رفتن به مطلب

بیوگرافی دِمَت‌ اوزدمیر


nina4011
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

  • ویراستار

biography-of-demet-ozdemir-1_15wo.jpg

دمت اوزدمیر مدل و بازیگر معروف ترک است که به خصوص بسیاری وی را برای بازی در نقشصنم در سریال “پرنده سحرخیز” به خاطر دارند. در زیر با بیوگرافی دمت اوزدمیر بیشتر آشنا خواهیدشد.

بیوگرافی دمت اوزدمیر

دمت اوزدمیر متولد ۲۶ام فوریه سال ۱۹۹۲ در ازمیت – ترکیه است. به گزارش پرشین وی اوکوچکترین فرزند از بین ۳ فرزند خانواده است. وی در ۷ سالگی و پس از طلاق والدینش به همراهمادرش آیشن شنر و خواهرش به شهر استانبول نقل مکان کرد و در ۸ سالگی به طور کامل پس ازجدایی والدینش، ارتباطش را با پدر از دست داد. وی یک برادر به نام ولکان و یک خواهر به نامدریا دارد.

مادربزرگ او اصالتا از ترک های بلغارستان است که از بلغارستان و به ترکیه مهاجرت کرد. البتهمادربزرگ او و برادرش بعدها به آلمان مهاجرت کردند.

بیوگرافی دمت اوزدمیر

دمت اوزدمیر بازیگر معروف ترک

دمت در آغاز حرفه اش در صنعت سرگرمی به عنوان رقصنده صحنه برای خواننده مشهور ترکبنگو اردن کار می کرد و درموزیک ویدیو “Hodri Meydan” این خواننده نیز حضور داشت، دربیوگرافی دمت اوزدمیر می خوانیم که وی سپس به گروه رقص “Efes Kızları” پیوست. اوزدمیرسپس در موزیک ویدیو “Ateş Et ve Unut” خواننده معروف ترکیه مصطفی صندل (ساندال) ظاهرشد و چیزی نگذشت که در سریال تلویزیونی “یه راز بهت می گم” (Sana Bir Sır Vereceğim) کهاز شبکه فاکس ترکیه پخش می شد، در کنار دیگر بازیگران ترک نظیر اسرا رونابار، مورات هان واکین کوچ، در قالب شخصیت آیلین نقش آفرینی کرد.

آژانس استعداد یابی که این بازیگر با آنها کار می کند متعلق به جم تاتلیتوغ ، برادر ستاره مشهورکیوانچ تاتلیتوغ است. وی در سال ۲۰۱۵ با نقش دمت در فیلم سینمایی “روی حرفت بمان” (Tut Sözünü)توانست برای اولین بار تجربه حضور در سینما را به دست آورد .

دمت اوزدمیر در تبلیغات

طبق بیوگرافی دمت اوزدمیر ، او علاوه بر بازیگری، در صنعت مدلینگ نیز فعالیت دارد و یکی ازچهره های تبلیغاتی برخی از برندهای معروف است. وی در سال ۲۰۱۲ با شرکت هواپیمایی یگاسوسقرارداد امضا کرد و در سال ۲۰۱۵ نیز به عنوان چهره تبلیغاتی “Fresh Company” انتخاب شد.

اوزدمیر در کودکی

عکس قدیمی از دمت و مادرش

در سال ۲۰۱۷ با برند “گارنیر” (Garnier) و در سال ۲۰۱۹ نیز با برند ورزشی نایکی ” Nike” قرارداد امضا کرد. در نوامبر سال ۲۰۱۹ به عنوان سفیر تبلیغاتی برند “پنتین” (Pantene) ترکیه انتخاب شد.

فیلم ها و سریال های دمت اوزدمیر

دمت اوزدمیر در سال ۲۰۱۳ در نقش آیلین در سریال تلویزیونی “یه راز بهت می گم” (Sana Bir Sir Verecegim)برای اولین بار برای یک مجموعه تلویزیونی جلو دوربین رفت و یک سال بعد در بیوگرافی دمت اوزدمیرمی خوانیم که او  توانست در نقش آلیا در سریال شناخته شده “سعید و شورا” (Kurt Seyit ve Sura) ظاهرشود. در این مجموعه که از شبکه استار تی وی ترکیه پخش می شد دمت با چهره های معروف ترک نظیرکیوانچ تاتلیتوغ، فرح زینب عبدلله و فحریه اوجن و بسیاری دیگر همبازی بود.

در سال ۲۰۱۵ فرصت حضور در یکی از معروف ترین سریال هایش به نام “بوی توت فرنگی”(Çilek Kokusu) را پیدا کرد و به گزارش پرشین وی نقش آسلی را در مقابل بازیگر معروف یوسفچیم ایفا کرد که نقش بوراک را به عهده داشت. در همین سال در فیلم سینمایی “روی حرفت بمان”(Tut Sözünü) ظاهر شد.

اوزدمیر و یوسف چیم

یوسف چیم و دمت اوزدمیر در نمایی از سریال بوی توت فرنگی

طبق بیوگرافی دمت اوزدمیر این بایگر در سال ۲۰۱۶ در قالب شخصیت لاله ینیلمز در مجموعه “اتاقشماره ۳۰۹” در شبکه فاکس تی وی ظاهر شد و نقش مقابل فورکان پالالی را ایفا کرد که در این سریالنقش اونور را داشت. یک سال بعد در سال ۲۰۱۷ در دومین فیلم سینمایی خود به نام “با چه کسی می رقصی”(Sen Kiminle Dans Ediyorsun) در نقش آیسل جلو دوربین رفت.

