رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

معرفی و نقد داستان کوتاه خرگوش عزرائیل | Atarin کاربر انجمن نودهشتیا

PsychoV7
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

• ناظر رمان

♡عنوان داستان: "خرگوش عزرائیل"♡

♡نویسنده: آترین.میم♡

♡ژانرها: جنایی، تراژدی، اجتماعی♡

♡خلاصه:

بالاخره نقاب زرین پسر رام پدر با پتکی از جنس ناعدالتی و کینه به هزاران تکه‌ تقسیم شد!
دوازده سال پیش رشد درختِ کینه آغاز شد و زیر خاک‌های تاریخ زمین هم نفوذ کرد!
گناهکاران قربانی‌نما هرروز بیشتر می‌شوند اما تا زمان منقرض شدن‌شان دست‌بردار نخواهد بود؛
پسرکی که در لابلای جنونش به خاک سپرده شده، دخترکی بی‌گناه که مقصر نامیده می‌شود!
شاید او خود ابتدا و غایت باشد،
مرگ و زندگی،
سیاه و سفید،
روز و شب؛
پایان داستان مرگ چه خواهد بود؟♡

ویرایش شده توسط Atarin
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز

خب من داستان کوتاه شما رو مطالعه کردم و از دید خودم جالبه که چندین نکته رو  بهتون بگم

✔ خیلی خوبه که شما لحن ادبی‌طور در پیش گرفتین و  به ظرافت کار دقت میکنین اما چیزی که مطرحه عجله‌ی شماست! شما احتمالا باید قلم قویی در قالب ادبی نوشتن داشته باشین اما اینکه در حدی ادبی باشه که خواننده بخواد وزن و بند رو از دست بده جالب نیست. از جملات شروعی طولانی نوشتین بدون نفس و یکنواخت و این ضعف باعث میشه تمام زیبایی وزن متنتون از بین بره و بجاش خواننده سرسری فقط از اون بخش رد بشه. چسباندن چندین جمله طولانی بدون علامت نگارشی رو حتما ویرایش بزنین به خصوص در پارت شروعی

✔ خلاصه‌ای که نوشتینم از قاعده‌ی بالا پیروی میکرد و متاسفانه اینبار با وجود علائم نگارشی جمله خیلی گنگ و بی معنی بود. یعنی اونجایی که گفتی مردی فلان و ... تا جایی که اولین ؛ گذاشتین ماجرا  خوب بود اما از بعدش یهو بحث عوض شد. توقع دارم اون ؛ نباشه یا جمله بعدی بیشتر باز بشه. و البته نظر شخصی که جدای از اینها دارم اینه که اون پرسش اخر رو بردارین چون به عبارتی(به قول مدرنیته بودن) خز شده.

✔ سعی کنین یکمی پارت‌هاتون طولانی تر باشه تا قالب اصلی خودش به عنوان داستان رو حفظ کنه

✔ حقیقتا من اسم داستان برام جالب نبود؛ اصالتا چون رمانهای ادبی خاص علاقه منه نتونستم رمانی با این چنین قلم رو تطبیق بدم با اسمتون. البته که این نظر شخصیه و شما اگه مایلین عوضش کنین.

خب این نتیجه‌گیری کل دیدگاه‌های منه فقط یک نکته:

رمان  شما چشم‌اندازهای مثبت زیادی داشت ولی برای اینکه به اصتلاح *کور خوبی‌هاتون* نشین، من ابتدا ایرادات رو گفتم با  اصلاحشون به درجه‌ی عالی بودن برسین

موفق و موید  باشین

@Atarin

لینک به دیدگاه

• ناظر رمان
20 ساعت قبل، Mina گفته است:

سلام دوست عزیز

خب من داستان کوتاه شما رو مطالعه کردم و از دید خودم جالبه که چندین نکته رو  بهتون بگم

✔ خیلی خوبه که شما لحن ادبی‌طور در پیش گرفتین و  به ظرافت کار دقت میکنین اما چیزی که مطرحه عجله‌ی شماست! شما احتمالا باید قلم قویی در قالب ادبی نوشتن داشته باشین اما اینکه در حدی ادبی باشه که خواننده بخواد وزن و بند رو از دست بده جالب نیست. از جملات شروعی طولانی نوشتین بدون نفس و یکنواخت و این ضعف باعث میشه تمام زیبایی وزن متنتون از بین بره و بجاش خواننده سرسری فقط از اون بخش رد بشه. چسباندن چندین جمله طولانی بدون علامت نگارشی رو حتما ویرایش بزنین به خصوص در پارت شروعی

✔ خلاصه‌ای که نوشتینم از قاعده‌ی بالا پیروی میکرد و متاسفانه اینبار با وجود علائم نگارشی جمله خیلی گنگ و بی معنی بود. یعنی اونجایی که گفتی مردی فلان و ... تا جایی که اولین ؛ گذاشتین ماجرا  خوب بود اما از بعدش یهو بحث عوض شد. توقع دارم اون ؛ نباشه یا جمله بعدی بیشتر باز بشه. و البته نظر شخصی که جدای از اینها دارم اینه که اون پرسش اخر رو بردارین چون به عبارتی(به قول مدرنیته بودن) خز شده.

✔ سعی کنین یکمی پارت‌هاتون طولانی تر باشه تا قالب اصلی خودش به عنوان داستان رو حفظ کنه

✔ حقیقتا من اسم داستان برام جالب نبود؛ اصالتا چون رمانهای ادبی خاص علاقه منه نتونستم رمانی با این چنین قلم رو تطبیق بدم با اسمتون. البته که این نظر شخصیه و شما اگه مایلین عوضش کنین.

خب این نتیجه‌گیری کل دیدگاه‌های منه فقط یک نکته:

رمان  شما چشم‌اندازهای مثبت زیادی داشت ولی برای اینکه به اصتلاح *کور خوبی‌هاتون* نشین، من ابتدا ایرادات رو گفتم با  اصلاحشون به درجه‌ی عالی بودن برسین

موفق و موید  باشین

@Atarin

خیلی ممنونم از توجهت جانا ایرادات درست شدن❤

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...