رفتن به مطلب

نقد و برسی دلنوشته حوای بی هوا|snowrita کاربر انجمن نودهشتیا

اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

عنوان: حوای بی هوا

نویسنده: تیانا.ط/Snowrita

ژانر:عاشقانه

خلاصه: دقیقا از آنجایی که کسی را برای شنیدن و درک کردن حرف‌هایم نیافتم نوشتم، با خودم حرف میزنم، خودم حرف هایم را می‌خوانم، تا آخرین نقطه آنها را در ذهنم گوش میدهم و به خاطر می‌سپارم‌. سال ها گشتم و تنها خودم را برای فهمیدن لغت هایم یافتم. دلتنگی مرا دیوانه کرده، خودم میدانم.

مقدمه: من می‌نویسم دوستت دارم و تو همین را می‌خوانی، من با احساسم برایت می‌نویسم و تو با چشمانت چندین کلمه را درکنار هم می‌بینی‌. من می‌گویم دلم برایت تنگ شده و تو می‌شنوی و می‌گویی من که همینجا هستم. از عشق برایت می‌گویم اما تو حس و حال دوست داشتن من را درک میکنی. شاید مشکل از من است که فکر میکنی من به تو وابسته هستم؛ تو نمی‌دانی ولی من که می‌دانم این وابستگی به تو نیست، بلکه من به عاشق تو بودن دلبسته شدم.

سخن نویسنده: از زمانی که بچه بودم به نوشتن علاقه داشتم، هفت ساله بودم که اولین داستان زندگیم را برای پدر و مادرم نوشتم. نه سالم بود که شروع کردم به رمان خواندن و دوازده سالم بود که شروع کردم به نوشتن دو سال طول کشید و چندین دفتر را از نوشته هایم به پایان رساندم، اما شبی همه آنها را دور انداختم و از همه چیز و همه خوبه فاصله گرفتم.
امسال و سال های بعدی فرق دارد، من از نوشتن دیگر عقب نمی‌مانم.

صفحه اصلی دلنوشته

ویرایش شده توسط Snowrita
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

هر سه پارتش رو خوندم پارت آخر که گفتی نمیخوام حتی تو خواب از آغوشت جدا شم واسم خیلی سوزناک بود  :) من اشکالی توش ندیدم، موفق باشی💛

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Hani_night گفته است:

هر سه پارتش رو خوندم پارت آخر که گفتی نمیخوام حتی تو خواب از آغوشت جدا شم واسم خیلی سوزناک بود  🙂 من اشکالی توش ندیدم، موفق باشی💛

مرسی بابت نظرت عشقم💋💋💋:)"

لینک به دیدگاه

سلام گل گلی:)

دلنوشتت خوب بود اما خیلی باید احتیاط کنی چون ممکنه خود به  خود تبدیل به کلیشه نویسی بشه

در مورد عشق مینوشتی 

در مورد عشق خیلی نوشته شده و اگر میخای  واقعا دلنوشته بی نقصی بشه باید از عشق به یه چشم دیگه نگاه کنی

توصیف، و دایره لغاتت خیلی کم بود جانا

روی اینا بیشتر  کار کن^°

موفق باشی♥ @Snowrita

www.roozgozar.com-2099_rofi.gif

داستان‌ها: 

احلام دلستان🌙 [   روایت  رویای به حقیقت  پیوسته و دلداری که در خواب دلبری می‌کند!] 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، hany.rS گفته است:

سلام گل گلی:)

دلنوشتت خوب بود اما خیلی باید احتیاط کنی چون ممکنه خود به  خود تبدیل به کلیشه نویسی بشه

در مورد عشق مینوشتی 

در مورد عشق خیلی نوشته شده و اگر میخای  واقعا دلنوشته بی نقصی بشه باید از عشق به یه چشم دیگه نگاه کنی

توصیف، و دایره لغاتت خیلی کم بود جانا

روی اینا بیشتر  کار کن^°

موفق باشی♥ @Snowrita

بابت وقتی که گزاشتی و خوندی خیلی ممنونم گلم💋

ولی من نمیخام چیزی که می‌نویسم رو خیلی بپیچونم یا خیلی از چیزای خاصی مثل مبالغه توی عشق یا تشبیه هایی که واقعیت ندارن   استفاده کنم چون این فقط دلنوشته هست و ازونجا که کسایی رو که دلنوشته میخونن یا چنلشو دارن میشناسم؛میدونم همیشه دلنوشته هایی طرفدار بیشتری داره که ساده تر و بدون پیچیدگی منظور رو رسونده باشه. کلا سبک نوشتن من  توی این مجموعه از دلنوشته هام اینطوریه و خودم خواستم اینطوری باشن،

