهمترین سوال مرگ از ما این است که: میراثتان چیست؟ را ویرایش کنیم.
مهمترین سوال مرگ این است: در ازای فرصتی که در اینجا داشتید چه سرمایه‌ای برای زندگی ابدی خود پیش فرستادید؟
به میل ذاتی انسان به جاودانگی با حیات ابدی پاسخ داده شده؛ حیاتی که فقط کتب آسمانی از آن پرده برداشتند.

هایده بلالی:
به جرئت اقرار میکنم بزرگترین دستاوردهای علم روانشناسی در این کتاب در یک غزل از حضرت حافظ به بهترین و هوشمندانه‌ترین شکل ممکن خلاصه شده:
اگر چه باده فرح بخش و باد گل‌بیز است
به بانگ چنگ مخور می‌که محتسب تیز است
صراحی‌ای و حریفی گرت به چنگ افتد
به عقل نوش که ایام فتنه انگیز است
در آستین مرقع پیاله پنهان کن
که همچو چشم صراحی زمانه خون‌ریز است
به آب دیده بشوییم خرقه‌ها از می
که موسم ورع و روزگار پرهیز است
---» (مجوی عیش خوش از دور باژگون سپهر
که صاف این سر خم جمله دردی آمیز است)
سپهر برشده پرویزنیست خون افشان
که ریزه‌اش سر کسری و تاج پرویز است
عراق و فارس گرفتی به شعر خوش حافظ
بیا که نوبت بغداد و وقت تبریز است

Ali Emami:
اول ترجمه فارسیشو خوندم و بعد انگلیسی. قوی، تاثیرگذار، انصافن زده تو خال. ساختارشکن، عملگرا و غیر کلیشه ای. You are Not special. Do not hope for a life without problems and pains. A good life, life with good problems. Not giving a F**K does not mean being indifferent. The only way to be comfortable with death is to see yourself as something bigger than yourself مارک بسیار زیرکانه و منصفانه [منییت، خود برتربینی، عادتهای زندگی مدرن، مصرفگرایی، شبکه‌های اجتماعی] دنیای امروز را نقد میکند. بخش پایانی کتاب (and then you die)، بسیار تکان دهنده و شعور انگیز است. نقطه ضعف: در نسخه اصلی کلمات توهین آمیز زیاد دارد.

Amir Sh:
تو این کتاب نویسنده یکسری حقایق تلخ و بیان میکنه که احتمالا تو لحظه اول براتون ناخوشایند باشه ولی مطمئنا با پذیرش اون حقایق خیلی بهتر میتونید زندگیتونو تغییر بدید و به شکل واقعا درستش دربیارید و خوشحال واقعی رو تجربه کنید.
تو این کتاب یه سری مسائل بیان میشه که احتمالا جایی دیگه اونو نخونید و با اینکه شاید با یه بخشی از عقایدش مخالف بودم ولی کتابو دوس داشتم
در کل کتاب خیلی عالی بود و ساختار شکنی خیلی عجیبی نسبت به بقیه کتابا با موضوع روانشناسی داشت
و چیزی که خیلی نظرمو جلب کرد بدون پرده بودن نویسنده و بیان خیلی صریحش بود

جام خود را خالی کنید تا پر شود؛ تمامیت شما را فاسد خواهد کرد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

هنوز کامل این کتاب رو تموم نکردم ولیکن باید بگم واقعا عالیه!

اگه قلم رک و بی ادبانه ی اقای منسن رو فاکتور بگیرم، میتونم بگم این کتاب همه چیزهای لازم برای قانع کردن شما جهت بی دغدغه بودن رو داره.

مثل اکثر کتاب های روانشناسی کسل کننده نیست و مثال هایی که اقای منسن در کتاب اوردن متحوا رو قابل درک میکنه.

و در اخر پیشنهاد میکنم محدودیت سنی رو جدی بگیرید و سن کمتر از 13 سال ابدا این کتاب رو نخونه. در کل همه ی کتاب های اقای منسن واقعا فوق العاده هستن

ویرایش شده توسط helia
لینک به دیدگاه

خُب... نه جملاتِ بی‌سروته و مصنوعی و نه کوبیدن؛ دغدغه داشتن اما نه دغدغه‌ی چیزهای بی‌خود داشتن. من توی ترجمش با چندتا کلمه‌ی رک روبرو شدم و اتفاقاً بیشتر خوشم اومد، حداقلش می‌دونم تموم تجربه‌ی نویسنده بدون کم و کاست نوشته شده؛ نه اینکه بخواد محدودش کنه. کتاب ظاهر تلخی داره اما شیرین‌ترین درس‌ها رو میده؛)

جام خود را خالی کنید تا پر شود؛ تمامیت شما را فاسد خواهد کرد.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۱۴۰۰/۸/۲۹ در 15:13، Flare گفته است:

در این بخش نظراتِ خوانندگان جمع‌آوری شده و همچنین، شما هم اگر نظری داشتید، ارسال کنید.
"50 پست در تاپیک مدیران آگهی = 100 ارسالی"

