رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

صفحه نقد رمان حجاب چشم‌هایم | نویسنده مانشMansh کاربرنودهشتیا

nobody
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

spacer.png

به نام خدا

نام رمان: حجاب چشم‌هایم

هدف: علاقه به نوشتن و جا گذاری اثری از خود

ژانر: تراژدی_اجتماعی

نویسنده: مانشMansh کاربر نودهشتیا

خلاصه داستان: در حین اتفاقات روزمره زوج داستان به علت بمب گذاری دچار حادثه شده و فوت می‌کنند. داستان در ارتباط به وقایع بعد از بمب گذاری و جریانهای دیگر می‌باشد که با روح زوج مربوطه ادامه پیدا می‌کند. در داستان سعی شده تا با استفاده از لهجه تقریبا شیرازی کمی با طعم طنز گونه از زهر تلخی و ترس از مرگ را بکاهد.

@مدیر منتقد

ویرایش شده توسط مانشMansh

Ismail

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام خدمت دوستان منتقد

قبل از هر چیز لازم دونستم خودم چند نکته رو توضیح بدم تا دوستان در نقدهاشون در نظر بگیرند. یکی اینکه در روند رمان سعی شده نوع نگارش محاوره ای با کمی لهجه شیرازی با طعم طنز گونه باشد که در بعضی جوانب مثل دعا کردن ویا در اماکن مذهبی یا مواقعی خاص بر حسب موقعیت از طنز و لهجه کاسته شد وبیشتر کتابی وادبی میباشد.

دوم اینکه چون روایت ماورایی هم هست با توجه به نبود بعد زمان ومکان از توصیفات بیشتر خوداری شده و همینطور سعی شده از یک محدوده فراتر نروم. و این حتی در فیلمها نیز به چشم می‌خورد یا از مکانهای تاریک استفاده می‌شود و یا از دود و مه ساز استفاده می‌کنند.  و فضای تصویری خیلی ساده و محقر است. و ما در پایان رمان نیز متوجه می‌شویم کل رمان بر پایه یک خواب می‌باشد در خوابها نیز توصیفات بسیار محدود می‌باشنددر عالم خواب زاویه دید و حواس ما بسیار محدود می‌باشد.

با تشکر مانشMansh

Ismail

لینک به دیدگاه

سلام و خسته نباشید خدمت  نویسنده توانا

بعد از نگاهی کوتاه به رمان شما مشکلاتی به چشم میخورده که بنده عرض  خواهم کرد.

۱.  اسم رمان ها داستان و... باید به چشم بیاد یا به زبونی دیگه خواننده رو به خودش جلب کنه که متاسفانه بنده این ویژگی رو ندیدم

شما میتونین   از کلمات مترادف استفاده کنید و اسم اثرتون رو جذاب کنید.

۲. ژانر رمان شما:

ما ژانری به نام  ماورایی نداریم  و این ژانر  در رمان شما اشتباهه

ژانر های صحیح عبارت اند از:

طنز، اجتماعی، ترسناک، عاشقانه، تاریخی، مذهبی و...

۳. از نوشتن دیالوگ های پشت سر هم به شدت بپرهیزید!

بهتره در رمانتون کمی از فضا سازی هاو توصیفات استفاده کنید تا زیبایی به اون ببخشین

در لا به لای دیالوگ ها هم از توصیفاتی مثل حالت چهره، تن صدا و... استفاده کنید.

۴. از توضیح و بحث کردن در مورد مطالب حاشیه ای رمان بپرهیزید و سعی کنید بیشتر به اصل داستان توجه کنید

۵. خلاصه رمان تاثیر زیادی در جذب خواننده داره پس باید جوری باشه که هم  خواننده سیر رمان شما رو تداعی کنه و گنگی لازم رو داشته باشه؛ اینجوری خواننده برای کشف مجهول های رمان شما اوت رو مطالعه میکنه

متاسفانه رمان شما گنگی لازم رو نداشت و همچینن از توصیفات استفاده ای نشده بود.

با این حال هر چی از ذهن شما زاده بشه با بکار گرفتن ترفند ها و اصول نویسندگی قطعا بهترین اثر خواهد شد.

موفق و موید باشید♥ @مانشMansh

ویرایش شده توسط 𝒉𝒂𝒏

www.roozgozar.com-2099_rofi.gif

داستان‌ها: 

احلام دلستان🌙 [   روایت  رویای به حقیقت  پیوسته و دلداری که در خواب دلبری می‌کند!] 

لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، 𝒉𝒂𝒏 گفته است:

سلام و خسته نباشید خدمت  نویسنده توانا

بعد از نگاهی کوتاه به رمان شما مشکلاتی به چشم میخورده که بنده عرض  خواهم کرد.

۱.  اسم رمان ها داستان و... باید به چشم بیاد یا به زبونی دیگه خواننده رو به خودش جلب کنه که متاسفانه بنده این ویژگی رو ندیدم

شما میتونین   از کلمات مترادف استفاده کنید و اسم اثرتون رو جذاب کنید.

