رفتن به مطلب

کنکور امسال براتون چطور گذشت؟ تجربه‌های شما را پذیراییم!

آیلار مومنی
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

بچه‌های کنکوری 

امیدوارم امروز حال دلتون خوب شده باشه. تلاش‌هاتون  نتیجه داده باشه و اگه نشد فدای سرتون. 

یادتون باشه کنکور فقط یکی از هزاران اهداف زندگیتون هست. 

خودتون رو وقفش نکنید.

در موردش حرف بزنید 😍 تجربه‌هاتون رو با ما به اشتراک بذارید💜

ویرایش شده توسط آیلار مومنی
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• مدیر ارشد

مگه الان ۱۴۰۱ نیست🥲

رمان‌راز‌یک‌جنایت...حقایق‌پنهان‌،‌بازی‌بر‌روی‌میز،‌مقابل‌یک‌دیگر،چشم‌در‌مقابل‌چشم...و‌در‌آخر‌خونی‌که‌همانند‌فواره‌آسمان‌را‌به‌تیری‌وتاری‌می‌کشاند! ‌

لینک به دیدگاه

• نویسنده حرفه ای

هر وقت رسید میام میگم

رمان ها:

تمنای نوشدارو...داهول...شمور...کاکادو

داستان ها:

بازگشت زمان...بنجامین، بابالنگ دراز ونکوور...ژاکلین هود

لینک به دیدگاه

8 دقیقه قبل، نیکتوفیلیا گفته است:

هر وقت رسید میام میگم

اینجور که گفت ۱۴۰۲ گفتم یاعلی! نکنه قبول نشم تجربه رو سال بعد بیام بگم...

‏و من همیشه می‌خوردم به دری که بسته بود یا می‌رسیدم به جمعیتی که راه نمی‌دادند. حتی به عمد دست دراز می‌کردند تا نگذارند جلوتر بروم. می‌دانستم که نمی‌رسم، اما رفتم؛ تمام شب، تمام روز...

- او دیده‌ها را گوش‌زد می‌کرد

لینک به دیدگاه

فقط بدون هنوز ندادم و دارم از استرس پس می افتم.

در همین حد بدون!

نویسنده رمان‌های کامل شده:    به یادت بیاور، ماندن یا رفتن، سرپناهی دیگر، پشیمان می‌شوی 

در حال  تایپ:   محنت دیدگان

لینک به دیدگاه

عه 😂😂😂اشتب نوشتم ببخشید بچه ها

لینک به دیدگاه

سال بعد میام تجربه هام رو میگم 

لینک به دیدگاه

• نویسنده حرفه ای

می دونی؟ فکر می کنی که استرس نداری.. ولی هر چه قدر دقایق به کنکور نزدیک تر میشن بیشتر استرس می گیری.. تا این که میری میشینی سر جلسه.. بعد می بینی همه چیز خیلی عادیه.. حس می کنی اومدی آزمون گزینه دو یا سنجش بدی.. انگار هیچی نیست.. بعد سوالا میاد دستت... بعد همون کارایی رو می کنی که اونا میگن.. بعد با کمال خونسردی سوالا رو جواب میدی.. انگار نه انگار که کنکوره.. یه جو خیلی عادی داره... 

برای من داشت

رمان ها:

تمنای نوشدارو...داهول...شمور...کاکادو

داستان ها:

بازگشت زمان...بنجامین، بابالنگ دراز ونکوور...ژاکلین هود

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

من  که تابستان پارسال کنکور دادم و قبول شدم شکر خدا 

کلا سه بار کنکور دادم  و هرسه میگم براتون

کنکور اول برای رشته گرافیک بود .