اگه یه مجموعه دیگه بنویسم حتما همین کاری که تو میگی رو روی همون مجموعه انجام میدم❤💋

اگه میخای توهم لینک رمان یا دلنوشتت رو توی خصوصیم بزار حتما سر فرصت میخونم و نقد میکنم 🤍

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Snowrita گفته است:

بابت وقتی که گزاشتی و خوندی خیلی ممنونم گلم💋

ولی من نمیخام چیزی که می‌نویسم رو خیلی بپیچونم یا خیلی از چیزای خاصی مثل مبالغه توی عشق یا تشبیه هایی که واقعیت ندارن   استفاده کنم چون این فقط دلنوشته هست و ازونجا که کسایی رو که دلنوشته میخونن یا چنلشو دارن میشناسم؛میدونم همیشه دلنوشته هایی طرفدار بیشتری داره که ساده تر و بدون پیچیدگی منظور رو رسونده باشه. کلا سبک نوشتن من  توی این مجموعه از دلنوشته هام اینطوریه و خودم خواستم اینطوری باشن،

اگه یه مجموعه دیگه بنویسم حتما همین کاری که تو میگی رو روی همون مجموعه انجام میدم❤💋

اگه میخای توهم لینک رمان یا دلنوشتت رو توی خصوصیم بزار حتما سر فرصت میخونم و نقد میکنم 🤍

فکر نمی‌کنم دلنوشته سبک داشته باشه!

توصیفات و زیبا نویسی هر چیزی  رو بهتر میکنه و همونطور که در  رمان جز عنصرهای اصلیه در دلنوشته هم هست

استفاده نکردن از موارد ک ذکر کردم فقط دلنوشته شما رو ساده و پیش پا افتاده میکنه جوری که خواننده نتونه احساساتی ک شما بخرج دادین رو درک کنه بانو

هر چی ک عرض شد تجربه بنده توی یه سالیه ک در انجمن هستم

کسایی ک شما ازشون الگو میگیرین فکر نمیکنم بر روی اصول و قواعد بنویسن

در این مورد هم میتونین از مدیر انتقال بپرسین؛ با توجه به چالش های داستان و دلنوشته ک در انجمن برگزار میشه ایشون میتونن بگن دلنوشته بی‌نقص چه خصوصیاتی داره

باز هم هر جور مایل هستید.

ویرایش شده توسط hany.rS

www.roozgozar.com-2099_rofi.gif

داستان‌ها: 

احلام دلستان🌙 [   روایت  رویای به حقیقت  پیوسته و دلداری که در خواب دلبری می‌کند!] 

لینک به دیدگاه

58 دقیقه قبل، 𝒉𝒂𝒏 گفته است:

فکر نمی‌کنم دلنوشته سبک داشته باشه!

توصیفات و زیبا نویسی هر چیزی  رو بهتر میکنه و همونطور که در  رمان جز عنصرهای اصلیه در دلنوشته هم هست

استفاده نکردن از موارد ک ذکر کردم فقط دلنوشته شما رو ساده و پیش پا افتاده میکنه جوری که خواننده نتونه احساساتی ک شما بخرج دادین رو درک کنه بانو

هر چی ک عرض شد تجربه بنده توی یه سالیه ک در انجمن هستم

کسایی ک شما ازشون الگو میگیرین فکر نمیکنم بر روی اصول و قواعد بنویسن

در این مورد هم میتونین از مدیر انتقال بپرسین؛ با توجه به چالش های داستان و دلنوشته ک در انجمن برگزار میشه ایشون میتونن بگن دلنوشته بی‌نقص چه خصوصیاتی داره

باز هم هر جور مایل هستید.

پیدونم گلم دلنوشته سبک نداره خودم این سبک نوشتن رو  استفاده کردم که انگاری زیادم خوب نیست، سعی میکنم از نظرت استفاده کنم و بهترش کنم🙂

مرسی عزیزم

لینک به دیدگاه

سلام  دلبرک، امیدوارم حال دلت خوب باشه.

خوب من من اول از همه بگم، که دلنوشته، اسمش روش و این ما نیستیم که دلنوشته رو می‌نویسیم بلکه دلمون.

