رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

دلنوشته لرزه بر پیکر آینه ها  | نفس تاج کاربر انجمن نودهشتیا

ملکه سکوت
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

نام اثر: لرزه بر پیکر آینه ها 
نویسنده: ملکه سکوت (نفس تاج) 
هدف: 

می نویسم قطره ای از دریای وجود تو تا تقدیم کنم به خودِ تو...می نویسم تا که تو بخوانی و بدانی!
می نویسم اینبار نه از افکارم بلکه از قلبم، از آرامشم در مقابل چشمان قهوه ای رنگ زیبایت.  

ساعات پارتگذاری: نامشخص

مقدمه: دخترک! آرام بگیر.  امروز پا  به دنیای جدیدی می گذاری.
بنگر به آینه درونت که چگونه با یک تلنگر به یکباره ویران می کند آن خطای دید تو را. 
شاه نشین قلبم! مرا بنگر. تو شاهزاده منی.  پرده بردار بر افکار تاریکت. 
چیز زیادی نمانده تا رنگ سیه افکارت ویران شود و رنگین کمانی جلوی دیدگانت پدید آید. 
تو همان فرشته زیبای پروردگاری. 
 پس بدان که چه کسی هستی. 

آغاز: ساعت  00: 15 روز  24  اُم  دیماهِ  1399 

ویرایش شده توسط Nafastaj
  • لایک 6
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

#پارت_یک
چشمان قهوه ای تیره و گربه ای ات را بخاطر می آورم. نگاهی سرشار از شیطنت داری. چقدر شیطنت هایت به دل می نشیند. تویی یک بمب انرژی و شیطنت. مگر نه؟ چهره ات را وقتی می خندی دیدن دارد؛ لب های نسبتا درشت و قلوه ای که با کش آمدن و نشستن لبخندی بر سیمایت زیبایی ات را دگرگون می کند و بر معصومیتت می افزاید؛ اما غم در نگاهت را چه کنم. غم چرا بی همتای من؟! تو از لایق ترین و زیباترین خلایقی. کافیست آرزو کنی و چشمانت را لحظه ای ببندی. ذهنت را خالی از تمام افکار منفی و بی استدلالت کنی و نفسی عمیق بکشی.
به خود اعتماد کن. بر روی سرسره رنگین کمان آرزوهایت بنشین و در اعماق رویاهایت بتاز.
به داشته هایت فکر کن. نگاهت می گوید هیچ چیز نداری اما من می گویم داری. به اینکه هدیه ای همچون من داری فکر کن. (دیگه از زندگی چی می خوای؟)  
از شوخی دور بمانیم، بدان که من همیشه در کنار تو خواهم بود. مثل یک دوست، مثل یک رفیق، مثل یک خواهر. اصلا هر چه خود تو مرا لایق بدانی!

• لایک 6
لینک به دیدگاه

#پارت_دو

#زیباترین_ترانه_هستی"♡"
همیشه گفته ام و خواهم گفت:
- مهم نیست اطرافیانت چگونه تو را می‌پندارند. مهم نیست چقدر تو را قابل اهمیت می‌دانند. مهم تویی. آری خود تو! برای من تنها تو مهم هستی، هرگونه که باشی من تو را می‌خواهم و با تمام وجود در کنار تو خواهم بود. چرا که حقیقت وجود تو زیبا ترین لحظات زیستن است. چقدر خود را دوست داری؟ چقدر خود واقعیت هستی؟ چقدر سخنان گزاف دیگران بر تو تأثیر می گذراند؟ 
در ضمن زیبایی آدم ها به ظاهرشان نیست‌. یادت نرود زیبایی ها آنقدر درگیرت کنند که از واقعیت ها باز بمانی. من تو را همانگونه که هستی می بینم؛ چرا که در این جهان هیچ انسانی کامل نیست. اگر قرار باشد عمرت را صرف تغییرهای بی جهت بر روی خود کنی، آن دیگر تو نیستی. در واقع آن هنگام که مقابل آینه قلب من قرار می گیری، من به تو اجازه نخواهم داد خود را دست کم بگیری؛ چون من چیزهایی را درون تو می بینم که در وجود هیچ شخص دیگری مشاهده نکرده ام و حتی گاهی قدرت بیان کردن آن ها را در قالب واژه ها ندارم.