چون کتاب هایی که سال اخر میخوندم مشترک بود با سال قبلیش 

ینی این طوری که کتاب نصف کرده بودند  که سال ۱۱ نصف کتاب بخونم سال ۱۲ نصف دیگه اش .😮 هم کتاب های درسی مربی ها دوره میکردند و نمونه سوال میدادند  و همین طور مشاورمون یه کتاب راهنما گفت منم خریدم  و همه اش تست بود اصلا درسنامه نداشت انقدر زده بودم که حالم بهم میخورد🤢 این اخر باری ها کتاب قسمم میداد که جای خالی نداره  .😡

یه  عوضی بازی در اوردم این بود که به همه دوستام میگفتم دروس عمومی نمیخونم مثل تاریخ و جغرافیا این جیزا اوناهم نخوندند ولی من میخوندم (فهمیدید چیشد، دروغ میگفتم😈، البته اونا واقعا درس نخون بودند😒) بعد هم که قبول شدم 😌

کنکور دوم برای رشته علوم انسانی 

فوق دیپلم گرافیک گرفتم  و بگم که خیلی رشته خوب و پرخرج زیادی بود خیلی زیاد خرج داشت😶 و الانم واقعا به هرکس توصیه اش نمیکنم کسی که میخواد بره این رشته واقعا باید هدف داشته باشه چون انقدر مسیر های جور واجور داره که اگر هدفت مشخص نباشه سر در گم میشید که چکار میخوایید بکنید🙄،  از رشته گرافیک به توصیه خواهر و پدرم امدم بیرون و مشغول خوندن برای کنکور انسانی شدم همه میگفتند برو تربیت معلمی اما من خوشم نمیومد🙁 چون مادر و خواهرم معلم هستند😒 و نگاه دوتا زنعمو ها که یکیشون معلم و یکی دیگه مدیر میکنم یه جوریم میشه😫 حالا نمیگم دیگه که عمه بزرگمم مدیر بازنشسته دبستان🤐 پس حق میدید از معلمی بیزار باشم. من او سال به خدا التماس میکردم کلا کنکور قبول نشم😥  ولی میخوندم و از طرفی هم التماس خدا تا این که کنکور دادم و یادم افتاد خب دانشگاه تربیت معلمی نمیرم   میتونم برم  روانشناسی که  🤦‍♀️بعد از کنکور هرشب التماس خدا که قبول بشم روانشناسی😟 اما نشد ظاهرا خدا او لحظه فقط منتظر خواسته من بود تا که قبول نشم☹

کنکور سوم روانشناسی 

دیگه نشستم خوندم🤦‍♀️ دوباره بیشتر از قبل و هر روز  تکرار میکردم که برم روانشناسی که  باز هم خدا منتظر خواسته من بود که مهر روانشناسی برای من زد دمش هم گرم 😍

https://forum.98ia2.ir/topic/7610-سایه‌های-سرنوشت-میترا-حجتی-کاربر-انجمن-نودهشتیا/

در دل یکی شادی است در دل یکی خون چه بی عدالتی دلخراشی!

https://forum.98ia2.ir/topic/12768-داستان-کوتاه-سکانس-مخفی-یک-زندگی-میترا-حجتی-کاربر-نودهشتیا/

زندگی کردن با آدمی که دوسش داری توی اوج بدبختی خودش خوشبختی 

لینک به دیدگاه

خب اول اینو بگم که من همین امسال کنکور دادم  و واقعا تجربه عجیب و غریبی بود. میتونم بگم توی سال کنکور  عجیب ترین و غیر ممکن ترین اتفاق ها می‌تونه براتون بیفته از اتفاق های خوب تا اتفاق های بد. من به شخصه به شدت آدم استرسی بودم  حتی سر آزمون های تستی معمولی که سر کلاس ازم می‌گرفتن حالم بد میشد و نصف زمانم می رفت و نمی تونستم ازمونم رو بدم  و متاسفانه  مشاور های مدرسه هم خیلی خوب نبودن  و بیشتر برام فشار روانی درست میکردن از نظر درسی هم که هیچی نگم بهتره چون برنامشون به هیچ دردی نمی خورد و وقتی با برنامه خودم پیش می رفتم بهم گیر هم میدادن. خلاصه این استرس من تا آخرین آزمون آزمایشی سنجش هم ادامه داشت  تا رسید روز کنکور. باورم نمیشد من ماه های آخر شبانه روز شاید چهار ساعت هم نمی خوابیدم ولی شب کنکور به طرز عجیبی راحت خوابیدم و بدون استرس روز کنکور هم آنقدر ریلکس بودم که از اون ور بوم افتادم از ریلکسی زیاد وقت کم آوردم😂

