رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

معرفی و نقد رمان عبث احساس | روشنا اسماعیل زاده کاربر انجمن نودهشتیا

Roshana
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

نام رمان: عبث احساس

نویسنده:  روشنا اسماعیل زاده کاربر انجمن نودهشتیا 

ژانر:  تراژدی،عاشقانه،معمایی

نثر: محاوره‌ای

خلاصه: طمع،   نیرنگ و سادگی مخلوط شد در آبیِ بی کران زندگیش..

فکر کرد در اوج کودکی بسیار کلان هست‌..

به سهولت استظهار کرد! دل بست! به چه کسی؟ 

دل کند! از چه کسی؟ 

اصلا اون کی بود؟ چی بود؟

چرخه‌ی احساسش جریانات عظیمی رو به هم ریخت و از اون دختری ساخت از جنس عبث!

سخنی با خواننده: داستان عبث احساس از یک زندگی واقعی الگوبرداری شده، پس روبه‌رویی با یه زندگی واقعی خالی از لطف نیست!

لینک رمان

ویرایش شده توسط مدیر منتقد

مآ خُودِمُونَم از دسـت دادیم دیگه از دست دادن بَقیه برآم͢ون مهم نٰٖیست:)

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

های! 💜💫

خب من افتتاح کننده اصلی  اولیه این تاپیک اعلام می‌کنم می‌خوام بنقدم. 😎🍃🍇

*اول از همه، لینک تاپیک رمانت رو در اینجا قرار بده؛ و بلعکس*

پست اول تاپیک: ( معرفه رمان) 

نام رمان: عبث احساس

نویسنده: روشنا اسماعیل زاده کاربر انجمن نودهشتیا 

ژانر: تراژدی،عاشقانه،معمایی

نثر: محاوره‌ای            

خلاصه: طمع، نیرنگ و سادگی مخلوط شد در آبیِ بی کران زندگیش..

دل کند! از چه کسی؟ 

اصلا اون کی بود؟ چی بود؟

نقد و پیشنهادات این پست با توجه به ویرایش شده:  ‌(آن را در پایین می‌گذارم و بر اساس اون نقد می‌کنم) 

ژانر: تراژدی، عاشقانه، معمایی

خلاصه: طمع، نیرنگ و سادگی مخلوط  شده؛ در آبیِ بی کران زندگیش،  فکر کرد، در اوج کودکی بسیار کلان هست‌! 

به سهولت استظهار کرد! دل بست! به چه کسی؟  دل کند! از چه کسی؟  اصلا اون کی بود؟ چه بود؟

چرخه‌ی احساسش جریانات عظیمی رو به هم ریخت؛ و از اون دختری ساخت از جنس عبث!

نقد:

اسم:  احساس کلمه‌ایست؛ که در اسم رمان‌ها، داستان‌ها، دلنوشته‌هات و... پر کاربرد! و البته این کاربر زیاد باعث کلیشه‌شدن این کلمه‌ است. اما شما در کنار احساس از ترکیب  عبث  استفاده کردی؛ این یک دستاورد بزرگ برای توست! تو تونستی به خوبی کلیشه‌ رو به یک اسم زیبا، جذاب و غیر تکراری تبدیل کنی. تبریک💜

ژانر و نثر:  من رمان تو رو تازه شروع کردم؛ بنابراین نمی‌توانم درباره این دو موضوع کامل و جامع نظر بدم. اما تا جایی که من خواندم؛ نثر انتخاب شده به خوبی رعایت شده بود. 

خلاصه:  خلاصه زیبا و مخصری داری که جای فکر کردن داره؛ تنها دو جا در اون کلمات رعایت نشده بود؛ و اونها رو مطابق با متن ادبی خلاصه ننوشته بودی! من اون ها رو اصلاح کردم. (کلماتی که در زیر آنها خط دارد.) 