گر درون خود را کاوش کنی و قلبت را لمس کنی می‌بینی زیباترین ترانه هستی تو هستی. از مهد تاریکی ها رها شدن خود آنچنان ترانه تسکین بخشی می نوازد که مدت ها محو آن خواهی شد؛ چه بسا اگر آن ملودی با صدای آرام بخش تو نواخته شود و تو بخوانی و من گوش دهم. گاه دوست دارم زمان لحظاتی که آهنگ می خوانی متوقف شود و صدها هزار بار صدای تو در جهان پژواک شود.

• لایک 6
لینک به دیدگاه

#پارت_سه

#بیتا_بی_همتا
ناگهان دلم پر زد که از تو بنویسم. از یک بیتا...معنی بیتا را که می دانی؟! تمام واژه های عالم در یک واژه به تنهایی جمع شده است. اصالت به نام نیست، به شناسنامه و پدر و مادر هم نیست. اصالت به وجود است، به نگاه است، به همان چیزیست که در چشمان تو موج می زند. اصالت وجود و چشمانت بود که اصالت بی همتایی نام تو را اثبات کرد. مانند بر دوش کشیدن باری سنگین از قطره ای سپیدی در میان دریای سیاه آدم ها می مانی. طراوت آرامش تو، پاک و سپید ماندن قلبت را به من فهماند. مثل بینایی روشن پشت پلک های تیره...

• لایک 3
لینک به دیدگاه

#پارت_چهار

#شاهزاده_تاریکی
به راستی که تو یک شاهزاده ای، شاهزاده یک ملکه بودن می دانی که این چیز کمی نیست.
تو همانند یک ققنوس در تیرگی ها و خاکستر تنهایی های خود سوختی و دوباره متولد شدی. دوباره متولد شدی و پلکان- پلکان از پله های مارپیچ و طویل افکار بالا خواهی رفت و در بهترین جایگاه موفقیت، همان جایی که بهترینِ توست خواهی ایستاد. 
تو یک شاهزاده هستی، یک شاهزاده تاریکی که صفحه شطرنجی بازی این روزگار با تو بدتا کرد. شاهزاده ای که در میان انبوه مشکلات پادشاه قصر خود ساخته و عظیمش شد و بر تخت زرین خود نشست. بهترین منصب تو در پیچیده ترین مسیر تاریکی بود که از آن میگذری تا به موفقیت برسی. اصلا بیا دیگر از تاریکی ها نگوییم. 
بی گمان نقطه ای را می بینم که در پی تمام سختی ها پیش رویت صدای تسکین بخشت در جهان معجزه می کند. همان هنگام که دیگر امید از خانه تو پر می کشد، نام تو بر زبان تک- تک مردم جهان می پیچد و مردم مسافت ها را برای آمدن به کنسرت تو می پیمایند و من آن لحظه بر یکی از صندلی های ردیف آخر، دقیقا جایی که تو مرا نخواهی دید خواهم نشست و هربار تو شعرهایی که می نویسی را بلند می خوانی و بعد میکروفون را به سمت جمعیت می گیری و آنها با صدای بلند تو را همراهی خواهند کرد. پس از اتمام کنسرت هم جمعیتی عظیم به سمت تو هجوم می آورند و برای گرفتن یک امضا و عکس تو را در امان نخواهند گذاشت. من هم فقط هربار تو را از همان دور می نگرم و از سرخوشی تو سرخوش تر می شوم. حتی در خیابان از آن جمعیت عظیم فرار خواهی کرد.
فقط از تو می خواهم خود را در میان شهرت گم نکنی و حقیقت خود بازنمانی. تو کسی را داری که تو را به آن نقطه خواهد رساند و هرگز از یاد «خدا» غافل نشو. پس بدان که تلاش های و هیچگاه با حضور او بی ثمر نخواهد ماند. گاهی در همین حرفه تو در سدد شکست قرار خواهی گرفت؛ ولی من ایمان دارم تو باید پررو تر از آن باشی که اجازه دهی باخت وجودت را ویران کند. اگر باری چنین اتفاقی افتاد هیچگاه حس بازنده بودن نکن؛ چرا که تو یک برنده ای و همان خداوند بهترین ها را برایت رقم زده و بعد از هر شکست هزار موفقیت تو آشیانه کرده و منتظر این است خود را تکان دهی با اراده و انگیزه، محکم گام برداری.