۲. ژانر رمان شما:

ما ژانری به نام  ماورایی نداریم  و این ژانر  در رمان شما اشتباهه

ژانر های صحیح عبارت اند از:

طنز، اجتماعی، ترسناک، عاشقانه، تاریخی، مذهبی و...

۳. از نوشتن دیالوگ های پشت سر هم به شدت بپرهیزید!

بهتره در رمانتون کمی از فضا سازی هاو توصیفات استفاده کنید تا زیبایی به اون ببخشین

در لا به لای دیالوگ ها هم از توصیفاتی مثل حالت چهره، تن صدا و... استفاده کنید.

۴. از توضیح و بحث کردن در مورد مطالب حاشیه ای رمان بپرهیزید و سعی کنید بیشتر به اصل داستان توجه کنید

۵. خلاصه رمان تاثیر زیادی در جذب خواننده داره پس باید جوری باشه که هم  خواننده سیر رمان شما رو تداعی کنه و گنگی لازم رو داشته باشه؛ اینجوری خواننده برای کشف مجهول های رمان شما اوت رو مطالعه میکنه

متاسفانه رمان شما گنگی لازم رو نداشت و همچینن از توصیفات استفاده ای نشده بود.

با این حال هر چی از ذهن شما زاده بشه با بکار گرفتن ترفند ها و اصول نویسندگی قطعا بهترین اثر خواهد شد.

موفق و موید باشید♥ @مانشMansh

با تشکر از نقد تون بالاخره یک نفر درست نقدم کرد و من واقعا سپاسگذارم در مورد اسم باید بگم اسم رمان ( تو حجاب چشمم بودی) بود اما به خاطر همین ایرادات گفته شده به  منو نسو تغییر پیدا کرد. میترسم یک چیز دیگه بزارم بعدی باز ایراد بگیره خوب باید اسم در ارتباط با موضوع باشه اون اسم اولی به خاطر یک دیالوگ در آخر داستان گذاشته بودم و این اسم هم به خاطر تکرار زیاد نسو گذاشتم. در مورد توصیفات  در بالای همینجا توضیحات لازم رو داده ام. اما دوست عزیز روح مادی نیست که من توصیف وچهره پردازی کنم نه بعد زمان داره ونه بعد مادی اما در دیالوگها نوع گفتن رو اشاره کردم مثلا با خوشحالی گفت با تعجب گفت غمگین گفت وغیره . در مورد خلاصه کاملا حق با شماست . اما من به شخصه از خلاصه خوندم بیزارم هیچوقت خلاصه ها رو نمیخونم دلم میخواد خودم در حین خوندن در جریان رمان قرار بگیرم اما قبول دارم طبق قوانین انجمن حق باشماست .در مورد ژانر هم باز به همین ترتیب قبلا گذاشتم مذهبی گفتن نداریم اتفاقا عاشقانه هم داشت بازم گفتن نمیشه بزار تراژدی من موندم کاشکی برچسب ژانر رو هم کلا بر میداشتم.!! به هر جهت از شما دوست عزیز بسیار وبسیار و بسیارسپاسگذارم وتشکر میکنم. نقد هر چه سخت تر باشه برا نویسنده ها در بهتر شدن رمانها کمک بیشتری میکنه رمان من در آخر معلوم میشه که همه چیز بر اساس یک خوابه در خوابها معمولا فضا بسته و توهمی هست و وقتی از خواب بیدار میشیم اگه ازمون بپرسن چی خواب دیدی توصیفمون مختصره برای همین من خواستم با واقعیات هم ماورایی و هم عالم خواب نزدیک باشه نخواستم یک چیز عجیب وغریب غیر واقعی بنویسم. مثلا وقتی یک فیلم ترسناک میبینیم فضا معمولا تاریکه واگه ازتون بپرسن فضای فیلم چگونه بود چیز خاصی نداریم بگیم. وکلا خوب  چرا تاریکه برای اینکه توصیفی براشون نیست. با یک تاریک سازی صحنه  سر ته فیلم رو به هم میارن.  باز هم از تذکرات شما سپاسگذارم از اینکه نقد کردید یعنی توجه کردید و من از توجه شما خیلی خوشحال شدم ممنون و این توجه برای من مهم بود تشکر

Ismail

لینک به دیدگاه

26 دقیقه قبل، مانشMansh گفته است:

