رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

نقد و برسی رمان در راه برمو | Fardis کاربر انجمن نودهشتیا

Fardis
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

نام رمان:در راه برمو

نویسنده: فردیس فرهودی

ژانر: عاشقانه 

هدف: از بچگی علاقه به نوشتن داشتم و دوست دارم با نوشتن از دنیای اطرافم  به دنیای جدیدی برم.

خلاصه :

در پی بودن با تو انتظار ها کشیدم تا به تو برسم!

به بودن هایت عادت و به تپش قلبت معتاد شده بودم و من در راه برمو قدم گذاشته بودم تا دوتایی بدون هیچ هراسی از روی پل فرسوده روزگار قدم برداریم؛ اما، نمیدانستم و نمیدانستی پل فرسوده روزگار توان نگهداری من و تو را کنار هم ندارد و زیر پایمان را خالی کرد...خالی کرد و امید و آرامان هایم از من گرفت و من تنها میان این راه باقی می‌مانم ...

مقدمه:

مات بـرده، گوشی از دستِ سردِ بی جانم رها می‌شود؛ صدای بلندِ برخوردش با زمین هم زمان با شکستن قلبم می‌شود و این سرآغاز پایان یک زندگی است...

ویرایش شده توسط Fardis
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 51
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام عزیزم

تا اینجای رمانت رو که خوندم بی نقص بود و مشکلی نداشت فقط اینکه من هنوز متوجه  حرف هاشون نشدم که اینم با پارت گزاشتنات حل میشه و میفهمم چی به چیه  😍

به طور کلی خیلی خوب بود و منتظر ادامش هستم و همشو میخونم😘

لینک به دیدگاه

عه راستی توی یکی از پارت هات یه غلط املایی هست، جای غورباقه باید مینوشتی قورباغه

لینک به دیدگاه

سلا م عزیزم رمانت واقعاجذب کننده‌است من دوست داشتم فقط کاش پارت گذاری میکردی من گاهی گم میکردم از کجا دارم میخونم..

ویرایش شده توسط Bhreh_rah
لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Snowrita گفته است:

سلام عزیزم

تا اینجای رمانت رو که خوندم بی نقص بود و مشکلی نداشت فقط اینکه من هنوز متوجه  حرف هاشون نشدم که اینم با پارت گزاشتنات حل میشه و میفهمم چی به چیه  😍

به طور کلی خیلی خوب بود و منتظر ادامش هستم و همشو میخونم😘

سلاااام عزیزکم 

مرسی وقت گذاشتی و خوندی مرسی بوس  😍

اولش رو گنگ نوشتم برای همین یکم تو فهمیدنش سردرگم شدددی   پارت بیشتر بذارم متوجه همش میشی 😍💙

لینک به دیدگاه

18 دقیقه قبل، Bhreh_rah گفته است:

سلا م عزیزم رمانت واقعاجذب کننده‌است من دوست داشتم فقط کاش پارت گذاری میکردی من گاهی گم میکردم از کجا دارم میخونم..

سلام عزیزم مرسی از وقتی که براش گذاشتی و خوشحالم دوستش داشتی 😍♥️

میدونی چرا نمیذارم آخه دیدم وقتی پی دی اف میشه   می‌نویسه پارت چندم و گرافیکش رو بهم میریزه☹️

میخوای برات از جایی که لایک کردی فکر کنم خوندی دیگه؟ از همونجا برات دوباره پارت آپلود کردم می‌فرستم نمایت که گم نکنی هوم؟

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Snowrita گفته است:

عه راستی توی یکی از پارت هات یه غلط املایی هست، جای غورباقه باید مینوشتی قورباغه

آخ مرسی بهم گفتی همیشه این دوتا رو قاطی میکنم 

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Fardis گفته است:

سلاااام عزیزکم 

مرسی وقت گذاشتی و خوندی مرسی بوس  😍

اولش رو گنگ نوشتم برای همین یکم تو فهمیدنش سردرگم شدددی   پارت بیشتر بذارم متوجه همش میشی 😍💙

اره گلم، مشتاقم برای خوندنش💓🤝🏼

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Fardis گفته است:

آخ مرسی بهم گفتی همیشه این دوتا رو قاطی میکنم 

یه شب با دوستام پنج ساعت سر این بحث کردیم😐😂😂 اخرش فهمیدیم قورباغه هست

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Snowrita گفته است:

