رفتن به مطلب
انجمن نودهشتیا
  • ثبت نام

نقد و برسی رمان جنگل چشم هایش|آوای خیس کاربر انجمن نودهشتیا

ارسال های توصیه شده

نام رمان:جنگل چشم هایش.

ژانر رمان:عاشقانه،معمایی،اجتماعی.

نویسنده:آوای خیس|کاربر انجمن نودهشتیا.

هدف:علاقه مند بودن به نوشتن.

خلاصه:روایتی است از زندگی لیلی دخترکی که  پس از گذشت چندین و چند سال هیچ ندیدن،حالا روزنه ای از جنس امید قلبش را روشن کرده...

روزنه ای که با گذشت زمان رو به محو شدن میرود اما در اخرین لحظات توسط مرد خوش صدایی به نام شاهرخ که لیلی از ان نفرتی عمیق در قلب خود دارد... 

مقدمه:عشق احساسی  لطیف همچون برگ

گل است...

عشق احساسی پابرجا همچون کوه است...

عشق احساسی زیبا همچون جنگلِ چشم های کسی است...

عشق احساسی است که همچون خورشید تابنده و درخشان است...

عشق تنها احساس بین دو شخص نیست!

بلکه عشق انواع مختلف دیگری هم دارد...

همانند عشق به وطن،عشق به ابرو،عشق به زندگی،عشق به دین و برای شاهرخ قصه عشق به تنها کسی که چشم های جنگلی اش دلش را ربوده است...

زمان پارت گذاری:روزانه دو پارت در ساعت های نامشخص.

ویرایش شده توسط آوای خیس
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مدیر سرپرست
12 ساعت قبل، آوای خیس گفته است:

نام رمان:جنگل چشم هایش.

ژانر رمان:عاشقانه،معمایی،درام.

نویسنده:آوای خیس|کاربر انجمن نودهشتیا.

هدف از نوشتن:علاقه شدید به نوشتن.

خلاصه:روایتی است از زندگی لیلی دخترکی که  پس از گذشت چندین و چند سال هیچ ندیدن،حالا روزنه ای از جنس امید قلبش را روشن کرده...

روزنه ای که با گذشت زمان رو به محو شدن میرود اما در اخرین لحظات توسط مرد خوش صدایی به نام شاهرخ که لیلی از ان نفرتی عمیق در قلب خود دارد دوباره جان میگیرد... 

واین در حالی است که لیلی...

مقدمه:عشق احساسی  لطیف همچون برگ گل است...

عشق احساسی پابرجا همچون کوه است...

عشق احساسی زیبا همچون جنگلِ چشم های کسی است...

عشق احساسی همچون خورشید درخشان است...

عشق تنها احساس بین دو شخص نیست!

بلکه عشق انواع مختلف دیگری هم دارد...

همانند عشق به وطن،عشق به ابرو،عشق به زندگی،عشق به دین و برای شاهرخ قصه عشق به تنها کسی که چشم های جنگلی اش دلش را ربوده است...

ساعت پارت گذاری:۲۱:۰۰

عزیزم لینک رمانتون رو هم قرار بدید!

لینک به دیدگاه

• مدیر سرپرست
12 دقیقه قبل، Paradise گفته است:

زهرا جان دوتا اسپم داخل تاپیکشون هست حذف کنید

لینک بدید جانم

لینک به دیدگاه

• منتقد انجمن
ارسال شده در (ویرایش شده)

خب سلامی دوباره خدمت شما عزیزم👀

نقد رمان جنگل چشم‌هایش💚
عنوان رمان: اسم رمان، تاثیر زیادی در جذب مخاطب داره، خواننده با شنیدن اون ترغیب به خوندن رمان میشه، عنوان رمان شما خوب بود، دو بخشی و مناسب بود، با ژانر عاشقانه رمان همخوانی داشت، اما رمان های دیگه‌ای تقریبا هم‌آوا با این اسم وجود دارن و نمیشه کامل گفت کلیشه‌ای محسوب میشه اما پیشنهاد میکنم برای جذابیت بیشتر عنوان جدید و مرتبط با ژانر و محتوا در نظر بگیری! 
(کلیشه: موضوعاتی که در اثر تکرار زیاد جذابیت خودشون رو از دست دادن)

