رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

طرز تهیه رولت ساندویچ گوشت ترکی


nina4011
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

مواد لازم:

 
iconfs201.png
6 عدد
 
%D8%B7%D8%B1%D8%B2-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D8%B1%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%DB%8C%DA%86-%DA%AF%D9%88%D8%B4%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C
نیم کیلو
 
iconfs1426.png
مقدار کافی
 
%D8%B7%D8%B1%D8%B2-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D8%B1%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%DB%8C%DA%86-%DA%AF%D9%88%D8%B4%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C
مقدار کافی
 
iconfs2094.png
1 لیوان
   
iconfs56.png
1 عدد
 
iconfs101.png
1 استکان
 
iconfs28.png
2 حبه
 
iconfs111.png
1 قاشق غذاخوری
 
iconfs286.png
یک و نیم قاشق غذاخوری
 
iconfs99.png
1 لیوان
 
iconfs1763.png
1 قاشق غذاخوری
 
iconfs287.png
مقدار کافی
 
iconfs193.png
2 قاشق غذاخوری
 

طرز تهیه و دستور پخت:

 

با سلام خدمت مامی فودی های عزیز در بین غذاهای بین المللی یکی از پر طرفدارترین آنها غذاهای ترکی هستند که در مدلها و مزه های مختلفی و به صورتهای مختلفی درست می شوند. تنوع غذاهای ترکی بسیار زیاد است و در نتیجه با یادگیری درست کردن این غذاها انتخابهای زیادی را خواهیم داشت و می توانیم با طعم غذاهای خارجی و مزه های جدید آشنا شویم و تنوع ایجاد کرده و از روزمرگی پخت غذاهای تکراری نجات پیدا کنیم و هم هیجان بیشتری برای آشپزی داشته باشیم و هم خانواده و بخصوص بچه ها را راضی نگه داریم.

در بین این همه غذاهای مختلف ترکی در این مطلب طرز تهیه یک غذای خوشمزه ترکی را که با گوشت لخم درست می شود و به شکل رولهای باریک است را برایتان می نویسم تا آن را در منزل درست کرده و برای شام و یا بعنوان فینگر فود استفاده کنید. این غذا شامل مواد اولیه نان لواش و نمک و فلفل و زردچوبه و پیاز و کره و رب گوجه فرنگی و گوشت لخم و آب و ماست و آرد و پاپریکا و روغن مایع و گوجه فرنگی و سیر و شیر و سس خردل است را برایتان می نویسم تا آن را در منزل درست کرده و میل کنید.

مرحله اول تهیه رولت ساندویچ گوشت ترکی:

ابتدا و برای شروع کار نیم کیلو گوشت لخم  گوسفندی را شسته و آن را به صورت خیلی ریز و نگینی خرد می کنیم. سپس داخل یک تابه مقداری روغن مایع می ریزیم و تابه را روی گاز می گذاریم و وقتی روغن داغ شد گوشتهای خرد شده را داخل تابه می ریزیم و انها را در تابه کمی تفت می دهیم تا رنگ آن تغییر کند. سپس 1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی را داخل تابه می ریزیم و آن را در تابه تفت می دهیم تا رنگ رب باز شود و بوی خامی رب کم شود.

رولت ساندویچ گوشت ترکی

مرحله دوم تهیه رولت ساندویچ گوشت ترکی:

سپس برای اینکه گوشت ما مغز پخت شود مقدار 1 لیوان آب داخل تابه می ریزیم و درب تابه را بسته و زیر شعله را ملایم می کنیم و منتظر می شویم تا گوشت داخل تابه خوب بپزد و آب داخل تابه کشیده شود. ضمنا در همین مرحله مقدار کافی نمک و فلفل و زردچوبه و پاپریکا برای مزه دار شدن داخل تابه اضافه کرده و منتظر می شویم تا آب داخل تابه کشیده شده و گوشتها مغز پخت شوند.

مرحله سوم تهیه رولت ساندویچ گوشت ترکی:

در ادامه سراغ آماده کردن مواد داخلی این غذا می رویم و 1 عدد پیاز را شسته و ان را پوست می کنیم و به صورت خلالی خرد می کنیم. سپس 2 عدد گوجه فرنگی را شسته و انها را به صورت ریز و نگینی خرد می کنیم. 2 حبه سیر را نیز پوست کنده و آن را به صورت خیلی ریز خرد می کنیم.

مرحله چهارم تهیه رولت ساندویچ گوشت ترکی:

در ادامه سس بشامل را برای ریختن روی رولت ها تهیه می کنیم و برای این منظور 1 قاشق غذاخوری کره را داخل یک طرف می ریزیم و ظرف را روی گاز می گذاریم تا کره آب شود و به آن یک و نیم قاشق غذاخوری ارد اضافه می کنیم و ارد را با کره مخلوط می کنیم و در ادامه 1 لیوان شیر را با مواد قاطی می کنیم و مواد داخل تابه را مدام هم می زنیم و منتظر می شویم تا مواد ما بجوشد و غلیظ شود. سپس وقتی غلظت مواد مناسب شد مقداری نمک و فلفل به آن اضافه می کنیم و زیر گاز را خاموش می کنیم.

رولت ساندویچ گوشت ترکی

مرحله پنجم تهیه رولت ساندویچ گوشت ترکی:

در ادامه یک عدد نان لواش را برداشته و از مواد گوشتی در وسط نان می ریزیم و مقداری روی آن برای خوشمزه شدن گوجه فرنگی خرد شده و پیاز خرد شده می ریزیم و سس خردل همراه با مقداری ماست روی نان می ریزیم. سپس ساندویچ ها را بسته و آنها را رول می کنیم.

مرحله ششم تهیه رولت ساندویچ گوشت ترکی:

در ادامه نانها را به صورت فواصل متوسط برش می زنیم و از سس بشامل تهیه شده روی رولت ها می ریزیم. اکنون رولت ساندویچ گوشت ترکی ما آماده است. آن را در ظرف مناسبی می گذاریم و این غذای خوشمزه را تهیه کرده و برای وعده غذایی شام میل کنید.

رولت ساندویچ گوشت ترکی

 
author نویسنده: نگار شاهرخی
 
تاریخ انتشار تاریخ انتشار: یکشنبه 1400/04/27 - 21:00:00
 
گروه دستور غذا گروه: غذای اصلی
 
زیرگروه دستور غذا زیرگروه: غذاهای خارجی
 
تعداد بازدید بازدید: 688
 
تعداد نظرها star-fill.pngstar-fill.pngstar-fill.pngstar-fill.pngstar-fill.png 5.0 از 1 نظر
 
زمان آماده سازی زمان آماده سازی: 60 دقیقه
 
زمان پخت زمان پخت: 15 دقیقه
 
روش آشپزی روش آشپزی: پختن
 
مهارت آشپز مهارت آشپز: متوسط
 
وعده غذایی وعده غذایی: شام
 
مناسب برای مناسب برای: 6 نفر
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...