رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

بیوگرافی و عکس های سمیرا مخملباف کارگردان ایرانی

nina4011
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

بیوگرافی و عکس های سمیرا مخملباف کارگردان ایرانی

مجموعه: هنر و هنرمند

فیلم سیب سمیرا مخملباف, پدر سمیرا مخملباف, سمیرا مخملباف و همسرش

سمیرا مخملباف کارگردان جوان و خوش آتیه

حواشی، زندگی شخصی و عکسهای سمیرا مخملباف

سمیرا مخملباف متولد 15 فوریه 1980، یک بانوی فیلمساز و فیلمنامه نویس ایرانی است. وی دختر محسن مخملباف ، کارگردان و فیلم نامه نویس مشهور می باشد. سمیرا مخملباف بخشی از موج نو ایرانی محسوب می شود. در ادامه با هم نگاهی خواهیم داشت به زندگی و سوابق این بانوی هنرمند؛ پس با ما همراه باشید.

چکیده ای از بیوگرافی سمیرا مخملباف

نام:سمیرا مخملباف

متولد : 15 فوریه 1980

محل تولد : تهران

حرفه : کارگردان، دستیار کارگردان و نویسنده

سالهای فعالیت : 1378- تاکنون

والدین: محسن مخملباف، فاطمه مشکینی

بیوگرافی سمیرا مخملباف

سمیرا مخملباف در 15 فوریه 1980 در تهران متولد شد. وی فرزند فیلمساز معروف، محسن مخملباف می باشد.

محسن مخملباف با فاطمه مشکینی ازدواج کرد که سه فرزند آنها - سمیرا (یا زینب ، متولد 1980) ، میثم (یا ایوب ، متولد 1981) و حنا (یا خاطره ، متولد 1988) را به دنیا آورد.

محسن مخملباف در مصاحبه ای می گوید: ((وقتی سازمان های سیاسی را ترک کردم و به رادیو رفتم ، فاطمه با من آمد. من برنامه نویسی کردم و او گوینده شد. وقتی سمیرا متولد شد ، او را با خود به ایستگاه رادیویی می بردیم. ما کار می کردیم و او همیشه با یکی از ما بود.)) 

سمیرا مخملباف اینستاگرام, سمیرا مخملباف تخته سیاه, فیلمهای سمیرا مخملباف

سمیرا مخملباف یکی از نوابغ هنر سینما می باشد

کودکی و جوانی سمیرا مخملباف

سمیرا مخملباف در کودکی به پدرش در مجموعه فیلم هایش پیوست و پس از آن ، همواره ویرایش های پدرش را با دقت تماشا می کرد. سمیرا مخملباف در بیوگرافی رسمی خود ، اظهار داشت که اولین بار در هفت سالگی اش بود که به سینما علاقه پیدا کرد. وی اظهار داشت عشق او به صنعت سینما به هنگامی بر می گردد که در فیلم دوچرخه سوار پدرش در سال 1987 ایفای نقش کرد. 

سمیرا مخملباف در چهارده سالگی دبیرستان را رها کرد و به مدت پنج سال در سینمای فیلم مخملباف سینما خواند. وی در بیست سالگی ، در رشته روانشناسی و حقوق در دانشگاه روهمپتون لندن تحصیل کرد. 

اولین فیلم سمیرا مخملباف : سیب

سمیرا مخملباف در 17 سالگی پس از کارگردانی دو محصول ویدئویی ، کارگردانی اولین فیلم بلند خود را با نام La Pomme (سیب) آغاز کرد. وی این فیلم را در جشنواره فیلم کَن ارائه کرد. 

عکس های سمیرا مخملباف, بیوگرافی و عکس های سمیرا مخملباف, عکسهای سمیرا مخملباف

فیلم سیب اولین فیلم سمیرا مخملباف است

سمیرا مخملباف در مصاحبه ای در جشنواره فیلم لندن در سال 1998 اظهار داشت که احساس می کند فیلم سیب وجود خود را مدیون شرایط جدید و تغییر جو حاکم بر ایران در دوران ریاست جمهوری خاتمی است. فیلم سیب در مدت دو سال به بیش از 100 جشنواره بین المللی فیلم دعوت شد. این فیلم جذاب در طول این مدت در بیش از 30 کشور به نمایش درآمد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...