رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

معرفی کتاب هری پاتر و شاهزاده دورگه جلد دوم


Mahsabp4
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

  • مدیر آگهی
هری پاتر و شاهزاده دورگه جلد دوم (nbookcity.com)

کتاب هری پاتر و شاهزاده دورگه جلددوم

کتاب هری پاتر و شاهزاده دورگه جلددوم نوشته‌ی «جی.کی رولینگ» با ترجمه‌ی «ویدا اسلامیه» از سوی انتشارات کتاب‌ سرای تندیس در سال 1384 منتشر شد که نسخه‌ی الکترونیک آن در همین صفحه از شهرکتاب  برای  دانلود و مطالعه کاربران عزیز  موجود است.

«ویدا اسلامیه» مترجم این اثر، امتیاز ترجمه‌ی آثار «جی.کی رولینگ» را به فارسی دارد. هرى که بر طبق یک پیشگویى، کسى است که باید لرد ولدمورت، این جادوگر قدرتمند و جنایت پیشه را از بین ببرد با آلبوس دامبلدور همراه می‌شود تا به کمک هم اقدامات ولدمورت براى جاودانگیش را خنثى کنند و او بار دیگر موجودى فانى و میرا شود. اما در این میان ماجراهاى پیش بینى نشد‌ه‌اى رخ می‌دهد که باعث می‌شود هرى در این راه خطرناک تنها بماند.

در هری پاتر و شاهزاده دورگه هری پاتر سال ششم مدرسه‌ی هاگوارتز است و با «آلبوس دامبلدور» ، مدیر مدرسه‌ی علوم و فنون جادوگری کلاس خصوصی دارد. هری در این اثر با زندگی و سرگذشت «لرد ولدمورت»  آشنا می‌شود و کتاب کهنه‌ ای پیدا می‌کند که دارای یادداشت‌های حاشیه‌ای درباره‌ی معجون سازی است. او به‌واسطه‌ی این کتاب می‌تواند در درس معجون سازی رتبه‌ی اول را در مدرسه کسب کند.

فیلم سینمایی هری پاتر و شاهزاده دورگه

David Yates کارگردان بریتانیایی به همراه «استیو کلاوز» براساس این داستان فیلم سینمایی فانتزی با بازی «دنیل ردکلیف»، «روپرت گرینت» و «اما واتسون» ساخت که در سال 2009 در ایالات‌متحده اکران شد. این فیلم پنجاه و پنجمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان است و در سایت IMDb امتیاز 7.6 از 10 را کسب کرده است.

قسمتی از متن کتاب شاهزاده دورگه جلد دوم

هری به او خیره نگاه کرد. بعد در حالی که می کوشید صدایش در حد امکان حالتی احترام آمیز داشته باشد گفت: قربان، ولی مطمئنا شما به من نیازی ندارین. می تونین از ذهن جویی یا محلول راستی استفاده کنین. دامبلدور گفت: پروفسور اسلاگهورن جادوگر بسیار تواناییه که هر دو مورد رو پیش بینی کرده. اون در زمنیه چفت شدگی خیلی ماهرتر از مورفین گونت بیچاره است. در ضمن جای تعجبه اگه بعد از اعمال زور من برای گرفتن این خاطره تحریف شده آشکار، همیشه نوشداروی محلول راستی رو همراهش نداشته باشه.

نه، به نظر من احمقانهاست که بخوایم با زور و تقلا  حقیقت رو از زیر زبونش بیرون بکشیم و ممکنه ضررش خیلی بیشتر از منفعتش باشه. هیچ دلم نمی خواد که اون از هاگوارتز بره. اما اونم مثل همه ی ما نقطه ضعفی داره و من فکر می کنم تو اون کسی هستی که ممکنه بتونه در دیوار دفاعی اون نفوذ کنه. هری، دسترسی به خاطره واقعی برای ما مهمترین چیزه …

حالا این که خود خاطره چه قدر مهمه دیگه بعد از دیدن اون معلوم می شه. پس موفق باشی … و شب به خیر. هری که از پایان ناگهانی کلاس کمی جا خورده بود به تندی از جایش برخاست و گفت: شب به خیر، قربان. وقتی درِ دفتر دامبلدور را پشت سرش می بست به وضوح صدای فینیاس نایجلوس را شنید که گفت: من نمی فهمم چرا باید اون پسر بهتر از تو بتونه این کارو بکنه، دامبلدور. و دامبلدور به او جواب داد: منم ازت انتظار ندارم که چنین چیزی رو بفهمی، فینیاس. آنگاه فاوکس بار دیگر آوای ملایم و آهنگینش را سر داد …

@مدیر تبلیغات

  • لایک 1

picsart_22-02-27_22-09-21-988_qi9i.png

• او مانند جهنمی که در آتش میوسخت، درد نداشت، او خودِ جهنم بود 🕷‘      شیاطین سرخ

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...