• تشکر 1
  • هاها 2
رفتن به مطلب

پرســش نامه‌ی رمان‌های نـوבهشـتیا

Ali_He
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

سلام خدمت همه ی کاربران عزیز!

هدف از ایجاد این تاپیک، تبلیغ رمان ها و معرفی رمان های مورد علاقه تونه. پرسش نامه ای طراحی شده که می تونید اون رو برای رمان مورد مطالعه تون داخل این سایت پر کنید و با این عمل، هم به نویسنده انگیزه‌ی لازم رو بدید و رمانش رو تبلیغ کنید و هم یه نیمچه نقد و نیمچه تشویقی برای رمانش انجام داده باشید.

برای شرکت در این تاپیک، فقط کافیه پرسش نامه ی زیر رو کپی پیست کنید و ترجیحا با یه رنگ دیگه، جلوی سوالات پاسخشون رو بنویسید.

پرسش نامه به شرح زیره:

1) چه رمانی رو داخل سایت مطالعه کردید / می کنید؟ نام رمان و نویسنده‌ی اون رو بنویسید و در صورت امکان، ایشون رو تگ کنید!

2) اول از همه چه چیزی شما رو جذب این رمان کرد؟ اسم اون؟ خلاصه اش؟ شهرت نویسنده؟ معرفی دیگران یا ... ؟

3) تا اینجای مطالعه، کدوم ویژگی رمان به دلتون نشسته و از نظر شما، نقطه قوت اصلیش محسوب میشه؟

4) تا اینجای رمان، کدوم ویژگی اون زیاد براتون جالب نبوده و میتونه بهتر باشه؟

5) شخصیت مورد علاقه تون داخل رمان کیه؟ چرا؟ و شخصیت منفورتون کیه و چرا؟

6) چی باعث میشه از خوندن این رمان دست بکشید؟

7) کدوم دیالوگ / مونولوگ رمان واستون خیلی خاص و زیبا بود؟ اینجا بذاریدش!

8) حرف خاصی با نویسنده دارید؟ انتقاد یا پیشنهاد؟

9) به رمان از 1 تا 10 چه نمره ای می دید و چرا؟

10) سوال دلخواه شما اضافه شود ...

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

10 ساعت قبل، Ali_He گفته است:

1) چه رمانی رو داخل سایت مطالعه کردید / می کنید؟ نام رمان و نویسنده‌ی اون رو بنویسید و در صورت امکان، ایشون رو تگ کنید! افسانه‌ی گوهران - مهتاب @ .mahtab.

2) اول از همه چه چیزی شما رو جذب این رمان کرد؟ اسم اون؟ خلاصه اش؟ شهرت نویسنده؟ معرفی دیگران یا ... ؟ هاها! اینکه مهتاب نصف رمان رو برام اسپویل کرد و از لحاظ ایده -توی کاراکترپردازی، فضاسازی، پی‌رنگ و...- کاملاً تایید شده ست.

3) تا اینجای مطالعه، کدوم ویژگی رمان به دلتون نشسته و از نظر شما، نقطه قوت اصلیش محسوب میشه؟ شاید ترکیب درستی نباشه اما "تخیلات پخته". از رمان گوهران با کلی اطلاعات علمی که به طرز قشنگی بین لایه‌ی تخیل پیچیده، بیرون میاین. بعلاوه اینکه مهتاب از اسم‌های ایران باستان استفاده می‌کنه ارزش کارش رو برام خیلی بالا می‌‌بره.

4) تا اینجای رمان، کدوم ویژگی اون زیاد براتون جالب نبوده و میتونه بهتر باشه؟ سر این مورد کلی انتقاد ازش کردم و به خاطر پشتکار بالاش اکثرش رو ادیت کرد و در حال حاضر فقط می‌تونم بگم دارم لذت می‌برم.

5) شخصیت مورد علاقه تون داخل رمان کیه؟ چرا؟ و شخصیت منفورتون کیه و چرا؟ مرتیا و شعله شخصیت‌های موردعلاقمن. فرجاد شخصیت منفور.

6) چی باعث میشه از خوندن این رمان دست بکشید؟ مگه اینکه مهتاب ننویسدش...

