رفتن به مطلب

کتاب مرگ غم‌انگیز پسرک صدفی اثر تیم برتون


Flare
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

کتاب مرگ غم‌انگیز پسرک صدفی اثر تیم برتون

طنز به کار رفته در این کتاب به طرف کمدی سیاه متمایل است و درون مایه‌ی این کتاب، نشان دادن رنج به زبان طنز است و فکر می‌کنم طنازی واقعی هم بیشتر به همین شبیه باشد. این کتاب مصور است و تصویرسازی‌های آن هم توسط نویسنده‌ی آن یعنی تیم برتون انجام شده است و یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های دنیاست و نه تنها در سایت گودریدز بلکه در آمازون و سایر سایت‌ها هم امتیازی نزدیک به ۵ یعنی عالی‌ترین امتیاز ممکن را گرفته است.

حال و هوای این کتاب هم مانند بقیه‌ی کارهای تیم برتون فانتزی سیاه است و مدام حول موضوع مرگ می‌گردد. تیم برتون نویسنده‌ی این مجموعه، کارگردان برجسته‌ای است که انیمیشن‌های و فیلم‌های زیادی را در همین ژانر فانتزی سیاه ساخته است و همگی همین درون مایه را دارند و این کتاب به عروس مردگان و کابوس قبل از کریسمس او شبیه است و اصلا مناسب کودکان نیست. فضای این کتاب تلفیقی از فانتزی سیاه برتون و طنز شل سیلوراستاین است و نتیجه‌ی طنز و وحشت، و حال و هوای هالوین غربی‌ها را دارد. البته اگر از آن دسته آدم‌هایی هستید که نمی‌توانند طنز سیاه و رنج آور را درک کنند و به قولی به چشمان مرگ نگاه کنند و قهقهه بزنند،  بهتر است اصلا سراغ این کتاب نروید چون با خواندن آن صرفا حفره‌هایی دردناک درون قلبتان ایجاد خواهد شد و تا ابد تصویر پسر صدفی و شخصیت‌های شوربخت دیگر این کتاب -که اکثرا پسربچه‌هایی هستند که طرد شده و آسیب‌دیده هستند- در ذهنتان جا خواهد ماند.

احسان نوروزی این کتاب را ترجمه کرده است و نشر فخیم حرفه‌ی هنرمند (هم احسان نوروزی و هم حرفه هنرمند را به شدت قبول دارم) این کتاب را به چاپ رسانده است.

  • لایک 1

جام خود را خالی کنید تا پر شود؛ تمامیت شما را فاسد خواهد کرد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...