رفتن به مطلب

برترین کتاب های سال ۲۰۲۱


Zedbazi
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

  • کاربر 98ia

از زنان و نمک (Of Women and Salt) اثر گابریلا گارسیا

1-1_rbbg.png

اولین رمان گابریلا گارسیا از زنان و نمک، زندگی سه نسل از زنان کوبا را از قرن 19 کوبا تا میامی امروزی روایت می کند، گابریلا در کتاب 200 صفحه ای خود بیانیه ای قدرتمند در مورد چگونگی ریشه های خود برای درک جایگاه خود در جهان می دهد و نشان می دهد که هر چقدر که بخواهیم برای فرار از گذشته  تلاش کنیم، همیشه این گذشته بر زندگی اکنون ما تاثیر گذار است. ما قویا به شما پیشنهاد می دهیم که یکی از بهترین رمان های 2021 را که این کتاب شامل آن است را مطالعه نمایید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • کاربر 98ia

رفتن سخت ترین کار نیست (Leaving Is n’t the Hardest Thing) اثر لارن هاو

2-2_xxo.png

شاید بتوان به صراحت گفت که نویسنده این کتاب لورن هاو  سختی هایی را در زندگی خود تحمل کرده که هیچکدام از ما حتی نمی توانیم آن ها را تصور نماییم. او همه این تجارب سخت را در کتاب رفتن سخت ترین کار نیست به تصویر کشیده است. ما در این کتاب از تجارب او را از بزرگ شدن در میان یک فرقه بدنام تا حضور در نیروی هوایی ایالات متحده و تا نگهبانی کلوب شبانه می خوانیم. او در این کتاب شجاعانه جستجوی خود برای یک هویت و مسائل پیرامون آن را به تصویر می کشد، این کتاب با توجه به روایت جذاب و خواندیش قطعا جزوه بهترین کتاب های 2021 می توان به شمار آورد.

 

ساعت جادوگر (Hour of the Witch) اثر  کریس بوجالیان

2-3_v3gq.png

این کتاب روایت یک زن جوان پریتانی در بوستون سال 1662 است که با یک مرد قدرتمند که اساسا یک هیولا است، ازدواج کرده است. زمانی که اصرار این زن برای استقلال یافتن شدت می گیرد، اطرافیان این زن از جمله شوهرش به او شک می کنند و از اینجا یک داستان غنی و اما بسیار وحشتناک شروع می شود. این کتاب بسیار برای طرفداران رمان های تاریخی جذاب خواهد بود و می توان آن را در فهرست بهترین رمان های 2021 قرار داد.

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • کاربر 98ia

سحر خیز (Early Morning Riser) اثر کاترین هاینی

4-1_2e7r.png

کتاب سحر خیز یک رمان جدید، جذاب و خنده دار است که در آن جین یک معلم مدرسه ابتدایی است که داستان هایی با دوست پسر خود دانکن که فردی زیبا دوست داشتنی از سر می گذارند. این مرد جذاب دوست داشتنی تقریبا تمام زنان جوان شهر کوچک را اغوا کرده است. داستان منحصر به فرد این کتاب به همراه روایت شخصیت های دمدمی دارای روحیه ادبی بی نظیر است که کتاب هاینی را تبدیل به یکی از بهترین کتاب های 2021 کرده است.

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • کاربر 98ia

کودک دیگی (Caul Baby) اثر مورگان جرکینز

لایلا آرزو دارد که یک بچه به دنیا بیاورد، بنابراین تلاش می کند از ملانکونز که یک خانواده افسانه ای در هارلم هستند و شایعه شده دارای یک دیگه حاوی آمونیک است که دارای خواص درمانی است، درخواست کمک کند، این روایت اصلی کتاب کودکی دیگی است، کتاب جرکینز داستانی جذاب و لحظه ای درباره برخورد مادرانه، قدرت و جامعه بیان می کند، به همین حساب ما فکر می کنیم می توانیم این کتاب جذاب را در زمره بهترین رمان های 2021 قرار دهیم.

 

دخترانی با آینده های درخشان (Girls with Bright Futures) اثر تریسی دابمایر

دخترانی با آینده های درخشان نگاهی فراواقعی، جالب و سرگرم کننده درمورد پذیرش در دانشگاه دارد. در این کتاب سه مادر سختگیر برای اطمینان از موفقیت دخترانشان که در یک مدرسه خصوصی برای نخبگان در سیاتل تحصیل می کنند، انتظارات غیرواقع بینانه ای را از این دختران طلب می کنند. این مادران به واسطه دخترانشان با یکدیگر رقابت کرده و رفاه و لذت آنها کاملا نادیده می گیرند، این مسئله مهم اجتماعی که شاید بسیاری از خانواده با آن درگیر بوده باشند، سوژه جذابی را بر می سازد که این کتاب را در لیست بهترین کتاب های 2021 و بهترین رمان های 2021 قرار می دهد.

 

آسیب نرساندن (Do No Harm) اثر کریستینا مک دونالد

در این کتاب اما یک پزشک قابل احترام است که عاشق کارش و شوهر کارگاه خود است، اما وقتی فرزند خردسال آنها مبتلا به سرطان می شود، خرج درمان گران قیمت سرطان فرزند این زوج مایه دردسرشان می شود و اما از سر ناامیدی برای پرداخت هزینه درمان شروع به فروش مواد مخدر می کند، کتاب آسیب نرساندن مک دونالد متنی عاطفی و رادیکال است که مسئله مهم اجتماعی را مطرح می سازد، به همین جهت این کتاب در لیست بهترین رمان های 2021 ما نیز قرار می گیرد.

 

یادآر (Remember) اثر لیسا جنوا

آیا شما قادر هستید هر دو طرف یک سکه را به طور دقیق توصیف کنید؟ در کتاب یادآر عصب شناس مشهور لیزا جنوا تلاش می کند توضیح دهد که چرا بسیاری از ما قادر به انجام چنین کاری نیستیم، این کاوش جذاب در نحوه عملکرد حافظه نشان می دهد که چرا این نقص کاملا طبیعی است، این کتاب جذاب درمورد یک رویداد متدوال آن را در لیست بهترین کتاب های 2021 قرار داده است.

 

  • لایک 1
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...