- پس برای رضایت اون ها، خالص ترین و بی ریا ترین دعا های خودتون رو به بعد اول ببرید، تا مورد مهر و مرحمت اون ها قرار بگیریم!

تمام اهالی بیشه یک صدا تکرار کردن: چنین باد!

8) حرف خاصی با نویسنده دارید؟ انتقاد یا پیشنهاد؟ مهتاب، لطفاً به خودت هم گوش بده. همیشه تموم انتقادها درست نیستن، اگه حس می‌کنی چیزی که انتقاد شده نادرسته، لازم نیست عملیش کنی. تا تو لذت نبری هیچ مخاطبی لذت نمی‌بره.

9) به رمان از 1 تا 10 چه نمره ای می دید و چرا؟ 9/5 به دلیل اینکه به نظرم هیچ چیز کامل نیست  و برای نمره دادن هنوز زوده چون تازه وارد بدنه شدیم.

Never mind.

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، Ali_He گفته است:

1) چه رمانی رو داخل سایت مطالعه کردید / می کنید؟ نام رمان و نویسنده‌ی اون رو بنویسید و در صورت امکان، ایشون رو تگ کنید! رهگذری در آب- آرمیتا مشایخی @ arisky

2) اول از همه چه چیزی شما رو جذب این رمان کرد؟ اسم اون؟ خلاصه اش؟ شهرت نویسنده؟ معرفی دیگران یا ... ؟ خب راستش اول چون دوستم بود وارد تاپیک شدم اما به بعدش، قدرت قلم و فضاسازیِ آرمیتا من رو نگه داشت.

3) تا اینجای مطالعه، کدوم ویژگی رمان به دلتون نشسته و از نظر شما، نقطه قوت اصلیش محسوب میشه؟ فضاسازی! جزء معدود نویسنده‌هاییه که از حواس پنجگانه استفاده می‌کنه و به قدری ملایمه که می‌تونم یه کتاب فضاسازی ازش بخونم.

4) تا اینجای رمان، کدوم ویژگی اون زیاد براتون جالب نبوده و میتونه بهتر باشه؟ فعلا دو پارت گذاشته، اما توی توصیف حالات -وقتی امبروز میفته- می‌تونه به قدر فضاسازی قوی بشه و قابل تجسم.

5) شخصیت مورد علاقه تون داخل رمان کیه؟ چرا؟ و شخصیت منفورتون کیه و چرا؟ لیلیبل! اسمش حس خوبی میده:)

6) چی باعث میشه از خوندن این رمان دست بکشید؟ آرمیتا ننویسدش...

لباس‌های خوش‌رنگ و ابریشمی بازرگان و تاجران، با آن ظاهر آراسته و تمزیشان و حواهرات پر زرق و برقی که به خود آویزان کرده بودند- بدون توجه به جنسیتشان-در میان باقی آدم‌هایی که از شدت گرما، عرق می‌ریختند و پوست سفیدشان بر اثر زمان، تیره شده بود، خودنمایی می‌کرد. مانند گلی در مرداب.

چشمه‌ای از قدرت منتقد کبیر!

8) حرف خاصی با نویسنده دارید؟ انتقاد یا پیشنهاد؟ لطفاً بیشتر بنویس، همونطور که گفتم یه روز قیمت فانتزی‌هات از طلا بیشتر میشه به شرطی که دست از پروژه‌های نیمه تموم برداری.

9) به رمان از 1 تا 10 چه نمره ای می دید و چرا؟ 9/5

Never mind.

لینک به دیدگاه

1) چه رمانی رو داخل سایت مطالعه کردید / می کنید؟ نام رمان و نویسنده‌ی اون رو بنویسید و در صورت امکان، ایشون رو تگ کنید! رمان فراموشی میخواهم از خانم ترانه مهربان @ TARANEH_M

2) اول از همه چه چیزی شما رو جذب این رمان کرد؟ اسم اون؟ خلاصه اش؟ شهرت نویسنده؟ معرفی دیگران یا ... ؟ معرفی خود نویسنده. اما به محض خوندن یکی دو پارت اول جذبم کرد.

