رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

داستان کوتاه «انتهای کوچه سمت چپ ،خونه حاج محمود» | توسط POUNEH کاربر انجمن نودهشتیا

POUNEH
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

به نام خالق هستی

نام : انتهای کوچه سمت چپ، خونه ی حاج محمود

نویسنده : POUNEH

ژانر : برشی از زندگی

متن داستان : زعفرون، همه جا بوی زعفرون میداد، آنقدر بوی زعفرون فضا رو پر کرده بود که حتی صدا ها رو هم نمی شنیدم، فقط یه همهمه توی گوشمون بود، صدای خوردن ملاقه های چوبی به ته دیگ های مسی و خنده ی بچه ها و نسیم لای درختا...

شب نخوابیده بودم ، توی راه شهر بودم واسه خرید برنج های نیم دونه ی مورد پسند حاج خانم واسه شله زرد، سر صبحی هم دنبال کاسه و کوزه و روغن و هزار جور چیز دیگه، خب ما نا سلامتی شاه پسرشونیم دیگه!  حاج خانوم همه پسرا و دخترا شو فرستاده خونه بخت، حالا هم که نوبت ما عه باید نشون بدیم که عرضه شو داریم و فقط پشت لبمون سبز نشده!

اما اما فقط منتظرم که این شله زردای نذری آماده شن، بریزنشون تو کاسه ، قشنگ تزیین بشن، بعد من لباس تازه مو بپوشم سینی رو بگیرم برم انتهای کوچه سمت چپ، خونه حاج محمود که نذری شون رو بدم، بعدش خدا خدا کنم که دخترشون بیاد درو باز کنه...یعنی میشه بازم ببینمش؟

نزدیک های غروب قبل اذون همه چیز همون طور بود که باید باشه حتی بهتر هم بود

زنگ رو زدم ، داداش کوچیکش درو باز کرد، پرسیدم بزرگترت خونس؟ گفت قبول باشه آره مامانم هست،مااماان!

مادرش اومد چادرش رو به دندون گرفت و تشکر کنان سینی رو از دستم گرفت و گفت: قبول باشه انشاالله از مادر تشکر کنید خودم بعداً یه سر میام خونتون که کارت عروسی دخترم رو بیارم انشاالله عروسی خودت پسرم...

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...