اره گلم، مشتاقم برای خوندنش💓🤝🏼

مرسی گوگووولی🥺🥺

توهم زودی پارت های جدید دلنوشتت رو بذار واقعا خیلی قلمت دوست داشتنی بود عر🥺🥺

2 دقیقه قبل، Snowrita گفته است:

یه شب با دوستام پنج ساعت سر این بحث کردیم😐😂😂 اخرش فهمیدیم قورباغه هست

من نمی‌دونم اون کسی که این کلمه رو انتخاب کرده چرا به فکر ما نبوده که همش سردرگم بشیم با این کلمع 😐🤣

لینک به دیدگاه

7 دقیقه قبل، Fardis گفته است:

مرسی گوگووولی🥺🥺

توهم زودی پارت های جدید دلنوشتت رو بذار واقعا خیلی قلمت دوست داشتنی بود عر🥺🥺

من نمی‌دونم اون کسی که این کلمه رو انتخاب کرده چرا به فکر ما نبوده که همش سردرگم بشیم با این کلمع 😐🤣

چشم عزیزمم🤝🏼😘😍

...

ارهههه ماهم خیلی گیج شده بودیم😂😂

لینک به دیدگاه

43 دقیقه قبل، Fardis گفته است:

سلام عزیزم مرسی از وقتی که براش گذاشتی و خوشحالم دوستش داشتی 😍♥️

میدونی چرا نمیذارم آخه دیدم وقتی پی دی اف میشه   می‌نویسه پارت چندم و گرافیکش رو بهم میریزه☹️

میخوای برات از جایی که لایک کردی فکر کنم خوندی دیگه؟ از همونجا برات دوباره پارت آپلود کردم می‌فرستم نمایت که گم نکنی هوم؟

میتونی تگ کنی!

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، Bhreh_rah گفته است:

میتونی تگ کنی!

باشه 😍♥️

وبراستارمم گفتن باید پارت بندی کنم((:

لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، Fardis گفته است:

باشه 😍♥️

وبراستارمم گفتن باید پارت بندی کنم((:

فداتشم،💚

بعد فکر کنم پی دی افش کنن پارت را حذف کنن

لینک به دیدگاه

4 دقیقه قبل، Bhreh_rah گفته است:

فداتشم،💚

بعد فکر کنم پی دی افش کنن پارت را حذف کنن

نشی ♥️

ایشالله ایشالله خدا از دهنت بشنوه مادر

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

من  تازه شروع به خوندن رمانت کردم😊

قلمت خیلی قشنگه، فضا سازی رمان خوبه 👌 خلاصه رمان رو دوست داشتم فقط با اجازت یه جاهایی که به نظرم نیاز به ویرایش داشت رو بهت می‌گم:

اون‌جا  که نوشته بودی"  به بودن هایت عادت👈 فعل کرد رو حذف کردی و به نظرم باید این فعل رو توی این جمله به کار برد که به این صورت می‌شه: به بودن هایت عادت کرده و به تپش قلبت معتاد شده بودم.

فکر می‌کنم این‌جوری بهتر خونده می‌شه. کمی زمان  افعال نیاز به ویرایش داشت.

مقدمه قشنگ بود 👌😊 می‌تونست یکم طولانی تر باشه.

توی پارت دوم اون‌جا که نوشتی مامان هیچ وقت  کلمه‌ی "با" جایگزین "از" بشه جمله بهتر خونده می‌شه.

مشتاقانه به خوندنش ادامه می‌دم و نظرمو راجع به پارت‌های بعدی هم می‌گم😉

قلمت رو دوست دارم و موفق باشی💙

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، niloofar.h گفته است:

سلام

من  تازه شروع به خوندن رمانت کردم😊

قلمت خیلی قشنگه، فضا سازی رمان خوبه 👌 خلاصه رمان رو دوست داشتم فقط با اجازت یه جاهایی که به نظرم نیاز به ویرایش داشت رو بهت می‌گم:

اون‌جا  که نوشته بودی"  به بودن هایت عادت👈 فعل کرد رو حذف کردی و به نظرم باید این فعل رو توی این جمله به کار برد که به این صورت می‌شه: به بودن هایت عادت کرده و به تپش قلبت معتاد شده بودم.

فکر می‌کنم این‌جوری بهتر خونده می‌شه. کمی زمان  افعال نیاز به ویرایش داشت.

مقدمه قشنگ بود 👌😊 می‌تونست یکم طولانی تر باشه.

توی پارت دوم اون‌جا که نوشتی مامان هیچ وقت  کلمه‌ی "با" جایگزین "از" بشه جمله بهتر خونده می‌شه.

