رفتن به مطلب

اسم رمان و شخصیت‌هاتون رو براساس چه ملاکی انتخاب می‌کنین؟

ماهی
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

از تاپیک مشخصه دیگه

خیلی از نویسنده‌ها به خصوص خودم توی انتخاب اسم به مشکل می‌خورم

شما توی انتخاب اسم، حالا چه اسم رمان باشه چه اسم شخصیت باشه از چه ملاک‌هایی استفاده می‌کنین؟

برای اسم رمان از لغت نامه استفاده می‌کنین یا توی گوگل سرچ می‌کنین و اسم موردنظرتون رو پیدا می‌کنین؟

@ ملکه ارواح-khakestar  @ Torkan dori  @ mahdiyeh  @ Fatemeh Zahra  @ آلفای نقره ای  @ ملکه برزخ_NAJIW80_  @ ملکه اجنه_سادات.۸۲  @ Ayda rashid  @ Negin jamali  @ MOBINA.MN @ Heart  @ Beretta  @ Shadow  @ Night Shadow   @ M.M☆ویژه☆  @ Gisoo_f☆ویژه☆  @ reyyan☆ویژه☆  @ نیکتوفیلیا

• لایک 20
  • هاها 1
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 78
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من برای اسم رمان توی لغت‌نامه می‌گردم و بیشتر سعی می‌کنم اسم‌های تک کلمه‌ای انتخاب کنم که هم خوش آوا باشن و هم جدید!

اسم شخصیت‌ها هم از اسم‌های کلیشه استفاده نمی‌کنم و به این فکر میکنم که مثلا توی دهه هفتاد این یارو به دنیا اومده چه اسم هایی متداول بوده همون ها رو انتخاب میکنم😂😬

• لایک 10
لینک به دیدگاه

هم اکنون، ملکه جهنم گفته است:

از تاپیک مشخصه دیگه

شما توی انتخاب اسم، حالا چه اسم رمان باشه چه اسم شخصیت باشه از چه ملاک‌هایی استفاده می‌کنین؟

برای اسم رمان از لغت نامه استفاده می‌کنین یا توی گوگل سرچ می‌کنین و اسم موردنظرتون رو پیدا می‌کنین؟

@ ملکه ارواح-khakestar  @ Torkan dori  @ mahdiyeh  @ Fatemeh Zahra  @ آلفای نقره ای  @ ملکه برزخ_NAJIW80_  @ ملکه اجنه_سادات.۸۲  @ Ayda rashid  @ Negin jamali  @ MOBINA.MN @ Heart  @ Beretta  @ Shadow  @ Night Shadow   @ M.M☆ویژه☆  @ Gisoo_f☆ویژه☆  @ reyyan☆ویژه☆  @ نیکتوفیلیا

ملاکم برای انتخاب اسم شخصیت‌ها تو رمان ایرانی بودنه. وقتی می‌بینم اسمای ایرانی داره فراموش میشه، وظیفه خودم می‌دونم با استفاده از اسم ‌های اصیل ایرانی، به اندازه خودم از رخدهد این موضوع جلویگری کنم.

نام رمان هم باید مفهوم، پرمعنا، و از همه مهم‌تر جذاب باشه. نام باید جوری باشه که مدت خیای کوتاهی ذهن خواننده رو درگیر معناش و یا برای خوندن رمان جذبش کنه.

• لایک 9
  • تشکر 1

negar_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%

-نه! اشتباه نکن! من از اون و بلایی که سرم آورد نگذشتم! من، فقط، به شیوه خودم، تاوان بعضی حماقت‌ها رو نشونش دادم!

من گفتم، تو انجام دادی! همه فکر می‌کردن اون زنده می‌مونه و من می‌میرم! ولی تهش چی شد؟

من به زندگیم ادامه دادم، اون دار فانی را وداع گفت! من زنده بودم، اون سرش از تنش جدا شد!

پایان خاصی برای زندگیش تدارک دیدم! یه داماد، کنار عروسش،  تو شب عروسیش، با سری که دیگه رو تنش نیس...!

به زودی....

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Sanaz87 گفته است:

ملاکم برای انتخاب اسم شخصیت‌ها تو رمان ایرانی بودنه. وقتی می‌بینم اسمای ایرانی داره فراموش میشه، وظیفه خودم می‌دونم با استفاده از اسم ‌های اصیل ایرانی، به اندازه خودم از رخدهد این موضوع جلویگری کنم.