مقدمه:

تو که این همه زیبا خلاصه‌ رو زیبا نوشتی؛ چرا مقدمه نداری  خانم گل؟ بنظر من حیفه، می‌تونی متنی هم از نویسندگان و شاعران دیگر با ذکر نام بگذاری. (البته که خودت بهتر می‌دونی) 

نقد شروع رمان:

جییییییییییغ! شروع جذاب بود و فوق‌العاده! 

اما عخشم چرا اعلائم نگارشی، فاصله خط دیالوگ رو رعایت نکرده بودی؟ به ویراستارت بگو درستش کنه! و اینکه پارت‌های خیلی بلندی داری؛ با اینکه ماشالله داره اما مگه نباید بین 60 الی 70 خط باشه؟ (وی از آن دسته افرادی است؛ که برای درست بودن اندازه پارت‌ها چندین مرتبه به خیاطی رفته💔). 

در آخر، کار خفنی داری؛ مثل من😎🏻(عررررررررررش) برات آرزوی بهترین‌ها رو دارم واسه توی برترین💜موفق باشی جانا^^

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، -Atria- گفته است:

های! 💜💫

خب من افتتاح کننده اصلی  اولیه این تاپیک اعلام می‌کنم می‌خوام بنقدم. 😎🍃🍇

*اول از همه، لینک تاپیک رمانت رو در اینجا قرار بده؛ و بلعکس*

پست اول تاپیک: ( معرفه رمان) 

ژانر: تراژدی،عاشقانه،معمایی

خلاصه: طمع، نیرنگ و سادگی مخلوط شد در آبیِ بی کران زندگیش..

دل کند! از چه کسی؟ 

اصلا اون کی بود؟ چی بود؟

نقد و پیشنهادات این پست با توجه به ویرایش شده:  ‌(آن را در پایین می‌گذارم و بر اساس اون نقد می‌کنم) 

ژانر: تراژدی، عاشقانه، معمایی

خلاصه: طمع، نیرنگ و سادگی مخلوط  شده؛ در آبیِ بی کران زندگیش،  فکر کرد، در اوج کودکی بسیار کلان هست‌! 

به سهولت استظهار کرد! دل بست! به چه کسی؟  دل کند! از چه کسی؟  اصلا اون کی بود؟ چه بود؟

چرخه‌ی احساسش جریانات عظیمی رو به هم ریخت؛ و از اون دختری ساخت از جنس عبث!

نقد:

اسم:  احساس کلمه‌ایست؛ که در اسم رمان‌ها، داستان‌ها، دلنوشته‌هات و... پر کاربرد! و البته این کاربر زیاد باعث کلیشه‌شدن این کلمه‌ است. اما شما در کنار احساس از ترکیب  عبث  استفاده کردی؛ این یک دستاورد بزرگ برای توست! تو تونستی به خوبی کلیشه‌ رو به یک اسم زیبا، جذاب و غیر تکراری تبدیل کنی. تبریک💜

ژانر و نثر:  من رمان تو رو تازه شروع کردم؛ بنابراین نمی‌توانم درباره این دو موضوع کامل و جامع نظر بدم. اما تا جایی که من خواندم؛ نثر انتخاب شده به خوبی رعایت شده بود. 

خلاصه:  خلاصه زیبا و مخصری داری که جای فکر کردن داره؛ تنها دو جا در اون کلمات رعایت نشده بود؛ و اونها رو مطابق با متن ادبی خلاصه ننوشته بودی! من اون ها رو اصلاح کردم. (کلماتی که در زیر آنها خط دارد.) 

مقدمه:

تو که این همه زیبا خلاصه‌ رو زیبا نوشتی؛ چرا مقدمه نداری  خانم گل؟ بنظر من حیفه، می‌تونی متنی هم از نویسندگان و شاعران دیگر با ذکر نام بگذاری. (البته که خودت بهتر می‌دونی) 

نقد شروع رمان:

جییییییییییغ! شروع جذاب بود و فوق‌العاده! 