دل بعضی ها عاشق و بعضی دیگه احساسشون، دلنوشته ات بسیار زیباست و به نظرم با رد کردن پله های کوچیک و بزرگ میتونی از پس نوشتن بر بیای، همه ما یه نویسنده تو وجودمون که بعضی ها فعال تر و بعضی به مرور فعال میشه و بعضی دیگه هیچ وقت فعال نمیشه.

ولی خوب تو از طرز بیان و احساساتت پیداست که میتونی ادامه بدی و یه نویسنده خوب بشی، همه نویسنده ها یه روزی از صفر شروع کردن و به صد رسیدن و من امیدوارم روزی تو رو بالا- بالا ها ببینم عزیزکم.

قلمت مانا، موفق باشی:)

زیر پارت های خوشگلت تگم کن عزیزم🥰😘😉

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، 15Bita گفته است:

سلام  دلبرک، امیدوارم حال دلت خوب باشه.

خوب من من اول از همه بگم، که دلنوشته، اسمش روش و این ما نیستیم که دلنوشته رو می‌نویسیم بلکه دلمون.

دل بعضی ها عاشق و بعضی دیگه احساسشون، دلنوشته ات بسیار زیباست و به نظرم با رد کردن پله های کوچیک و بزرگ میتونی از پس نوشتن بر بیای، همه ما یه نویسنده تو وجودمون که بعضی ها فعال تر و بعضی به مرور فعال میشه و بعضی دیگه هیچ وقت فعال نمیشه.

ولی خوب تو از طرز بیان و احساساتت پیداست که میتونی ادامه بدی و یه نویسنده خوب بشی، همه نویسنده ها یه روزی از صفر شروع کردن و به صد رسیدن و من امیدوارم روزی تو رو بالا- بالا ها ببینم عزیزکم.

قلمت مانا، موفق باشی:)

زیر پارت های خوشگلت تگم کن عزیزم🥰😘😉

مرسی فداتشم  کلی حالمو خوب کردی و امیدوارم کردی 🙂 مرسی عزیزدلم 

حتما تگت میکنم

چی ازین بهتر

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Snowrita گفته است:

مرسی فداتشم  کلی حالمو خوب کردی و امیدوارم کردی 🙂 مرسی عزیزدلم 

حتما تگت میکنم

چی ازین بهتر

جدی- جدی؟! امیدوارم همیشه خوش باشی.

دیگه هم از این استیکر استفاده نکن، احساس می‌کنم دارم با ربات حرف میزنم دختر😂

این همه استیکر خوشگل داریم💖💞♥️😋😉😘😂🥰😍😜😅🤩😄🤪😃😊

باز هم بگم؟! بوس بهت💖

بهتر، تر، تر بشی خوشگل خودم😻

لینک به دیدگاه

هم اکنون، 15Bita گفته است:

جدی- جدی؟! امیدوارم همیشه خوش باشی.

دیگه هم از این استیکر استفاده نکن، احساس می‌کنم دارم با ربات حرف میزنم دختر😂

این همه استیکر خوشگل داریم💖💞♥️😋😉😘😂🥰😍😜😅🤩😄🤪😃😊

باز هم بگم؟! بوس بهت💖

بهتر، تر، تر بشی خوشگل خودم😻

ببخشید از لحاظ روحی اصلا اوکی نیستم، ولی چشم

😂💋💋

مرسی عشقم

لینک به دیدگاه

درود نویسنده توانمند..

دلنوشته  قشنگی بود و از خوندنش لذت بردم..

مورد اول اینکه یک دلنوشته نمی‌تونه همزمان هم مقدمه داشته باشه و خلاصه.. 

ترجیحا مقدمه  برای یک دلنوشته همون کار خلاصه رو می‌کنه..

عنوان  مفهوم تراژدی آمیخته داخلش خودش رو به خوبی نمایش گذاشته اما اینکه از ژانر عاشقانه دور شده میتونه یک معضل باشه..

ساختمان ساده  جملات در هم تنیده  با وجود سادگیش  ملموس بودن اما ساده نویسی خیلی زیاد هم دلنوشته رو از حالت ادبی دور میکنه و به سمت یک متن  ادبیات داستانی می‌بره..

بیشتر از احساسات درونی بهره ببرین و ارایه‌ها مثل تشبیه میتونن ساختمان جدید تری به جملاتتون ببخشن.. گاها از واژهای ترادف استفاده کنید.

موفق باشید. 

لینک به دیدگاه

6 دقیقه قبل، شکارچی گفته است:

درود نویسنده توانمند..

دلنوشته  قشنگی بود و از خوندنش لذت بردم..

