رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

جایزه‌ی ملی کتاب


Flare
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

  • مدیر آگهی

جایزه ملی کتاب

جوایز ملی کتاب (National Book Awards) مجموعه‌ای از جوایز سالانه است که به بهترین آثار ادبی ایالات متحده تعلق می‌گیرد. در مراسم اهدای جایزه‌ی ملی کتاب که هر ساله در ماه نوامبر برگزار می‌شود، بنیاد ملی کتاب جوایز ملی کتاب به همراه دو جایزه با عنوان «تقدیر از یک عمر فعالیت ادبی» را به نویسندگان برگزیده اهدا می‌کند.

اولین دوره اهدای این جایزه در سال ۱۹۵۰ بود که ناشران، منتقدان، ویراستاران و نویسندگان در هتل والدورف-آستوریا در نیویورک گرد هم جمع شدند تا مراسم اهدای اولین جایزه‌ی ملی کتاب را در کنار هم جشن بگیرند.

جوایز ملی کتاب در واقع در سال ۱۹۳۶ توسط انجمن کتاب‌فروشان آمریکا تأسیس شد که در طول جنگ جهانی دوم برای مدتی رها شد و سپس توسط سه سازمان فعال در حوزه‌ی نشر آثار ادبی در سال ۱۹۵۰ دوباره راه‌اندازی شد. در حال حاضر این جایزه به کتاب‌هایی که در طول یک سال منتهی به مراسم اهدای جایزه و توسط نویسندگان آمریکایی در ایالات متحده منتشر شده‌اند، تعلق می‌گیرد.

بنیاد غیرانتفاعی کتاب ملی در سال ۱۹۸۸ برای مدیریت و بهبود وضعیت جوایز ملی کتاب و ورود به حوزه‌های دیگر مثل آموزش و سوادآموزی تأسیس شد. مأموریت این بنیاد شناسایی و تقدیر از بهترین آثار ادبی در آمریکا، گسترش مخاطبان آثار ادبی و اطمینان از جایگاه برجسته کتاب در فرهنگ و سبک زندگی آمریکایی است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...