با تشکر از نقد تون بالاخره یک نفر درست نقدم کرد و من واقعا سپاسگذارم در مورد اسم باید بگم اسم رمان ( تو حجاب چشمم بودی) بود اما به خاطر همین ایرادات گفته شده به  منو نسو تغییر پیدا کرد. میترسم یک چیز دیگه بزارم بعدی باز ایراد بگیره خوب باید اسم در ارتباط با موضوع باشه اون اسم اولی به خاطر یک دیالوگ در آخر داستان گذاشته بودم و این اسم هم به خاطر تکرار زیاد نسو گذاشتم. در مورد توصیفات  در بالای همینجا توضیحات لازم رو داده ام. اما دوست عزیز روح مادی نیست که من توصیف وچهره پردازی کنم نه بعد زمان داره ونه بعد مادی اما در دیالوگها نوع گفتن رو اشاره کردم مثلا با خوشحالی گفت با تعجب گفت غمگین گفت وغیره . در مورد خلاصه کاملا حق با شماست . اما من به شخصه از خلاصه خوندم بیزارم هیچوقت خلاصه ها رو نمیخونم دلم میخواد خودم در حین خوندن در جریان رمان قرار بگیرم اما قبول دارم طبق قوانین انجمن حق باشماست .در مورد ژانر هم باز به همین ترتیب قبلا گذاشتم مذهبی گفتن نداریم اتفاقا عاشقانه هم داشت بازم گفتن نمیشه بزار تراژدی من موندم کاشکی برچسب ژانر رو هم کلا بر میداشتم.!! به هر جهت از شما دوست عزیز بسیار وبسیار و بسیارسپاسگذارم وتشکر میکنم. نقد هر چه سخت تر باشه برا نویسنده ها در بهتر شدن رمانها کمک بیشتری میکنه رمان من در آخر معلوم میشه که همه چیز بر اساس یک خوابه در خوابها معمولا فضا بسته و توهمی هست و وقتی از خواب بیدار میشیم اگه ازمون بپرسن چی خواب دیدی توصیفمون مختصره برای همین من خواستم با واقعیات هم ماورایی و هم عالم خواب نزدیک باشه نخواستم یک چیز عجیب وغریب غیر واقعی بنویسم. مثلا وقتی یک فیلم ترسناک میبینیم فضا معمولا تاریکه واگه ازتون بپرسن فضای فیلم چگونه بود چیز خاصی نداریم بگیم. وکلا خوب  چرا تاریکه برای اینکه توصیفی براشون نیست. با یک تاریک سازی صحنه  سر ته فیلم رو به هم میارن.  باز هم از تذکرات شما سپاسگذارم از اینکه نقد کردید یعنی توجه کردید و من از توجه شما خیلی خوشحال شدم ممنون و این توجه برای من مهم بود تشکر

در مورد اسم مترادف کلمات زیاد وجود دارن خب میتونین توی اینترنت پیدا کنید

در مورد بعدی

ببنید؛ روح هم اگر باشه بالاخره  روزی بوده ک جسمی داشته

پس شما بیاین و از جسمش توصیف کنید

هر چی هم ک باشه توصیفات  زمان، مکان، اشخاص و... خیلی تاثیر گذار هست

در مورد بعدی هم ک گفتین استفاده میکنین توصیفات رو

ببینید توصیفاتی مثل:

با حالتی غمگین گفت، خندید و گفت و...

اینا خیلی پیش پا افتاده شده؛ به همین دلیل شما باید از خلاقیتتون استفاده کنید و توصیفاتی بی نقص ب کار ببرید

ژانر هم همون تراژدی و اجتماعی باشه کافیه

و چیز دیگه ای نیاز نیست چون ژانر رمان همین هست

داستان‌ها: 

احلام دلستان🌙 [   روایت  رویای به حقیقت  پیوسته و دلداری که در خواب دلبری می‌کند!] 

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، 𝒉𝒂𝒏 گفته است:

در مورد اسم مترادف کلمات زیاد وجود دارن خب میتونین توی اینترنت پیدا کنید

در مورد بعدی

ببنید؛ روح هم اگر باشه بالاخره  روزی بوده ک جسمی داشته

پس شما بیاین و از جسمش توصیف کنید

هر چی هم ک باشه توصیفات  زمان، مکان، اشخاص و... خیلی تاثیر گذار هست

در مورد بعدی هم ک گفتین استفاده میکنین توصیفات رو

ببینید توصیفاتی مثل:

با حالتی غمگین گفت، خندید و گفت و...

اینا خیلی پیش پا افتاده شده؛ به همین دلیل شما باید از خلاقیتتون استفاده کنید و توصیفاتی بی نقص ب کار ببرید

ژانر هم همون تراژدی و اجتماعی باشه کافیه

و چیز دیگه ای نیاز نیست چون ژانر رمان همین هست

خوب روح نسو رو  تا حدودی توصیف کردم! بعد اسم رمان باید تو دل رمان باشه نه فضای مجازی! در عالم خواب بعد زمان مکان نیست اما تمامی مکانها رو دقیق مطابق با واقعیات گفتم مطابق نقاط شهر شیراز حتی سرد خونه بیمارستان دقیقا خودش رو گفتم! این رمان ژانرش بیشتر طنزه! حالتهای غمگین خوشحال گریه وخنده هر چقدر هم پیش پا افتاده باشند جزء اصلی زندگی ماست میشه شما به جای حالت (خنده تبسم و یا لبخند) با استفاده از خلاقییتتون به من بیاموزید که چگونه لبخند رو نشون بدم! با تشکر

Ismail

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، مانشMansh گفته است:

