رفتن به مطلب

معرفی و نقد توکان پدر خوانده| مرضیه کاربر انجمن نوهشتیا

ارسال های توصیه شده

• ویراستار

اسم رمان:لیلای تو می‌شوم

نویسنده: Paradise

ژانر: عاشقانه، غمیگن

ساعت پارت گذاری: نامعلوم

خلاصه: جانا دختری مرموز  و شیطون که توجه همه را به راحتی به خود جلب می‌کند. او در یک مرحله از زندگی اش در مسیری قرار می‌گیرد که...

مقدمه:

رابطه من و تو جدالی است بین عقل و دل!

عاشق که باشی نمی‌فهمی حالت را

گاه عقل پیروز میدان است وگاه دل

میدانی!

راه پیش رو هفت خانی است که

مرد یل می‌خواهد و شیر کهن!

اما

در آخر در این جدال نابرابر این دل است که پیروز می‌شود!

و آدمی را به دام آتشین عشق  گرفتار می‌کند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 11 ماه بعد...

درود بر تو!

اول از همه اسم رمانت قشنگه و به دلم نشست^_^

مورد بعدی، چرا این‌قدر خلاصه‌ات کمه؟!

یه سری اطلاعات به خواننده دادی که توی مرحله‌ی اول آدم حس می‌کنه رمانی که قراره بخونه، کلیشه‌اس!

اطلاعاتی به خواننده بده که بفهمه چی باید بخونه و از همه مهم‌تر، نشون نده که رمانت کلیشه‌اس:classic_wink:

ژانرها و مقدمه اوکی‌ بودن:classic_cool:

شروع رمانت کلیشه نبود:classic_sleep:

اما، چرا این‌همه کلمات رو تکرار می‌کنی؟ توی یه بند چندین بار اسم سرهنگ رو آورده بودی!

می‌تونی با تغییر جملاتت از این تکرار کم کنی چون این تکرار خواننده رو خسته می‌کنه^_^

مورد بعدی سیر تند رمانته، به جزییات باید به اندازه پرداخت و تو همینم توی رمانت نداشتی.

مثلا می‌تونستی اشاره کنی که دیگ‌های نذری کجا قرار داده شدن- ظهره یا شب؟ صدای نوحه میاد یا نه؟ معماری خونه قدیمی یا جدید؟

و از همه مهم‌تر می‌تونی اندکی چهره‌ها رو توصیف کنی، مثلا توی اون قسمتی که زن عمو اومده بود می‌تونستی اشاره کنی که با چشم‌های درشت و سیاه رنگش به خیارها خیره شده بود.

یه سری اطلاعات رو غیر مستقیم به خواننده برسون تا هم بتونه اون فضا رو تجسم کنه و با کاراکترت همدردی کنه.

تفاوت این دوتا جمله رو ببین:

۱. گریه کردم!

۲. چیزی در دلم فرو ریخت و پرده‌ای از اشک چشم‌هایم را در بر گرفت، با هر کلمه‌ای که می‌گفت قطره‌ای از اشک، چشم‌هایم را به مقصد گونه‌هایم ترک می‌کرد.

خب کدوم جمله بیشتر روی ذهن خواننده تاثیر می‌زاره؟!

مسلما جمله‌ای که توصیف داشته باشه و بتونه با روح و روان خواننده تاثیر بزاره^_^

تاپیکت رو دنبال می‌کنم چون می‌خوام بفهمم این پایان متفاوتی که میگی چیه:classic_biggrin:

قلمت مانا بفنشک💙

@ Paradise☆ویژه☆

لینک به دیدگاه

• ویراستار
48 دقیقه قبل، ماهی گفته است:

درود بر تو!

اول از همه اسم رمانت قشنگه و به دلم نشست^_^

مورد بعدی، چرا این‌قدر خلاصه‌ات کمه؟!

یه سری اطلاعات به خواننده دادی که توی مرحله‌ی اول آدم حس می‌کنه رمانی که قراره بخونه، کلیشه‌اس!

اطلاعاتی به خواننده بده که بفهمه چی باید بخونه و از همه مهم‌تر، نشون نده که رمانت کلیشه‌اس:classic_wink:

ژانرها و مقدمه اوکی‌ بودن:classic_cool:

شروع رمانت کلیشه نبود:classic_sleep:

اما، چرا این‌همه کلمات رو تکرار می‌کنی؟ توی یه بند چندین بار اسم سرهنگ رو آورده بودی!

می‌تونی با تغییر جملاتت از این تکرار کم کنی چون این تکرار خواننده رو خسته می‌کنه^_^

مورد بعدی سیر تند رمانته، به جزییات باید به اندازه پرداخت و تو همینم توی رمانت نداشتی.

مثلا می‌تونستی اشاره کنی که دیگ‌های نذری کجا قرار داده شدن- ظهره یا شب؟ صدای نوحه میاد یا نه؟ معماری خونه قدیمی یا جدید؟

و از همه مهم‌تر می‌تونی اندکی چهره‌ها رو توصیف کنی، مثلا توی اون قسمتی که زن عمو اومده بود می‌تونستی اشاره کنی که با چشم‌های درشت و سیاه رنگش به خیارها خیره شده بود.

یه سری اطلاعات رو غیر مستقیم به خواننده برسون تا هم بتونه اون فضا رو تجسم کنه و با کاراکترت همدردی کنه.

تفاوت این دوتا جمله رو ببین:

۱. گریه کردم!

۲. چیزی در دلم فرو ریخت و پرده‌ای از اشک چشم‌هایم را در بر گرفت، با هر کلمه‌ای که می‌گفت قطره‌ای از اشک، چشم‌هایم را به مقصد گونه‌هایم ترک می‌کرد.

خب کدوم جمله بیشتر روی ذهن خواننده تاثیر می‌زاره؟!

مسلما جمله‌ای که توصیف داشته باشه و بتونه با روح و روان خواننده تاثیر بزاره^_^

تاپیکت رو دنبال می‌کنم چون می‌خوام بفهمم این پایان متفاوتی که میگی چیه:classic_biggrin:

قلمت مانا بفنشک💙

@ Paradise☆ویژه☆

مرسی عزیزم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...