نقش آفرینی در سریال پرنده سحرخیز

حضور در سریال تلویزیونی “پرنده سحرخیز” (Erkenci Kuş) در سال ۲۰۱۸ نیز از دیگر سریال های موفقو شناخته شده این بازیگر است که به گزارش پرشین وی با بازیگر معروف ترک جان یامان همبازی شد.دمت در این مجموعه که تا سال ۲۰۱۹ ادامه داشت و از شبکه استار تی وی در طی یک فصل ۵۱ قسمتیپخش می شد نقش شخصیت صنم آیدین را ایفا می کرد.

پرنده سحرخیز از سریال های موفق کمدی است که در مراسم های مختلف کاندید دریافت جایزه شد وبرخی از آنها را نیز از آن خود کرد. مطابق با بیوگرافی دمت اوزدمیر ، از جمله در مراسم اهدای جوایزMurex D’Or در سال ۲۰۱۹، دو بازیگر اصلی یعنی دمت اوزدمیر و جان یامان توانستند جایزه بهترینبازیگر زن خارجی و بهترین بازیگر مرد خارجی را کسب کنند.

سریال خانه تو سرنوشت توست

دمت اوزدمیر و ابراهیم چلیکول

علاوه بر این در مراسم اهدای جوایز پروانه طلایی در سال ۲۰۱۸ نیز به عنوان بهترین سریال کمدی عاشقانهانتخاب شد و اوزدمیر و یامان به ترتیب جوایز بهترین بازیگر زن و مرد کمدی را از آن خود کردند. آنها در سال۲۰۱۹ نیز در مراسم”ستاره طلایی” (گلدن استار) جایزه بهترین بازیگر زن و بهترین بازیگر مرد سریال هایتلویزیونی را نیز دریافت کردند.

در سال ۲۰۱۹ در قالب شخصیت زینب در مجموعه تلویزیونی مشهور “خانه تو سرنوشت توست”(Doğduğun Ev Kaderindir) ظاهر شد. پخش این سریال همچنان ادامه دارد و اوزدمیر نقش مقابلبازیگر معروف ترک ابراهیم چلیکول را ایفا می کند.

بیوگرافی دمت اوزدمیر و زندگی شخصی

دمت اوزدمیر در سال ۲۰۱۵ پس از آشنایی با همبازی اش یوسف چیم در سریال “بوی توت فرنگی” بااو رابطه داشت ولی از هم جدا شدند. در سال ۲۰۱۸ او با سچکین اوزدمیر بازیگر ترک آشنا شد که البتهدر مدت زمان کوتاهی به جدایی رسید.

نامزد سابق بازیگر ترک

دمت اوزدمیر و نامزد سابقش سچکین اوزدمیر

در سال ۲۰۱۹ رابطه او با وکیل و بازیگر معروف ترک جان یامان (همبازی اش در سریال پرنده سحرخیز)بر سر زبان ها افتاد. بازیگر سرشناس ترک که برای سریال هایی نظیر آقای اشتباه، ماه کامل ، دلدادگی و…. شناخته شده است. وقتی دوبرام اوزلریچ روزنامه نگار ترکیه ای افشا کرد که آن دو حتی در طولفیلمبرداری سریال نیز باهم رابطه داشتند، هواداران آن دو را سورپریز کرد. این روزنامه نگار حتی اظهارداشت این دو بازیگر تا مرز ازدواج هم پیش رفتند تا اینکه یامان به اوزدمیر خیانت کرد و با زنان دیگریرابطه پیدا کرد و همین امر دمت اوزدمیر را از ازدواج با وی پشیمان کرد.

در ادامه بیوگرافی دمت اوزدمیر می خوانیم اوزلریچ روزنامه نگار مذکور، مدعی شد دو عاشق سریالپرنده سحرخیز قصد نامزدی داشتند ولی دمت نتوانست جان یامان را برای خیانت ببخشد و به گزارشپرشین وی در نتیجه داشتن یک رابطه با ثبات و توام با تعهد را به ادامه رابطه با وی ترجیح داد.

بیوگرافی دمت اوزدمیر

دمت اوزدمیر در کنار نامزد سابق و همکارش جان یامان

علاقه مندی های دمت اوزدمیر

دمت در مصاحبه ای گفته بود در بین فیلم ها و سریال هایی که بازی کرده، سریال فانتزی “یه راز بهتمی گم” را که در آن نقش دختری با نیروی کنترل برق را ایفا می کرد را از همه بیشتر دوست دارد.همچنین بازیگران هالیوودی جانی دپ و جولیا رابرتز و بازیگران ترک کیوانچ تاتلیتوغ و چکین تکیندوراز بازیگران محبوب او هستند. به گزارش پرشین وی مایلی سایرس نیز خواننده مورد علاقه اوست ودر بین غذاها و خوراکی ها نیز غذاهای فست فود و شکلات را دوست دارد. مقصد مورد علاقه او برایسفر، شهر بودروم – ترکیه است و از بین رنگ ها نیز بنفش و صورتی را دوست دارد. سرگرمی هایمحبوب او نیز رقص و خواندن کتاب است و به تماشای سریال تلویزیونی “بازی تاج و تخت” نیز علاقمنداست.

دمت اوزدمیر در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز فعال است و معمولا تصاویری از سلفی های خود، گربهخانگی اش و یا تبلیغات خود برای برند پنتن را با فالوورهایش که درحال حاضر به بیش از ده میلیون وسیصد هزار نفر رسیده به اشتراک می گذارد. همچنین در حساب کاربری او پست های متعددی که حاکیاز همدردی او با کودکان سوری گرفتار جنک است بسیار به چشم می خورد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...