رفتن به مطلب

معرفی و بررسی رمان فرمول آخرالزمان | matin کاربر انجمن نودهشتیا

matin
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

نام نویسنده: متین کریمدادی

نام رمان: رمان فرمول آخرالزمان

ژانر(ها): ترسناک،تخیلی

ساعات پارت گذاری: نامعلوم

خلاصه: وقتی در دنیا همه چیز به روال عادی ادامه پیدا میکنه  و همه درگیر زندگی روزمره خودشونن، متین یک چیز عجیب پیدا میکنه، یک چیز عجیب و ترسناک، خیلی ترسناک! داستان از اونجا شروع میشه که پشت خونشون یک مرده متحرک  می‌بینه و از اون روز به بعد ذهنش درگیر اون میشه و  فکر میکنه یکی باش شوخی کرده و خواب دیده.اما خودشم میدونه که شاید   اشتباه کرده باشه  و اون چیزی که دیده ممکنه واقعی باشه.

از این رو، گروهی نظامی در اقیانوس آرام؛ در حال انجام ماموریت و عملیاتی حیاتی هستن؛ اما ناگهان.....

مقدمه:

زامبی، مرده متحرک، هیولا، هر اسمی دوست دارید برایش بگذارید. موجودی وحشتناک که با قیافه‌ی ترسناکش آدم را می ترساند و با صدای نخراشیده و مخوفش لرزه بر اندام می‌اندازد و از کاری که می‌خواهد بکند تا سر حد مرگ می‌ترساند! کارش این است که مغز آدم را از جمجمه‌اش بیرون بکشد و نوش جان کند. بعد هم به سراغ بقیه بدنش برود و آن را کامل بخورد. طوری که انگار آن انسان بخت برگشته اصلاً وجود نداشته است!

زامبی چیزی که تازه به جان کره زمین افتاده است و از هفت میلیارد نفر شاید شش میلیارد و نهصد و نود و نه میلیون و نهصد و نود و نه هزار و نهصد و نود و نه نفر از آن ندانند که زمین با چه مشکل بزرگی روبه‌رو شده است. مشکلی خیلی‌خیلی بزرگ!

من از وجودشان خبر دارم. دیشب یکی از آنها را در تاریکی پشت خانه‌مان دیدم. خیلی خوش شانس بودم که خورده نشدم. خوشبختانه یک ماشین از آنجا رد شد و زامبی هم بلافاصله غیبش زد. من همین الان از خطری که زمین را تهدید می‌کند با خبر شدم. چون وقتی به آن چهره خیره شدم و در ذهنم آن‌ را مانند موتور تجزیه و تحلیل کردم فهمیدم چه بوده است و چه خطری از بیخ گوشم گذشته است.

ویرایش شده توسط matin
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 3 هفته بعد...
  • سانسورچی

سلام^^

خب آقا متين موضوع جالبي رو براي رمانت انتخاب كردي ول يه چند تا اشكال داشت

اسم رمان: اسم زيبايي داره و كليشه اي نيست

مقدمه و خلاصه رمان : خلاصه رمان زيباييش به پيچيده بودنشه ولي خلاصه شما خيلي واضه داستان رمان رو ميگه

مقدمتم تو پارت اول بود و اين اشتباست

ژانر رمان: بهتره كلمه ها رو برداري و ژانر ها با رمان مطابقت داشت

جمله بندي پارت ها: ضعيفه مثلا

دیر از خواب بیدار شدم اما فقط پنج دقیقه (اشتباه)

روزي كه ميخواستم به مدرسه بروم 5 دقيقه ديرتر بيدار شدم (صحيح)

ولی فکری بعدی‌اي که کردم این بود که نه (اشتباه)

ولي بعد از كمي فكر فهميدم درست نيست (صحيح)

علائم نگارشي: زياد از نقطه استفاده كرده بودي

استفادت از (و)هم زياد بود

یکی از بچه ها که یکم تپل و قدکوتاه  بود و ماجرای من را شنید (اشتباه)

يكي از بچه‌هاي كلاس که کمی چاق و قد کوتاه بود، ماجرای من را شنید(صحیح)

به جای نقطه ای کاما استفاده کن..

موفق باشی :)

و خوشحال میشم رمان های منم بخونی و نقد کنی^_^

https://forum.98ia2.ir/topic/1153-داستان-كوتاه-گِیمِر-z-sadghinjad-کاربر-انجمن-نودهشتیا/

https://forum.98ia2.ir/topic/642-رمان-دزد-ماشین-زمان- z-sadghinjad-کاربر-انجمن-نودهشتیا/

e453e8736111f5657ddd869497983e6b_rwmp.jp

در آینده؛ از ما به عنوان سرسخت‌ترین‌ها یاد خواهد شد، چون در دل امید را ریشه‌کَن می‌کردیم، اما ادامه می‌دادیم؛ برای روز‌های روشنی که فردایش از امروز تاریک‌تر بود.

داستانی با تکه‌هایِ آبنباتی به طعم دارچین؛

یک قاتل با ذهنی کادو پیچ شده از افکارِ تاریک و مبهم.'

لینک به دیدگاه

• مدیر سرپرست

سلام رمانت را خواندم و وقت نقد کردنه😁

در کل خیلی دوسش داشتم چون عاشق داستان، رمان یا فیلمای ترسناک هستم🤭

از اسمت شروع میکنم: جذابه، کلیشه‌ای نیست به رمان میاد! 

ژانرهات: با داستان رمان مطابقت داره💥

خلاصه: خوبه اما خیلی طولانیه، جذاب بودن رمان به گنگ بودنشه اما خلاصه‌ی شما تقریبا کل داستان رو لو داده! 

منتظر پارت گذاریت هستم😁🌸

@matin

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از هر دوی  شما

ظاهرا بیشترین اشکال توی خلاصه بود.عوضش کردم و همون طور که گفتید،یکم پیچیدش کردم.فکر کنم بهتر شده باشه.نه؟

لینک به دیدگاه

• مدیر سرپرست
6 دقیقه قبل، matin گفته است:

سلام

ممنون از هر دوی  شما

ظاهرا بیشترین اشکال توی خلاصه بود.عوضش کردم و همون طور که گفتید،یکم پیچیدش کردم.فکر کنم بهتر شده باشه.نه؟

بله الان خیلی بهتر شد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...