خوب روح نسو رو  تا حدودی توصیف کردم! بعد اسم رمان باید تو دل رمان باشه نه فضای مجازی! در عالم خواب بعد زمان مکان نیست اما تمامی مکانها رو دقیق مطابق با واقعیات گفتم مطابق نقاط شهر شیراز حتی سرد خونه بیمارستان دقیقا خودش رو گفتم! این رمان ژانرش بیشتر طنزه! حالتهای غمگین خوشحال گریه وخنده هر چقدر هم پیش پا افتاده باشند جزء اصلی زندگی ماست میشه شما به جای حالت (خنده تبسم و یا لبخند) با استفاده از خلاقییتتون به من بیاموزید که چگونه لبخند رو نشون بدم! با تشکر

مثال هایی ک زدم فقط  مثال بودن جناب

گاهی اوقات توصیفات هم ضغیف و قوی دارن

توصیف خنده هم کار شماست نه کار بنده 

نویسنده شما هستید

موفق باشید

داستان‌ها: 

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، 𝒉𝒂𝒏 گفته است:

مثال هایی ک زدم فقط  مثال بودن جناب

گاهی اوقات توصیفات هم ضغیف و قوی دارن

توصیف خنده هم کار شماست نه کار بنده 

نویسنده شما هستید

موفق باشید

خوب شما دارید میگید توصیف خنده و گریه رو یکجور دیگه بنویسم من خواستن از شما بیاموزم یا میگین مترادف اسم منو نسو رو تو اینترنت سرچ کنم مگه داریم؟! خوب به من بیاموزید من همونو که شما آموختید مینویسم.

Ismail

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، مانشMansh گفته است:

خوب شما دارید میگید توصیف خنده و گریه رو یکجور دیگه بنویسم من خواستن از شما بیاموزم یا میگین مترادف اسم منو نسو رو تو اینترنت سرچ کنم مگه داریم؟! خوب به من بیاموزید من همونو که شما آموختید مینویسم.

اسم رو چون جذاب نیست تعییر بدین؛ بعد از اون پیدا میشه

و همچنین اینکه فکر میکنم نسو معنی داشته باشه دیگه

مورد دوم

من دارم میگم مثلا وقتی شخصیت میخنده  نگین لبخند زد و گفت✘

بگین لب‌های درشت  و قرمز رنگش به خنده باز شد و گفت✔

و گریه هم همینطور

میخام بگم از توصیفات استفاده کنید

ویرایش شده توسط 𝒉𝒂𝒏

داستان‌ها: 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، hany.r گفته است:

اسم رو چون جذاب نیست تعییر بدین؛ بعد از اون پیدا میشه

و همچنین اینکه فکر میکنم نسو معنی داشته باشه دیگه

مورد دوم

من دارم میگم مثلا وقتی شخصیت میخنده  نگین لبخند زد و گفت✘

بگین لب‌های درشت  و قرمز رنگش به خنده باز شد و گفت✔

و گریه هم همینطور

میخام بگم از توصیفات استفاده کنید

من خودم دوست داشتم اسم رمان ( تو حجاب چشمهایم بودی ) که اونم خطاب به نسو بود. باشه اما خوب بس که گفتن من تغییر دادم اما نسو مخفف نسترنه مستعاره و شخصیت واقعی دارند. نسو برای من یعنی صمیمیت وا ینکه نسو همه معنی منه. من یعنی نسو ونسو یعنی من. من اینو برای نسو نوشتم. توی تمام رمانهام نسو هست نسو یعنی همه چیز من . شما درست میگین من که گفتم این جریانات مربوط به ارواح هست چشم این رمان جلد دوم هم داره و من از تمامی نکات ارزشمند شما در اون جلد استفاده خواهم کرد. اما خوب مثلا شما تجسم کنیدروحی رو که لبهای درشت قرمز رنگش در حالیکه لبش به خنده باز بشه . معمولا تصوراتی که نویسنده ها از ارواح میدن خیلی ساده هستن ورنگها بی حاله وحتی عکسهای فرضی که میگن گاهی از ارواح گرفته شده حتی اگه دروغ هم بگیریم تاکید بر همین گفتار داره.

Ismail

لینک به دیدگاه

با تشکر

Ismail

لینک به دیدگاه

حقیقتا خواننده این رمان نیستم فقط  داشتم صفحات نقد رو میدیدم یه موردی دیدم که اومدم بگم  بلکه کمکی کرده باشم ☺؛ 

برخی از ژانر های صحیح: عاشقانه، تراژدی، طنز، تخیلی، معمایی، اجتماعی، پلیسی، جنایی، تخیلی_علمی و... 
توجه داشته باشید که ژانرهایی مثل علمی، فانتزی، ماورایی، ماورالطبیعه و... جزء ژانر های اصلی نیستند بلکه زیرمجموعه ژانر تخیلی هستند. 

پس اگه بنویسید تخیلی-ماورایی کاملا صحیحه و ایرادی نداره.

مورد بعدی اینکه طنز و تراژدی ضد هم هستن و کنار هم قرار نمیگیرن.

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Partomah گفته است:

حقیقتا خواننده این رمان نیستم فقط  داشتم صفحات نقد رو میدیدم یه موردی دیدم که اومدم بگم  بلکه کمکی کرده باشم ☺؛ 

برخی از ژانر های صحیح: عاشقانه، تراژدی، طنز، تخیلی، معمایی، اجتماعی، پلیسی، جنایی، تخیلی_علمی و... 
توجه داشته باشید که ژانرهایی مثل علمی، فانتزی، ماورایی، ماورالطبیعه و... جزء ژانر های اصلی نیستند بلکه زیرمجموعه ژانر تخیلی هستند. 

