رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

معرفی انیمیشن بدنم را گم کردم (I Lost My Body)

اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

بهترین انیمیشن های تاریخ سینما بهترین انیمیشن های تاریخ سینما

انیمیشن بدنم را گم کردم (I Lost My Body)

• کارگردان: ژرمی کلاپین (Jérémy Clapin)
  • صداپیشگان: حکیم فاریس (Hakim Faris)، ویکتور دوبوآ (Victoire du Bois)
  • امتیازات: آی‌ام‌دی‌بی: 7.6 | متاکریتیک: 81 | راتن‌تومیتوز: 96%

همیشه انیمیشن‌ها برای کودکان ساخته نمی‌شوند و انیمیشن بدنم را گم کردم، یکی از بهترین مثال‌ها برای چنین آثاری است که با وجود مخاطبین بزرگسالش، کیفیت و ارزش بالایی دارد. این انیمیشن فرانسوی داستانی عجیب و غریب و شگفت‌انگیز دارد که به واسطه آن لحظاتی رویاگونه و حتی وهم‌آلود به وجود می‌آورد. ماجرای انیمیشن درباره‌ی دستی است که قصد دارد بدن خود را در شهر بزرگ پاریس پیدا کند. ما ماجراها و چالش‌های این دست تنها را دنبال می‌کنیم و در عین حال با استفاده از تکنیک فلش‌بک، داستان زندگی صاحب دست را هم بررسی می‌کنیم که کودکی و نوجوانی سختی را تجربه کرده است.

با وجود انیمیشن دوبعدی این اثر، طراحی کار کاملاً دقیق انجام گرفته و به هیچ‌وجه سعی در ساده کردن تصاویر در آن انجام نگرفته است. فضاهای بصری به خوبی در آن کار شده‌اند و یکی از بهترین انیمیشن‌های دوبعدی یک دهه اخیر از نظر تکنیکی را می‌توان همین اثر دانست. درباره‌ی داستان هم که حرفی برای گفتن نمانده و همان ایده اولیه‌ی روایت داستانی با استفاده از یک دست جداشده از بدنش، یکی از جذاب‌ترین طرح‌های داستانی شکل گرفته است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...