خلاصه رمان: خلاصه رمان نقش زیادی در جذب مخاطب داره، خلاصه باید مبهم باشه و در عین حال پیچیدگی نداشته باشه که خلاصه شما خوب بود، اندازه اون مناسب بود، اطلاعات مفیدی از رمان به خواننده می‌داد اما انتهای خلاصه رو بهتره ببندی و اون رو جوری تموم کنی که یه ذره مبهم بشه تا خواننده‌‌ای که خلاصه رو میخونه کنجکاو بشه و بگه خب بقیه داستان چی میشه؟ اینجوری جذب مخاطبت بیشتر میشه!

مقدمه: مقدمه پیش زمینه ای از رمان هست،  میتونه شعر یا متنی ادبی از نویسنده دیگه و یا نوشته خود نویسنده باشه و  باید با محتوا و ژانر همخوانی داشته باشه که مقدمه شما از نوع دوم و بسیار زیبا بود. 

ژانر رمان: ژانر های مختلفی وجود داره، ژانر های صحیح عبارتند:(تخیلی، تراژدی،عاشقانه، جنایی و.. ) 
ژانر رمان شما« عاشقانه،معمایی، درام» بود که دوژانر اول صحیح هست اما ژانر سوم مخصوص فیلمِ و در نویسندگی ژانری اشتباهه پس این ژانر و حذف کن و به ژانر عاشقانه بسنده کن!  با توجه به پارت اولت چون دختره داستان نابینا هست مربوط به ژانر اجتماعی میشه پس اگه قصد داری تا آخر رمان راجب مشکلات اجتماعی این دختر هم بنویسی بهتره ژانر « اجتماعی» هم به ژانرها اضافه کنی.

شروع رمان: شروع رمان هم مثل بقیه اجزای رمان مهمه، و نویسنده باید در شروع خلاقانه عمل کنه و از اتفاقات کلیشه‌ای پرهیز کنه؛ شروع شما خوب بود و کلیشه نبود، توصیف و فضا سازی خوبی در پارت اول داشتی اما بهتره قبل دیالوگ ها یه کوچولو از توصیف های حرکات کاراکتر بهره ببری! اما پارت دوم، یکم توصیف و فضا ضعیف شده بود که احتمالا دلیلش تغییر زاویه دید بوده اما وقتی از زبان سوم شخص می‌نویسی باید خیلی از توصیف های بیشتری استفاده کنی!

اندازه پارت: حدوداً باید ۶۰ خط در گوشی و ۳۰خط در سیستم باشه، اندازه پارت شما برای یک پارت طولانی و اگه بخوای تقسیم به دو پارتش کنی کوتاهه پس پیشنهاد میکنم یک ویرایش کامل داشته باشی.

لحن رمان: لحن معیار بود. (منولوگ ها ادبی و دیالوگ ها محاوره) که سعی کن تا انتهای رمان همین لحن رو داشته باشی.

زاویه دید: پارت اول «اول شخص» بود اما پارت دوم «سوم شخص» بهتره سعی کنی تا آخر رمان با یک زاویه دید بنویسی و پشت سرهم تغییرش ندی، چون تغییر زاویه دید ممکن برای خواننده آزار دهنده باشه.

یک نکته دیگه گلی هر پیامی به جز پارت تو تاپیک رمانت باشه، اسپم محسوب میشه و بهتره شما پیامی نفرستی و فقط پارت گذاری کنی تا پارت ها پشت هم و زیبا باشن.