پس اگه بنویسید تخیلی-ماورایی کاملا صحیحه و ایرادی نداره.

مورد بعدی اینکه طنز و تراژدی ضد هم هستن و کنار هم قرار نمیگیرن.

ببینید من کاری ندارم رمان من چون محاورهای تحت لهجه بود برای همین به طنز نزدیک هست البته خوب در سری قبلی انجمن به خاطر یک سری از مشکلات متاسفانه دو سوم لهجه از بین رفت بعد چون از عالم ارواح سخن میگه گفتن ماورایی هست تخیلی مال زمانی هست که یک موضوع کاملا وجود نداشته باشه یا ما اطلاع درستی ازشون نداریم مثل موجودات فضایی ویا هری پاتر من سعی کردم حرف و توصیف اضافه در مورد ارواح ویا عالم اونها نداشته باشم تا اونجا که ممکنه در محور گفته های بزرگان خودمون که وقتی یک نفر فوت میکنه روح هنوز سرگردونه وباور نداره و به خاطر تعلقی که به جسمش احساس میکنه کنار جسم ویا بستگانش میمونه و فقط خواستم اون لحظات رو با نوشتاری طنز گونه البته به خاطر لهجه نشون بدم و از زهر تلخی اون بکاهم دوم اینکه ماجرای این زوج و خاطراتشون کاملا واقعی میباشد اول نوشته بودم عاشقانه چون این رمان جلد دوم نیز داردودر پایان رمان نیز  کاملا شکل مذهبی به خودش میگیره گفتن نه به جای عاشقانه و مذهبی بنویس تراژدی . یک مشکل علوم انسانی همینه مثلا در ریاضیات یکبار برای همیشه گفتن 2به اضافه 2 میشه چهار تا حالا کسی پیدا نشده بگه نه میشه پنج همه مشکلات اجتماعی جامعه شناسی و غیره از همین جا هست که هرکسی از زاویه دید خودش نگاه میکنه من مطمئنم اگه بازم من تغییر بدم بازم نفر بعدی میاد یک چیز دیگه میگه بزار.

ایکاش یکنفر به جای این ایرادات میگفت من از این رمان چی فهمیدم ای کاش یکی میگفت من خوندم بی سرته بود من خودم هر وقت خواستم رمان کسی رو نقد کنم رفتم تو بطن رمانش رفتم ببینم نویسنده چه چیزی رو دار ه به من میگه دل به حرف نویسنده دادم این اسم ژانر چی باشه نباشه اسم رمانت خوب نیست خلاصت کمه همه اینها درست خوب این مثل اینه که وقتی معلم واستادمون رو وقتی میبینیم به جای اینکه به حرفاش دل بدیم به پیرهنش کفشش اسمش بابا ببین چی گفته

چشم من همه اینها رو که گفتین اصلاح میکنم اما خوب شما و اونی که لایکتون کرده بگین ببینم خوب از این رمان چی فهمیدین با تشکر  از شما واونی که لایکتون کرده

@Partomah

Ismail

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، مانشMansh گفته است:

ببینید من کاری ندارم رمان من چون محاورهای تحت لهجه بود برای همین به طنز نزدیک هست البته خوب در سری قبلی انجمن به خاطر یک سری از مشکلات متاسفانه دو سوم لهجه از بین رفت بعد چون از عالم ارواح سخن میگه گفتن ماورایی هست تخیلی مال زمانی هست که یک موضوع کاملا وجود نداشته باشه یا ما اطلاع درستی ازشون نداریم مثل موجودات فضایی ویا هری پاتر من سعی کردم حرف و توصیف اضافه در مورد ارواح ویا عالم اونها نداشته باشم تا اونجا که ممکنه در محور گفته های بزرگان خودمون که وقتی یک نفر فوت میکنه روح هنوز سرگردونه وباور نداره و به خاطر تعلقی که به جسمش احساس میکنه کنار جسم ویا بستگانش میمونه و فقط خواستم اون لحظات رو با نوشتاری طنز گونه البته به خاطر لهجه نشون بدم و از زهر تلخی اون بکاهم دوم اینکه ماجرای این زوج و خاطراتشون کاملا واقعی میباشد اول نوشته بودم عاشقانه چون این رمان جلد دوم نیز داردودر پایان رمان نیز  کاملا شکل مذهبی به خودش میگیره گفتن نه به جای عاشقانه و مذهبی بنویس تراژدی . یک مشکل علوم انسانی همینه مثلا در ریاضیات یکبار برای همیشه گفتن 2به اضافه 2 میشه چهار تا حالا کسی پیدا نشده بگه نه میشه پنج همه مشکلات اجتماعی جامعه شناسی و غیره از همین جا هست که هرکسی از زاویه دید خودش نگاه میکنه من مطمئنم اگه بازم من تغییر بدم بازم نفر بعدی میاد یک چیز دیگه میگه بزار.