نام رمان هم باید مفهوم، پرمعنا، و از همه مهم‌تر جذاب باشه. نام باید جوری باشه که مدت خیای کوتاهی ذهن خواننده رو درگیر معناش و یا برای خوندن رمان جذبش کنه.

اسم‌های ایرانی  ملاک منم برای انتخاب اسم رمانه👌💗

3 دقیقه قبل، mahdiyeh گفته است:

موضوع و ایده رمان☹️💙

قانع شدم😂💗

• لایک 6
  • تشکر 1
لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، ملکه جهنم گفته است:

من برای اسم رمان توی لغت‌نامه می‌گردم و بیشتر سعی می‌کنم اسم‌های تک کلمه‌ای انتخاب کنم که هم خوش آوا باشن و هم جدید!

اسم شخصیت‌ها هم از اسم‌های کلیشه استفاده نمی‌کنم و به این فکر میکنم که مثلا توی دهه هفتاد این یارو به دنیا اومده چه اسم هایی متداول بوده همون ها رو انتخاب میکنم😂😬

روش جالبی برای انتخاب نام رمان دارین. ولی من بیشتر ناخودآگاه اسم رمنم انتخاب میشه. با شنیدن یه اسم خیلی ساده تو هرجایی. مثل ایده‌های ریتالین  و خماری و به خصوص خودایمنی، خیلی خیلی ساده و عادی،  با شنیدن از گوش اطرافیان انتخاب شدن.‌به همین سادگی!

• لایک 7

-نه! اشتباه نکن! من از اون و بلایی که سرم آورد نگذشتم! من، فقط، به شیوه خودم، تاوان بعضی حماقت‌ها رو نشونش دادم!

من گفتم، تو انجام دادی! همه فکر می‌کردن اون زنده می‌مونه و من می‌میرم! ولی تهش چی شد؟

من به زندگیم ادامه دادم، اون دار فانی را وداع گفت! من زنده بودم، اون سرش از تنش جدا شد!

پایان خاصی برای زندگیش تدارک دیدم! یه داماد، کنار عروسش،  تو شب عروسیش، با سری که دیگه رو تنش نیس...!

به زودی....

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، ملکه جهنم گفته است:

اسم‌های ایرانی  ملاک منم برای انتخاب اسم رمانه👌💗

قانع شدم😂💗

خوشحال شدم که یه نفر هم مثل من به دنبال زنده نگه داشتن اسمای ایرانیه😂😎😘👊

• لایک 5
  • تشکر 1

به زودی....

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، Sanaz87 گفته است:

روش جالبی برای انتخاب نام رمان دارین. ولی من بیشتر ناخودآگاه اسم رمنم انتخاب میشه. با شنیدن یه اسم خیلی ساده تو هرجایی. مثل ایده‌های ریتالین  و خماری و به خصوص خودایمنی، خیلی خیلی ساده و عادی،  با شنیدن از گوش اطرافیان انتخاب شدن.‌به همین سادگی!

😬😂 آخه من اول اسم رو انتخاب می‌کنم و بعد براساس اون اسم میام فکر میکنم که چه داستانی بنویسم.

اسمی به چشمم قشنگ بیاد اینقدر فکر میکنم تا یه داستان ازش بسازم و بعد شروع به نوشتن میکنم😂💔

اما خب شاید در آینده اول داستان مدنظرم باشه و بعد برم دنبال اسم😂

4 دقیقه قبل، Sanaz87 گفته است:

خوشحال شدم که یه نفر هم مثل من به دنبال زنده نگه داشتن اسمای ایرانیه😂😎😘👊

😎🙌💗

• لایک 5
  • هاها 1
لینک به دیدگاه

11 دقیقه قبل، ملکه جهنم گفته است:

از تاپیک مشخصه دیگه

واسه اسم شخصیت‌ها از معنیشون کمک میگیرم، با توجه به معنیش میزارم که شخصیت واقعیش رو نشون بده که کیه. 

اسم رمان هم با توجه به موضوع اصلی رمان یا یه صحنه‌ی اصلیش. 

• لایک 7
  • تشکر 1

عشقی ممنوعه، نفرتی بی‌پایان و دختری که برای برادرش آینده‌اش را نابود کرد اما می‌فهمد تمام مدت رو دست خورده!