3) تا اینجای مطالعه، کدوم ویژگی رمان به دلتون نشسته و از نظر شما، نقطه قوت اصلیش محسوب میشه؟ توصیفات این رمان و شخصیت پردازیش واقعا عالی بود! نویسنده از یه آب خوردن ساده، یه توصیف عاشقانه‌ی فوق العاده زیبا میسازه. باید واقعا بهش احسنت گفت. بعلاوه، شخصیت پردازی شخصیت اصلی داستان، خاطره، تا اینجا شاهکار بوده!

4) تا اینجای رمان، کدوم ویژگی اون زیاد براتون جالب نبوده و میتونه بهتر باشه؟ میشه گفت دو تا ویژگی که البته عیب نیستن چندان!

اول) اسم رمان زیاد برام جذاب نبود! معمولا استفاده  از یه جمله ی کامل برای اسم، زیاد جالب نیست ولی به من چه؟ سلیقه ی نویسنده اس : )

دوم) رمان شخصیت های زیادی رو معرفی کرده؛ مثل یه دفتر تلفن انبوهی از شخصیت ها دارن معرفی میشن که  ارتباط بینشون رو نیافتم کامل. البته به نویسنده فرصت بیشتری میدم. دلم میخواد هنرش رو در ایجاد ارتباط بین این شخصیت ها به رخم بکشه! منتظرم نویسنده ی جوان ...

5) شخصیت مورد علاقه تون داخل رمان کیه؟ چرا؟ و شخصیت منفورتون کیه و چرا؟ مورد علاقه خاطره؛ اونقدر نویسنده زیبا احساسات این انسان رو توصیف کرد، شخصا عاشقش شدم!

شخصیت منفور نداشتم فعلا ... شاید یه خورده پدر عمارت! به خاطر اخلاق تندش!

6) چی باعث میشه از خوندن این رمان دست بکشید؟ پایان زندگی من یا خود نویسنده ( دور از جان البته ) : ))

- مرگ چیه بنی؟ 
از سوالش جا می‌خورم اما با حوصله جواب می‌دهم:
- مرگ یعنی زندگی نکردن!
- زندگی چیه؟
- زندگی یعنی لذت بردن از همه چیز. از نسیم، از غذا، از یک رنگ شاد، از همه‌ی چیزهای کوچیک؛ زندگی یعنی شاد بودن، یعنی امید داشتن، یعنی تلاش برای عوض کردن اوضاع بد، یعنی حال خوب، یعنی زیبا بودن و زیبا دیدن، یعنی اعتماد، زندگی یعنی خوش‌بینی. وقتی این‌کارها رو نکنی یعنی مُردی؛ هیچ‌وقت نمیر!

8) حرف خاصی با نویسنده دارید؟ انتقاد یا پیشنهاد؟ عالی می نویسی! فقط یه توصیه رو از من داشته باش! دنیای نوشتن، یه دنیای پر از ناامیدیه ... اگه ناامید شدی، بدون قبل از تو هزاران نفر ناامید شدن و این طبیعیه! اونی برنده اس که بیش از بقیه، قدرت مبارزه با ناامیدی رو داشته باشه.

9) به رمان از 1 تا 10 چه نمره ای می دید و چرا؟ به خاطر همون دو تا ایراد ( بهتره بگم عدم تطابق با سلیقه ی من ) فعلا 9

لینک به دیدگاه

1) چه رمانی رو داخل سایت مطالعه کردید / می کنید؟ نام رمان و نویسنده‌ی اون رو بنویسید و در صورت امکان، ایشون رو تگ کنید!

رافلزیا از کاربر @ دارثی نایت

2) اول از همه چه چیزی شما رو جذب این رمان کرد؟ اسم اون؟ خلاصه اش؟ شهرت نویسنده؟ معرفی دیگران یا ... ؟

اسم رمان، و این جمله : «به نام آفریدگار رافلِزیا و اویی که قربانی شد/ رافلزیاها زود میمیرند! بی آنکه مقصران را سرزنش کنیم!»، بعدش که مقدمه شو خوندم، تصمیم گرفتم رمان رو ادامه بدم.

