• تشکر 1
  • هاها 2
رفتن به مطلب

معرفی و نقد رمان کوه به کوه می‌رسد/ Atefeh L کابر انجمن نودهشتیا

اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

• طراح گرافیک

رمان کوه به کوه می‌رسد

نویسنده: عاطفه لاجوردی

ژانر: عاشقانه- اجتماعی-معمایی

خلاصه:

رها دختری‌ست که روزگاری در گذشته، درست همانند اسمش رها شده است. رها میان گرگانی که به طمع دختر بودن و بی‌پناهی‌اش قصد به تاراج بردن زندگی‌اش را داشتند اما....

حالا پس از گذشت پانزده سال، گذشته‌ی دردناکش او را از تلی از خاک به کوهی استوار بدل کرده است. درست به همان صلابت و شکوه.... و تمام آن محکم بودن را به کسی مدیون است که مثل کوه همیشه پشتش ایستاده بود...

اما از گذشته فراری نیست! گذشته‌ای که با برگشتن آدم‌هایش، مانند یک کابوس مجسم برمی‌گردد و با چالشی بین مرگ و زندگی، اینبار هردواشان را محک می‌زند.....

مقدمه:

زیباترین جاده‌ها در دل سخت‌ترین کوه‌ها به وجود می آیند   و صبورترین  آدمها در دل سخت‌ترین مشکلات است که همچون کوه قد می‌کشند… همان‌هایی که میان سخت‌ترین روزها پا پس نکشیدند. کوه‌هایی در قالب آدمیزاد....پس شاید گاهی لازم است به جای آدم به آدم، کوه به کوه برسد....

با وجود مسائل و معضلات اجتماعی واقعی مطرح شده در داستان، هرگونه تشابه اسمی شخصیت‌ها  صرفا برحسب تصادف می‌باشد و کلیت داستان براساس تخیل نویسنده و غیرواقعی است.

رمان کوه به کوه می‌رسد

رمان‌های تکمیل شده👇

به گسی خرمالو🍂 (فایل)

شعله رقصان این آتش تویی🔥 (در دست چاپ)

در حال تایپ👇🏻

رمان کوه به کوه می‌رسد...🗻

negar_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B2%DB%B0%DB%

ما چو ناییم و نوا در ما ز تست

ما چو کوهیم و صدا در ما ز تست

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 5 ماه بعد...
  • نویسنده حرفه ای

سلام دلبر.  یعنی باید بگم واقعا خسته نباشی .بالاخره تونستم بهت برسم چقدر دلم برای رها سوخت چه زندگی تلخی اتفاق پشت اتفاق تا میاد یه چیز و بذاره کنار چیزی حدید کشف می‌کنه. ولی منم اگه جاش بودم هیچ وقت به مادرم اجاره رودررویی نمی‌دادم  درسته مادره ولی  در حقش مادری نکرد یه شخص منفور دیگه داستان مادر رهاست..چقدر کوهیار قصه رو دوست دارم  مثل کرکترای رمان خودم بهش حس پیدا کردم 😁پسرم چه حسود و غیرتیه😂 چه جایی هم تموم شد الان باید منتظر بمونم ببینم چه بلایی سر این طفل معصوم فائزه اومده لطفا زود به زود پارت بذار. راستی یه جاهایی اشتباه تایپی داشتی  ولی خب نمی دونم دقیق کدوم پارت ها بود می‌خواستم عقب نیفتم فقط سریع خوندم  خیلی کنجکاو بودم ببینم چی می‌خواد بشه  قلمت مانا بهترین😍😍🙏🌹

لینک به دیدگاه

قلم گیرا و قشنگی داری عزیزم ادم لذت میبره از خوندنش 

فقط چون حرفه ای کار میکنی و مینویسی چنتا جا غلط تایپی بود اینارو اصلاح کن 

در کل خفن بود:)

ویرایش شده توسط واریا
لینک به دیدگاه

• طراح گرافیک
7 ساعت قبل، Fateme71 گفته است:

سلام دلبر.  یعنی باید بگم واقعا خسته نباشی .بالاخره تونستم بهت برسم چقدر دلم برای رها سوخت چه زندگی تلخی اتفاق پشت اتفاق تا میاد یه چیز و بذاره کنار چیزی حدید کشف می‌کنه. ولی منم اگه جاش بودم هیچ وقت به مادرم اجاره رودررویی نمی‌دادم  درسته مادره ولی  در حقش مادری نکرد یه شخص منفور دیگه داستان مادر رهاست..چقدر کوهیار قصه رو دوست دارم  مثل کرکترای رمان خودم بهش حس پیدا کردم 😁پسرم چه حسود و غیرتیه😂 چه جایی هم تموم شد الان باید منتظر بمونم ببینم چه بلایی سر این طفل معصوم فائزه اومده لطفا زود به زود پارت بذار. راستی یه جاهایی اشتباه تایپی داشتی  ولی خب نمی دونم دقیق کدوم پارت ها بود می‌خواستم عقب نیفتم فقط سریع خوندم  خیلی کنجکاو بودم ببینم چی می‌خواد بشه  قلمت مانا بهترین😍😍🙏🌹

سلام عزیزم، ممنون از نظر قشنگت💙

چشم سعی میکنم زودتر پارتهای بعدی رو بذارم😉

اون غلط‌ها متاسفانه بعد از ویراستاری اتفاق افتاده، فکر کنم حدس‌های کیبورد ویراستار خرابش میکنه، بهش باید بگم ولی ممنون که گفتی🙏🏻

رمان‌های تکمیل شده👇

به گسی خرمالو🍂 (فایل)

در حال تایپ👇🏻

لینک به دیدگاه

• طراح گرافیک
2 ساعت قبل، واریا گفته است:

قلم گیرا و قشنگی داری عزیزم ادم لذت میبره از خوندنش 

فقط چون حرفه ای کار میکنی و مینویسی چنتا جا غلط تایپی بود اینارو اصلاح کن 

در کل خفن بود:)

خوشحالم که به دلت نشسته و ممنون از اینکه نظرت رو برام به اشتراک گذاشتی، چون بین خواننده‌ها ندیده بودمت غافلگیر شدم 😉 

غلطها بعد از ویراستاری اتفاق افتاده، احتمالا حدس‌های کیبورد ویراستار کار رو خراب کرده، خودم هم دیده بودم، اصلاح میشه👌🏻

رمان‌های تکمیل شده👇

به گسی خرمالو🍂 (فایل)

در حال تایپ👇🏻

لینک به دیدگاه

سلاااام‌

من اومدم خوش اومدم😃 و طبق معمول اومدم سرت هوارشم

ویرایش شده توسط worning,f
لینک به دیدگاه

هم اکنون، worning,f گفته است:

سلاااام‌

من اومدم خوش اومدم😃 و طبق معمول اومدم سرت هوارشم

خب عاطفه خانم قشنگم.
اول اسم رمانت:

خب اسم رمان از چهار بخش تشکیل شده و اندازه‌اش مناسبه همینطور با رمانت، خلاصه و مقدمه‌ات همخوانی داره، البت ناگفته نمونه که آوای قشنگی داره ی جورایی چون اسمش چهار بخشه و ببین‌شون فاصله یا همون تموم شدن کلمه هس آخر اسم رمان آواش قشنگه(یکی نیس ب من بگه آخه کوه کجا آواش قشنگه؟ آدم اونجا فریاد بزنه که باز ب خودش برمیگرده😐)

ژانر:

رمانت دو تا ژانر داره که هر دوشون ژانرهای درستین‌ و ترکیب‌شون هم خوبه👍

خلاصه:

وای عاطییی خلاصه‌ات خیلی قشنگ بود🥺آخی من خیلی با خلاصه‌ات حال کردم🥺💘ولی خلاصه‌ات از حد استاندارد خارج شده ها🤷‍♀️

مقدمه:
مقدمه‌ی قشنگ و با مفهومی داشتی💘

شروع رمان:

