رفتن به مطلب

معرفی و نقد رمان دامیده | Mahi/Aytak کاربر انجمن نودهشتیا

.Aytak.
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

• mahdi

"به نام پرورار قلم"     

عنوان رمان:   دامیده

نویسندگان:  میم.ز/دینا.ق   

ژانر:    اجتماعی، عاشقانه

تایم پارتگذاری:    نامشخص!

هدف:    تقویت قلم!

ناظر: @ Psycho.VA

خلاصه:
آرزوها از همان کودکی در دل ریشه می‌کنند.

آرزوهای بزرگ و کوچک،‌ رنگارنگ. تا آن‌که به مرور زمان به 

"هدف" تبدیل می‌شوند.

هدف او از همان کودکی سوخت و در دل به خاک سپرده شد.

اجبار،  مسیر زندگی‌اش را تغییر داد؛

اصرار،   احساس را از او ربود

و حال او مانده است با آرزوهای بر باد رفته؛

آرزوهایی که یک روز برای رسیدن به آن تلاش می‌کرد و حال

آن‌ها تبدیل به حسرت شده‌اند!

مقدمه:
  به‌زودی جاگذاری می‌شود!

گالری شخصیت ها 

لینک رمان

@ ماهی

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• کاربر فعال

@ ماهی  @ VampirE
اوکی من فقط محض دیده شدن ردم توی قسمت نقد و اعلام نظر  مثبتم درباره‌ی رمان اومدم، از اونجایی که همه‌ی پارتا رو دونه دونه بررسی می‌کنم...
اسم کتاب برام جدیده و رک و رو راست چیزی رو توی صحنه آوردین که خیلیا هنوز حتی جراتش رو ندارن!
خلاصه بشددددددددددددددت مورد پسندم بود، چرا؟ چون به طرز عجیب و غریبی حق بود و برای همه تقریباً صدق می‌کرد و حقیقتاً برای من یکی احساسات پیچیده و خوبی القا می‌کرد، مثل این‌که یه نفر بالاخره حرف دل آدما رو زده مخصوصاً آدم بزرگا!
مقدمه هم شدیداً حق بود، مثل این‌که یه شخص سرکوب شده رو توضیح می‌داد و خط به خطِ وجودش رو می‌نوشت؛ همونایی که یهو به خودشون اومدن دیدن اصلاً "منی" نمونده!(چقدر احساسی دارم پیش میرم!)
پارت اول قشنگ بود و خب برخلاف قوانین که لحن ادبی رو توصیه می‌کنه و میره رو مخ من بشدت از این‌که نویسنده‌ها دیگه لحن محاوره رو روی بورس نمیارن ناراضیم اما این رمان داره علایقم رو به چالش می‌کشه... خب گلکام موفق باشید و کراش من رو به زیبای خفته‌ی داستان برسونین تا مثل کتابای سانسور شده‌ی سرزمینم بهش گل رز قرمز بده و تا آخر عمر به خوبی و خوشی زندگی کنن!🥀

داستانِ...

وَقتی مادَرَم یِک عَجیب‌الخلقه زایید.

در حال  تایپ:

سجده‌ی شیطان

ناپاکزاده های رم

کت قدیس

مجموعه‌ی سایکواکتیو((آبی بلوبری1 ||  سبز نعنایی2))

لینک به دیدگاه

20 دقیقه قبل، Psycho.K گفته است:

@ ماهی  @ VampirE
اوکی من فقط محض دیده شدن ردم توی قسمت نقد و اعلام نظر  مثبتم درباره‌ی رمان اومدم، از اونجایی که همه‌ی پارتا رو دونه دونه بررسی می‌کنم...
اسم کتاب برام جدیده و رک و رو راست چیزی رو توی صحنه آوردین که خیلیا هنوز حتی جراتش رو ندارن!
خلاصه بشددددددددددددددت مورد پسندم بود، چرا؟ چون به طرز عجیب و غریبی حق بود و برای همه تقریباً صدق می‌کرد و حقیقتاً برای من یکی احساسات پیچیده و خوبی القا می‌کرد، مثل این‌که یه نفر بالاخره حرف دل آدما رو زده مخصوصاً آدم بزرگا!
مقدمه هم شدیداً حق بود، مثل این‌که یه شخص سرکوب شده رو توضیح می‌داد و خط به خطِ وجودش رو می‌نوشت؛ همونایی که یهو به خودشون اومدن دیدن اصلاً "منی" نمونده!(چقدر احساسی دارم پیش میرم!)
پارت اول قشنگ بود و خب برخلاف قوانین که لحن ادبی رو توصیه می‌کنه و میره رو مخ من بشدت از این‌که نویسنده‌ها دیگه لحن محاوره رو روی بورس نمیارن ناراضیم اما این رمان داره علایقم رو به چالش می‌کشه... خب گلکام موفق باشید و کراش من رو به زیبای خفته‌ی داستان برسونین تا مثل کتابای سانسور شده‌ی سرزمینم بهش گل رز قرمز بده و تا آخر عمر به خوبی و خوشی زندگی کنن!🥀

Wow😍من به فدات که.