ایکاش یکنفر به جای این ایرادات میگفت من از این رمان چی فهمیدم ای کاش یکی میگفت من خوندم بی سرته بود من خودم هر وقت خواستم رمان کسی رو نقد کنم رفتم تو بطن رمانش رفتم ببینم نویسنده چه چیزی رو دار ه به من میگه دل به حرف نویسنده دادم این اسم ژانر چی باشه نباشه اسم رمانت خوب نیست خلاصت کمه همه اینها درست خوب این مثل اینه که وقتی معلم واستادمون رو وقتی میبینیم به جای اینکه به حرفاش دل بدیم به پیرهنش کفشش اسمش بابا ببین چی گفته

چشم من همه اینها رو که گفتین اصلاح میکنم اما خوب شما و اونی که لایکتون کرده بگین ببینم خوب از این رمان چی فهمیدین با تشکر  از شما واونی که لایکتون کرده

@Partomah

شما میتونین بجای طعنه زدن فقط کمی نقد پذیر باشین

در نقد عنصرهای رمان نویسی  مورد توجه قرار میگیرن ک همین  اسم، خلاصه، مقدمه، سیر رمان و... هستند جناب

بنده هر چی میگم شما دلایلی مخصوص خودتون رو دارین پس هر جور ک مایل هستید عمل کنید و من دیگه چیزی نمیگم

شما نویسنده هستید؛ خودتون میدونین و خودتون

بهتره نقد پذیر باشین

بنده رمان شما رو ک خوندم خوب بود؛ داستانش هم هر چی ک باشه چون از ذهن نشأت گرفته قطعا عالیه فقط دارم میگم توصیفات رو بیشتر کنید 

توصیف زمان، مکان، شخصیت ها، حس و حالات

اینا چیزایی هستن ک تو نقد  مورد بررسی قرار میگیرن

نقد من جنبه تخریب نداشت و فقط خواستم از تجربیات یک ساله ای ک تو انجمن داشتم براتون بگم شاید بدردتون بخوره

ولی مث اینکه شما از این ماجرا ناراحت شدید

من نمیدونم چی گذشته و منظور شما چیه ولی فقط و فقط  برداشت خودم رو عرض کردم

حالا شما مختار هستید ک عمل بکنید یا عمل نکنید

شما فقط نظر خودتون رو می بینید پس اینجوری دیگه نیازی ب نقد ندارید چون فقط افکار خودتون رو دنبال میکنید و از اینکه من میام میگم این اگه اینجوری باشه بهتره شما دلخور میشین

پس  نیازی ب صفحه نقد ندارید

ویرایش شده توسط hany.r

داستان‌ها: 

لینک به دیدگاه

15 دقیقه قبل، hany.r گفته است:

شما میتونین بجای طعنه زدن فقط کمی نقد پذیر باشین

در نقد عنصرهای رمان نویسی  مورد توجه قرار میگیرن ک همین  اسم، خلاصه، مقدمه، سیر رمان و... هستند جناب

بنده هر چی میگم شما دلایلی مخصوص خودتون رو دارین پس هر جور ک مایل هستید عمل کنید و من دیگه چیزی نمیگم

شما نویسنده هستید؛ خودتون میدونین و خودتون

بهتره نقد پذیر باشین

بنده رمان شما رو ک خوندم خوب بود؛ داستانش هم هر چی ک باشه چون از ذهن نشأت گرفته قطعا عالیه فقط دارم میگم توصیفات رو بیشتر کنید 

توصیف زمان، مکان، شخصیت ها، حس و حالات

اینا چیزایی هستن ک تو نقد  مورد بررسی قرار میگیرن

نقد من جنبه تخریب نداشت و فقط خواستم از تجربیات یک ساله ای ک تو انجمن داشتم براتون بگم شاید بدردتون بخوره

ولی مث اینکه شما از این ماجرا ناراحت شدید

من نمیدونم چی گذشته و منظور شما چیه ولی فقط و فقط  برداشت خودم رو عرض کردم

حالا شما مختار هستید ک عمل بکنید یا عمل نکنید

اشتباه نکنید اتفاقا من همیشه دوست دار نقدهای تندم اما خوب مبینم اینقدر که سر ژانر اسم با من بحث میشه به خود رمان گیر نمیدین والا روزی که من این رمان رو گذاشتم اینجا اصلا به ژانر فکر نکرده بودم پرسیدم حتی اول کسی دیگه برام تایپیک زد و تمام این چیزارو هی پرسید و نوشت خود اون بنده خدا جزء اصلی اینجا بود من اصلا بلد نبودم .