مشتاقانه به خوندنش ادامه می‌دم و نظرمو راجع به پارت‌های بعدی هم می‌گم😉

قلمت رو دوست دارم و موفق باشی💙

سلام عزیزم

واااایییی مرسی عزیزم مرسی حتما میرم درستش میکنم مرسی وقت گذاشتی 💙😍

ویرایش شده توسط Fardis
لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، Fardis گفته است:

سلام عزیزم

واااایییی مرسی عزیزم مرسی حتما میرم درستش میکنم مرسی وقت گذاشتی 💙😍

💙😍

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم 

درمورد اسم رمان کاش توی مقدمه توضیح بدی که برمو کجاست چون قطعا خواننده با خودش فکر میکنه درموردش

درمورد فضا سازی و حس آمیزی باید بگم عالی عمل کردی و خیلی خوب احساس رو القا میکنه متنت 

ادبی نوشتی و  من همیشه رمانای ادبی خسته ام میکنه و نمیتونم بخونم بیشتر از بیست خط ولی رمان تو اصلا اینجوری نبود و باعث میشه آخر هر پارت آدم با خودش بگه خب بعدش چی میشه؟ نه اینکه بگه خب حالا که چی؟ و این به نظرم نقطه قوت رمانته🤩🤩  موفق باشی عزیزم

جز تو یاری نگرفتیم و نخواهیم گرفت💫 بر همان عهد که بودیم، بر آنیم هنوز! 

spacer.png

مانگ🌙 امید، عاشقانه‌ای از جنس واقعیت

♥️ صفحه‌ی نقد مانگ امید

لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، Sarai.Rş گفته است:

سلام عزیزم 

درمورد اسم رمان کاش توی مقدمه توضیح بدی که برمو کجاست چون قطعا خواننده با خودش فکر میکنه درموردش

درمورد فضا سازی و حس آمیزی باید بگم عالی عمل کردی و خیلی خوب احساس رو القا میکنه متنت 

ادبی نوشتی و  من همیشه رمانای ادبی خسته ام میکنه و نمیتونم بخونم بیشتر از بیست خط ولی رمان تو اصلا اینجوری نبود و باعث میشه آخر هر پارت آدم با خودش بگه خب بعدش چی میشه؟ نه اینکه بگه خب حالا که چی؟ و این به نظرم نقطه قوت رمانته🤩🤩  موفق باشی عزیزم

سلاااام

ای وااایییی رقیق شدم بیا منو بیگییییییی🥺

برمو یعنی در راه انتظار ، میدونی انتظار در راه هم عشق هم فهمیدن حقایق پنهانی که این مشکلات رو برای دخترم پیش آورده 😁.

وااااییییی خیلی خوشحالم خیلی خداروشکر فکر نکردی وقتت حروم شده .

مچکرم امیدوارم تا ته بتونم نظرت رو همینجوری نگهدارم 🥲💙😍🤤

لینک به دیدگاه

سلام عزیزم

پارت‌ها رو کامل خوندم  و حالا اومدم نظرم رو بگم😁

موضوع رمان جالبه، خیلی خوبه که به زبان نوشتاری می‌نویسی، رمان حس آمیزی خیلی خوبی داره و فضا سازی عالیه👌

پارت ۱۳ یه  جاهایی نیاز به ویرایش داشت: کلمه‌ی خونه و شونه توی متن به جای زبان نوشتاری به زبان گفتاری نوشته شده بودن .

و خط آخر همین پارت توی جمله‌ی  از آشپزخانه خارج و به سمت پله‌‌های چوبی می‌روم، فعل " می‌شوم"  حذف کردی که به نظرم باید نوشته بشه چون یه جورایی جمله بدون این فعل انگار یه چیزی کم داره!

و در آخر زمان افعال یکمی نیاز به هماهنگی داره مثلا توی این جمله : بلند شده و کنار رگال لباس‌هایم می‌ایستم، شده و می‌ایستم هماهنگ نیستن.

خیلی لذت می‌برم از خوندنش و مشتاقانه ادامه می‌دم.

ببخشید که طولانی شد😅

موفق باشی💙🥰

لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، niloofar.h گفته است:

سلام عزیزم

پارت‌ها رو کامل خوندم  و حالا اومدم نظرم رو بگم😁

موضوع رمان جالبه، خیلی خوبه که به زبان نوشتاری می‌نویسی، رمان حس آمیزی خیلی خوبی داره و فضا سازی عالیه👌

پارت ۱۳ یه  جاهایی نیاز به ویرایش داشت: کلمه‌ی خونه و شونه توی متن به جای زبان نوشتاری به زبان گفتاری نوشته شده بودن .

