رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

بیوگرافی یاس

اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

• مدیر آگهی

یاسر بختیاری (زادهٔ ۳۰ خرداد ۱۳۶۱) که با نام هنری یاس شناخته می‌شود، خواننده و ترانه سرای  ایرانی در سبک رپ فارس  است. او از قدیمی‌ترین خواننده‌های رپ فارسی است که فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۸۰ آغاز کرد. او همچنین اولین خوانندهٔ این سبک در ایران است که توانست برای انتشار ترانه‌اش مجوز بگیرد و این ترانه «یادت نره» نام داشت که آن را به همراه مجید غفوری، خوانندهٔ پاپ  اجرا کرده بود.

220px-yas,_iranian_rapper_live_in_2018_0

رمان کامل شده: خانم و آقای بازیگر🎭🦋

دلنوشته: «نبض احساس،خاطرات خیس»

دلنوشته: «دلداده»

دلنوشته: «قشاع»

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مدیر آگهی
نام شناسنامه‌ای یاسر بختیاری
زاده ۳۰ خرداد ۱۳۶۱ ‏(۳۹ سال)

شهرستان تالش، استان گیلان
ژانر رپ فارسی، هیپ هاپ
پیشه خواننده، ترانه‌سرا
سال‌های فعالیت ۱۳۸۰ تا اکنون
ناشر(ان) فریاس، رادیو جوان
همکاری‌های مرتبط میتا ملکی، هیچ‌کس، مجید غفوری، سارا نائینی، رضا صادقی، مسیح و آرش، سیروان خسروی و زانیار خسروی، علی گیتور، کاوه آفاق، تک ناین

لینک به دیدگاه

• مدیر آگهی
ارسال شده در (ویرایش شده)

مضمون بیشتر ترانه‌های یاس انتقاد و اعتراض به مشکلات و بحران های اجتماعی  نظیر فقر،کودکان کار، اعتیاد، بیکاری، جنگ ، روسپی گری،  خودکشی و طلاق است. او کنسرت‌های مختلفی را در شهرها و کشورهای مختلف دنیا از جمله آمریکا،لندن، دبی  و دیگر نقاط دنیا برگزار کرده‌است.

ویرایش شده توسط shahrzad.rh

لینک به دیدگاه

• مدیر آگهی

۱۳۶۱–۱۳۸۰: اوایل زندگی

یاسر بختیاری در ۳۰ خرداد ۱۳۶۱ در تالش-گیلان  به دنیا آمد.دوران کودکی وی در محله‌های ناصر خسرو، اکباتان و شمشیری در تهران سپری شد. در دوران نوجوانی در ورزش کشتی آزاد زیر نظر مربی خود هاشم کلاهی فعالیت می‌کرد و پس از مدتی فعالیت‌اش در کشتی را کنار گذاشت۱۴ ساله بود که با شنیدن آهنگ‌های توپاک  و ترانه‌های هیپ‌هاپی که پدرش برای او از آلمان می‌آورد، با این نوع موسیقی آشنا شد و به آن علاقه پیدا کرد و در این دوران انتخاب نخست او برای موسیقی گوش دادن رپ بود. وی ۱۸ ساله بود که پدرش از دنیا رفت و پس از آن به همراه خانواده‌اش زندگی سختی را در نبود پدرشان سپری کرد. یاس که فرزند بزرگ خانواده بود تحصیل خود در رشتهٔ عمران دانشگاه را نیمه‌کاره رها کرد و به سمت کار برای تأمین مخارج خانواده گام نهاد و در کنار فعالیت موسیقی به کار در شرکت بازرگانی عمویش و مسافرکشی با اتومبیل پیکان پرداخت.

لینک به دیدگاه

• مدیر آگهی

مصاحبهٔ یاس با مجلهٔ نسل امروز

من از همان دوران کودکی دست به قلم بودم و خوب می‌نوشتم. داستان‌هایم طوری بود که دیگر برای نوشتن نیاز به تخیل نداشتم و حقایق زندگی‌ام را در قالب داستان می‌نوشتم. آن سال‌ها تنها راهی که برای خالی کردن عقده‌هایم پیش رو داشتم، نوشتن بود. البته یک دوره‌ای کارهای دیگری را هم برای خالی کردن خودم تجربه کردم که البته مسیرهای درستی نبود. مثلاً یک مدتی خیلی دعوا می‌کردم یا وقتی پولدارها را می‌دیدم با نگاه خیلی منفی با آن‌ها برخورد می‌کردم، اما بعد از مدتی حس کردم این راهی نیست که بخواهم با آن به یک آینده روشن برسم. آن زمان واقعاً کسی هم نبود که بگوید یاسر این راهی که داری طی می‌کنی به جای خوبی ختم نمی‌شود، نمی‌دانم چه شد که با خودم به این نتیجه رسیدم که باید مسیرم را تغییر دهم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...