اما عخشم چرا اعلائم نگارشی، فاصله خط دیالوگ رو رعایت نکرده بودی؟ به ویراستارت بگو درستش کنه! و اینکه پارت‌های خیلی بلندی داری؛ با اینکه ماشالله داره اما مگه نباید بین 60 الی 70 خط باشه؟ (وی از آن دسته افرادی است؛ که برای درست بودن اندازه پارت‌ها چندین مرتبه به خیاطی رفته💔). 

در آخر، کار خفنی داری؛ مثل من😎🏻(عررررررررررش) برات آرزوی بهترین‌ها رو دارم واسه توی برترین💜موفق باشی جانا^^

خیلی ممنونم بابت نقدت عسلم💖

بهونه تراشی نمیکنم چون پارت هام اکثرا برای اوایل اومدنم هستن و بدون ویرایش! ایراداتی که گفتی کاملا درسته، خسته نباشی همچنین خوشگلم💋

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Roshana گفته است:

خیلی ممنونم بابت نقدت عسلم💖

بهونه تراشی نمیکنم چون پارت هام اکثرا برای اوایل اومدنم هستن و بدون ویرایش! ایراداتی که گفتی کاملا درسته، خسته نباشی همچنین خوشگلم💋

خواهش میشه🦄💜

اشکالی نداره که، آخر بار ویراستاری کامل میشه! هر چند ایرادی به وضوح نداشت اما خواهش میشه💜

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

راستش عزیزم تاپیکت اذیت داره بهم ریخته مقدمه رو هم ندیدم

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، ملیکا ملازاده گفته است:

راستش عزیزم تاپیکت اذیت داره بهم ریخته مقدمه رو هم ندیدم

متوجه نشدم گلم؛ مقدمه رو کامل نکردم که بزارم

لینک به دیدگاه

سلام گلی

رمانت عالیه😍 تقریبا تا وسطاش خوندم. البته قبل از پاک شدن انجمن هم رمانت رو خونده بودم و فکر کنم یکم ویرایشش کردی  برا همین همه رو از اول خوندم😁 به نظرم بهتر از بار اولی شده که خوندمش😍 فقط خیلی از سادگی این دختر حرصم میگیره که به هیچ کدوم از نشانه هایی که سر راهش قرار میگیرن توجه نمیکنه😑 بعضی موقع ها دوس دارم خفش کنم😶

گلم رمانت خیلی خوبه فقط لطفا عکس شخصیت ها رو هم بزار. فکنم قبل از پاک شدن  انجمن عکسشونو گذاشته بودی نه؟

لینک به دیدگاه

14 دقیقه قبل، Akva گفته است:

سلام گلی

رمانت عالیه😍 تقریبا تا وسطاش خوندم. البته قبل از پاک شدن انجمن هم رمانت رو خونده بودم و فکر کنم یکم ویرایشش کردی  برا همین همه رو از اول خوندم😁 به نظرم بهتر از بار اولی شده که خوندمش😍 فقط خیلی از سادگی این دختر حرصم میگیره که به هیچ کدوم از نشانه هایی که سر راهش قرار میگیرن توجه نمیکنه😑 بعضی موقع ها دوس دارم خفش کنم😶

گلم رمانت خیلی خوبه فقط لطفا عکس شخصیت ها رو هم بزار. فکنم قبل از پاک شدن  انجمن عکسشونو گذاشته بودی نه؟

سلام قشنگم

ممنونم بابت انرژی دهیه زیادت💝

اره یکم ویرایش زدم  خوشحالم که خوب بوده🖇

چشم امشب تاپیکش رو میزنم💎

لینک به دیدگاه

پست اول خیلی طولانی عزیزم قلمت هم پر کردی چشم رو اذیت می کنه  درستش کنی صحنه رمانت هم به قشنگی قلمت می شه

لینک به دیدگاه

در 9/20/2021 در 12:23 PM، ملیکا ملازاده گفته است:

پست اول خیلی طولانی عزیزم قلمت هم پر کردی چشم رو اذیت می کنه  درستش کنی صحنه رمانت هم به قشنگی قلمت می شه

سلام‌گلی، باشه درستش میکنم ممنون🙂🧡

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...