رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

معرفی سریال کره ای موش

SARA._.IZ2004
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

داستان سریال موش

«موش»، سریالی در ژانر اکشن-جنایی و رازآلود به کارگردانی «کانگ چول وو» و «چوی جون به» و محصول سال 2021 کشور کره جنوبیست. از بازیگران این سریال می توان به «لی سونگی»، «لی هی جون»، «پارک جو هیون» و «کیونگ سو جین» اشاره کرد. پخش این سریال با استقبال بی نظیری از جانب مخاطبین کره ای و بین المللی مواجه شد و توانست در جشنواره های آسیایی پایان سال، نامزد دریافت جوایز گوناگونی شود. سریال موش با بیان یک سوال مهم و جذاب آغاز می شود: «اگر ما قادر به تشخیص روان پریش ها یا سایکوپث ها در دوران جنینی بودیم، می توانستیم از حضور قاتل های زنجیره ای روانی در جامعه مان جلوگیری کنیم؟» داستان سریال حول تقابل یک قاتل سریالی روان پریش و جامعه ستیز با افسر جوان و تازه کاری به اسم «جونگ باروم» می گردد. این افسر موظف است که به همراه یک کارآگاه کارکشته به حل پرونده این قتل سریالی بپردازد و از وقوع قتل های بیشتر و وحشیانه تر جلوگیری کند اما با اتفاقی که برایش رخ می دهد، زندگی برای همیشه دستخوش تغییر می شود ...

درباره سریال موش

سریال به کارگردانی کنگ چاول وو و چوی جون به در سال 2021 ساخته شده است. این سریال محصول کشور کره جنوبی و در ژانر اکشن و پلیسی معمایی می‌باشد. در این سریال لی سونگ گی، لی هی جون، پارک جو هیون، کیونگ سو جین و کوان هوا وون به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم‌نامه‌نویس، از پروندهٔ قتل مدرسه ابتدایی اینچئون در سال ۲۰۱۷ الهام گرفته‌است.

«من می‌خواهم که متهم بداند فرزند کوچک ما چقدر با ارزش بود …» این چیزی است که مادر کودک قربانی، در سال ۲۰۱۷، در دادگاه قتل مدرسه ابتدایی اینچئون گفت. اما متأسفانه، این اتفاق نیفتاد.

هنگامی که مادر مقتول از متهم پرسید سخت‌ترین کار در حال حاضر چیست، پاسخ متهم پشیمانی یا احساس گناه نبود. در عوض، متهم گفت: «هوا خوب است، اما برای من اینکه شکوفه‌های گیلاس را نبینم، سخت‌تر است.» چیزی که برای متهم سخت بود عدم دیدن شکوفه‌های گیلاس بود و هیچ چیز در مورد قربانی نبود.

کل ملت از پاسخ متهم شوکه و خشمگین شدند. شاید طبیعی است که متهم چنین پاسخی بدهد. از این گذشته، متهم با ژن متفاوتی از ژن ما، «ژن سایکوپث» متولد شد. فرد سایکوپث همان مغز انسان‌های عادی را بدون نورون آینه‌ای دارد. او درد دیگران را به هیچ وجه احساس نمی‌کند. همچنین آن‌ها نمی‌توانند احساسات دیگری مانند احساس گناه، همدردی، دلسوزی، یا پشیمانی را درک کنند؛ بنابراین نمی‌توانیم انتظار توبه یا کفاره از متهم را داشته باشیم.

خانواده‌های قربانیان تنها می‌توانند بقیهٔ عمر خود را در رنج سپری کنند در حالی که جنایتکاران بقیه عمر خود را برای کشتن صرف کردند. آن‌ها ژن‌هایی دارند که به آن‌ها امکان می‌دهد چشم خود را نسبت به آنچه انجام داده‌اند بسته و راحت زندگی کنند، بدون اینکه حتی ۱٪ پشیمانی یا گناهی را که باید احساس می‌کردند، احساس کنند و این باعث ایجاد خشم غیرقابل تحملی می‌شود. فیلمنامه‌نویس، درام را در این پس‌زمینه برنامه‌ریزی کرده‌است. سایکوپث‌ها کسانی هستند که به آنچه انجام داده‌اند، ایمان دارند. همان‌طور که فیلم‌نامه‌نویس می‌خواست ببیند که قاتلان سایکوپث، درد را احساس می‌کنند، به اعمال خود فکر می‌کنند و کفارهٔ آن را می‌دهند. این بهترین مجازات و نجات برای قاتلان سایکوپث است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 2 هفته بعد...

سلام دوست خوبم . کلی اینجا سریال معرفی شده الان گیج شدم کدوم رو بینم اینم دوست دارم ببینم فقط آخرش خوب تموم میشه دوست من یا نه؟ خودتون دیدید؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...