رفتن به مطلب

درخواست کمک برای انتخاب لحن و شخصیت پردازی.

EYVIN
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

سلام. من رمانی رو شروع به نوشتن کردم که چند خط اول ادبی و باقیش باید محاوره‌ای باشه. از طرفی ظاهرا با این کار پرش لحن صورت می‌گیره. نمی‌تونم همه‌ش رو یا ادبی بنویسم یا محاوره‌ای. توی یک رمان عیب داره فقط همون چند خط که جزو شروع اصلی رمان محسوب نمی‌شه ادبی باشه؟

و اینکه راهی هست تا شخصیت پردازی قوی‌تر بشه؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 دقیقه قبل، EYVIN گفته است:

سلام. من رمانی رو شروع به نوشتن کردم که چند خط اول ادبی و باقیش باید محاوره‌ای باشه. از طرفی ظاهرا با این کار پرش لحن صورت می‌گیره. نمی‌تونم همه‌ش رو یا ادبی بنویسم یا محاوره‌ای. توی یک رمان عیب داره فقط همون چند خط که جزو شروع اصلی رمان محسوب نمی‌شه ادبی باشه؟

و اینکه راهی هست تا شخصیت پردازی قوی‌تر بشه؟

اگر اون بخش جزو پارت های رپان باشه بله پرش لحن محسوب میشه و نمی‌تونید چنین کاری انجام بدید. حتی برای چند خط اول!

ویژگی‌های متفاوتی برای شخصیت‌هاتون در نظر بگیرید. رفتاری که ویژگی‌ای که درباره اونها گفته شده رو نقض می‌کنه، برای شخصیت ها در نظر نگیرید.   رفتارهای شخصیت های طبیعی باشه

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، Sanaz87 گفته است:

اگر اون بخش جزو پارت های رپان باشه بله پرش لحن محسوب میشه و نمی‌تونید چنین کاری انجام بدید. حتی برای چند خط اول!

ویژگی‌های متفاوتی برای شخصیت‌هاتون در نظر بگیرید. رفتاری که ویژگی‌ای که درباره اونها گفته شده رو نقض می‌کنه، برای شخصیت ها در نظر نگیرید.   رفتارهای شخصیت های طبیعی باشه

فقط اینکه اگه خود رمان ادبی باشه می‌تونیم دیالوگ‌ها رو محاوره بنویسیم دیگه درسته؟

لینک به دیدگاه

الان توی پارت ابتدایی رمان  من نمی‌تونم اون چند خط رو محاوره بنویسم. و یا مثلا شروع رمان رو نمی‌تونم ادبی بنویسم. یکی کمک بنماید:)

ویرایش شده توسط EYVIN
لینک به دیدگاه

• کاربر عادی

در صورتی پرش لحن حساب میشه که هردو اول شخص باشه مثلا تو داری یه خاطره تعریف میکنی با لحن محاوره بعد یهو ادبی بشه لحنت این میشه پرش لحن 

ولی اگه تو داری دانای کل رو راوی قرار میدی و ادبی صحبت میکنی و بعدش کلا زاویه دید تغییر میکنه و میشه اول شخص و لحن محاوره میشه اشکالی نداره 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، EYVIN گفته است:

الان توی پارت ابتدایی رمان  من نمی‌تونم اون چند خط رو محاوره بنویسم. و یا مثلا شروع رمان رو نمی‌تونم ادبی بنویسم. یکی کمک بنماید:)

تنها قسمتی ک میتونه ادبی باشه مقدمه و خلاصه هست! 

در این صورت میتونید پارت ها رو محاوره بنویسید

ینی خلاصه و مقدمه ادبی ولی بقیه رمان محاوره

اینطور میشه

مثلا شما یه تیکه از اول پارت یک رو ادبی نوشتید و قسمت بعدی محاوره شروع میشه، ب این صورت: 

۱. سرم رو چرخوندم. 

این در حالتیه ک میتونید بنویسید

۲. سرم را چرخاندم. 

ویرایش شده توسط hani.r

www.roozgozar.com-2099_rofi.gif

داستان‌ها: 

احلام دلستان🌙 [   روایت  رویای به حقیقت  پیوسته و دلداری که در خواب دلبری می‌کند!] 

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، EYVIN گفته است:

فقط اینکه اگه خود رمان ادبی باشه می‌تونیم دیالوگ‌ها رو محاوره بنویسیم دیگه درسته؟

بله این لحن معیار هست

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • ناظر رمان
4 ساعت قبل، Atiw گفته است:

سلام 

وقتی یکی از کاراکترای رمان خوشحال یا ناراحته حالتش رو چجوری بیان کنم

سعی کن احساسات اون لحظه رو بیان کنی

تو خودت وقتی خوشحالی سر از پا نمی‌شناسی ، مثلا دیگه بعضی حرف های اعصاب خورد کن و مسخره روت تاثیری نداره .

یا وقتی ناراحتی حالت بده اعصاب نداری سر چیز های الکی ناراحتیت تشدید میشه 

یا عصبانیت مثلا وقتی عصبی هستی خود آدم احساس میکنی دود از کلت بلند میشه هر کی هر چی میگه حتی اگه سعی داره آرومت کنه بهش میتوپی بهم میریزی نمیدونی چیکار کنی 

یا تعجب وقتی شوکه میشی یا تعجب میکنی چشمات گرد میشه که حالا تو رمان ها گاهی مینویسن 《نزدیک بود چشمام از حدقه در بیاد》 یا میگن 《هیچی از حرف های بقیه نمیفهمیدم و متعجب خیره نگاهش میکردم ، خدایا خواهش میکنم اینم مثل قبلی ها یه دروغ باشه》

و حس و حال های دیگه که اگه خواستی بپرس

داستان رکوع زندیق (کافر هم مسلمان می‌شود)

لینک به دیدگاه

4 ساعت قبل، Atiw گفته است:

سلام 

وقتی یکی از کاراکترای رمان خوشحال یا ناراحته حالتش رو چجوری بیان کنم

خب، آسون ترین کار اینه که یه بار که خیلی خوشحال یا ناراحتی  چند بند فقط راجع به حست توصیفات کنی و به حالات مختلف هم تشبیهش کنی

یا اگه الان امکانش نیست، کتاب بخون! سه چهار تا کتاب که قلمشون رو دوست داری بردار و ببین چجوری توصیفات خودشون رو از احساسات میکنن و ازشون الگو بگیر

راحت ترینش اینه که خودت رو  بذاری جای شخص و هرچی حس میکنی بنویسی. البته این یکم اوایلش اذیت میکنه چون ممکنه کرکترات خیلی یهویی شبیه  یه خودت بشن پس باید با دقت انجامش بدی تا شخصیت پردازیشون بهم نریزه

در تلالو ثانیه ها، سایه هارا در آغوش گرفته‌ام.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...