و خط آخر همین پارت توی جمله‌ی  از آشپزخانه خارج و به سمت پله‌‌های چوبی می‌روم، فعل " می‌شوم"  حذف کردی که به نظرم باید نوشته بشه چون یه جورایی جمله بدون این فعل انگار یه چیزی کم داره!

و در آخر زمان افعال یکمی نیاز به هماهنگی داره مثلا توی این جمله : بلند شده و کنار رگال لباس‌هایم می‌ایستم، شده و می‌ایستم هماهنگ نیستن.

خیلی لذت می‌برم از خوندنش و مشتاقانه ادامه می‌دم.

ببخشید که طولانی شد😅

موفق باشی💙🥰

سلاااام مرسی عزیزمممم مرسی واقعا ممنون از اینکه جزو مخاطبین رمانم شدی❤️❤️

چشم میرم همشو درست میکنم، صبح هم که فهمیدم کجا اشکال داشتم رفتم درستشون کردم. اینایی هم که بهم گفتی دوباره رو میرم درست  میکنم مرسی میگی از چشم من جا افتادن❤️

بلند شده، کنار رگال می‌ایستم. = میدونی سبک نوشتم رفته  اینجوری نوشتن نمی‌دونم درسته یا نه ولی با آگاهی اینجوری نوشتم، میدونی یک کار انجام شده و یک کار درحال انجام رو دارم نشون میدم واسه همین ، نمیدونم باید از کی بپرسم که ببینم قواعدش درسته یا نه.

نه بابا اتفاقا خیلی خیلی خوشحالم کردی، امیدوارم همیشه مخاطبم بمونی 💙🥺🥳

لینک به دیدگاه

در 8/18/2021 در 11:54 PM، Fardis گفته است:

سلاااام مرسی عزیزمممم مرسی واقعا ممنون از اینکه جزو مخاطبین رمانم شدی❤️❤️

چشم میرم همشو درست میکنم، صبح هم که فهمیدم کجا اشکال داشتم رفتم درستشون کردم. اینایی هم که بهم گفتی دوباره رو میرم درست  میکنم مرسی میگی از چشم من جا افتادن❤️

بلند شده، کنار رگال می‌ایستم. = میدونی سبک نوشتم رفته  اینجوری نوشتن نمی‌دونم درسته یا نه ولی با آگاهی اینجوری نوشتم، میدونی یک کار انجام شده و یک کار درحال انجام رو دارم نشون میدم واسه همین ، نمیدونم باید از کی بپرسم که ببینم قواعدش درسته یا نه.

نه بابا اتفاقا خیلی خیلی خوشحالم کردی، امیدوارم همیشه مخاطبم بمونی 💙🥺🥳

درسته شایدم من در مورد اون فعل‌ها اشتباه کردم🤔 در هر صورت خیلی دوسش دارم و حتما به خوندنش ادامه می‌دم😍💙  

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، niloofar.h گفته است:

درسته شایدم من در مورد اون فعل‌ها اشتباه کردم🤔 در هر صورت خیلی دوسش دارم و حتما به خوندنش ادامه می‌دم😍💙  

بازم میرم میپرسم مرسی بهم یادآوری کردی 🥰

باعث افتخارمه💜😍

لینک به دیدگاه

سلام فردیس جان

چه پارت‌های خوش آب و رنگی👌😊

خیلی رمان  بهم حس خوبی می‌ده مخصوصاً به خاطر اینکه شخصیت اول مثل من نقاشه😁

تنها نکته‌ای که دیدم و با اجازت به نظرم به ویرایش نیاز داشت: توی پارت ۳۶ ، جمله‌ی: می‌توانم لحظاتی در تنهایی و سکوت نیمه تاریک فضای کارگاه لحظات رو سپری کنم.

به این صورت نوشته بشه فکر می‌کنم بهتر باشه: می‌توانم لحظاتی را در   تنهایی و سکوت نیمه تاریک فضای کارگاه سپری کنم.

و کلمه‌ی فنجون که به جای زبان ادبی  یعنی فنجان به زبان محاوره‌ای نوشته شده بود.

مشتاقانه منتظر ادامه هستم.

فضا‌سازی پارت‌ها قشنگ بود.

موفق باشی💙

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...