رفتن به مطلب

معرفی و نقد رمان فراموشی می‌خواهم | TARANEH_M کاربر انجمن نودهشتیا

ارسال های توصیه شده

• همکار انجمن
ارسال شده در (ویرایش شده)

نام رمان : فراموشی می‌خواهم

نام نویسنده : ترانه مهربان

ژانر : عاشقانه . تراژدی . پلیسی 

هدف : علاقه‌مندی

خلاصه : پنهان کاری مانند زخم چرکینی است که روزی سر باز می‌کند ، در این روایت زمان سرباز کردن این زخم ۲۶ سال بعد از مرگ است ۲۶ سال بعد ازمرگ سه کودک و حالا آن سه کودک باز می‌گردند تا عقده‌ی نبودن ‌هارا خالی کنند. اینجا شروع داستان نیست اینجا آخر خط است...

مقدمه : خاطرات چیزهای عجیبی هستند، آن‌ها دست دارند؛ دست‌هایی که گاهی   مشت می‌شود و در مغزت فرود می‌آید یا آغوشی پر از آرامش می‌شود و تبسم را مهمان لب‌هایت میکند، خاطرات احساس دارند؛ همان احساساتی که با یادآوریشان در روحمان پخش می‌شود؛ گاهی  لذت و گاهی عذاب! وجدان!خاطرات هستند اما نیستند. نیستند اما هستند. خاطرات می‌توانند زیبا و مقدس باشند یا کریح و متعفن. خوب یا بد بودنش بستگی به تو دارد که چگونه حالای خود را برای خاطرات  فردا می‌سازی...!

رمان زنده زار

ویرایش شده توسط ..TARANEH..

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام ترانه‌ی مهربان!💆🏻‍♀️💜

خب عزیزم اومدم فراموشی می‌خواهم رو نقد کنم📚

اسم متناسب با ژانر تراژدی رمانه💯 مقدمه رو هم من دوست داشتم اما، اما! خلاصه باید یه سری ابهامات جذاب تو ذهن مخاطب ایجاد کنه تا اون رو ترغیب کنه برای دانلود و خوندن رمان! خلاصه‌ی تو یه خوبیه گنده داره اونم اینکه برعکس اکثر رمان های انجمن مقدمه طور نیست و از چیزی که خواننده قراره بخونه بهش اطلاعات  میده ولی همونطور که گفتم باید بیشتر روش کار کنی.

شروعت شدیدااااا متفاوت بود من دوستش داشتم

توصیفاتت خوب بود و واقعا توی بیان و فضاسازی خلاقیت داشتی مخصوصا توی اون قسمتی که کلینیک رو توصیف میکردی💯 فقط بهتره یه توضیح کوتاه هم درباره‌ی آشپزخونه، حیاط و... یا آب و هوا و ... اینا اضافه کنی!

در مجموع قلمت گرم و دلنشینه و من واقعاااا دوستش داشتم فقط اینتر  بیخودی زیاد زدی که آدم رو کلافه میکنه! سعی کن مونولوگ هارو پشت سر هم بنویسی و فقط برای دیالوگ ها اینتر بزنی.

قلمت مانا عزیزدلم🤍🥂

☆ رمان مُتَّحِدین

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

خب اول درمورد رمانت میگم

موضوعش جالبه گمشده و ...

قلمت هم کمی گنگه ک این قشنگه و نوشته رو جذاب تر میکنه

چینش کلماتت کنار هم قشنگه، کلمات قشنگی هم استفاده میکنی!

درمورد چهره شخصیت ها باید بگم همشون اوکی بودن ب جز بنی، به نظرم باید از ی چهره معمولی تر استفاده میکردی عزیزم ولی خو

زیادی با لیلی و پرهام حال کردم  ^o^

لینک به دیدگاه

قلم خوبی داری یسری اشکلاتی تو خلاصه دیدم که بهت میگم عزیزم

تو خلاصه بعد از معرفی سه قلوها سریعا این جمله رو گفتی← آن ها تا قبل از آن روز هیچ وقت همدیگر را ندیده بودند .منظورت از آن روز چیه .به ساختار معنایی جملت آسیب میزنه

پیدا کردن لیلی (مادرشوان) و پولاد (پدرشان  زیاد طول نکشید. این جمله با حس و حالی که تو جمله های قبلی ایجاد کرده بود همخونی نداشت

اما(کلمه ای است که زمانی استفاده میشود که تحولی در جمله بعد بخواهد صورت بگیرد)

خاطرات احساس دارند؛ همان احساساتی که با یادآوریشان در روحمان پخش می‌شود؛ گاهی  لذت و گاهی عذاب! وجدان!خاطرات هستند اما نیس=بهتر بود می‌نوشتی خاطرات یادآور احساسات هستند همان احساساتی

ترکیب جمله نیستند اما هستند قشنگ نیست بهتر بود خلاقیت بیشتری بخرج می‌دادی.

تا اینجا همین عزیزم موفق باشی🌷

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام عزیزم.

نقدای بالا رو که خوندم  متوجه شدم تغییرات زیادی توی ابتدای داستانت دادی. و همین نشون دهنده ی اینه داستان داره کم کم برای خودت جا میفته.

قلمت زو دوست داشتم. توصیفات و فضا سازیت به جاست.

فقط یک نکته هست که مشکل تو نیست و این ایرادیه که خاصیت پارت گذاری این سایت باعثش میشه. اونم اینکه تو فرض کن داستانت حالت پارت پارت نداشت و میخاستی همه رو پشت هم بخونی، این بردیگی واضح بین پارت هات، تغییر راوی داستانت به شدت زمانی که رمانت به صورت یک پارچه در بیاد باعث سردرگمی مخاطبت میشه. بهتره طوری پارت بنویسی که خواننده بتونن متوجه بشه کجا ادامه ی همون پارت قبلیه و اگه قراره فضا رو تغییری بدی به طور مرتبطی این کار رو انجام بدی.

و راستش من به شخصه تغییر راوی رو هم توی داستان نمیپسندم. اگه داستانت طوریه که مجوری از زاویه دید چند نفر روایت بشه، دانای کل انتخاب کن ، یا حداقل هر فصل تغییر راوی داشته باش نه توی هر وند پارت در میون هعی راوی تغییر کنه.

موفق باشی و منتظر ادامه ی داستانتم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...