سیده نفیسه کشفی:
کتابی مفید، صریح و جذاب است. منتهای تلاش نویسنده برای در اختیار گذاشتن ناب‌ترین دریافتهایش برای زندگی خوشحال و نهایتا مرگ.
بویژه نیمه نخست کتاب شجاعانه خواننده را به چالش کشیده، نقابی برایش باقی نمیگذارد.
نهایتا پرده آخر:
تنها زمانی میتوانیم با این واقعیت کنار بیاییم که بعنوان یک انسان میرا هستیم که ارزشهای زندگی ما فراتر از خودمان باشد.
خودمان را جزئی از یک کل و فرعی از یک اصل بدانیم؛ نه مرکز عالم، مهمتر از همه و حق به جانب.
یادآوری یک نکته شاید مفید باشد: میتوان بر اساس باورهایمان این نظر نویسنده که مهمترین سوال مرگ از ما این است که: میراثتان چیست؟ را ویرایش کنیم.
مهمترین سوال مرگ این است: در ازای فرصتی که در اینجا داشتید چه سرمایه‌ای برای زندگی ابدی خود پیش فرستادید؟
به میل ذاتی انسان به جاودانگی با حیات ابدی پاسخ داده شده؛ حیاتی که فقط کتب آسمانی از آن پرده برداشتند.

هایده بلالی:
به جرئت اقرار میکنم بزرگترین دستاوردهای علم روانشناسی در این کتاب در یک غزل از حضرت حافظ به بهترین و هوشمندانه‌ترین شکل ممکن خلاصه شده:
اگر چه باده فرح بخش و باد گل‌بیز است
به بانگ چنگ مخور می‌که محتسب تیز است
صراحی‌ای و حریفی گرت به چنگ افتد
به عقل نوش که ایام فتنه انگیز است
در آستین مرقع پیاله پنهان کن
که همچو چشم صراحی زمانه خون‌ریز است
به آب دیده بشوییم خرقه‌ها از می
که موسم ورع و روزگار پرهیز است
---» (مجوی عیش خوش از دور باژگون سپهر
که صاف این سر خم جمله دردی آمیز است)
سپهر برشده پرویزنیست خون افشان
که ریزه‌اش سر کسری و تاج پرویز است
عراق و فارس گرفتی به شعر خوش حافظ
بیا که نوبت بغداد و وقت تبریز است

Ali Emami:
اول ترجمه فارسیشو خوندم و بعد انگلیسی. قوی، تاثیرگذار، انصافن زده تو خال. ساختارشکن، عملگرا و غیر کلیشه ای. You are Not special. Do not hope for a life without problems and pains. A good life, life with good problems. Not giving a F**K does not mean being indifferent. The only way to be comfortable with death is to see yourself as something bigger than yourself مارک بسیار زیرکانه و منصفانه [منییت، خود برتربینی، عادتهای زندگی مدرن، مصرفگرایی، شبکه‌های اجتماعی] دنیای امروز را نقد میکند. بخش پایانی کتاب (and then you die)، بسیار تکان دهنده و شعور انگیز است. نقطه ضعف: در نسخه اصلی کلمات توهین آمیز زیاد دارد.

Amir Sh:
تو این کتاب نویسنده یکسری حقایق تلخ و بیان میکنه که احتمالا تو لحظه اول براتون ناخوشایند باشه ولی مطمئنا با پذیرش اون حقایق خیلی بهتر میتونید زندگیتونو تغییر بدید و به شکل واقعا درستش دربیارید و خوشحال واقعی رو تجربه کنید.
تو این کتاب یه سری مسائل بیان میشه که احتمالا جایی دیگه اونو نخونید و با اینکه شاید با یه بخشی از عقایدش مخالف بودم ولی کتابو دوس داشتم
در کل کتاب خیلی عالی بود و ساختار شکنی خیلی عجیبی نسبت به بقیه کتابا با موضوع روانشناسی داشت
و چیزی که خیلی نظرمو جلب کرد بدون پرده بودن نویسنده و بیان خیلی صریحش بود

من  نخوندم ولی فکر کنم کتاب جالبی باشه  . تشویق شدم که  به زودی بخونمش 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۸/۳۰ در 09:10، helia گفته است:

هنوز کامل این کتاب رو تموم نکردم ولیکن باید بگم واقعا عالیه!

اگه قلم رک و بی ادبانه ی اقای منسن رو فاکتور بگیرم، میتونم بگم این کتاب همه چیزهای لازم برای قانع کردن شما جهت بی دغدغه بودن رو داره.

مثل اکثر کتاب های روانشناسی کسل کننده نیست و مثال هایی که اقای منسن در کتاب اوردن متحوا رو قابل درک میکنه.

و در اخر پیشنهاد میکنم محدودیت سنی رو جدی بگیرید و سن کمتر از 13 سال ابدا این کتاب رو نخونه. در کل همه ی کتاب های اقای منسن واقعا فوق العاده هستن

از کجا می تونم تهیه کنم؟

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، somayeh.59 گفته است:

از کجا می تونم تهیه کنم؟

جانا اگه مایلین کتاب رو به صورت پی دی اف داشته باشین سایت های طاقچه، ایران کتاب و سی بوک این کتاب رو دارند

و اگر میخواید نسخه چاپیش رو داشته باشین دیجی کالا و ترب گزینه های خوبی هستن^^

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...