رمان بدلکاران، ریسمان سیاه و سفید

دختری که برای نجات جان همکارش از چنگ یک خلافکار، جانش را کف دستش می‌گیرد!

رمان اسلحه خودکشی

عشقی برخاسته از نفرتی دیرینه میان کشور اوشِن «سرزمین آب‌ها» و کشور اسکورچ «سرزمین آتش» 

رمان مفقود شده

لینک به دیدگاه

😬😂 آخه من اول اسم رو انتخاب می‌کنم و بعد براساس اون اسم میام فکر میکنم که چه داستانی بنویسم.

اسمی به چشمم قشنگ بیاد اینقدر فکر میکنم تا یه داستان ازش بسازم و بعد شروع به نوشتن میکنم😂💔

اما خب شاید در آینده اول داستان مدنظرم باشه و بعد برم دنبال اسم😂

😎🙌💗

واقعا از همه تفاهم مات موندم. منم دقیقا روشم همینه. به جز ۲تا رمانم، هر ایده‌ای برای نوشتن دارم، مدیون اسم‌هاشون هستم. یه ایده دارم برای نوشتن به اسم اتصال مردن‌. ایده این داستان رو خود اسم بهم داد. اسمش به گوشم خورد، یکم که فکر کردم دیدم دلم می‌خواد با این اسم یه رمان خفن انتقامی و جنایی بنویسم😐😂😎

• لایک 5
  • هاها 1

به زودی....

لینک به دیدگاه

• mahdi

آخ آخ شخصیتای پسرم ک همش از اسم کراشام استفاده شدن😔😂😂😂

برای دخترا هم معمولا اسمایی ک بهشون علاقه دارم بیشتر دنبال اسمایی میگردم ک معنی جالبی داشته باشن..

انتخاب اسم رمان برام سخت تر از نوشتن خودِ رمانِ یک شبانه روزه کامل باید تا ته رمان رو تو ذهنم چک کنم ببینم تهش چی میشه ک یه اسم درست بهش بیاد😂💔

• لایک 5
  • هاها 2
لینک به دیدگاه

10 دقیقه قبل، ملکه جهنم گفته است:

از تاپیک مشخصه دیگه

اسمی که بتونم براش یه کالبد بسازم! در واقع توجه کرده باشین، آدمایی که اسم دارن، خیلی به اسم‌شون میان! متوجه میشید چی میگم؟ یعنی این اسمی که دارن خیلی بهشون میاد، من اول توی رمانم، شخصیت فرد رو طراحی میکنم، و بعد اسم رو براش پیدا میکنم. پروسه‌ی ساخت شخصیت توی سبک من اینجوریه

و اسم رمان هم به نظرم جامه‌ای از ادراک و پیام متن رمان هست، پس اسم رمانم رو هم با استفاده از کلماتی میسازم که بیشترین معنی رو با کمترین حرف داشته باشه.

• لایک 6
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Beretta گفته است:

واسه اسم شخصیت‌ها از معنیشون کمک میگیرم، با توجه به معنیش میزارم که شخصیت واقعیش رو نشون بده که کیه. 

اسم رمان هم با توجه به موضوع اصلی رمان یا یه صحنه‌ی اصلیش. 

ایده خوبی بود🙌😎

1 دقیقه قبل، Sanaz87 گفته است:

واقعا از همه تفاهم مات موندم. منم دقیقا روشم همینه. به جز ۲تا رمانم، هر ایده‌ای برای نوشتن دارم، مدیون اسم‌هاشون هستم. یه ایده دارم برای نوشتن به اسم اتصال مردن‌. ایده این داستان رو خود اسم بهم داد. اسمش به گوشم خورد، یکم که فکر کردم دیدم دلم می‌خواد با این اسم یه رمان خفن انتقامی و جنایی بنویسم😐😂😎

خوشحالم که تنها نیستم😐😂💗فکر‌ میکردم ذهن من فقط این مدلی میپسنده😬😂💗

• لایک 4
  • هاها 2
لینک به دیدگاه

ایده خوبی بود🙌😎

خوشحالم که تنها نیستم😐😂💗فکر‌ میکردم ذهن من فقط این مدلی میپسنده😬😂💗

نگراش نباش. هممون همین جوری هستیم😐😂

• لایک 3
  • هاها 1

به زودی....