و سعی کن دیالوگ ها رو از منولوگ جدا کنی یه مثال رو در این‌باره با هم بررسی کنیم: «با ناباوری گفت:این پول خیلی زیاده (با توصیف بیشتر و جداسازی جمله زیباتر میشه.) با چشمانی گرد شده ناباور زمزمه کرد: - این پول خیلی زیاده! »
یه سری مشکلات ویراستاری و درست نویسی هم داری که از طریق ویراستار حتما پیگیری کن تا رمانت رو ویرایش کنه! 
پایان نقد🤍
در کل رمان خوبی داری گلی، از خوندنش خوشحال شدم امیدوارم نقد برات مفید باشه و ناراحت نشده باشی و این نکته های جزئی فقط برای بهتر شدن رمان و قلمت بود!😍
به امید موفقیت روزافزون، قلمت مانا🤍

@ آوای خیس

ویرایش شده توسط N.H
ویرایش

picsart_22-05-26_19-28-23-706_oxfm_l5lz.

من از هر ثانیه بی تو می ترسم!

رمان جَبر سرنوشت

لینک به دیدگاه

21 دقیقه قبل، N.H گفته است:

خب سلامی دوباره خدمت شما عزیزم👀

نقد رمان جنگل چشم‌هایش💚
عنوان رمان: اسم رمان، تاثیر زیادی در جذب مخاطب داره، خواننده با شنیدن اون ترغیب به خوندن رمان میشه، عنوان رمان شما خوب بود، دو بخشی و مناسب بود، با ژانر عاشقانه رمان همخوانی داشت، اما رمان های دیگه‌ای تقریبا هم‌آوا با این اسم وجود دارن و نمیشه کامل گفت کلیشه‌ای محسوب میشه اما پیشنهاد میکنم برای جذابیت بیشتر عنوان جدید و مرتبط با ژانر و محتوا در نظر بگیری! 
(کلیشه: موضوعاتی که در اثر تکرار زیاد جذابیت خودشون رو از دست دادن)

خلاصه رمان: خلاصه رمان نقش زیادی در جذب مخاطب داره، خلاصه باید مبهم باشه و در عین حال پیچیدگی نداشته باشه که خلاصه شما خوب بود، اندازه اون مناسب بود، اطلاعات مفیدی از رمان به خواننده می‌داد اما انتهای خلاصه رو بهتره ببندی و اون رو جوری تموم کنی که یه ذره مبهم بشه تا خواننده‌‌ای که خلاصه رو میخونه کنجکاو بشه و بگه خب بقیه داستان چی میشه؟ اینجوری جذب مخاطبت بیشتر میشه!

مقدمه: مقدمه پیش زمینه ای از رمان هست،  میتونه شعر یا متنی ادبی از نویسنده دیگه و یا نوشته خود نویسنده باشه و  باید با محتوا و ژانر همخوانی داشته باشه که مقدمه شما از نوع دوم و بسیار زیبا بود. 

ژانر رمان: ژانر های مختلفی وجود داره، ژانر های صحیح عبارتند:(تخیلی، تراژدی،عاشقانه، جنایی و.. ) 
ژانر رمان شما« عاشقانه،معمایی، درام» بود که دوژانر اول صحیح هست اما ژانر سوم مخصوص فیلمِ و در نویسندگی ژانری اشتباهه پس این ژانر و حذف کن و به ژانر عاشقانه بسنده کن!  با توجه به پارت اولت چون دختره داستان نابینا هست مربوط به ژانر اجتماعی میشه پس اگه قصد داری تا آخر رمان راجب مشکلات اجتماعی این دختر هم بنویسی بهتره ژانر « اجتماعی» هم به ژانرها اضافه کنی.