ممنون از اینکه اومدی و صفحه نقد مارو  زیبا نمودی🥺😍

درباره ادبی نوشتن، من خودم حقیقتش نوشته‌های ادبی برام سخته فهمیدنش خصوصا رمان‌هایی که سوم شخص و دانای کل داشته باشن.

برای همین با دینا تصمیم گرفتیم که رمانی بنویسیم که خودمون بتونیم باهاش ارتباط برقرار کنیم^^

بازم ممنون عشقم👀💗

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

خب دیگه مشخصا اومدم برای نقد🤞🏻💆🏻‍♀️

اول اینکه انتخاب اسم  انگلیسی ایده جدید و جالبی بود که دوستش داشتم

خلاصه و مقدمه هم خوب بود

شروع به دور از کلیشه و عالی بود

توصیفات   شدیدا عالی بود به طوری که آب و هوا، تاریکی هوا، فصل و حتی ماهی که داستان داره درش روایت میشه  دقیق به مخاطب منتقل میشه

قلم روان و قویه و با اینکه به صورت محاوره  نوشته شده از استفاده آرایه غفلت نکرده و همه چیز به زیبا ترین شکل ممکن بیان شده

تنها دوتا ایراد به چشمم خورد:

۱- گاهی از افعال ماضی و گاهی از افعال استمراری استفاده شده که بهتره تصیح بشه و یه حالت ثابت برای کل رمان انتخاب بشه (یا ماضی یا استمراری) که البته ماضی درسته.

راهنما رو می‌زنم ⬅️ راهنما رو زدم.

۲- سیر رمان شدیدا کنده! به طوری که چهار پارت طول میکشه که تقریبا یک ساعت بیان بشه (رسیدن به خونه باغ) و شبی که هنوزم که هنوزه صبح نشده! یعنی طی حدود ۱۴ پارت هنوز یک روز کامل از رمان روایت نشده ((:

البته که قلم قوی‌تون باعث میشه خوندنش کسل کننده نباشه اما سیر کند در طولانی مدت میتونه خواننده رو خسته کنه...

بجز اینا، بقیه چیزا عالی بود و دوستش داشتم.

قلمتون مانا قشنگا🥂💓

ویرایش شده توسط Z.mim

☆ رمان مُتَّحِدین

لینک به دیدگاه

30 دقیقه قبل، Z.mim گفته است:

خب دیگه مشخصا اومدم برای نقد🤞🏻💆🏻‍♀️

اول اینکه انتخاب اسم  انگلیسی ایده جدید و جالبی بود که دوستش داشتم

خلاصه و مقدمه هم خوب بود

شروع به دور از کلیشه و عالی بود

توصیفات   شدیدا عالی بود به طوری که آب و هوا، تاریکی هوا، فصل و حتی ماهی که داستان داره درش روایت میشه  دقیق به مخاطب منتقل میشه

قلم روان و قویه و با اینکه به صورت محاوره  نوشته شده از استفاده آرایه غفلت نکرده و همه چیز به زیبا ترین شکل ممکن بیان شده

تنها دوتا ایراد به چشمم خورد:

۱- گاهی از افعال ماضی و گاهی از افعال استمراری استفاده شده که بهتره تصیح بشه و یه حالت ثابت برای کل رمان انتخاب بشه (یا ماضی یا استمراری) که البته ماضی درسته.

راهنما رو می‌زنم ⬅️ راهنما رو زدم.

۲- سیر رمان شدیدا کنده! به طوری که چهار پارت طول میکشه که تقریبا یک ساعت بیان بشه (رسیدن به خونه باغ) و شبی که هنوزم که هنوزه صبح نشده! یعنی طی حدود ۱۴ پارت هنوز یک روز کامل از رمان روایت نشده ((:

البته که قلم قوی‌تون باعث میشه خوندنش کسل کننده نباشه اما سیر کند در طولانی مدت میتونه خواننده رو خسته کنه...

بجز اینا، بقیه چیزا عالی بود و دوستش داشتم.

قلمتون مانا قشنگا🥂💓

ممنون عزیز دلم به خاطر وقتی که گذاشتی🧡

چون می‌خواستیم یه سری اتفاق‌ها رو اول رمان جا بدیم تا خواننده متوجه شه چی‌شده، برای همین سیر اول رمان کنده، و کم‌کم خوب‌ میشه.

