رفتن به مطلب

طرز تهیه ترشی گردو


seta._rh
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

ترشی گردو یکی از انواع ترشی های سنتی و قدیمی ایرانی است که با چاقاله گردو درست می شود،

مواد لازم ترشی گردو

چاقاله گردو۱ کیلوگرم

تمرهندی½ بسته

برگ زردآلو۲ لیوان

سرکه۲ لیوان

نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی

گلپر، زیره و سیاه دانهبه مقدار کافی

طرز تهیه ترشی گردو

مرحله اول

برای تهیه ترشی چاقاله گردو به روش سنتی در ابتدای کار یک قابلمه مناسب را تا نیمه آب پر می کنیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم. در ادامه ۲ قاشق غذاخوری نمک به آب اضافه کرده و با هم ترکیب می کنیم.

مرحله دوم

پس از اینکه نمک به طور کامل درون آب حل شد، گردوهای نارس را درون قابلمه می ریزیم و اجازه می دهیم به مدت ۲۰ دقیقه بجوشند تا لایه نازک سبز رنگ روی پوست گردوها به راحتی جدا شود.

مرحله سوم

در این مرحله گردوها را از آب جوش خارج کرده و درون یک کاسه حاوی آب سرد می ریزیم. برای اینکه تلخی گردوها به طور کامل گرفته شود، باید تا مدت یک هفته آب درون کاسه را روزی سه بار عوض کنیم.

طرز تهیه ترشی ازگیل خوشمزه به روش سنتی گیلانی

ترشی ازگیل یکی از انواع ترشی های سنتی و خوشمزه شمال کشورمان است که با طعم های متنوعی تهیه می شود

مرحله چهارم

پس از گذشت یک هفته گردوها را درون آبکش می ریزیم و اجازه می دهیم به طور کامل خشک شوند. در ادامه سرکه را به همراه ۱ قاشق نمک درون یک قابلمه مناسب می ریزیم، سپس گردوها را نصف کرده و به قابلمه می افزاییم.

مرحله پنجم

قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم تا سرکه جوش بیاید، سپس ۳ دقیقه زمان می دهیم. پس از گذشت این زمان گردوها را از سرکه خارج می کنیم. سرکه را باید دور بریزیم چون بعد از جوشاندن گردوها قابل استفاده نیست.

مرحله ششم

از قبل برگه های زردآلو را به مدت یک روز درون یک لیوان سرکه می خیسانیم تا مانند لواشک شوند، سپس تمرهندی صاف شده را داخل یک لیوان سرکه حل می کنیم. در ادامه برگه های زردآلو و ترکیب تمرهندی را درون یک ظرف مناسب می ریزیم.

مرحله هفتم

در این مرحله گردوها را به همراه مقداری نمک، فلفل سیاه، گلپر، زیره و سیاه دانه به کاسه اضافه کرده و مواد را با هم ترکیب می کنیم. در نهایت ترشی را درون یک ظرف مناسب می ریزیم و در یخچال نگهداری می کنیم.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • 4 هفته بعد...
 اشتراک گذاری

×
×
  • اضافه کردن...