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، VampirE گفته است:

آخ آخ شخصیتای پسرم ک همش از اسم کراشام استفاده شدن😔😂😂😂

برای دخترا هم معمولا اسمایی ک بهشون علاقه دارم بیشتر دنبال اسمایی میگردم ک معنی جالبی داشته باشن..

انتخاب اسم رمان برام سخت تر از نوشتن خودِ رمانِ یک شبانه روزه کامل باید تا ته رمان رو تو ذهنم چک کنم ببینم تهش چی میشه ک یه اسم درست بهش بیاد😂💔

😬😂کراشاتم ماشالله زیادن به همه اسم میرسه

1 دقیقه قبل، Heart گفته است:

اسمی که بتونم براش یه کالبد بسازم! در واقع توجه کرده باشین، آدمایی که اسم دارن، خیلی به اسم‌شون میان! متوجه میشید چی میگم؟ یعنی این اسمی که دارن خیلی بهشون میاد، من اول توی رمانم، شخصیت فرد رو طراحی میکنم، و بعد اسم رو براش پیدا میکنم. پروسه‌ی ساخت شخصیت توی سبک من اینجوریه

و اسم رمان هم به نظرم جامه‌ای از ادراک و پیام متن رمان هست، پس اسم رمانم رو هم با استفاده از کلماتی میسازم که بیشترین معنی رو با کمترین حرف داشته باشه.

کاملا موافقم😎🙌

ما اینجا میگیم ستاره‌اش به اسمش میخوره شما رو نمیدونم😂

اما کلی هم اسم شخصیت‌ها باید با شخصیت‌ها جور باشن هم اسم رمان.

وگرنه رمان بعید میدونم بتونه ارتباط خوبی با خواننده بگیره.

و البته به سن شخصیت‌ها هم باید نگاه کنیم

طرف متولد پنجاه باشه نمیتونه اسمش مثلا مرسانا باشه😂💔 باور پذیری نداره

• لایک 5
  • هاها 1
لینک به دیدگاه

• mahdi

کاملا موافقم😎🙌

د نه دیگه😂😂😂 ببین میرم از همون یدونه کراشم اسم مورد علاقه‌اش رو میپرسم و اون بهم پیشنهاد میده😎😂😂😂

• لایک 4
  • هاها 1
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، ملکه جهنم گفته است:

کاملا موافقم😎🙌

صحیح! سن شخصیت یکی از مهم‌ترین مواضعی هست که در انتخاب اسم رمان بهش دقت می‌کنم، هر چند خیلیا دقتی در این موضع به خرج نمیدن

• لایک 5
لینک به دیدگاه

نام رمان، به ایده و موضوع رمانم بیاد! 

و اسم شخصیت، بیشتر بر اساس معنیش انتخواب میکنم

• لایک 5

♧انتقامی از جنس خون, مَجاز♧

-تو هیچ وقت نمی‌تونی جلوی سرنوشتی که از پیش تعیین شده بایستی؛ حقش رو داری، ولی‌توانش رو نه!

بعضی اوقات فقط باید بشینی و نگاه کنی که چه راحت داری همه چیزت رو از دست میدی. بعضی اوقات فقط باید بی‌ تفاوت بمونی و بدون هیچ واکنشی، تنها نطاره‌گر نمایش بدبختی‌هات باشی.

تو بعضی مخمصه‌ها، تلاش فقط نتیجه معکوس میده؛ عین دست و پا زدن تو یه باتلاق، که هیچی جز سرعت غرق شدت عایدت نمی‌کنه...!

ساردینیا، معمایی با یک کارآگاه متفاوت

حافظه سیاه، در جستوجوی حافظه ای با رنگ و بوی سیاهی

لینک به دیدگاه

خب من ملاکم برای انتخاب اسم رمان، موضوع و ایده‌‌ای هست که دارم می‌نویسم! طبق اون ایده و اتفاقاتی که قراره بی‌افته اسمش رو انتخاب می‌کنم!