شروع جالب و کنجکاو کننده‌ی بود، من ب شخصه سکته کردم تا باز رمانو بردی تو گذشته😐

اندازه پارت‌ها:

استاندارد بودن و این استاندارد بودنشون تو پارت‌های آخر منو سکته داد!!!!!😫

کشمکش‌ها:

- خب رمانت کشمکش داشت، ولی در جریانی که من گشادم؟ خب پ فهمیدی که گشودیم نذاشت دونه دونه بنویسم🤨

توصیفات:

توصیف خوبی داشتی و باز هم متن بالا را مطالعه بفرما و در جریان باش ک چرا توضیح ندادم😌👣

برسی سیر رمان:

رمانت سیر معمولی داشت و همه چی خیلی قشنگ توصیف شده بود ی طوری که من واقعا تو رمان غرق شده بودم🥺

زاویه دید:

از دوتا زاویه دید استفاده کرده بود، سوم شخص و اول شخص، زمان گذشته از دید راوی بود و زمان حال از زبان رها بود💘

ساختار جمله:

همه فعل و فاعل ها تو جا خودشون بودن الا ی جا که ی دیالوگ از زبان نغمه بود دقیق یادم نیس تو کدوم پارت یا کجای رمان بود و فعل و فاعل اشتباه نوشته بودن البت همین پارت‌های آخر بود فک کنم تو خونه کوهیار بودن😕

اصول درست نویسی:

تمام رعایت شده بودن، ولی یکم واسم عجیبه رمانت ویراستار داره ولی چرا خط دیالوگ‌ها اشتباه بودن، به طور مثال:

-رها!✖
- رها!✔

پیرنگ:

رمانت پیرنگ بسته داشت و تا خود توضیح نمیدادی من فلک زده نمی‌فهمیدم گره ها رو به طور مثال:

چه بلایی سر فائزه اومد؟ یا اول رمان، صاحب دویست شیش نوک مدادی، یا که سرنوشت رها چی میشه؟

هدف:

خب بعضی از پارت های فلش بک می‌خوردن به گذشته:
و منو میکشتن تا بیان ب زمان حال، یا مثلا پارت‌های گذشته میومدن تو زمان حال و من داشتم جون می‌دادم بفهمم تو گذشته چی میشه😬

خب عاطی‌ جووون اشتباه تایپی داشتی اونم زیادددد😂حالا همچینم زیاد نبود ولی داشتی.

خب کلام اخر:

عاطفههههه‌ زود تند سریع پارت بده تا من سکته نکردممممم

لینک به دیدگاه

هم اکنون، worning,f گفته است:

خب عاطفه خانم قشنگم.
اول اسم رمانت:

خب اسم رمان از چهار بخش تشکیل شده و اندازه‌اش مناسبه همینطور با رمانت، خلاصه و مقدمه‌ات همخوانی داره، البت ناگفته نمونه که آوای قشنگی داره ی جورایی چون اسمش چهار بخشه و ببین‌شون فاصله یا همون تموم شدن کلمه هس آخر اسم رمان آواش قشنگه(یکی نیس ب من بگه آخه کوه کجا آواش قشنگه؟ آدم اونجا فریاد بزنه که باز ب خودش برمیگرده😐)

ژانر:

خلاصه:

وای عاطییی خلاصه‌ات خیلی قشنگ بود🥺آخی من خیلی با خلاصه‌ات حال کردم🥺💘ولی خلاصه‌ات از حد استاندارد خارج شده ها🤷‍♀️

مقدمه:

شروع رمان:

اندازه پارت‌ها:

کشمکش‌ها:

- خب رمانت کشمکش داشت، ولی در جریانی که من گشادم؟ خب پ فهمیدی که گشودیم نذاشت دونه دونه بنویسم🤨

توصیفات:

توصیف خوبی داشتی و باز هم متن بالا را مطالعه بفرما و در جریان باش ک چرا توضیح ندادم😌👣

برسی سیر رمان:

رمانت سیر معمولی داشت و همه چی خیلی قشنگ توصیف شده بود ی طوری که من واقعا تو رمان غرق شده بودم🥺

