رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

معرفی کتاب رومئو و ژولیت


Mahsabp4
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

  • مدیر آگهی

0014292_-_550_96ce.jpeg

رومئو و ژولیت یکی از نمایشنامه‌های بسیار مورد توجه در تمامی دوران بوده و می‌توان اذعان داشت که کمتر کسی پیدا می‌شود که نام شکسپیر، رومئو و ژولیه و یا هملت را نشنیده و با سایر آثار این نویسنده و هنرمند برجسته انگلیس آشنا نباشد.
بر اساس گمانه زنی‌های انجام شده از دلایل موجود در خود داستان، برخی بر این اعتقاد هستند که نمایشنامه رومئو و ژولیت در سال ۱۵۹۱ نوشته شده، اما چیزی که بدون شک مورد تأیید همه می‌باشد این است که طولی نکشیده تا این اثر به عنوان یک شاهکار مورد بررسی و مطالعه بسیاری از علاقه مندان قرار گرفته و تجلی این شاهکار در کارهای هنری گوناگون به طور شفاف قابل رویت می باشد.
این توجه منجر به انجام تحقیقات زیادی در خصوص جنبه‌های مختلف نمایشنامه رومئو و ژولیت گردیده، که تحقیقاتی در خصوص شامل یافتن منشأ اصلی داستان، بررسی درونمایه و مضامین به کار رفته در داستان و همچنین بررسی آثار تأثیر پذیرفته از نمایشنامه رومئو و ژولیت می‌باشد.
با مطالعه تحقیقات صورت گرفته در زمینه نمایشنامه رومئو و ژولیت در می‌یابیم که نمونه‌هایی از بخش‌ها و صحنه‌های مختلف آن در داستان‌ها و اشعاری که در طول تاریخ توسط افرادی چون دانته (بهشت گمشده)، افیسیاکا (زنوفون اپیسوس) و اووید (داستان پیراموس و طیسبه) یافت می‌شود. که وجود آنها نه تنها از ارزش این نمایشنامه نمی‌کاهد بلکه مهارت نویسنده را هرچه بیشتر آشکار می‌سازد. چرا که پس از بیان شدن داستان توسط شکسپیر در قالب نمایشنامه رومئو و ژولیت بود که این داستان تبدیل به مهمترین اثر ادبی عاشقانه جهان شد.
محور داستان شکسپیر در نمایشنامه رومئو و ژولیت عشق است، و نویسنده توانسته که با نهایت مهارت داستان خود را بیان و این حس را در مخاطبان خود نیز در طی قرن ها ایجاد کند. این نفوذ تا جایی پیش رفته که کلمه رومئو را به عنوان مترادف عاشق وارد لغتنامه زبان انگلیسی نموده.
اقتباس های بیشماری از اثر جاودانه شکسپیر به عمل آمده که شامل رقص‌های باله، تأاتر، سینما، موسیقی، اپرا می‌شوند. بر اساس آمارهای بدست آمده رومئو و ژولیت به عنوان اولین نمایشنامه‌ای که بیشترین تعداد تأتر و فیلم از آن تهیه شده شناخته می‌شود.
در ادامه برای آشنایی بیشتر با این مایشنامه جاودان خلاصه‌ای از داستان به صورت فیلمی که توسط سایت اسپارک نوت تهیه شده و گروه کتابیسم زیرنویس آن را تهیه کرده به نمایش گذاشته می‌شود.

@مدیر تبلیغات

  • لایک 1

picsart_22-02-27_22-09-21-988_qi9i.png

• او مانند جهنمی که در آتش میوسخت، درد نداشت، او خودِ جهنم بود 🕷‘      شیاطین سرخ

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...