رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

طرز تهیه تیکا مرغ ماسالا با تاکو


nina4011
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

مواد لازم:

 
iconfs264.png
4 عدد
 
iconfs2531.png
1/2 فنجان
 
iconfs28.png
2 حبه
 
iconfs133.png
3 سانت
 
iconfs242.png
1 قاشق غذاخوری
 
iconfs2740.png
1/2 قاشق چای خوری
 
iconfs418.png
1 قاشق چای خوری
 
iconfs125.png
1 قاشق چایخوری
 
iconfs287.png
1 قاشق چایخوری
 
iconfs7.png
1/2 قاشق چای خوری
 
iconfs77.png
1/2 قاشق چای خوری
 
iconfs127.png
1/2 قاشق چای خوری
 
iconfs6.png
1/2 قاشق چای خوری
 
iconfs372.png
1/8 قاشق چایخوری
 
iconfs8.png
2 قاشق غذاخوری
     
iconfs187.png
1/3 از یک خیار
 
iconfs2531.png
3/4 فنجان
 
iconfs384.png
6 برگ
 
iconfs141.png
1 عدد
 
iconfs28.png
1حبه
 
iconfs49.png
1 قاشق چایخوری
 
iconfs101.png
3/4 فنجان
 
iconfs19.png
4 عدد
 

طرز تهیه و دستور پخت:

 

غذاهای هندی واقعا خوشمزه و خوش عطر است و بخاطر تنوع ادویه ایی طعم ها در هم کاملا ادغام شده است  و اگر دوست دارید از غذاهای هندی بچشید فقط کافیه که  ادویه ها را بدلخواه کم و یا زیاد کنید. ماریناد خود را از ابتدا درست می کنیم. نیازی به آسیاب یا مخلوط شدن نیست - فقط ادویه های پودر شده خود را با ماست ، سیر و زنجبیل مخلوط کنید و اگرتند دوست دارید - فقط  فلفل قرمز بیشتری اضافه کنید. 

تیکا

مرحله اول تهیه تیکا مرغ ماسالا با تاکو

این غذا شامل مرغ ، سالاد و سس نعناعی است که هرکدام به تنهایی خوشمزه است اول تمام مواد را جداگانه آماده کنید و روی پیشخوان کنار دستتان آماده کنید. برای تیکتا مرغ شما به گوشت مرغ فیله شده نیاز دارید ،چهار عدد سینه مرغ را به تکه های لقمه ایی مثل جوجه کباب خرد کنید. بعد 1/2 فنجان ماست یونانی پر چرب را در یک کاسه بریزید و دو حبه سیر را پوست گرفته و آن را خرد کنید. سه سانت زنجبیل پوست گرفته و خرد شده و یک قاشق غذاخوری آب لیمو  و 1/2 قاشق چایخوری گرام ماسالا ، یک قاشق چایخوری گشنیز آسیاب شده ، یک قاشق چایخوری زیره ، یک قاشق چایخوری پاپریکا ، 1/2 قاشق چایخوری پودر چیلی یا فلفل ملایم ، 1/2 قاشق چایخوری زردچوبه ، 1/2 قاشق چایخوری فلفل سیاه تازه آسیاب شده ، 1/2 قاشق چایخوری نمک ،1/8 قاشق چایخوری دارچین آسیاب شده و دو قاشق غذاخوری روغن 

تیکا مرغ

مرحله دوم تهیه تیکا مرغ ماسالا با تاکو

در ابتدا اول چهار عدد سینه مرغ را به تکه های لقمه ایی مثل جوجه کباب خرد کنید و توی یک کاسه بریزید و بعد به ترتیب ماست یونانی پر چرب را به مرغ اضافه و دو حبه سیر و سه سانت زنجبیل و آب لیمو  و گرام ماسالا ، تخم گشنیز آسیاب شده ،  زیره ، پاپریکا ،پودر چیلی یا فلفل ملایم ، زردچوبه ، فلفل سیاه تازه آسیاب شده ، نمک ، دارچین آسیاب شده را هم اضافه و خوب با هم ترکیب کنید تا تمام گوشت مرغ به این ترکیب آغشته شود. بعد درب ظرف را با یک نایلون پلاستیکی بپوشانید و بگذارید تا در یخچال به مدت 2-3 ساعت (تا یک شب) مخلوط شود. مرغ مزه دار شده را از یخچال خارج کنید. شما براحتی میتوانید این غذا را توی سینی فر بچینید و در فر از قبل گرم شده قرار داده تا پخته و کباب شود و یا آن را گریل و یا توی ماهی تابه آن را تفت دهید. سعی کنید مطمئن شوید که به هم نچسبیده اندو با فاصله چیده شده است و با دو قاشق غذا خوری روغن روی مرغ ها را با چرب کنید و 5-6 دقیقه در فر قرار دهید تا شروع به بریان شدن کند. گوشت ها را برگردانید و 3-4 دقیقه بیشتر بپزید و در حالی که مرغ در حال پخت است ،

تیکا مرغ ماسالا

 مرحله سوم تهیه تیکا مرغ ماسالا با تاکو

بعد سالسا را آماده کنید تا مرغ ها پخته و آماده میشود ، برای سالسا پنج عددگوجه فرنگی کوچک را دانه های آن را خارج کرده و نگینی خرد کنید و در یک کاسه بریزید و بعد یک پیاز قرمز کوچک را هم ریز خرد کنید و 1/3 از یک خیار را هم خرد کرده و به ترکیب توی کاسه اضافه و خوب هم ترکیب کنید.

تیکا با تاکو

 مرحله چهارم تهیه تیکا مرغ ماسالا با تاکو

بعد سس ماست نعناع درست کنید. 3/4 فنجان ماست پر چرب را در یک کاسه کوچک قرار دهید. 6 برگ نعناع را نگینی خرد کرده و به همراه پوست رنده یک شده لیمو ، 1/2 از آب یک لیمو ، 1 حبه سیر ، کمی نمک و 1 قاشق چایخوری شکر به ماست اضافه کنید و با هم خوب مخلوط کنید.

تیکا مرغ ماسالا

مرحله پنجم تهیه تیکا مرغ ماسالا با تاکو

اکنون زمان جمع آوری تاکوهای مرغ است. 4 نان معمولی یا 8 مینی نان را روی هر کدام یک قاشق غذاخوری از سس ماست را روی نان های بمالید. مرغ پخته شده را بین نان ها تقسیم کنید و روی آن را مقداری سالسا و دوباره سس ماست بیشتر و چند برگ گشنیز خرد شده قرار دهید و بلافاصله آن را میتوانید سرو کنید.

تیکا مرغ ماسالا با تاکو

 
author نویسنده: شیرین میرکرمی
 
تاریخ انتشار تاریخ انتشار: چهارشنبه 1400/08/26 - 11:00:00
 
گروه دستور غذا گروه: غذای اصلی
 
زیرگروه دستور غذا زیرگروه: غذاهای خارجی
 
تعداد بازدید بازدید: 534
 
تعداد نظرها star-fill.pngstar-fill.pngstar-fill.pngstar-fill.pngstar-empty.png 4.5 از 4 نظر
 
زمان آماده سازی زمان آماده سازی: 10 دقیقه
 
زمان پخت زمان پخت: 20 دقیقه
 
روش آشپزی روش آشپزی: کباب کردن در فر
 
مهارت آشپز مهارت آشپز: متوسط
 
وعده غذایی وعده غذایی: ناهار
 
مناسب برای مناسب برای: 4 نفر
  • لایک 1
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...