زاویه دید:

از دوتا زاویه دید استفاده کرده بود، سوم شخص و اول شخص، زمان گذشته از دید راوی بود و زمان حال از زبان رها بود💘

ساختار جمله:

همه فعل و فاعل ها تو جا خودشون بودن الا ی جا که ی دیالوگ از زبان نغمه بود دقیق یادم نیس تو کدوم پارت یا کجای رمان بود و فعل و فاعل اشتباه نوشته بودن البت همین پارت‌های آخر بود فک کنم تو خونه کوهیار بودن😕

اصول درست نویسی:

تمام رعایت شده بودن، ولی یکم واسم عجیبه رمانت ویراستار داره ولی چرا خط دیالوگ‌ها اشتباه بودن، به طور مثال:

-رها!✖
- رها!✔

پیرنگ:

رمانت پیرنگ بسته داشت و تا خود توضیح نمیدادی من فلک زده نمی‌فهمیدم گره ها رو به طور مثال:

چه بلایی سر فائزه اومد؟ یا اول رمان، صاحب دویست شیش نوک مدادی، یا که سرنوشت رها چی میشه؟

هدف:

و منو میکشتن تا بیان ب زمان حال، یا مثلا پارت‌های گذشته میومدن تو زمان حال و من داشتم جون می‌دادم بفهمم تو گذشته چی میشه😬

خب کلام اخر:

مدیونی فک کنی واسه بالا بردن ارسالیام سه تا پیام فرستادم😁🤺

لینک به دیدگاه

• طراح گرافیک
۱ ساعت قبل، worning,f گفته است:

خب عاطفه خانم قشنگم.
اول اسم رمانت:

ژانر:

خلاصه:

مقدمه:

شروع رمان:

اندازه پارت‌ها:

کشمکش‌ها:

توصیفات:

برسی سیر رمان:

زاویه دید:

ساختار جمله:

اصول درست نویسی:

-رها!✖
- رها!✔

پیرنگ:

هدف:

خب کلام اخر:

مرسی که همه جانبه نظرت رو گفتی، خیلی چسبید😉

غلط املایی!!!!!!😬😬😬

آخر یه کاری میکنید خودم دوباره ویرایش کنما، بابا مشکل کیبورد ویراستار  بود، طفلک امتحان داره گفت درستش میکنه  خودش🫠😅

پارت جدید  هم در اولین فرصت حتما😉👌🏻

ویرایش شده توسط Atefeh L

رمان‌های تکمیل شده👇

به گسی خرمالو🍂 (فایل)

در حال تایپ👇🏻

لینک به دیدگاه

• طراح گرافیک
49 دقیقه قبل، worning,f گفته است:

مدیونی فک کنی واسه بالا بردن ارسالیام سه تا پیام فرستادم😁🤺

اصلا مشخص نبود!😂😂😂

رمان‌های تکمیل شده👇

به گسی خرمالو🍂 (فایل)

در حال تایپ👇🏻

لینک به دیدگاه

هم اکنون، Atefeh L گفته است:

مرسی که همه جانبه نظرت رو گفتی، خیلی چسبید😉

غلط املایی!!!!!!😬😬😬

آخر یه کاری میکنید خودم دوباره ویرایش کنما، بابا مشکل کیبورد ویراستار  بود، طفلک امتحان داره گفت درستش میکنه  خودش🫠😅

پارت جدید  هم در اولین فرصت حتما😉👌🏻

اع اها پ غلط املایی‌ا حله👍

از بابت پارت مرسی😃

هم اکنون، Atefeh L گفته است:

اصلا مشخص نبود!😂😂😂

گفتم که😌:905:

لینک به دیدگاه

• طراح گرافیک
59 دقیقه قبل، pen lady گفته است:

رمانت خیلی قشنگه 

مخصوصا اسمش که ادم رو جذب میشه و مقدمه زیباش. 

ممنونم 💙🙏🏻

رمان‌های تکمیل شده👇

به گسی خرمالو🍂 (فایل)

در حال تایپ👇🏻

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...