• لایک 5
لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

#نهنگ_تنها

نهنگ ها وقتی می خواهند با هم ارتباط برقرار کنند یا جفت پیدا کنند، صداهایی با فرکانس 15 تا 20 هرتز تولید میکنند؛ ولی نهنگی در این میان است که فرکانس صدایی که تولید میکند52 هرتز است. همین دلیل سبب می شود دیگر نهنگ های اقیانوس صدایش را نشوند. در واقع هیچ نهنگی صدایش را نمی‌شنود... به همین خاطر است که او همیشه تنهاست .

می دانی؟! حتی وقتی مابقی نهنگ ها از یک سمت اقیانوس میخواهند به سمت دیگر مهاجرت کنند، این نهنگ تنها به سمت دیگر می رود.

آن نهنگ خاص و نادر است؛ به همین خاطر است که بقیه او را نمی بینند، درست مثل تو! یادت نرود بین این همه آدم ناشنوا تو آنقدر بزرگ هستی و از پس خود بر می آیی که بتوانی به تنهایی مهاجرت کنی، فرکانس موفقیت تو آونقدر بالاست که صدایت مدتی شنیده نمی شود. شاید من جزئی از همان آدم های ناشنوا باشم؛ اما مطمئن باش تنها کسی هستم که می‌توانم صدایت را با اعماق وجودم بشنوم. چرا که می دانم تو متفاوت ترین برای من هستی، حرف هایت، نگاهت، لحن صدایت، خنده هایت و... همه چیزت برای من با همه فرق دارد.

پس اگر حس کردی صدایت شنیده نمی شود. کافیست لب ترکنی، فقط شب ها اسم من را صدا کن. من به افتخار حضورت همه را سرپا خواهم کرد و برای درخشیدن دوباره ات تشویق سرخواهم داد.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

#خموشی_مفتخر

دلبر خوش خنده من می دانی آرامش را از کجا دریافتم؟

هر بار که از من پرسیدی، پاسخ من جز سکوت چیز دیگری نبود؛ اما هربار که تاریکی های ابعاد افکارم، در سیاه ترین شب های زندگی هرگاه که کم آوردم نام تو باعث روشن شدن راه، التیام یافتن زخم ها، و آرام شدن دلم بود. من تا نام تو را صدا می زنم تو در کنار من هستی بی آنکه خود بدانی. من حرف هایم را به تو زدم بی آنکه مرا ببینی و صدایم را بشنوی. پس آرام شدم با آرامش حضورت و دستان سردم بی آنکه بخواهم گرم شد با گرمای وجودت.

این چند صفحه و این واژه ها بی شک در مقابل تو ناچیز اند. به قول خودت نمی شود ارزش آدم ها و احساسات را با کلمات و به روی آوردن چند جمله گفت. این حرف ها از دیدگاه قلب من است نه افکارم؛ اما اگر دید ذهنم را نسبت به خودت بخواهی فقط در یک جمله خواهم گفت:

- تو تنها کسی هستی که با تمام خوبی ها و بدی هایت، می توانم از تمام وجود به داشتنت در زندگی افتخار کنم. به راستی که تو تنها دلیل وجود و سبب افتخار من هستی. همین و بس!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

#می‌نویسم_تا

فقط می نویسم تا بماند به یادگار، شاید به عنوان یک هدیه، یک نامه، شاید هم یک وصیت نامه...

فقط یک خواسته از تو دارم. اگر مهاجرت کنی، هر چقدر از هم بی خبر و با یکدیگر فاصله داشته باشیم، بگذار فقط یک جایگاه کوچک در گوشه ای از افکار و قلبت متعلق به من باشد. چرا که ما انسان ها حتی اگر از زندگی هم برویم با یاد و خاطره هم زنده هستیم. بگذار و اجازه خاطره ای تلخ هم که شده برای تو بمانم.

امضاء:

دوست دار تو شکلات تلخ

• لایک 1
لینک به دیدگاه

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...