رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

معرفی کتاب هری پاتر و محفل ققنوس جلد اول


Mahsabp4
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

  • مدیر آگهی
هری پاتر و محفل ققنوس جلد اول (nbookcity.com)

دانلود کتاب هری پاتر و محفل ققنوس

رمان هری پاتر و محفل ققنوس نوشته‌‌ ی نویسنده‌ی معروف انگلیسی ‌تبار جی کی رولینگ است که خانم «ویدا اسلامیه» آن را به فارسی برگردانده است. این رمان با 1250 صفحه، طولانی‌ترین قسمت هری ‌پاتر است که در سه جلد به چاپ رسیده است. هر ۳ جلد کتاب را به صورت رایگان در شهر کتاب در اختیار کاربران عزیز قرار داده ایم. این کتاب یکی از سیاه‌ترین و تلخ ‌ترین ماجراهای هری پاتر است. در این داستان دلورس آمبریج که از وزارت سحر و جادو برای تدریس درس دفاع در برابر جادوی سیاه در مدرسه هاگوارتز انتخاب شده‌ است، رفته‌ رفته از سوی وزارت سحر و جادو رتبه‌اش بالاتر می‌رود. وجود شخصیتی مثل «آمبریج» و مکانی مثل «وزارت ‌خانه سحرو جادو»، این قسمت از مجموعه‌‌ی هری پاتر را هیجان‌انگیز کرده است.

چکیده داستان

ماجرای رمان حاضر پس از بازگشت لرد سیاه اتفاق می‌افتد. جمعی از جادوگران گروهی را به ریاست آلبوس دامبلدور به نام محفل ققنوس تشکیل می دهند که برای مبارزه با ولدمورت آماده شوند. این کتاب یکی از سیاه‌ترین و تلخ‌ترین ماجراهای هری پاتر است. در پایان کتاب رولینگ، خوانندگانش را با سازمان اسرار آشنا می‌سازد که بسیار شگفت انگیز است . در وزارت سحر و جادو  نبرد اعجاب آوری بین لرد ولدمورت و آلبوس دامبلدور روی می‌دهد و سرانجام خوانندگان در می‌یابند که ولدمورت برای پیشگیری از پیشگویی که سبیل تریلانی (یکی از استادان پیشگویی مدرسه هاگوارتز ) در آن اعلام کرده بود که تنها کسی که می‌تواند ولدمورت را شکستی ابدی بدهد در واپسین روز ماه ژوئیه به دنیا آمده‌است و پدر و مادر این پسر پیش‌تر سه بار در برابر ولدمورت مقاومت کرده‌اند.

جملات برتر رمان هری پاتر و محفل ققنوس

  • اغلب بی ‌اعتنایی و غفلت، خیلی بیشتر از بیزاری آشکار، باعث خسارت و زیان می‌شه.
  • جوون‌ها نمی‌تونن بفهمن که پیرها چه احساسی دارن و چه فکرهایی می‌کنن، ولی مسن‌ها اگه حال و هوای جوونی رو فراموش کنن، مقصرن.
  • جای زخم افکار از جای هر زخم دیگری عمیق‌تر است.
  • هر وقت در جمع دیگران بود دلش می‌خواست از آن‌ها دور شود و هر گاه تنها بود دلش می‌خواست در کنار دیگران باشد.

@مدیر تبلیغات

  • لایک 1

picsart_22-02-27_22-09-21-988_qi9i.png

• او مانند جهنمی که در آتش میوسخت، درد نداشت، او خودِ جهنم بود 🕷‘      شیاطین سرخ

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...