برای انتخاب اسم شخصیت گاهی اوقات به معنای اسم رمان نگاه می‌کنم و اسمهایی رو در ارتباط با اون موضوع پیدا می‌کنم، گاهی اوقات هم بین چند اسم اسمی که بیشتر به شخصیت رمانم بخوره انتخاب می‌کنم:)

• لایک 4
لینک به دیدگاه

اسم شخصیت ها براساس علاقه ام😀😂

و اینکه ساده باشه و از این امروز طورها زیاد نباشه مثل آرتام و آرتان و...؟! از اینا نه!

ساده و قشنگ! 

اسم رمانم به سختیییی ولی حول رمان  انتخاب میکنم😀 مثلا چهارتا رمان من  براساس موضوع  انتخاب شده.

• لایک 5

نویسنده رمان‌های کامل شده:    به یادت بیاور، ماندن یا رفتن، سرپناهی دیگر، پشیمان می‌شوی 

در حال  تایپ:   محنت دیدگان

لینک به دیدگاه

۲۴ دقیقه قبل، ملکه جهنم گفته است:

از تاپیک مشخصه دیگه

خب من برای اسم  رمان به موضوع و مفهومی که می‌خوام برسونم انتخاب میکنم البته گاهی ممکنه دقیقه نودی پشیمون بشم و یک اسم دیگه انتخاب کنم !

برای اسم شخصیت هم به کارهایی که انجام میدند و به ظاهر و شخصیتشون میخوره که شخصیت اصلی ها و فرعی هام مثبت اند یا منفی انتخاب می‌کنم

گاهی هم ممکنه از یک اسم رمانی خوشم بیاد یکم  تغییرش بدم و بزارم، و همینطور برای شخصیت ها

• لایک 4
لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Parya گفته است:

خب من ملاکم برای انتخاب اسم رمان، موضوع و ایده‌‌ای هست که دارم می‌نویسم! طبق اون ایده و اتفاقاتی که قراره بی‌افته اسمش رو انتخاب می‌کنم!

برای انتخاب اسم شخصیت گاهی اوقات به معنای اسم رمان نگاه می‌کنم و اسمهایی رو در ارتباط با اون موضوع پیدا می‌کنم، گاهی اوقات هم بین چند اسم اسمی که بیشتر به شخصیت رمانم بخوره انتخاب می‌کنم:)

5 دقیقه قبل، Torkan dori گفته است:

نام رمان، به ایده و موضوع رمانم بیاد! 

و اسم شخصیت، بیشتر بر اساس معنیش انتخواب میکنم

👌برای انتخاب اسم از لغت نامه یا گوگل هم کمک میگیرین؟

مثلا خود کلمه رو استفاده میکنین یا دنبال مترداف‌هاشم میگردین تا ببینین کدوم بهتر بهش میاد؟

• لایک 4
لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، Qazal گفته است:

اسم شخصیت ها براساس علاقه ام😀😂

و اینکه ساده باشه و از این امروز طورها زیاد نباشه مثل آرتام و آرتان و...؟! از اینا نه!

ساده و قشنگ! 

اسم رمانم به سختیییی ولی حول رمان  انتخاب میکنم😀 مثلا چهارتا رمان من  براساس موضوع  انتخاب شده.

1 دقیقه قبل، Shadow گفته است:

خب من برای اسم  رمان به موضوع و مفهومی که می‌خوام برسونم انتخاب میکنم البته گاهی ممکنه دقیقه نودی پشیمون بشم و یک اسم دیگه انتخاب کنم !

برای اسم شخصیت هم به کارهایی که انجام میدند و به ظاهر و شخصیتشون میخوره که شخصیت اصلی ها و فرعی هام مثبت اند یا منفی انتخاب می‌کنم

گاهی هم ممکنه از یک اسم رمانی خوشم بیاد یکم  تغییرش بدم و بزارم، و همینطور برای شخصیت ها

اسم رمان همونی که به ذهنتون بیاد استفاده می‌کنین یا دنبال مترادف‌هاشم می‌گردین؟

• لایک 1
  • غمگین 1
لینک به دیدگاه

👌برای انتخاب اسم از لغت نامه یا گوگل هم کمک میگیرین؟

مثلا خود کلمه رو استفاده میکنین یا دنبال مترداف‌هاشم میگردین تا ببینین کدوم بهتر بهش میاد؟

مگر برای اسم شخصیت از گوگل کمک بگیرم اما اسم رمان کاملا بسته به تخیل خودم انتخاب می‌کنم

• لایک 2
  • تشکر 1
لینک به دیدگاه

مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...