3) تا اینجای مطالعه، کدوم ویژگی رمان به دلتون نشسته و از نظر شما، نقطه قوت اصلیش محسوب میشه؟

توصیفات رمان خیلی خوبن! فضا سازی طوری صورت گرفته که وقتی رمان رو میخونم توی قسمت های هیجانیش، نا خودآگاه نفس منم حبس می شه و با هیجان ماجرا رو دنبال میکنم.

نقطه قوت جذاب دیگه ش اینه که (یادم رفت :| متاسفم دارثی =) یادم اومد، بهت میگم)

شاید به نظر سلیقه ای بیاد، ولی استفاده از برخی کلمات (جلوس،  لبخندی روی لب هایش مزیّن گشت، جبران کردنی از دستم بر بیاد انجام میدم به جای «اگه بتونم حتما جبران میکنم» و....) یا استفاده از کلمه های فینگلیش (کلینیکال »بالینی») به نظرم متنو یکم سخت کرده و از اون حالت روونی خارجش کرده. شاید اگه یکم روی این موارد کار کنی، متن قشنگ تر و روون تر بشه.

هنوز اونقدر خوب شخصیت هارو درک نکردم که از کاراکتری خوشم بیاد :)

شخصیت منفور هم که مرد ناشناس ایرانی :/   مخصوصا وقتی میگه «نازم» من تو دلم میگم زهرمار =)

رمانو دوست دارم و واقعا هیچی باعث نمیشه که از خوندنش دست بکشم

- اگه مضطربی... کافیه بگی چرا... لازم نیست همیشه اونقدر خودت رو قوی نشون بدی که به کسی چیزی نگی و بعد، از خسته بودنِ زیاد، کار های کوچیکِ زندگیت رو هم نتونی انجام بدی!  

ممنون که با قلم زیبا و معماگونه ات منو چند ساعتی از دنیای شلوغم جدا میکنی:956:

نمره ی من فعلا به این رمان از 10 ، 8 هستش. اونم به دو دلیل:

1. شخصیتا رو نتونستم خوب درک کنم و با ابعاد شخصیتیشون کامل آشنا نشدم

2. استفاده از کلمات و عبارات نامانوس «شاید سلیقه ایه، نمیدونم»

ویرایش شده توسط L-1485
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

) چه رمانی رو داخل سایت مطالعه کردید / می کنید؟ نام رمان و نویسنده‌ی اون رو بنویسید و در صورت امکان، ایشون رو تگ کنید!

رمان منهدم از @ Gemma

معرفی نویسنده.

شخصیت پردازی فوق العاده نویسنده، از نظر من نقطه قوت این رمان شخصیت پردازی خوب و دقیقیه که داره.

چنین ویژگی نبوده.

شخصیت مورد علاقه‌ام آرمین، شخصیت اصلی این داستانه و علت هاش هم زندگی سخت و پرکشمکشی که داره و همین‌طور بامزه بودنِ شخصیته.

شخصیت منفور رییس سازمانیه که تو رمان وجود داره و علتش هم پست بودنشه.

چیزی باعث نمیشه چون به حدی کنجکاوم کرده که حتماً تا انتها میخونمش.

7) کدوم دیالوگ / مونولوگ رمان واستون خیلی خاص و زیبا بود؟ اینجا بذاریدش.

- راستین بیا باهم روراست باشیم. تو هر چه‌قدر هم نگاهت رو پر از بی‌تفاوتی کنی، من هنوز نگرانی رو توی نگاه و چشمات می‌بینم، هر چه‌قدر بگی دوستم نداری، من بیشتر متوجه‌ی دوست داشتنت میشم. من می‌دونم توی اعماق قلب و وجودت، هنوز عاشقمی. می‌دونم که حاضری سر من گردن بزنی. چرا؟ چون راستین عاشقی که می‌شناختم هرگز اهل دروغ نبود؛ درست مثل اسمش! راستین به خودت بیا، من هنوز همون آیلی‌ام؛ همون آیلیِ تو.

حتماً ادامه بده و موفق‌تر از اینی که هستی شو:) پیشنهاد می‌کنم پایانی برای رمانت رقم بزنی که لبخند رو بر روی لب هامون به وجود بیاره♡

۱۰ چون اگر مشکلِ جدی هم بوده من متوجه نشدم و برام رمانِ بدون نقصیه.

ویرایش شده توسط h.noora
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...