تا پایان آزمون آروم بودم ولی به محض اینکه آخرین پاسخنامه رو تحویل دادم انگار مغزم تازه به کار افتاد که تو کنکور دادی دختر. و اونجا بود که  تازه استرسم خودش رو نشون داد و تازه فهمیدم سر جلسه استرس داشتم و نمی فهمیدم. ولی این رو بگم روز کنکور هیچ چیز خاصی نداره مثل بقیه آزمون هاس  و نباید توی ذهنتون بزرگش کنید چون هرچی بخواد بشه میشه😁

خداروشکر که گذشت و با این که وقت کم آوردم  و به نظرم  اون قدری که میخواستم آزمون خوبی ندادم، ولی بازم همون رشته ای که می خواستم و همون جایی که می خواستم قبول شدم و  رتبم هم  خوب شد. 

برای همتون که قراره کنکور بدید آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم کنکورتون بهترین آزمونی باشه که تا اون موقع دادید😘

لینک به دیدگاه

بسم المعطر الحبیب

خب....اول بتون بگم ک من امسال کنکور دادم و  دانشجوی فیزیو تراپی ام اما تصمیم گرفتم علاوه بر دانشگاه واسه کنکور هم بخونم  تا ب علاقه ام ک همون پزشکیه برسم

ولی حالا بزارین از کنکورم بگم براتون،کنکوری ک  با اومدن کرونا مصادف شد  و این کرونا و اموزش مجازیش کاری کردن ک یه دانش اموز ب شدت درس خونِ المپیادی رو ک شاگرد اول کلاسشون توی مدرسه ی تیزهوشان بود ودرگیر خودش  کنه، و کاری کنه ک این دانش اموز ِ طیِ یه سال  از تمومِ کتابا و نمره های تاپش توی ازمونا فرسنگ ها دور بشه   و کلا هدفشو فراموش کنه

یه سال  ک گذشت این  ادم تازه  ب پایه ی دوازدهم رسید و اول مهر ۱۴۰۰ بود ک  یکم ب خودش اومد؛و تا ب خودش اومد دید دی ماه شده و نصف دوازدهم و پایه ی یازدهمش هنوز موندن رو دستشو چن ماه بیشتر هم تا کنکور نمونده

بعد از اون روزی ۱۰ تا چهارده ساعت وقت میزاشت ک ب عقب افتادگیاش برسه  اما کافی نبود،و توی همون برهه،علاوه بر استرسی ک بخاطر درسا تحمل میکرد باید  حرفای سرد بقیه رو هم میشنید و درجا نمیزد،باید نشون میداد  تو این جنگ حتی اگ تیر  بخوره،پا پس نمیکشع تا سرنوشتشو چن تا کفتار بنویسن....هرچن سخت بود،درحدی سخت ک ی پسر ب شدت شادِ اجتماعیو ب یه ادم منزوی افسرده تبدیل کرده بود ک حتی حوصله ی خودشو نداشت ولی خب  کنکورو ک بدین متوجه میشین این سختیا در مقابل حسرتی ک بعدا قراره بخورین یا در مقابل اون اشک شوق ناشی از موفقیتتون هیچی نیس.....

هرچن  من ب شخصه ب این معتقدم کنکور تنها راه رسیدن ب یه اینده ی ایده ال و یه هدف معین نیست،اما تو جامعه ای که بی عدالتی موج میزنه،کنکور عادلانه ترین بی عدالتی ممکن برای رسیدن ب حقتونه

حیفه ک جدیش نگیرین....

لینک به دیدگاه

نه استرسی نه ترسی بسیار آسوده خاطر رفتم نشستم کنکور رو دادم و دراومدم و دی ماه این اتفاق دوباره تکرار میشه، َ😂🚶‍♀️

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...