مورد اول اینکه یک دلنوشته نمی‌تونه همزمان هم مقدمه داشته باشه و خلاصه.. 

ترجیحا مقدمه  برای یک دلنوشته همون کار خلاصه رو می‌کنه..

عنوان  مفهوم تراژدی آمیخته داخلش خودش رو به خوبی نمایش گذاشته اما اینکه از ژانر عاشقانه دور شده میتونه یک معضل باشه..

ساختمان ساده  جملات در هم تنیده  با وجود سادگیش  ملموس بودن اما ساده نویسی خیلی زیاد هم دلنوشته رو از حالت ادبی دور میکنه و به سمت یک متن  ادبیات داستانی می‌بره..

بیشتر از احساسات درونی بهره ببرین و ارایه‌ها مثل تشبیه میتونن ساختمان جدید تری به جملاتتون ببخشن.. گاها از واژهای ترادف استفاده کنید.

موفق باشید. 

بابت نظرتون خیلی ممنون🤍

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، شکارچی گفته است:

نقد بود، خواهش میکنم.

بهتون نمیاد کاربر جدید باشین، البته به حرفاتون

درسته؟

لینک به دیدگاه

به شخصه زیاد با داشتن صفحه نقد، برای دلنوشته موافق نیستم‌. می‌پرسی چرا؟

چون فکر می‌کنم "دلنوشته"های هر فرد، مختص دل اون ادم هستن. نه میشه روش برچسب "بد" چسبوند، نه "خوب". فکر می‌کنم خاصیت خالص یه دلنوشته اینه که خواننده رو درگیر خودش بکنه. جوری که شما ده بار از اول متن رو بخونی و هربار پیش خودت  بگی: "این چرا انقدر مَنه.." و بازم بخوای دوباره بخونی و بیشتر بری تو بحرش. این کاریِ که یه متنِ دلنوشته، اکثرا با آدما می‌کنه. به‌شخصه فکر می‌کنم، تنها چیزیه که نه قائده می‌خواد، نه قانون! کافیه قلمت و بگیری دستت و هرچی اومد تو ذهنت، هرچی دلت بهت گفت و بنویسی. منتهی با همه‌ی این حرفا، بازم هستن کسایی که برای اینکه نوشته‌شون در نظر دیگران خوب و قوی جلوه کنه، دست می‌برن سمت دروغ و نوشتن دروغ. احساساتی که حتی خودشون یبارم تجربه‌ش نکردن! مثلا کسی که تاحالا  خیانت رو تجربه نکرده، میاد انچنان با سوز از خیانت می‌نویسه که انگار ده بار تجربه احساسی ناموفق داشته و این، بنظرم بدترین کاریه که یه نویسنده میتونه با دل خودش بکنه.

دلنوشته‌هات؛ اونایی که خوندم، خیلی "این چقد منه.." بودن. به نوشتن ادامه بده، قشنگ‌ترین^^

موفق باشی.

@Snowrita

پانوشت: 

حالا همین، نقد بود یا دلنوشته!؟ 😐

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، نوازش گفته است:

به شخصه زیاد با داشتن صفحه نقد، برای دلنوشته موافق نیستم‌. می‌پرسی چرا؟

چون فکر می‌کنم "دلنوشته"های هر فرد، مختص دل اون ادم هستن. نه میشه روش برچسب "بد" چسبوند، نه "خوب". فکر می‌کنم خاصیت خالص یه دلنوشته اینه که خواننده رو درگیر خودش بکنه. جوری که شما ده بار از اول متن رو بخونی و هربار پیش خودت  بگی: "این چرا انقدر مَنه.." و بازم بخوای دوباره بخونی و بیشتر بری تو بحرش. این کاریِ که یه متنِ دلنوشته، اکثرا با آدما می‌کنه. به‌شخصه فکر می‌کنم، تنها چیزیه که نه قائده می‌خواد، نه قانون! کافیه قلمت و بگیری دستت و هرچی اومد تو ذهنت، هرچی دلت بهت گفت و بنویسی. منتهی با همه‌ی این حرفا، بازم هستن کسایی که برای اینکه نوشته‌شون در نظر دیگران خوب و قوی جلوه کنه، دست می‌برن سمت دروغ و نوشتن دروغ. احساساتی که حتی خودشون یبارم تجربه‌ش نکردن! مثلا کسی که تاحالا  خیانت رو تجربه نکرده، میاد انچنان با سوز از خیانت می‌نویسه که انگار ده بار تجربه احساسی ناموفق داشته و این، بنظرم بدترین کاریه که یه نویسنده میتونه با دل خودش بکنه.