حالا سری قبل گفتن اسم درست نیست ما اصلاح کردیم گفتن اسم بده اصلاح کردیم خوب من تا کجا باید هی ژانر اسم اصلاح کنم همین الآن نیز دارم اگه اجازه بدن اسم رو عوض کنم تا نظر شما منتقد محترم رو جلب کنم من میگم یکم به حود رمان هم گیر بدین بگین توی اون پارت چرا اینجور شد نقد فقط ظاهر که نیست باطن هم داره خوب شما منو نقد میکنید منم بعضی چیزارو نقد کردم شما هم نباید ناراحت بشین نقد کردن بحث و گفتگو دو طرفه هست وگرنه یکی یک چیزی بگه وبره که نشد نقد خوب باید با دلیل یکدیگر رو قانع کنیم من ناراحت نشدم اما ظاهرا شما ناراحت شدین اتفاقا من کمال تشکر رو دارم که نقد کردین ومیخواین باور کنید ویا نه از نقدتون خوشحالم اما خوب از این مطلب ژانر و اسم ازبس گفته شده دیگه آزرده میشم

Ismail

لینک به دیدگاه

5 دقیقه قبل، مانشMansh گفته است:

اشتباه نکنید اتفاقا من همیشه دوست دار نقدهای تندم اما خوب مبینم اینقدر که سر ژانر اسم با من بحث میشه به خود رمان گیر نمیدین والا روزی که من این رمان رو گذاشتم اینجا اصلا به ژانر فکر نکرده بودم پرسیدم حتی اول کسی دیگه برام تایپیک زد و تمام این چیزارو هی پرسید و نوشت خود اون بنده خدا جزء اصلی اینجا بود من اصلا بلد نبودم .

حالا سری قبل گفتن اسم درست نیست ما اصلاح کردیم گفتن اسم بده اصلاح کردیم خوب من تا کجا باید هی ژانر اسم اصلاح کنم همین الآن نیز دارم اگه اجازه بدن اسم رو عوض کنم تا نظر شما منتقد محترم رو جلب کنم من میگم یکم به حود رمان هم گیر بدین بگین توی اون پارت چرا اینجور شد نقد فقط ظاهر که نیست باطن هم داره خوب شما منو نقد میکنید منم بعضی چیزارو نقد کردم شما هم نباید ناراحت بشین نقد کردن بحث و گفتگو دو طرفه هست وگرنه یکی یک چیزی بگه وبره که نشد نقد خوب باید با دلیل یکدیگر رو قانع کنیم من ناراحت نشدم اما ظاهرا شما ناراحت شدین اتفاقا من کمال تشکر رو دارم که نقد کردین ومیخواین باور کنید ویا نه از نقدتون خوشحالم اما خوب از این مطلب ژانر و اسم ازبس گفته شده دیگه آزرده میشم

شما نظرتون نسبت به این اسم چیه (تو حجاب چشمم بودی) این اسم قبلیشه من میخوام همون اسم رو دوباره بزارم

@hany.r

Ismail

لینک به دیدگاه

هم اکنون، مانشMansh گفته است:

حالا سری قبل گفتن اسم درست نیست ما اصلاح کردیم گفتن اسم بده اصلاح کردیم خوب من تا کجا باید هی ژانر اسم اصلاح کنم همین الآن نیز دارم اگه اجازه بدن اسم رو عوض کنم تا نظر شما منتقد محترم رو جلب کنم من میگم یکم به حود رمان هم گیر بدین بگین توی اون پارت چرا اینجور شد نقد وقت ظاهر که نیست باطن هم داره خوب شما منو نقد میکنید منم بعضی چیزارو نقد کردم شما هم نباید ناراحت بشین نقد کردن بحث و گفتگو دو طرفه هست وگرنه یکی یک چیزی بگه وبره که نشد نقد خوب باید با دلیل یکدیگر رو قانع کنیم من ناراحت نشدم اما ظاهرا شما ناراحت شدین

ببینید منم با این مشکل متأسفانه مواجه بودم

یه خلاصه میخاستم بنویسم و هر کسی یه چیزی گف

الان یه جوری شدم ک دیگه اصلا نمیتونم بنویسم؛ چیزی ب ذهنم نمیرسه

و اینکه خب ما در نقد به داستان نگاه نمیکنیم

فقط میگم کلیشه ای هست یا نه

فقط میگیم سیرش تنده یا کند

اینا عناصر داستان نویسی هستند ک مورد بررسی قرار میگیرن

همون اسم و خلاصه و مقدمه و شروع رمان و...

من ناراحت نشدم ولی درست نبود ک از طعنه استفاده کنید

من جوابتون رو ندادم چون دلایل خودتون رو داشتید؛ پس ترجیح دادم چیزی نگم و دخالت نکنم

ژانر شما اجتماعی، تراژدی و همون تخیلی یا ماورایی میشه ک دوستمون میگن و تمام!