شروع رمان: شروع رمان هم مثل بقیه اجزای رمان مهمه، و نویسنده باید در شروع خلاقانه عمل کنه و از اتفاقات کلیشه‌ای پرهیز کنه؛ شروع شما خوب بود و کلیشه نبود، توصیف و فضا سازی خوبی در پارت اول داشتی اما بهتره قبل دیالوگ ها یه کوچولو از توصیف های حرکات کاراکتر بهره ببری! اما پارت دوم، یکم توصیف و فضا ضعیف شده بود که احتمالا دلیلش تغییر زاویه دید بوده اما وقتی از زبان سوم شخص می‌نویسی باید خیلی از توصیف های بیشتری استفاده کنی!

اندازه پارت: حدوداً باید ۶۰ خط در گوشی و ۳۰خط در سیستم باشه، اندازه پارت شما برای یک پارت طولانی و اگه بخواید تقسیم به دو پارتش کنی کوتاهه پس پیشنهاد میکنم یک ویرایش کامل داشته باشی.

لحن رمان: لحن معیار بود. (منولوگ ها ادبی و دیالوگ ها ادبی) که سعی کن تا انتهای رمان همین لحن رو داشته باشی.

زاویه دید: پارت اول «اول شخص» بود اما پارت دوم «سوم شخص» بهتره سعی کنی تا آخر رمان با یک زاویه دید بنویسی و پشت سرهم تغییرش ندی، چون تغییر زاویه دید ممکن برای خواننده آزار دهنده باشه.

یک نکته دیگه گلی هر پیامی به جز پارت تو تاپیک رمانت باشه، اسپم محسوب میشه و بهتره شما پیامی نفرستی و فقط پارت گذاری کنی تا پارت ها پشت هم و زیبا باشن.

و سعی کن دیالوگ ها رو از منولوگ جدا کنی یه مثال رو در این‌باره با هم بررسی کنیم: «با ناباوری گفت:این پول خیلی زیاده (با توصیف بیشتر و جداسازی جمله زیباتر میشه.) با چشمانی گرد شده ناباور زمزمه کرد: - این پول خیلی زیاده! »
یه سری مشکلات ویراستاری و درست نویسی هم داری که از طریق ویراستار حتما پیگیری کن تا رمانت رو ویرایش کنه! 
پایان نقد🤍
در کل رمان خوبی داری گلی، از خوندنش خوشحال شدم امیدوارم نقد برات مفید باشه و ناراحت نشده باشی و این نکته های جزئی فقط برای بهتر شدن رمان و قلمت بود!😍
به امید موفقیت روزافزون، قلمت مانا🤍

@ آوای خیس

سلام❀

خیلی ممنونم از اینکه اینهمه وقت گذاشتی و رمانم و خوندی و  اینقدر زیبا نقدش کردی😍

حتما اشکال هام رو رفع میکنم  و اصلا هم ناراحت نشدم بلکه خوشحالم شدم از اینکه همه اشتباهاتم رو گفتی💛

ممنونم🦋

ویرایش شده توسط آوای خیس
لینک به دیدگاه

• منتقد انجمن
1 دقیقه قبل، آوای خیس گفته است:

خیلی ممنونم از اینکه اینهمه وقت گذاشتی و رمانم و خوندی و  اینقدر زیبا نقدش کردی😍

حتما اشکال هام رو رفع میکنم  و اصلا هم ناراحت نشدم بلکه خوشحالم شدم از اینکه همه اشتباهاتم رو گفتی💛

ممنونم🦋

خواهش میکنم گلی😘🤍

خوبه که ناراحت نمیشی و اینکه وقتی پارت جدید گذاشتی منم تگ کن 😉

picsart_22-05-26_19-28-23-706_oxfm_l5lz.

من از هر ثانیه بی تو می ترسم!

رمان جَبر سرنوشت

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، N.H گفته است:

خواهش میکنم گلی😘🤍

خوبه که ناراحت نمیشی و اینکه وقتی پارت جدید گذاشتی منم تگ کن 😉

باشه حتما عزیزم🦋💛

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...