دلنوشته‌هات؛ اونایی که خوندم، خیلی "این چقد منه.." بودن. به نوشتن ادامه بده، قشنگ‌ترین^^

موفق باشی.

@Snowrita

پانوشت: 

حالا همین، نقد بود یا دلنوشته!؟ 😐

نوازش انقد حق میگی واقعا نمیدونم چی بگم، حرفات همش درسته.

اینی ک گفتی نه نقد بود ن دلنوشته؛ نظرت بود ک واقعا عالی بود.

منم باهات هم نظر شدم :>♡♡♡♡

مرسی که میخونی عزیزدلم:))💋

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Snowrita گفته است:

نوازش انقد حق میگی واقعا نمیدونم چی بگم، حرفات همش درسته.

اینی ک گفتی نه نقد بود ن دلنوشته؛ نظرت بود ک واقعا عالی بود.

منم باهات هم نظر شدم :>♡♡♡♡

مرسی که میخونی عزیزدلم:))💋

فدآی تو؛

گیانمی گیآن.

لینک به دیدگاه

@Snowrita

سلام عزیزم💜🌱

دلنوشته تو این موقع صبح چشمم افتاد....گفتم ولش کن کی حوصله داره بخونتش...باشه برای بعد..اونم برای اینکه اسمش جذبم کرده بود...ناخواداگاه نگام به اولین جمله ت افتاد و پیشمون شدم...چشمامو باز تر کردم و شروع به خوندن کردنم و  یه غم سنگینی روی دلم نشست...حسی که از متنت گرفتم قابل وصف نیست....لازم دونستم بابت حسم و احساسم و متن فوق العاده که اول صبحی روزمو شروع کرد تشکر کنم🤍 جانا قلمت بسیار دلنشین و دلارام بود.... باارزوی بهترین ها و برترین ها برای دختر عاشق😊💙

جوهره ی قلمت مانا 🌛🥀

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، فاطمه محمدپور گفته است:

@Snowrita

سلام عزیزم💜🌱

دلنوشته تو این موقع صبح چشمم افتاد....گفتم ولش کن کی حوصله داره بخونتش...باشه برای بعد..اونم برای اینکه اسمش جذبم کرده بود...ناخواداگاه نگام به اولین جمله ت افتاد و پیشمون شدم...چشمامو باز تر کردم و شروع به خوندن کردنم و  یه غم سنگینی روی دلم نشست...حسی که از متنت گرفتم قابل وصف نیست....لازم دونستم بابت حسم و احساسم و متن فوق العاده که اول صبحی روزمو شروع کرد تشکر کنم🤍 جانا قلمت بسیار دلنشین و دلارام بود.... باارزوی بهترین ها و برترین ها برای دختر عاشق😊💙

جوهره ی قلمت مانا 🌛🥀

فداتشمممم منننن😍😍😍😍

چقدددد حس خوبی از حرفات گرفتممممم 

واقعا ممنونم که وقت گزاشتی و خوندی 

خیلی خوشحالم کردی 😘💋💋💋

لینک به دیدگاه

در 8/6/2021 در 11:19 AM، Snowrita گفته است:

بهتون نمیاد کاربر جدید باشین، البته به حرفاتون

درسته؟

درسته،   از ارایه‌ها بیشتر در دلنوشتون استفاده کنین. موفق باشین

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، شکارچی گفته است:

درسته،   از ارایه‌ها بیشتر در دلنوشتون استفاده کنین. موفق باشین

چشم، مرسی بابت نقدتون♡"

لینک به دیدگاه

میگن تر از تکرار جمله  ها به صورت زیاد پرهیز کنین که نوشتتون  زیباییش رو از دست نده، ولی تو این قانون رو نقض کردی چون آنقدر قشنگ استفادشون کردی که آدم مگه می‌تونه کسل هم بشه؟ خیلیییی زیبا بود خیلیییی😍🥰

لینک به دیدگاه

35 دقیقه قبل، Fardis گفته است:

میگن تر از تکرار جمله  ها به صورت زیاد پرهیز کنین که نوشتتون  زیباییش رو از دست نده، ولی تو این قانون رو نقض کردی چون آنقدر قشنگ استفادشون کردی که آدم مگه می‌تونه کسل هم بشه؟ خیلیییی زیبا بود خیلیییی😍🥰

چطور میتونی انقد انرژی مثبت بدی دختر🥺💋💋💋💋

فداتشم خیلی خوشحالم که دلنوشتمو دوس داری :)))))

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...