اسم هم فقط خیلی ساده شده جناب

اسم قبلی شما، هم کلیشه بود هم طولانی

مطمعن باشید اگه جستجو کنید و پیگیرش باشید پیدا میشه

منم ب همه این دردا دچار بودم خب

داستان‌ها: 

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، مانشMansh گفته است:

شما نظرتون نسبت به این اسم چیه (تو حجاب چشمم بودی) این اسم قبلیشه من میخوام همون اسم رو دوباره بزارم

میخواین این رو هم بزارید اول تو گوگل سرچ کنین اگه شبیهش نبود بزارین

نکته دوم اینکه درستش باید بشه "تو حجاب چشم‌هایم بودی"

فقط فکر میکنم طولانیه میتونین بنویسین حجاب چشم‌هایم

این فقط یه نظر بود شما میتونین هر کاری بخواین بکنین

ویرایش شده توسط hany.r

داستان‌ها: 

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، hany.r گفته است:

میخواین این رو هم بزارید اول تو گوگل سرچ کنین اگه شبیهش نبود بزارین

نکته دوم اینکه درستش باید بشه "تو حجاب چشم‌هایم بود"

فقط فکر میکنم طولانیه میتونین بنویسین حجاب چشم‌هایم

اتفاقا خوشم اومد حجاب چشم هایم  خوبه خوشم اومد تشکر ببینم چون درخواست جلد دادم زودتر عوض میشه تشکر لطفا ناراحت نشید از کمکتون سپاسگذارم

Ismail

لینک به دیدگاه

41 دقیقه قبل، مانشMansh گفته است:

@Partomah

من گفتم که خواننده نیستم صرفا صفحه‌های نقد رو میدیدم و دیدم گفتن ژانر ماورایی نادرسته اومدم توضیح دادم درچه صورتی ایراد نداره همین من فقط از نگاه یه منتقد این رو گفتم جناب[email protected][email protected] اگر هم ناراحت شدید پوزش دیگه این‌ورا نمیام. 

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، Partomah گفته است:

من گفتم که خواننده نیستم صرفا صفحه‌های نقد رو میدیدم و دیدم گفتن ژانر ماورایی نادرسته اومدم توضیح دادم درچه صورتی ایراد نداره همین من فقط از نگاه یه منتقد این رو گفتم جناب[email protected][email protected] اگر هم ناراحت شدید پوزش دیگه این‌ورا نمیام. 

ناراحت نشدم گفتم ای کاش میخوندی لااقل میگفتی بده من خودم وقتی میرم برا نقد اول معمولا دوستان خودشون ازم خواستن هیچوقت دوست ندارم چیزی بگم که خدای ناکرده نه نا امیدشون بکنم ونه اینکه بی خود تعریف بی جا کنم و گمراهشون کنم همیشه سعی میکنم نقاط قوت وضعف رمانشون رو به زبانی براشون بگم تا پیشرفت کنند اتفاقا من اینقدر دوست دارم نقد های تند از خود رمان بشه به شرطی که با دقت خونده بشه گاهی افراد میان میگن توصیفت کمه ومن احساس میکنم درست نخونده من یک روش محک دارم که راحت از میان حرفای افراد میفهمم که خونده یانه برا همین وقتی کسی خونده وداره بهم نقد تند میکنه لذت میبرم چون میدونم این خونده وداره نظر درست رومیده به هر جهت از اینکه شما هم به این رمان سر زدید کمال سپاس رو دارم و تشکربسیار دارم اما خوب چه کنم دیگه نسبت به اسم رمان وژانر حساس شدم ببخشید تشکر

@Partomah

Ismail

لینک به دیدگاه

12 دقیقه قبل، مانشMansh گفته است:

ناراحت نشدم گفتم ای کاش میخوندی لااقل میگفتی بده من خودم وقتی میرم برا نقد اول معمولا دوستان خودشون ازم خواستن هیچوقت دوست ندارم چیزی بگم که خدای ناکرده نه نا امیدشون بکنم ونه اینکه بی خود تعریف بی جا کنم و گمراهشون کنم همیشه سعی میکنم نقاط قوت وضعف رمانشون رو به زبانی براشون بگم تا پیشرفت کنند اتفاقا من اینقدر دوست دارم نقد های تند از خود رمان بشه به شرطی که با دقت خونده بشه گاهی افراد میان میگن توصیفت کمه ومن احساس میکنم درست نخونده من یک روش محک دارم که راحت از میان حرفای افراد میفهمم که خونده یانه برا همین وقتی کسی خونده وداره بهم نقد تند میکنه لذت میبرم چون میدونم این خونده وداره نظر درست رومیده به هر جهت از اینکه شما هم به این رمان سر زدید کمال سپاس رو دارم و تشکربسیار دارم اما خوب چه کنم دیگه نسبت به اسم رمان وژانر حساس شدم ببخشید تشکر

@Partomah

لطفا خواهشن نگید سر نمیزنید از توجه شما سپاسگذارم

Ismail

لینک به دیدگاه

34 دقیقه قبل، مانشMansh گفته است:

اتفاقا خوشم اومد حجاب چشم هایم  خوبه خوشم اومد تشکر ببینم چون درخواست جلد دادم زودتر عوض میشه تشکر لطفا ناراحت نشید از کمکتون سپاسگذارم

نه ناراحت نشدم

خوشحالم ک تونستم در اخر کمکی بهتون کرده باشم💕

داستان‌ها: 

لینک به دیدگاه

هم اکنون، hany.r گفته است:

نه ناراحت نشدم

خوشحالم ک تونستم در اخر کمکی بهتون کرده باشم💕

🙏🙏🙏

Ismail

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، مانشMansh گفته است:

🙏🙏🙏

منتقدان محترم هم اسم رو عوض کردم هم ژانر @hany.r @Partomah

Ismail

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...