رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

«کشتن مرغ مقلد» اثر هارپر لی


Flare
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

  • مدیر آگهی

«کشتن مرغ مقلد» یا «کشتن مرغ مینا» (به انگلیسی: To Kill a Mockingbird) نام رمانی از هارپر لی، نویسنده آمریکایی در سال 1960 میلادی است. وی برای نوشتن این رمان در سال 1964 میلادی، جایزه پولیتزر را به دست آورد. از زمان اولین انتشار تاکنون، بیش از 40 میلیون نسخه از این کتاب به فروش رفته و به بیش از 40 زبان بین‌المللی ترجمه شده است.

تیراژ نخستین چاپ رمان کشتن مرغ مقلد 5 هزار نسخه بود. فیلمی نیز به کارگردانی رابرت مالیگن محصول در سال 1962 براساس این رمان تولید شده است.

1394101212093068968311610.jpg

«برو نگهبان بگمار» اثر هارپر لی

انتشار کتاب جدیدی از خالق «کشتن مرغ مقلد» بازار کتاب را دوباره پررونق کرد. «برو نگهبان بگمار» کتاب تازه یافته شده‌ای از هارپر لی است که تیرماه امسال روانه بازار کتاب شد و از همان ابتدا آمار فروش کتاب در آمازون را دستخوش تغییر کرد. «برو نگهبان بگمار»، که رکورد «هری پاتر» را در پیش‌فروش سایت آمازون شکست، 50 سال پیش نوشته شده بود، اما بنا بر دلایلی چاپ نشد اما پس از مرگ خواهر «لی» نسخه اصلی آن پیدا شده است.

پیش از این گمان می‌رفت «کشتن مرغ مقلد» تنها اثر «هارپر لی» بوده باشد، اما با اعلام انتشار جلد دوم، علاقه‌مندان به کتاب برای خواندن آن روزشماری کرده بودند. «تونجا کارتر»، وکیل این نویسنده مطرح انگلیسی مدعی شده است که طی هفته گذشته کتاب دیگر نوشته «لی» را یافته است. وی اظهار کرده است که در صندوق امانات «آلاباما»، شهر زادگاه «لی» که وی به طور تصادفی نسخه اصلی «نگهبان را بگمار» را پیدا کرده است، دو نوشته دیگر وجود دارد که خوانده نشده بودند.

139410121213251168311910.jpg

«کارتر» ادامه داد: یکی از این نوشته‌ها نسخه اصلی 300 صفحه‌ای «کشتن مرغ مقلد» است که در سال 1961 از سوی ناشر آن از طریق پست برای «لی» ارسال شده اما هیچ‌گاه از پاکت بیرون آورده نشده است.

نشریه «دیلی تلگراف» نیز به مناسبت انتشار «برو نگهبان بگمار» به 10 مورد از ویژگی‌ها و موارد مهم پیرامونی این کتاب پرداخته است که برخی از آنها به این شرح است:

1- «برو نگهبان بگمار» در اصل پیش‌نویسی برای «کشتن مرغ مقلد» بوده است.

«لی» فصل نخست این کتاب را 50 سال پیش برای ناشری می‌فرستد. آن گونه که خود وی توضیح داده است، فصل نخست به نوعی بازنگری «اسکات»، شخصیت دختر وکیل داستان به وقایع دوران کودکی است و از همین رو ناشر پیشنهاد می‌کند که به جای این رمان، داستانی از نگاه کودکی‌های «اسکات» بنویسد که نتیجه آن «کشتن مرغ مقلد» بود.

2 – این کتاب پس از مرگ خواهر «لی» کشف شد.

3 – در «برو نگهبان بگمار»، با بزرگ‌سالی «اسکات» مواجه هستیم؛ هر چند او به همان چابکی و سرخوشی داستان «کشتن مرغ مقلد» است.

  • لایک 1
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...