ماچ بهت🧡

لینک به دیدگاه

سلااام خوشگلا😍

از اونجایی که نظر راجب ابدیتوری هم جز راهای رستگاریه اومدم نظرم رو بگم و برم😂😉

تا اینجا  همه چی مثل اسم، خلاصه، مقدمه، شروع، توصیفات و.. فوق العاده بودن😍 منتظر ادامه داستان هستم😉

همینجوری با قدرت ادامه بدین تا خودتون هم رستگار بشین😂

ویرایش شده توسط N.H
تصحیح
لینک به دیدگاه

9 ساعت قبل، N.H گفته است:

سلااام خوشگلا😍

از اونجایی که نظر راجب ابدیتوری هم جز راهای رستگاریه اومدم نظرم رو بگم و برم😂😉

تا اینجا  همه چی مثل اسم، خلاصه، مقدمه، شروع، توصیفات و.. فوق العاده بودن😍 منتظر ادامه داستان هستم😉

همینجوری با قدرت ادامه بدین تا خودتون هم رستگار بشین😂

جونننننن 😍🤣

تبریک به تو که در راه رستگاری قدم برداشتی😎🧡

و تبریک به ما که دوستش داشتی😎🧡

ماچ بهت

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

خب سلام و صد سلام خدمت شما ۲ نویسنده خوشگل و خوش نویس

میبینم که با این رمان خوب غوغا کردین‌هاا... هعی سعی کردم یه مشکل پیدا  کنم گیر بدم بهش نبود و این من و حرصی کرد ایش😐😂

ولی به دور از شوخی واقعا قلمتون با ترکیب هم دیگه اثری رو خلق کرده که اینقدر کامله بهتون تبریک  میگم😌 من که مورد خاصی ندیدم‌اگه در ادامه رمان موردی بود بهتون میگم😋

لینک به دیدگاه

• mahdi
29 دقیقه قبل، z,asheghi گفته است:

میبینم که با این رمان خوب غوغا کردین‌هاا... هعی سعی کردم یه مشکل پیدا  کنم گیر بدم بهش نبود و این من و حرصی کرد ایش😐😂

ولی به دور از شوخی واقعا قلمتون با ترکیب هم دیگه اثری رو خلق کرده که اینقدر کامله بهتون تبریک  میگم😌 من که مورد خاصی ندیدم‌اگه در ادامه رمان موردی بود بهتون میگم😋

سلام خوشگلههه

میبینم ک همه دارن تو راه رستگاری و شوهر کردن گام برمی‌دارن. شرف بر درودت

دور از شوخی مرسییی بابت نظر زیبات قشنگممم. مرسی ک میخونی. بوس بهت❤

لینک به دیدگاه

42 دقیقه قبل، z,asheghi گفته است:

😌👌🤍قدرت ومپی و ماهی این است.

درود بر تو که در مسیر رستگاری قدم برداشتی🤝

باشد که در این مسیر استوار باشی🤍🤝

لینک به دیدگاه

33 دقیقه قبل، VampirE گفته است:

سلام خوشگلههه

میبینم ک همه دارن تو راه رستگاری و شوهر کردن گام برمی‌دارن. شرف بر درودت

دور از شوخی مرسییی بابت نظر زیبات قشنگممم. مرسی ک میخونی. بوس بهت❤

فدات گلم😘😂 بله دیگه داریم به راه راست هدایت میشم فقط اونجا یه شرط گذاشتن که مانع از ادامه رمان میشه😂

اون هم اینه شما هم رمان تیکال من و نازی رو  بخونین که داریم کم کم پارت میزاریم😂

لینک به دیدگاه

22 دقیقه قبل، ماهی گفته است:

😌👌🤍قدرت ومپی و ماهی این است.

درود بر تو که در مسیر رستگاری قدم برداشتی🤝

باشد که در این مسیر استوار باشی🤍🤝

خو حالا از اون بالا پیش ما فقیر فقرا😂

لینک به دیدگاه

3 دقیقه قبل، z,asheghi گفته است:

فدات گلم😘😂 بله دیگه داریم به راه راست هدایت میشم فقط اونجا یه شرط گذاشتن که مانع از ادامه رمان میشه😂

😌👌با کمال میل، فقط اسمشو عوض کن خواهرم.

3 دقیقه قبل، z,asheghi گفته است:

خو حالا از اون بالا پیش ما فقیر فقرا😂

😌👌بازم با کمال میل

لینک به دیدگاه

27 دقیقه قبل، ماهی گفته است:

😌👌با کمال میل، فقط اسمشو عوض کن خواهرم.

😌👌بازم با کمال میل

عوض میکنیم تا عصر  نترس😂

فدات

لینک به دیدگاه

• mahdi
۱ ساعت قبل، z,asheghi گفته است:

اسم شخصیتو ومپی نذاشتین:classic_dry:

خودت رو منور کن بیا نمایه ومپی لینکشو بده میخونیم:))

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...